MENÜ 0850 840 18 06

RÜYALARI GERÇEKLEŞTİREN OTOBÜS

Blog

AVRUPA RÜYASI BLOG

Otobüsle adım adım Avrupa seyahati kavramının öncülerinden olmamız her zaman bir adım önde olmamızı ve katılımcılarımızın ihtiyaçlarına göre bu kavramın sürekli olarak şekillenmesini sağlamış, genç ve yeniliklere açık tecrübeli ekibimiz ile de sürekli ve pozitif değişim gücümüze güç katmıştır.

11

Kasım

Avrupa Seyehatindan Önce

YORUM YAPILMAMIŞ

2740 KİŞİ OKUDU

Avrupa bugünlerde daha önemli insanlık için. Her mültecinin yaşama umuduyla, daha iyi şartlara sahip olacağını hayal edip, ölümü göze alıp çıktıkları yolun sonu, dünyadaki cennetleri. Refahın, insan haklarının, zenginliğin, modanın huzurun olduğuna emin olunan yer.

Yıllardır kapısında beklediğimiz üyelik hayalleriyle yaşadığımız uğruna bedeller ödediğimiz Avrupa’yı kendi gözlerimizle görmek bir zevkten, lüksten öte şart oldu. İçimizde büyüttüğümüz önyargıların ve süslü hayallerin kendi gözlerimiz, kulaklarımızla, tattığımız yiyeceklerde, içimize çektiğimiz her nefeste farkına vardığımız kokuların canlandırdığı kadar yok ettiğini de göreceksiniz.

İki hafta süren otobüs yolculuğuna değinecek olursak, beraber olacağınız arkadaşların varlığı yolculuğun bir kader ortaklığı olduğunu size tekrar hatırlatacak. Paylaşmayı bilmeyenler öğrendikçe her andan daha çok zevk alacak muhakkak. Yemeğinizi, fıkranızı, duygularınızı, fotoğraf makinenizi, gözlemlerinizi paylaşmak sizi daha mutlu kılacaktır. Keşke dememek için daha çok hareket etmek daha çok görmek yemek koklamak ve seviyorsanız alış veriş yapmak yapacağınız en iyi şey olacaktır. Edindiğiniz dostlukları korumaksa sadece sizdeki vefaya ve samimiyete bağlı. Avrupa görmüş biri olarak demek için de olsa görün. Ne demiş Sezar: Geldim, gördüm, yendim. Siz de Gidin, görün, yiyin!

Avrupa turu

Sabaha doğru İpsala’ sınır kapısına girdik. Bizim tarafta pasaportlarımıza bakıldı. Diğer otobüsteki bavullar indirildi. Cihazdan geçirildi. Bizimkilerden birkaç bavula bakıldı. Mühür her zamanki gibi son sayfaya vuruldu.

İnce uzun köprüden geçerken aşağıda çeltik tarlaları görüldü. Yunan sivrisinekleri kapıları açar açmaz kurbanlarına büyük kabarıklar hediye etti. Yunan polisi uzun boylu kaslı uzun ve iri burunlu mavi gözlüydü. Otobüsün tamamını kontrol etti. Pasaportları alıyor yüzlerimize bakarak topluyordu. Damgalar vurulduktan sonra rahat bir nefes aldık.

YORUM YAZ

YORUMLAR

YORUMLAR 0

Diğer Yazılar

Küp Küp Doğa Evleri: Rotterdam

Avrupa Rüyası ile rüya gibi devam eden otobüsle Avrupa turumuz Rotterdam’ı geziyor. Hollanda’nın ikinci durağı burası. Her gün başka bir şehir derken adamlar çok ciddiymiş!

DETAY

Cannes: İhtişamlı Bir Şehir

Bugün Barselona'dan yola çıktık ve Avrupa Rüyası ile otobüsle Avrupa turu tam gaz devam ediyor. Tekrar Fransa'ya geçiyoruz ama güney taraflarına. Toplamda 70.000 kişi nüfuslu bir şehir olan Cannes bir sonraki durağımız.

DETAY

Çek Cumhuriyeti

Orta Avrupa'da bir ülkedir. Kuzeyinde Polonya, batı ve kuzeybatısında Almanya, güneyinde Avusturya ve doğusunda Slovakya ile komşudur. Ülke, Bohemya ve Moravya bölgelerinden oluşur ve daha büyük Silezya bölgesinin bir parçasıdır.

DETAY

Yeme İçme& Alışveriş Rehberi: Barselona

Barselona'da yemek denince ilk akla gelenler tapas ve paella. Ha bir de unutmadanmeşhur içkisi Sangria.

DETAY

Avrupa Rüyası 10 - I. Bölüm

Hayatımın en maceralı tatilini anlatmaya başlamak kolay olmadığı için uzun zamandır sindirmeyi bekliyordum. Bu yazıyı bir gün tamamlayabilir miyim bilmiyorum ama bir yerden başlamam gerektiğini düşündüm.

DETAY