Rotası bakımında Türkiye’deki Büyük Britanya ve İngiltere turları içerisinde, en kapsamlı ve özgün rotaya sahip Britanya Rüyası. İngiltere, İrlanda, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkelerini tek seferde gezebildiğiniz Avrupa Rüyası’nın Britanya turuna üstelik tüm ekstra ücretler dahil! Hepsinden önemlisi 11 günde 5 ülke 20 şehir gezmenin keyfini sonuna kadar sürebiliyorsunuz! 11 gün boyunca Britanya yarımadasının altını üstüne getireceğiniz rüya gibi Britanya Rüyası’nın ücreti ise 1895€’dur.   

British Airways ayrıcalığıyla konforlu uçuş keyfini süreceğiniz Britanya Rüyası turumuz uçak, gemi ve otobüs yolculuğunu içeren benzersiz Büyük Britanya turudur. Kuzey ve İrlanda Denizi’nde feribot yolculuk yaparken öte yandan şehir içerisinde lüks otobüslerle şehirlere ulaşmanın ayrıcalığını süreceksiniz.

Feribot yolculuğuna ek olarak konaklama şehirleri Britanya ülkelerinin en popüler ve en pahalı şehirleri arasından seçilmiştir. Londra (3 gün), Liverpool, Glasgow, Newcastle, Nottingham, Belfast, Dublin ve Cardiff şehirlerinde konaklamalar planlanmıştır. Britanya Rüyası boyunca her gece 4 ve 5* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklayacaksınız.

Britanya Rüyası Hangi Ülke ve Şehirlere Gidiyor?

İngiliz kültürüne hâkim, İngiltere’de yaşayan yerel rehber eşliğinde seyahat imkânı sunan Britanya Rüyası, 11 gün boyunca 5 ülke ve 20 şehri, 10 gece konaklamalı. Her gece konaklamanın yanı sıra Kuzey Denizi ve İrlanda Denizi’nde iki de gemi yolculuğunun bulunduğu rotada, Shakespeare, Harry Potter, Doctor Who ve Sherlock Holmes’ün büyülü coğrafyasını 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeden gönlünüzce gezebilme imkanı tanıyor.

Tersten akan trafiğe şaşırmadan İngiltere sokaklarında dolaşmaya başlayacak, sokak boyunca filmlerde sıkça gördüğünüz etkileyici İngiliz mimarisine tanık olacaksınız.

Avusturya’dan sonra dünyanın tartışmasız müzik merkezlerinden biri olan Britanya ve özellikle İngiltere, Pink Floyd, Iron Maiden, Black Sabbath, The Beatles, Radiohead gibi efsane müzik gruplarının çıktığı coğrafyadır.

Çin yemekleri, Hint, Japon, İtalyan, Fransız, Türk mutfakları ve daha birçok ülkeyi barındıran dünya mutfağını kültürleriyle birlikte sentezlemiş olan İngiltere’de meşhur 5 çayının da tadını Londra’da çıkaracaksınız.

Britanya Rüyası turumuz kapsamında “öncelik yolcunun seyahatini güzelleştirme ve hayallerini zenginleştirme” ilkesi ile yola çıkarak “ekstra 1 euro dahi talep etmeden” katılımcılarımızı rüya şehirlerle buluşturuyoruz.

Britanya Rüyası ile Hangi Ülkelere Gidiyoruz?

İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda, Galler, İrlanda

Britanya Rüyası ile Hangi Şehirlere Gidiyoruz?

Londra, Liverpool, Manchester, York, Newcastle, Stratford-Upon-Avon, Oxford, Stonehenge, Bath, Chester, Durham, Nottingham, Northumberland, Glasgow, Falkrik-Kelpies, Stirling, Edinburgh, Belfast, Devler Kaldırımı, Dublin, Cardiff

İNGİLTERE - Londra, Liverpool, Manchester, York, Newcastle, Stratford-Upon-Avon, Oxford, Stonehenge, Bath, Chester, Durham, Nottingham, Northumberland

İSKOÇYA - Glasgow, Falkrik-Kelpies, Stirling, Edinburgh

KUZEY İRLANDA - Belfast, Devler Kaldırımı

İRLANDA - Dublin

GALLER - Cardiff

Britanya Rüyası ile Nerelerde Konaklayacağız?

Avrupa Rüyası, rüya rotalarından Britanya Rüyası kapsamında katılımcılarının konforunu düşünerek 4 ve 5* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama fırsatı sunmaktadır. Otel konaklama ve sabah kahvaltı ücretlerinin tur fiyatına dahil olduğu Britanya Rüyası turunda konforlu ve güvenli bir Britanya ve İngiltere turu yaşayacaksınız.

