facebook Avrupa Rüyası | Blog

BLOG AVRUPA RÜYASI

Avrupa Rüyası’nın rüya rotaları içerisinde yer alan Avrupa Rüyası PLUS, 20 gün 16 ülke, 32 şehir kapsayan katılımcıların konforunun düşünüldüğü otobüsle Avrupa turları içinde benzersiz turdur. 20 gün boyunca rüya gibi bir Avrupa turu yapacağınız Avrupa Rüyası PLUS turunun ücreti ise 1390€’dur. Avrupa Rüyası PLUS turumuz hakkında bilgi almak için tıklayabilirsiniz.  

Sınır kapılarına takılmadan seyahat etmenin keyfini süreceğiniz Avrupa Rüyası PLUS turunda, iki gece Adriyatik Denizi’nde gemi yolculuğu ayrıcalığı ile konforlu yolculuk sunmaktadır. Gemi yolculuğuna ek olarak konaklama şehirleri Avrupa’nın en popüler ve en pahalı şehirleri arasından seçilmiştir. Paris, Barcelona, Venedik, Amsterdam, Roma, Prag, Budapeşte, Atina, Nice ya da Cannes, Rotterdam ve Wroclaw şehirlerinde konaklamalar planlanmıştır. Katılımcıların gezerken yorulmaya başladıkları zamana ve yere göre dizayn edilen konaklamalar 3* ve 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda yapılmaktadır.

Avrupa Rüyası PLUS Hangi Ülke ve Şehirlere Gidiyor?

Avrupa Rüyası PLUS turu katılımcılara Avrupa kıtasının genel bir seyrini tanıtmak üzere tasarlanmıştır. 20 gün sürecek Avrupa turunda rüya gibi 16 ülke ve 32 şehri görecek katılımcılar “Avrupa kültürünün hemen hemen bütününü kapsayan bir ön izlenim şansı” yakalayacaklar.

Otobüsle Avrupa turunda diğer firmaların aksine ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmeden katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlamaktadır. Bu motto ile yola çıkan Avrupa Rüyası, diğer turların aksine katılımcılarına sürprizler hazırlamaktan da geri kalmıyor. Avrupa Rüyası PLUS turu kapsamında Avrupa’yı gezmenin yanında mini Fransa, Hollanda ve Yunanistan turlarını programına dahil ederek “öncelik yolcunun seyahatini güzelleştirme ve hayallerini zenginleştirme” ilkesini önemsemiştir.

Hollanda’nın Amsterdam, Rotterdam, Lahey gibi şehirlerini gezerken öte yandan Delft ve Leiden gibi kasabalarını gezme şansını yakalıyorsunuz. 300 yıl önce Johannes Vermeer’in tuvallerine yansıyan şirinliğini hálá koruyan Delft ve yeşil bulvarlarıyla dünyanın merkez bürokratik kentleri arasında yer alan Lahey, Rembrant’ın doğduğu ünlü üniversite şehri, kanallar, değirmenler, bahçeler, aralara saklanmış küçük sokaklar, tarihi binalarla dolu Leiden. 

Başka tur firmalarının ekstra tur olarak sattığı Atina, Parga, Preveze, Selanik kapsamlı bir mini Yunanistan turunu da Avrupa Rüyası PLUS turunun içine eklemişler.  Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Pargalı İbrahim Paşa karakteri sayesinde ismini sık sık duymaya başladığımız Parga,  sokakları, kafeleri, tavernaları ve sakin sahil şeridi ile ünlü. Meşhur Preveze Deniz Zaferi ile zihinlerimizde yer eden Preveze, şehri, küçük balık lokantaları, birbirinden şirin sokaklarıyla sahil kasabası havasının tadını süreceksiniz. Atina ise birçok mitolojik efsaneye ve destana konu olmuş Yunanistan başkenti.

Katılımcılarına sunduğu bu ayrıcalıklı şehirler haricinde Avrupa Rüyası hangi ülke ve şehirlere gidiyor:

Hangi Ülkelere Gidiyoruz?

