facebook Avrupa Rüyası | Afrika Rüyası

MENÜ 0850 840 18 06

RÜYALARI GERÇEKLEŞTİREN OTOBÜS

AFRİKA RÜYASI

GÜNEY AFRİKA TURU

Qatar Airways Kalitesi ile 6 Gece 8 Gün
TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL

HEMEN BAŞVUR 1890 EURO
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Qatar Airways ile ISTANBUL - JOHANNESBURG gidiş CAPE TOWN - ISTANBUL dönüş
 • Güney Afrika'da iç hat uçuşu (Johannesburg - Cape Town))
 • 6 Gece iki kişilik odalarda konaklama
 • Johannesburg : Balalaika 1 gece,
 • Sun City : Cabanas Otel 2 gece,
 • Cape Town : Radisson Park Inn Forshore 3 gece,
 • Tüm konaklama kahvaltıları,
 • Türkçe profesyonel tur liderliği ve ingilizce yerel rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlar ile tüm transferler ve turlar
 • Masa Dağı & Stellenbosh & Panoramik Tur
 • Ümit Burnu Turu programa dahildir.
 • Pilanesberg National Park ve Safari Turu
 • Panoramik Cape Town ve Johannesburg şehir turları
 • Hava limanı ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyehat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası)
Fiyata Dahil Olmayanlar
 • Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
TARİHLER
 • 18 Ağustos - 25 Ağustos
 • 18 Mayıs - 25 Mayıs (DOLU)
 • 8 Haziran - 15 Haziran (DOLU)

SUN CITY
Güney Afrika Cumhuriyeti'nin kuzeybatısında yer alan Sun City, tıpkı Las Vegas gibi, sadece turizm odaklı kurulan lüx bir tatil bölgesidir. Johannesburg'dan iki saat uzaklıkta, Elands Nehri ve Pilanes Dağları arasında Rustenburg şehrinin yakınında girişimci Sol Kerzer tarafından sadece eğlence amaçlı kurulmuştur. 1200 odalı 4 otelden oluşan Sun City, hem tatil hemde eğlence amaçlı tercih edilen bir yerdir.

JOHANNESBURG
Johannesburg, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin en önemli kültür, sanayi ve ticaret merkezidir. Şehir, "igoli" (altın kenti) olarakda anılmaktadır. Altın ve elmas ticareti ile gelişen kent, 1986 yılında altın madeni kasabası olarak kurulmuştur. Güney Afrika Cumhuriyeti'nin dokuz bölgesinden biri olan Gauten'in başkentidir. Johannesburg, dünyanın 50 büyük metropolü arasında bulunmaktadır.

CAPE TOWN
Atlantik ve Hint Okyanusu’na kıyısı olan, Afrika’nın güney ucu Cape Town, 3 milyon 750 bin nüfusuyla Johannesburg’dan sonra Güney Afrika’nın en kalabalık kentsel alanları arasında 2. sıradadır. Ulusal meclise ev sahipliği yapan kent, aynı zamanda yasama başkentidir. Cape Town Limanı, doğal ortamıyla Cape Floristic Bölgesi, ünlü kent simgelerinden masa şeklindeki Table Dağı ve Cape Point bölgesi; Cape Town’un meşhur simgelerindendir.

Dünyanın en kozmopolit kenti Cape Town, göçmen ve sürgünler için Güney Afrika’da önemli bir yer tutar. Şehir, Endüstriyel Tasarım Dernekleri Uluslararası Konseyi tarafından 2014 Dünya Tasarım Başkenti seçildi. Ayrıca Cape Town, dünya medyasında dünyanın en ziyaret edilebilir kenti olarak anılmıştır.

TUR HAKKINDA

1.Gün ISTANBUL – JOHANNESBURG

Güney Afrika’nın altın Şehri Johannesburg’a varışın ardından yapılacak olan panoramik şehir turunda Şehir Merkezi, Houghton, Mandela Evi, Rosebank, Sandton'i göreceğiz. Panoramik turumuzun ardından serbes zamanınız olacak ve geceleme otelimizde.

2.Gün JOHANNESBURG - SUN CITY

Tur sonunda otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Sun City’e doğru iki buçuk saat sürecek yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuk sırasında Aslan Parkı turu yapıyoruz

Aslan Parkı’nda aslan, beyaz aslan, çita, leopar, zürafa, mirkat, sırtlan gibi hayvanları yakından görüyor, aslan kafeslerine girip yavru aslanları sevebiliyor ve zürafa besleyebiliyoruz. Sonrasında safari araçları ile aslanların kafeslerine giriyor ve onları yakından fotoğraflayabiliyoruz. Sonrasında Sun City’ e doğru yolumuza deva ediyoruz. Sun City’e varışımızda odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

3.Gün SUN CITY

Sabah erken saatte yapacağımız safari için otel lobisinde buluşuyoruz.
Foto safari turumuzda gizemli ve bir o kadar da büyüleyici güzellikleri olan vahşi yaşamın içine davet ediyoruz sizleri. Üstü açık safari araçları ile yapılacak olan gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg National Park’ da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacağız.

Safarinin ardından otelde alınacak olan kahvaltıdan sonra orientasyon turumuzu yapıyoruz. Sonrasında serbest süre. Dilediğinizce Sun City’nin eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz.

4.Gün SUN CITY – CAPE TOWN

Sabah kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyor ve Johannesburg’ a doğru yola çıkıyoruz.
Yaklaşık 2 saat süren iç hat uçuşunun ardından Mother City Cape Town’a hoş geldiniz.
Havalimanında profesyonel yerel turist rehberiniz tarafından karşılanmanın ardından otele transfer ve odalara yerleşme.

5.Gün CAPE TOWN

Masa Dağı Turu
Oteldeki kahvaltıdan sonra günümüze panoramik şehir turu ile başlıyoruz. Bu turda Adderly Caddesi, Riebeck Heykeli, Ümit Kalesi, Company Gardens, Parlamento, Long Street gibi şehrin turistik ve tarihi yerleri görülecektir. Ardından Masa Dağı’nın 1087 m yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz.

Öğle yemeği için verilen serbest sürenin ardından Cape Town dönüş yoluna geçiyoruz.

6.Gün CAPE TOWN

Ümit Burnu Yarımadası Turu
Otelimizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Llandudno Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. Tekne ile açılarak Duiker Adasındaki Cape kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra Chapmans Peak ya da Constantia Nek’den geçerek, Simons Town yakınındaki Boulders Beach’te Afrika Penguenlerini görüyoruz. Ardından Afrika’nın en güneybatı köşesi olan Barthelomios Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra farklı sahil kasabalarından geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

7.Gün CAPE TOWN – ISTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra transfer saatine kadar serbest süre. Belirlenen saatte otel lobisinde buluşma sonrasında Cape Town International havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Afrika Rüyası’nın hizmetlerinin sonu. Yine bekleriz...