MENÜ 0850 840 18 06

RÜYALARI GERÇEKLEŞTİREN OTOBÜS

Blog

AVRUPA RÜYASI BLOG

Otobüsle adım adım Avrupa seyahati kavramının öncülerinden olmamız her zaman bir adım önde olmamızı ve katılımcılarımızın ihtiyaçlarına göre bu kavramın sürekli olarak şekillenmesini sağlamış, genç ve yeniliklere açık tecrübeli ekibimiz ile de sürekli ve pozitif değişim gücümüze güç katmıştır.

11

Kasım

Avrupa Seyehatindan Önce

YORUM YAPILMAMIŞ

2438 KİŞİ OKUDU

Avrupa bugünlerde daha önemli insanlık için. Her mültecinin yaşama umuduyla, daha iyi şartlara sahip olacağını hayal edip, ölümü göze alıp çıktıkları yolun sonu, dünyadaki cennetleri. Refahın, insan haklarının, zenginliğin, modanın huzurun olduğuna emin olunan yer.

Yıllardır kapısında beklediğimiz üyelik hayalleriyle yaşadığımız uğruna bedeller ödediğimiz Avrupa’yı kendi gözlerimizle görmek bir zevkten, lüksten öte şart oldu. İçimizde büyüttüğümüz önyargıların ve süslü hayallerin kendi gözlerimiz, kulaklarımızla, tattığımız yiyeceklerde, içimize çektiğimiz her nefeste farkına vardığımız kokuların canlandırdığı kadar yok ettiğini de göreceksiniz.

İki hafta süren otobüs yolculuğuna değinecek olursak, beraber olacağınız arkadaşların varlığı yolculuğun bir kader ortaklığı olduğunu size tekrar hatırlatacak. Paylaşmayı bilmeyenler öğrendikçe her andan daha çok zevk alacak muhakkak. Yemeğinizi, fıkranızı, duygularınızı, fotoğraf makinenizi, gözlemlerinizi paylaşmak sizi daha mutlu kılacaktır. Keşke dememek için daha çok hareket etmek daha çok görmek yemek koklamak ve seviyorsanız alış veriş yapmak yapacağınız en iyi şey olacaktır. Edindiğiniz dostlukları korumaksa sadece sizdeki vefaya ve samimiyete bağlı. Avrupa görmüş biri olarak demek için de olsa görün. Ne demiş Sezar: Geldim, gördüm, yendim. Siz de Gidin, görün, yiyin!

Avrupa turu

Sabaha doğru İpsala’ sınır kapısına girdik. Bizim tarafta pasaportlarımıza bakıldı. Diğer otobüsteki bavullar indirildi. Cihazdan geçirildi. Bizimkilerden birkaç bavula bakıldı. Mühür her zamanki gibi son sayfaya vuruldu.

İnce uzun köprüden geçerken aşağıda çeltik tarlaları görüldü. Yunan sivrisinekleri kapıları açar açmaz kurbanlarına büyük kabarıklar hediye etti. Yunan polisi uzun boylu kaslı uzun ve iri burunlu mavi gözlüydü. Otobüsün tamamını kontrol etti. Pasaportları alıyor yüzlerimize bakarak topluyordu. Damgalar vurulduktan sonra rahat bir nefes aldık.

YORUM YAZ

YORUMLAR

YORUMLAR 0

Diğer Yazılar

Amsterdam Yeme İçme & Alışveriş Rehberi

Bir şehri gezerken ayrı ama yazmayı sevdiğim en güzel kısım bu. Farklı tatlar denemek her zaman için ilgimi çekmiştir zaten. Çok uzatmadan hemen rehberimizi yazmaya başlıyorum.

DETAY

Balkanların Bilgesi

Avrupa Rüyası ile otobüsle avrupa turu gezimizin ilk durağı olan Sofya'ya sabah ulaşıyoruz. Bu güzel ve tarihi şehir aynı zamanda Balkan yarımadasının merkezi konumundadır.

DETAY

Sırbistan Hikayesi

Ülke ucuz ve güvenli, hava durumu yılın birçok ayında iyi, otobüslerle gezmek kolay, yaşam hem sakin hem de eğlenceli. Bağımsız bir Sırbistan turu keyifle yapılabilir, ülke içinde kolayca seyahat edilebilir.

DETAY

Alışveriş Rehberi: Belgrad

Avrupa'da tur yapıyorsanız, gezginseniz ya da ucuz turlar peşinde koşan bir fırsatçıysanız ve yolunuz Belgrad'a düştüyse bu rehber size de yol gösterecektir

DETAY

Otobüsle Avrupa Turu Avrupa Rüyası EKO Nedir? Hangi Ülke ve Şehirlere Gidiyor?

20 gün boyunca 18 ülke 28 şehir göreceğiniz 10 gece konaklamalı rüya gibi bir Avrupa turu olan Avrupa Rüyası EKO!

DETAY