HOLLANDA,  İTALYA,  FRANSA, YUNANİSTAN, ALMANYA,  VATİKAN, MONAKO, ANDORRA, İSPANYA, ÇEKYA, POLONYA, AVUSTURYA, BELÇİKA, SLOVAKYA, SLOVENYA, MACARİSTAN

Hangi Şehirlere Gidiyoruz?

Amsterdam, Rotterdam, Lahey, Delft , Leiden, Roma, Floransa, Venedik, Bari, Pisa, Paris, Cannes, Marsilya, Nice, Toulouse, Atina, Selanik, İgoumenitsa, Parga, Preveze, Berlin, Vatikan, Monte Carlo, Andorra la Vella, Barselona, Prag, Wroclaw, Viyana, Brüksel, Brugge, Bratislava, Lübyana, Bled Gölü, Budapeşte

HOLLANDA - Amsterdam, Rotterdam, Lahey, Delft , Leiden

İTALYA - Roma, Floransa, Venedik, Bari, Pisa

FRANSA - Paris, Cannes, Marsilya, Nice, Toulouse

YUNANİSTAN - Atina, Selanik, İgoumenitsa, Parga, Preveze

ALMANYA - Berlin

VATİKAN

MONAKO - Monte Carlo

ANDORRA - Andorra la Vella

İSPANYA - Barselona

ÇEKYA - Prag

POLONYA - Wroclaw

AVUSTURYA - Viyana

BELÇİKA - Brüksel, Brugge

SLOVAKYA - Bratislava

SLOVENYA - Lübyana, Bled Gölü

MACARİSTAN - Budapeşte

Sınır Kapılarında Beklemeden Avrupa’yı Gezme Keyfi: Adriyatik’te 2 Gece Gemi Yolculuğu

Otobüsle Avrupa turu yapan birçok firmanın karayolunu tercih ederek sınır kapılarına takıldığı Avrupa turlarının aksine Avrupa Rüyası PLUS katılımcısının konforunu ve seyahat güvenliğini düşünerek gemi yolculuğunu turlarına eklemiştir. Diğer otobüsle tur yapan firmalar sınır kapılarında zaman kaybederken Avrupa Rüyası ise kendine özgün rotasıyla şehirleri gezme zamanınızdan çalmadan gezi fırsatı sunmaktadır.

Adriyatik Denizi’nde konforlu büyük yolcu gemileri ile iki gece gemi yolculuğu fırsatı sunan Avrupa Rüyası, izlediği rota bakımından diğer turlara göre rotasında özgün tek firmadır.

İgoumenitsa-Bari ve Venedik-İgoumenitsa olmak üzere iki gemi yolculuğu yapacağımız Avrupa Rüyası PLUS turunda Adriyatik Denizi’nde İtalya’ya nazır gün doğumunu izlemenin keyfini süreceksiniz. Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle geminin güvertesinde mis gibi deniz kokusunda edeceğiniz sohbetlere şimdiden hazır olun! Hem kara hem deniz yoluyla Avrupa’yı keşfetmek tam da biz Türklere göre değil mi!

Avrupa Rüyası PLUS ile Otobüsle Avrupa Turunda Konforlu Yolculuk

Avrupa Rüyası’nın PLUS turu ile yalnızca Türkiye’den çıkışta ve yine ülkeye girişte sınır kapısı göreceksiniz. Sınır kapılarına takılmadan zaman kaybetmeden Avrupa’yı gezmenin keyfini süreceksiniz. Sınır kapılarında zaman kaybetmediğiniz için şehirlere gezmek için verilen zamanlar kaybolmayacak ve sınır kapılarında otobüsten sürekli “indi-bindi” yapmayacaksınız. Bu açıdan Avrupa Rüyası katılımcısını düşünen rotasıyla rakiplerinden ayrılmaktadır.

