MENÜ 0850 840 18 06

RÜYALARI GERÇEKLEŞTİREN OTOBÜS

Blog

AVRUPA RÜYASI BLOG

Otobüsle adım adım Avrupa seyahati kavramının öncülerinden olmamız her zaman bir adım önde olmamızı ve katılımcılarımızın ihtiyaçlarına göre bu kavramın sürekli olarak şekillenmesini sağlamış, genç ve yeniliklere açık tecrübeli ekibimiz ile de sürekli ve pozitif değişim gücümüze güç katmıştır.

11

Kasım

Avrupa Seyehatindan Önce

YORUM YAPILMAMIŞ

2014 KİŞİ OKUDU

Avrupa bugünlerde daha önemli insanlık için. Her mültecinin yaşama umuduyla, daha iyi şartlara sahip olacağını hayal edip, ölümü göze alıp çıktıkları yolun sonu, dünyadaki cennetleri. Refahın, insan haklarının, zenginliğin, modanın huzurun olduğuna emin olunan yer.

Yıllardır kapısında beklediğimiz üyelik hayalleriyle yaşadığımız uğruna bedeller ödediğimiz Avrupa’yı kendi gözlerimizle görmek bir zevkten, lüksten öte şart oldu. İçimizde büyüttüğümüz önyargıların ve süslü hayallerin kendi gözlerimiz, kulaklarımızla, tattığımız yiyeceklerde, içimize çektiğimiz her nefeste farkına vardığımız kokuların canlandırdığı kadar yok ettiğini de göreceksiniz.

İki hafta süren otobüs yolculuğuna değinecek olursak, beraber olacağınız arkadaşların varlığı yolculuğun bir kader ortaklığı olduğunu size tekrar hatırlatacak. Paylaşmayı bilmeyenler öğrendikçe her andan daha çok zevk alacak muhakkak. Yemeğinizi, fıkranızı, duygularınızı, fotoğraf makinenizi, gözlemlerinizi paylaşmak sizi daha mutlu kılacaktır. Keşke dememek için daha çok hareket etmek daha çok görmek yemek koklamak ve seviyorsanız alış veriş yapmak yapacağınız en iyi şey olacaktır. Edindiğiniz dostlukları korumaksa sadece sizdeki vefaya ve samimiyete bağlı. Avrupa görmüş biri olarak demek için de olsa görün. Ne demiş Sezar: Geldim, gördüm, yendim. Siz de Gidin, görün, yiyin!

Avrupa turu

Sabaha doğru İpsala’ sınır kapısına girdik. Bizim tarafta pasaportlarımıza bakıldı. Diğer otobüsteki bavullar indirildi. Cihazdan geçirildi. Bizimkilerden birkaç bavula bakıldı. Mühür her zamanki gibi son sayfaya vuruldu.

İnce uzun köprüden geçerken aşağıda çeltik tarlaları görüldü. Yunan sivrisinekleri kapıları açar açmaz kurbanlarına büyük kabarıklar hediye etti. Yunan polisi uzun boylu kaslı uzun ve iri burunlu mavi gözlüydü. Otobüsün tamamını kontrol etti. Pasaportları alıyor yüzlerimize bakarak topluyordu. Damgalar vurulduktan sonra rahat bir nefes aldık.

YORUM YAZ

YORUMLAR

YORUMLAR 0

Diğer Yazılar

Bir Hanedanlık Şehri: Viyana

Baştan başa Avrupa turu durağımız bugün Viyana. Avrupa rüyası otobüsüyle gezmeye devam ediyoruz.

DETAY

Bir Temmuz Akşamıydı

Bir temmuz akşamı yola koyulduğumuzda yaşamımın en güzel dönemlerinden biri olduğunu tahmin etmemiştim. Yorucu bir yıl, zorlu bir hayatın hay huyu yüzümde giderek derinleşen çizgilere dönüşmüştü...

DETAY

Floransa Gezi Notlarım

Şuan Avrupa Rüyası’nın kaçıncı günündeyim bilmiyorum ama rüya olduğuna eminim. Yoksa tek bir seferde bu kadar yer gezmek mümkün değil! Bir bakıyım; yoo gezmişim bile.

DETAY

Yenilenen Bir Şehir: Üsküp

Makedonya’yı arkadaşlarımdan hep dinlemiştim ama hiç gitmemiştim. Avrupa Rüyası ile tanışıp da büyük Avrupa turu yapmaya karar verince burayı da görme şansını yakalamış oldum.

DETAY

Çek Cumhuriyeti

Orta Avrupa'da bir ülkedir. Kuzeyinde Polonya, batı ve kuzeybatısında Almanya, güneyinde Avusturya ve doğusunda Slovakya ile komşudur. Ülke, Bohemya ve Moravya bölgelerinden oluşur ve daha büyük Silezya bölgesinin bir parçasıdır.

DETAY