facebook Avrupa Rüyası | Blog

BLOG AVRUPA RÜYASI

Her üç kişiden birinin hayalinde yatan gezi rotasıdır İskandinavya. İş hayatının hızlı ve yorucu temposundan kaçarak sığınacak liman mı arıyorsunuz. Doğal güzellikler içerisinde mitolojik bir seyahat mi yapmak istiyorsunuz. O zaman doğru yerde ve rotadasınız! İşte Avrupa Rüyası’nın tam da size göre bir rüya gibi rotası var: İskandinav Rüyası!

Otobüsle Avrupa turunun lider firması olan Avrupa Rüyası, 2014 yılından itibaren genç ve dinamik bir kadroyla katılımcılarının rüyalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Sen Avrupa’yı görmek istersen seni Avrupa Rüyası EKO ve PLUS’a, Balkanlara gitmek istersen Balkan Rüyası’na, Britanya’ya gitmek istersen Britanya Rüyası’na, safari yapıp Afrika’yı keşfedeyim dersen de seni Afrika Rüyası ile birbirinden rüya rotalarda her gün yeni bir şehirde uyanmanı sağlıyor. Merak edenler için Avrupa Rüyası’nın diğer rüya rotalarının linkini bırakıyorum.

Şimdi senin rüya rotana dönelim. İskandinav Rüyası! Uçak, gemi ve otobüs yolculuğunu içerisinde barındıran üçlü konsept bir Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası, katılımcılarını İskandinav mitolojisini keşfetmeye davet ediyor.

Avrupa Rüyası’nın rüya rotaları içerisinde yer alan otobüsle Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası, 15 gün 11 ülke, 20 şehir kapsayan katılımcılarımıza Kuzey Avrupa’nın tamamına yakınını göstermeye amaçlayan, çok gezmeyi ve kültürel olarak bilgi hazinesini genişletmek isteyenler için benzersiz tur. 15 gün boyunca Kuzey Avrupa’nın altını üstüne getireceğiniz Kuzey Avrupa turu İskandinav Rüyası’nın ücretiise 1490€’dur.

Benzer firmaların otobüsle Kuzey Avrupa turlarına kıyasla kendine özgün rotaya sahip olan İskandinav Rüyası ile iki gece Baltık ve Kuzey Deniz’inde gemi yolculuğunun keyfini süreceksiniz. Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm gemi yolculukları ile doğa harikası, efsanevi fiyordları gezeceğiz ve dönüşü de uçak ile gerçekleştireceğiz.

Gemi, otobüs ve uçak ulaşımlarını Kuzey Avrupa turunu birleştiren İskandinav Rüyası turunda konaklamalar Kuzey Avrupa’nın en gözde ve pahalı şehirleri arasından seçilmiştir. Bükreş, Varşova, Riga, Helsinki, Oslo, Bergen, Berlin şehirlerinde konaklama otelleri ayarlanmıştır. Katılımcıların Kuzey Avrupa turunda yorulmaya başlayacakları zaman dilimlerine göre düzenlenen konaklamalar 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda yapılmaktadır.

Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası turu Hangi Ülke ve Şehirlere Gidiyor?

Kuzey Avrupa turu ile İskandinav mitolojisi eşliğinde Vikinglerin izini süreceğimiz İskandinav yarımadasında fiyortlardan doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. 15 gün boyunca otobüsle Kuzey Avrupa turunda unutulmaz anılar biriktireceğiniz 11 ülke ve 20 şehri gezecek olan katılımcılar “Kuzey Avrupa kültürünü yakından tanıma fırsatını” yakalayacaklar.

AVRUPA RÜYASI, otobüsle Kuzey Avrupa turunda diğer firmaların aksine ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmedenkatılımcının minimum maliyetlerle Kuzey Avrupa’yı keşfetmesini sağlamaktadır. Macera dolu yolculuğa çıkarken Avrupa Rüyası, diğer turların aksine katılımcılarına sürprizler hazırlamaktan da geri kalmıyor. İskandinav Rüyası turu kapsamında Kuzey Avrupa’yı gezmenin yanında başka firmaların ekstra tur olarak sattıkları fiyortlar, Trakai gölü, Drakula Şatosu, Gdansk, Varşova ve Krakow yerlerin turlarını programına dahil ederek “katılmcıların seyahatini güzelleştirme ve hayallerini zenginleştirme” ilkesini önemsemiştir.

Efsanesiyle filmlerden romanlara kadar birçok maceraya konu olan Drakula Şatosu, fiyortlarıyla gezginleri büyüleyen Norveç’in Gudvangen ve Kaupanger, herkesin hayallerini süsleyen ve ilkokulda çocukların hayali olarak çizdiği dağların arasınan akan ırmak, ev, dağlar resminin taa kendisi olan cennetten köşe Flam bölgesi-kasabası, tabiatın tadına fotoğrafçıların gözdesi olan şelalesiyle ünlü Tvindefossen, Baltık ve Kuzey Denizindeki eşsiz gemi yolculukları bu maceranın güzel ayrıntıları. Bunun yanında muhteşem manzarasıyla Trakai gölü, filmseverlerin ve fotoğrafçıların favorisi Bran Kalesi ve Kuzey Avrupa’nın birbirinden özel birçok şehrini keşfedeceksiniz. Tüm bu doğal güzelliklerin arasında Avrupa’nın en güzel ikinci şehri diyebileceğimiz Polonya’nın Gdansk şehrini keşfedeceksiniz.