Diğer turlara göre otobüsle Avrupa turunda benzer turlara göre daha konforlu olan Avrupa Rüyası PLUS, yolculuğun geneli bir gün otobüs yolculuğu, iki gece otel konaklaması şeklinde gerçekleşmektedir. Böylelikle yolculuklarımız fazla yorulmadan Avrupa şehirlerini turlayabiliyorlar. Avrupa’nın önemli şehirlerinde 3* ve 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklamak da yolculuğun diğer bir ayrıcalığı.

Otobüsle Avrupa Turu Yolculuğu Yorucu Oluyor mu?

Avrupa Rüyası rotalarını belirlerken öncelikle yolcuların konforunu ve güvenli seyahat etmesini düşünerek turlarını planlamaktadır. Avrupa Rüyası PLUS turu genel profili itibariyle bir gün otobüsle yolculuk iki gün otel konaklaması olacak şekilde planlanmıştır. Böylelikle yolcuların otobüs içerisinde yolculuk süresi azaltılmış olup yorulmalarına imkan vermeden şehirleri gezme ve otellerinde konaklama fırsatı sunmaktadır.

Otobüsle Avrupa turu yaparken yorgunluklarını en aza indirgemek için en fazla 2 yaşındaki Mercedes Travego marka lüks otobüsler ile yolculuk yapılmaktadır. Koltuk aralarının diğer standart otobüslere göre daha geniş olması açısından yorgunluğunuzu azaltacaktır. Ayrıca otobüslerdeki prizler ile teknolojik cihazlarınızı rahatça şarj edebileceksiniz. Otobüste yapılacak olan çay, kahve, su ikramlarıyla yol boyunca yorgunluğunuzu azaltmak hedeflenmiştir.

Avrupa Rüyası PLUS turumuzda Avrupa’nın konforlu yollarında yolculuk yapacak ve sınır kapılarına takılmadan, bir gün otobüsle yolculuk yapıp iki gün konaklamanın keyfini süreceksiniz.

Avrupa Rüyası PLUS Nerelerde Konaklıyor?

Avrupa Rüyası katılımcılarının konforunu düşünerek 3* ve 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama fırsatı sunmaktadır. Otel konaklama ve sabah kahvaltı ücretlerinin tur fiyatına dahil olduğu Avrupa Rüyası PLUS turunda konforlu ve güvenli bir Avrupa turu yaşayacaksınız.

Fiyattan kaçmadan tamamen katılımcılarımızın konforunu düşünerek konaklama otelleri önemli şehirlerde, şehir merkezine en yakın yerlerde ayarlanmıştır. Diğer tur firmaları gibi ucuza kaçıp konaklama otellerini şehir merkezlerine bilmem kaç km uzakta otellerden seçmiyoruz. Ve özellikle ucuza kaçarak hostellerde hiç konaklamıyoruz.

Konaklama otellerimiz, gece otelden arkadaşlarınla çıkıp güzel bir akşam yemeği yiyip sohbet ettikten sonra kolayca oteline dönebileceğin uzaklıkta! Mesela metronun hemen dibinde. Mesela şehrin göbeğinde! Öyle Paris’te konaklama var diyerek 10-20 km uzakta otel tutan firmalar gibi değil!

Roma, Paris, Barselona, Amsterdam, Prag, Budapeşte, Venedik, Atina gibi büyük şehirlerde konaklarken öte yandan Nice&Cannes, Rotterdam, Wroclaw gibi şehirde de konaklıyorsunuz. Bu konaklamaya bir de Adriyatik Deniz’inde gemi yolculuğunun dahil olduğunu düşünün. Avrupa Rüyası PLUS farkıyla hem sınır kapılarına takılmadan geziyorsunuz hem de konforlu ve güvenli şekilde konaklıyorsunuz!

Avrupa Rüyası PLUS turunun Fiyatı Nedir? Fiyata Dahil Olan Hizmetler

20 gün boyunca 16 ülke 32 şehir göreceğiniz 13 gece konaklamalı rüya gibi bir Avrupa turu olan Avrupa Rüyası PLUS’ın ücreti ise 1390€’dur. 

