MENÜ 0850 840 18 06

RÜYALARI GERÇEKLEŞTİREN OTOBÜS

Blog

AVRUPA RÜYASI BLOG

Otobüsle adım adım Avrupa seyahati kavramının öncülerinden olmamız her zaman bir adım önde olmamızı ve katılımcılarımızın ihtiyaçlarına göre bu kavramın sürekli olarak şekillenmesini sağlamış, genç ve yeniliklere açık tecrübeli ekibimiz ile de sürekli ve pozitif değişim gücümüze güç katmıştır.

22

Dresden’de Alışveriş, Yeme-İçme Rehberi

YORUM YAPILMAMIŞ

1718 KİŞİ OKUDU

Her Avrupa kentinde olduğu gibi burada da hediyelik eşya dükkanlara bulmak mümkün. Fakat bu dükkanlar turistlere hitap ettiği için oldukça pahalı gelebilir. Bence bir süpermarkete gidip oradan hem hediyelik hem de yerel ürünler almak daha iyi. Örneğin çikolata, limonata ve pasta gibi yiyecekler bulabilir, lokal ürünler ve tatlar denemiş olursunuz. Ama siz yine de hediye almak istiyorsanız Altstadt kısmında Prager Caddesi tüm ihtiyacınızı karşılayacaktır. Neustadt kısmında ise Stetzscher Caddesi üzerinde yer alan dükkanları tercih edebilirsiniz. Ama egemen itibariyle tam bir ikinci el deposu. Bu cadde üzerinde Trödelhalle’yi bulun. Burada aklınıza gelemeyecek harikalıkta ikinci el plaklar, antikalar ve vintage kıyafetler bulabilirsiniz.
Kıyafet konusunda bir diğer önerim ise Tranquillo. Yeryüzünde her şeyden bir tane üreten tek bir dükkan. Aldığınız bir ürünün bir benzerini yeryüzünde başka kimsede göremeyeceksiniz. Pişti olma derdine son!
Dresden’de Ne Yenir, Ne İçilir?
Almanya denilince akla ‘Sosis’ geliyor elbette. Saksonya’nın Thüringen’a olan yakınlığı nedeniyle Dresden’da çok kalitelisini yiyebilirsiniz.
Curry 24: Altstadt kısmında ve Postplatz yakınlarında yer alıyor. Dünyanın en acı sosislerini yaptıklarını iddia ediyorlar. Eğer acıyla aranız iyiyse ve Almanlar’ın meşhur sosislerini tatmak istiyorsanız sloganı ‘Süt nerede?’ olan bu dükkana gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.
Brennesel: <Çorbalarını tavsiye ederim özellikle çikolatalı olanı. Burada neredeyse bir vejeteryan restoranı çünkü sadece tek bir et yemeği satıyorlar.
Weisse Gasse: Burası Altstadt’ın yemek sokağıdır. E tabi bunca turisti birilerinin beslemesi gerekiyor. Bu bölgede Hindistan’dan, İspanya’ya; Meksika’dan Avustralya’ya tüm dünya yemeklerini tadabileceğiniz restoranlar var.
Eğer Neustadt kısmındaysanız yemek konusunda daha şanslısınız diyebiliriz. Hem ucuz hem daha lezzetli yemekler bulabilirsiniz bu bölümde;
Raskolnikoff: Neustadt bölgesinde yer alan eski restoranlardan biri. Ufak, eski ve gösterişsiz bir bina. Buraya gelerek lezzetli yerel yemeklerden sipariş edebilirsiniz. Yaz aylarında gittiyseniz, arka taraftaki bahçede keyif yapmayı da unutmayın. Dürüm Haus: Bu restoranı anlatmama gerek yok heralde. Adından da anlaşılacağı üzere burası bir Türk restoranı. Bir saat içerisinde yüzden fazla dürüm yapıyorlar. Mekanın iki katlı Anadolu esintileri taşıyan harika bir binaları var. Yaptıkları yemekleriyle de ödül aldığını belirtmek gerekiyor.

Die Berlemacher: Burası bir peynir dükkanı ama adının anlamı İnci Üreticileri. Ne alaka demeyin sakın çünkü ürettikleri sert peynir topları adeta inci gibi. Buraya gelerek güzel bir şarap eşliğinde lezzetli peynir tabaklarından yiyebilir ya da hediyelik peynirler alabilirsiniz.

YORUM YAZ

YORUMLAR

YORUMLAR 0

Diğer Yazılar

1 OTOBÜSLE 26 ŞEHİR Mİ?

Avrupa Rüyasını ilk inceleyenlerin hiç şüphesiz aklına takılan en büyük konu yolculuk şeklinin otobüs ile olmasıdır ben de dahil. Ben ki şehirlerarası otobüs yolculuğuna bayılan biri olarak “yapabilir miyim?” diye düşündüm. Birkaç değil bir sürü şehir kolay mı :)

DETAY

Kanallar Arasında Düz Bir Şehir: Amsterdam

Avrupa Rüyası ile otobüsle avrupa turu yapıyoruz. Bu tur sayesinde onlarca şehir görüp farklı ülkeleri gezme şansı bulduk.

DETAY

Alışveriş Rehberi: Belgrad

Avrupa'da tur yapıyorsanız, gezginseniz ya da ucuz turlar peşinde koşan bir fırsatçıysanız ve yolunuz Belgrad'a düştüyse bu rehber size de yol gösterecektir

DETAY

Prag Gezisi

2015 yılı benim için dolu dolu geçti. Büyük bir Avrupa turu yaptım. Eşe dosta sorduktan sonra Avrupa Rüyası'dan bahsettiler.

DETAY

İspanya

İspanya Avrupa'nın güneybatısında, İber Yarımadası'nda yer alan ülkedir. Güneyde ve doğuda Akdeniz'e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu'na kıyısı vardır.

DETAY