Hangi Ülkelere Gidiyoruz?

NORVEÇ, İSVEÇ, DANİMARKA, FİNLANDYA, ESTONYA, LİTVANYA, LETONYA, POLONYA, ROMANYA, BULGARİSTAN, ALMANYA

Hangi Şehirlere Gidiyoruz?

Oslo, Bergen, Flam Bölgesi, Songdal, Kaupanger, Gudvangen(Fiyordlar), Tvindefossen,  Stockholm, Kopenhag, Helsinki, Tallinn, Varşova, Krakow, Gdansk, Riga, Vilnius, Trakai Gölü ve Kalesi, Bükreş, Bran Kalesi (Drakula'nın Şatosu), Varna, Berlin

NORVEÇ - Oslo, Bergen, Flam Bölgesi, Songdal, Kaupanger, Gudvangen, Twindefossen (Fiyordlar)

İSVEÇ – Stockholm

DANİMARKA – Kopenhag

FİNLANDİYA - Helsinki

ESTONYA - Tallinn

POLONYA - Varşova, Krakow, Gdansk

LETONYA - Riga

LİTVANYA - Vilnius, Trakai Gölü ve Kalesi

ROMANYA - Bükreş, Bran Kalesi ( Drakula'nın Şatosu)

BULGARİSTAN - Varna

ALMANYA - Berlin

Kuzey Avrupa’yı Otobüs, Uçak ve Gemi ile Gezme Keyfi: Kuzey ve Baltık Denizi’nde Gemi Yolculuğu

Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası, rotasında otobüs, gemi ve uçak yolculuklarını barındırması ve özgün rotasıyla çok gezenlerin en çok tercih ettiği rüyalardan.

Otobüsle başladığımız yolculuğumuzda Kuzey Avrupa’nın masal gibi şehirlerini gördükten sonra gemi yolculuğuyla fiyortları gezerek devam ediyoruz. Gudvangen, Kaupanger, Tvindefossen ve Flam bölgelerini geziyoruz. Kuzey ve Baltık Denizlerinde rüya gibi gemi yolculuklarımızın ardından Kuzey Avrupa şehirlerini gezmeye devam ediyoruz. Otobüsle başlayıp gemiyle sürdürdüğümüz yolculuğumuzu Berlin’den uçakla İstanbul’a dönerek sonlandırıyoruz. Kuzey ve Baltık Denizi’nde konforlu büyük yolcu gemileri ile gemi yolculuğu fırsatı sunan İskandinav Rüyası, izlediği rota bakımından diğer turlara göre rotasında özgün tek firmadır.

İlk anda görenleri büyüleyen UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Bergen, kültürel sentez olarak farklı birikimlere sahip Oslo ve Stockholm, yaratıcı tasarım ve sanat üsluplarıyla dünya sanatına yön verene Kopenhag, Fiyortlar diyarı, huzurun taa kendisi olan Norveç’in Gudvangen, Kaupanger’ini deniz yoluyla tanıma, Kuzey ve Baltık Denizlerinde yapılan eşsiz deniz yolculuğu, 17. yy’dan günümüze neredeyse orijinal haliyle ulaşmış efsanevi İsveç İmparatoru kalyonu olan Vasa gemisi, doğa ile tarihin buluştuğu büyüleyici coğrafyada Vikingler’in izlerini takip ediyor ve mitolojik hikayeler eşliğinde onları hatırlatan misafirperver torunlarının izinde bir macera sizi bekliyor.

Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası Turunda Konforlu Yolculuk

Avrupa Rüyası’nın 9 gece konaklamalı otobüsle Kuzey Avrupa turu olan İskandinav rüyasında konaklamaların 2 günü gemide. Hem geziyoruz hem de gemide yolculuk ile konaklamanın ayrıcalığını sürüyoruz. Ucuza kaçıp hostellerde konaklamak yerine, 4 yıldızlı otellerde konaklıyor ve katılımcılarımızın konforunu düşünüyoruz. Yeni otobüslerimiz birçok ihtiyaca cevap veriyor olmasına rağmen yine de şehirlerde gezdikten sonra otelimizde rahatça dinlenebileceğiz.  

Rotalarımızı belirlerken yolcuların konforunu ve güvenli seyahat etmesini düşünerek turlarını planlama yapıyoruz. Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası turu genel profili itibariyle bir gün otobüsle yolculuk bir gün otel konaklaması olacak şekilde planlanmıştır. Böylelikle yolcuların otobüs içerisinde yolculuk süresi ve otelde konaklayarak dinlenme dengesi oluşturulmuştur. Katılımıcılarımızın yorulmalarına imkan vermeden şehirleri gezme ve otellerinde konaklama fırsatı sunmaktadır.