Hiçbir fiyattan kaçınmadan tamamen katılımcılarımızın konforunu düşünerek konaklama otelleri ülkelerin en önemli şehirlerinde, şehir merkezlerinde planlanmıştır. Diğer tur firmaları gibi ucuza kaçıp konaklama otellerini şehir merkezlerine uzak olan otellerden seçmiyoruz. Ve özellikle ucuza kaçarak hostellerde hiç konaklamıyoruz. Önceliğimiz katılımcımızın konforunu tur boyunca da sağlamaktır.

Her gece konaklamalı Britanya Rüyası’nda Londra (3 gün), Liverpool, Glasgow, Newcastle, Nottingham, Belfast, Dublin ve Cardiff şehirlerinde toplamda 10 gece konaklayacaksınız. Bu konaklama yerlerine bir de Kuzey ve İrlanda Deniz’inde gemi yolculuğu dahil olduğunu düşünün. Bu ayrıcalıkların tamamı tur paketimize dahil!

Britanya Rüyası turunun Fiyatı Nedir? Fiyata Dahil Olan Hizmetler

10 gün boyunca 5 ülke 15 şehir göreceğiniz 9 gece konaklamalı rüya gibi bir Britanya turu olan Britanya Rüyası’nın ücreti ise 1890€’dur. 

Britanya Rüyası turu fiyatına dahil olan hizmetler: 

 • İstanbul - Londra, Londra - İstanbul Türk Hava Yolları uçak biletleri
 • Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
 • Kuzey Denizi ve İrlanda Denizi'nde feribot yolculuğu
 • 10 gece konaklama
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Tüm ekstra turlar
 • Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (10 gün)
 • Şehir vergileri
 • 20 kg Bagaj Hakkı

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Ören Yerleri ücretleri

6 aylık turistik vize ücreti: 185 Euro İstanbul, 195 Euro Ankara, 225 Euro İzmir konsoloslukları (Yeşil pasaporta da vize uygulanmaktadır.)

Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları

Yurtdışı çıkış harcı

Seyahat Güvence Paketi

Britanya Rüyası Hangi Tarihlerde Gerçekleşiyor?

Türkiye’de eşi benzeri olmayan ve yerel rehberler eşliğinde Britanya’yı gezmenin keyfini süreceğiniz Britanya Rüyası’nın şimdiden iki tarihi doldu! 11 gün sürecek rüya gibi Britanya turu için siz de tarihinizi çok geç kalmadan seçin! Koltuğunu seç, hayallerini erteleme!

Britanya Rüyası Tur Tarihlerimiz

 • 01 Temmuz – 11 Temmuz 2020
 • 25 Temmuz - 04 Ağustos 2020
 • 19 Ağustos – 29 Ağustos 2020

Britanya Rüyası’na Kimler Katılabilir?

Britanya Rüyası’na tek başınıza, arkadaşlarınızla ve ailenizle katılabilirsiniz. “Tek başımayım, katılsam sıkılır mıyım? Sorun yaşar mıyım?” gibi sorularınıza turun genel perspektifi yalnızda katılsanız tur boyunca yapacağımız aktivitelerle, şehirlerde yapılacak sürpriz gezilerle yolculuğunuz renklenecek. Genel katılımcı profili akademisyen, öğretmenler, memurlar, öğrenciler ve hayatına renk katmak için gezen kişilerden oluşan Avrupa Rüyası’nın tek katılsanız dahi edineceğiniz arkadaşlıklarla hayatınızın yolculuğuna çıkacaksınız. Tur ücretinize single farkı yansıtmadan turda eşleştirileceğiniz yol arkadaşınızla gezmenin keyfini süreceksiniz.

Britanya Rüyası’na katılım şartları nelerdir:  

Britanya Rüyasına hayalleri olan ve hayallerinin peşinden koşmayı bilen, Britanya Rüyası’na katkıda bulunabilecek herkes katılabilir.

İngilizce bilme şartı yoktur.

Britanya Rüyası’na nasıl başvurabilirim?

Avrupa Rüyası’nın Britanya turu olan Britanya Rüyası’na www.avruparuyasi.com.tr  adresinde başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Websitemizde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarımızla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu Avrupa Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 numaramızdan yol danışmanlarımıza iletişim kurarak size uygun boş Britanya Rüyası tur tarihini seçerek turumuza katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın farklarından biri olan websitemizdeki "Gezgin Girişi" paneli ile tura katılım boyunca tüm bilgilerinizi, ödemelerinizi ve tur ayrıntılarınızı takip edebileceksiniz.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize göndereceğiniz başvuru taleplerine ve sorularınıza sosyal medya hesaplarımız üzerinden yol danışmanlarımız hızlı şekilde cevap vereceklerdir.

Yol ile kalın, hayallerinizi ertelemeyin, koltuğunuzu kaptırmayın!  

BLOG KATEGORİ