Avrupa Rüyası PLUS turu fiyatına dahil olan hizmetler: 

 • Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
 • Yunanistan-İtalya, İtalya-Yunanistan arası Adriyatik'te gemi yolculuğu
 • Venedik Vaporetto gidiş-dönüş ücreti
 • 13 gece konaklama
 • Araç İçi sıcak içecekler ve soğuk su ikramı
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Tüm ekstra turlar
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (11 gün)
 • Şehir vergileri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Bagaj Hakkı

    Avrupa Rüyası PLUS turu fiyatına dahil olmayan hizmetler: 

 • Müze Ören Yerleri ücretleri
 • Schengen vize ücreti: 130 Euro (Yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)
 • Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları
 • Seyahat Güvence Paketi

Avrupa Rüyası PLUS’a Hangi Tarihlerde Gerçekleşiyor? Katılmak için Turunuzu Seçin!

Özgün rotasıyla yoğun ilgi gören Avrupa Rüyası PLUS’ın şimdiden birçok tarihi doldu! 20 gün sürecek rüya gibi Avrupa turu için siz de tarihinizi çok geç kalmadan seçin! Koltuğunu seç, hayallerini erteleme!

Avrupa Rüyası PLUS Tur Tarihlerimiz

 • 14 Haziran - 4 Temmuz
 • 1 Temmuz - 21 Temmuz
 • 14 Temmuz - 3 Ağustos
 • 22 Temmuz - 11 Ağustos
 • 11 Ağustos - 31 Ağustos
 • 18 Ağustos - 7 Eylül

Avrupa Rüyası PLUS turumuz haricinde diğer rüya rotalarımız için tıklayın!

Avrupa Rüyası PLUS’a Kimler Katılabilir?

Avrupa Rüyası’na tek başınıza, arkadaşlarınızla ve ailenizle katılabilirsiniz. “Tek başımayım, katılsam sıkılır mıyım? Sorun yaşar mıyım?” gibi sorularınıza turun genel perspektifi yalnızda katılsanız otobüs içi aktiviteleriyle, şehirlerde yapılacak sürpriz gezilerle yolculuğunuz renklenecek. Genel katılımcı profili akademisyen, öğretmenler, memurlar, öğrenciler ve hayatına renk katmak için gezen kişilerden oluşan Avrupa Rüyası’nın tek katılsanız dahi edineceğiniz arkadaşlıklarla hayatınızın yolculuğuna çıkacaksınız.

Avrupa Rüyası’na katılım şartları nelerdir:   

 • Avrupa Rüyasına hayalleri olan ve hayallerinin peşinden koşmayı bilen, Avrupa Rüyası’na katkıda bulunabilecek herkes katılabilir.
 • İngilizce bilme şartı yoktur.

Avrupa Rüyası PLUS’a nasıl başvurabilirim?

Otobüsle Avrupa turu olan Avrupa Rüyası PLUS turuna www.avruparuyasi.com.tr  adresinde başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Websitemizde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarımızla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu Avrupa Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 numaramızdan yol danışmanlarımıza iletişim kurarak size uygun boş Avrupa Rüyası PLUS tur tarihini seçerek turumuza katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın farklarından biri olan websitemizdeki Gezgin Girişi paneli ile tura katılım boyunca tüm bilgilerinizi, ödemelerinizi ve tur ayrıntılarınızı takip edebileceksiniz.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize göndereceğiniz başvuru taleplerine ve sorularınıza sosyal medya hesaplarımız üzerinden yol danışmanlarımız hızlı şekilde cevap vereceklerdir.

Merak edenler için Avrupa Rüyası videomuzu paylaşalım dedik. Yol ile kalın, hayallerinizi ertelemeyin, koltuğunuzu kaptırmayın! 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın

BLOG KATEGORİ