Otobüsle Kuzey Avrupa turu yaparken yorgunluklarını en aza indirgemek için en fazla 2 yaşındaki Mercedes Travego marka lüks otobüsler ile yolculuk yapılmaktadır. Koltuk aralarının diğer standart otobüslere göre daha geniş olması açısından yorgunluğunuzu azaltacaktır. Ayrıca otobüslerdeki prizler ile teknolojik cihazlarınızı rahatça şarj edebileceksiniz. Otobüste yapılacak olan çay, kahve, su ikramlarıyla yol boyunca yorgunluğunuzu azaltmak hedeflenmiştir.

İskandinav Rüyası turumuzda Kuzey Avrupa’nın konforlu ve doğa manzarasına aşık olacağınız yollarında yolculuk yapacak ve Vikinglerin izinde İskandinav mitolojisini keşfetmenin keyfini süreceksiniz.

İskandinav Rüyası Nerelerde Konaklıyor?

Öncelikle katılımcılarının konforunu düşünerek 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama fırsatı sunmaktadır. Otel konaklamalarına ayrıca sabah kahvaltılarının da tur fiyatına dahil olduğu İskandinav Rüyası turunda konforlu ve güvenli bir Kuzey Avrupa turu yaşayacaksınız.

Hiçbir harcamadan kaçmadan tamamen katılımcılarımızın konforunu ve güvenli bir yolculuk yapmasını düşünerek konaklama otellerini önemli şehirlerde, şehir merkezine en yakın yerlerde ayarlanmıştır. Ucuza kaçıp konaklama otellerini şehir merkezlerine bilmem kaç km uzakta otellerden seçmiyoruz. Özellikle ucuza kaçarak hostellerde hiç konaklamıyoruz.

Konaklama otellerimiz, gece otelden arkadaşlarınla çıkıp Kuzey Avrupa’nın hayran bırakan şehirlerinde eğlenip, bir yedikten sonra kolayca ulaşabileceğiniz yerlerde. Şehir merkezlerinde yer alan otellerde konaklayarak hem zamandan hem de katılımcılarımızın daha çok şehirleri tanımasına fırsat sunuyoruz.

Bükreş, Varşova, Riga, Helsinki, Oslo, Bergen, Berlin gibi büyük şehirlerde konaklıyorsunuz. Bu konaklamaya bir de Kuzey ve Baltık Deniz’inde gemi yolculuğu dahil olduğunu düşünün. İskandinav Rüyası farkıyla hem sınır kapılarına takılmadan geziyorsunuz hem de konforlu ve güvenli şekilde konaklıyorsunuz!

İskandinav Rüyası turunun Fiyatı Nedir?

15 gün boyunca 11 ülke 20 şehir göreceğiniz 9 gece konaklamalı rüya gibi bir Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası’nın ücreti ise 1490€’dur. 

İskandinav Rüyası Turu Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

İstanbul-Berlin ya da Berlin-İstanbul tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti

Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk

Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm, Kopenhag(Hirtshals)-Bergen, Kaupanger - Gudvangen arası lüks gemilerle deniz yolculuğu

9 gece konaklama

Araç İçi sıcak içecekler ve soğuk su ikramı

Mesleki Sorumluluk Sigortası

Tüm ekstra turlar

Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmeti

Konaklama kahvaltıları (7 gün)

Şehir vergileri

Yurtdışı çıkış harcı

Bagaj Hakkı

İskandinav Rüyası Turu Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

Müze Ören Yerleri ücretleri

Schengen vize ücreti: 130 Euro (Yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)

Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları

Seyahat Güvence Paketi

Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası Hangi Tarihlerde Gerçekleşiyor? Katılmak için Turunuzu Seçin!

Özgün rotasıyla ve Vikinglerin izinde her gün yeni bir şehirde uyanıp İskandinav mitolojisinin izini süreceğiniz İskandinav Rüyası’nın şimdiden birçok tarihi doldu! 15 gün sürecek masal gibi Kuzey Avrupa turu için siz de tarihinizi çok geç kalmadan seçin! Koltuğunu seç, hayallerini erteleme!

Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası Tur Tarihlerimiz

3 Temmuz – 17 Temmuz

15 Ağustos – 29 Ağustos

İskandinav Rüyası turumuz haricinde diğer rüya rotalarımızın tanıtım filmlerini izlemek için tıklayın!

İskandinav Rüyası’na Kimler Katılabilir?

İskandinav Rüyası’na tek başınıza, arkadaşlarınızla ve ailenizle katılabilirsiniz. “Tek başımayım, katılsam sıkılır mıyım? Sorun yaşar mıyım?” gibi sorularınıza turun genel perspektifi yalnızda katılsanız otobüs içi aktiviteleriyle, şehirlerde yapılacak sürpriz gezilerle yolculuğunuz renklenecek. Genel katılımcı profili akademisyen, öğretmenler, memurlar, öğrenciler ve hayatına renk katmak için gezen kişilerden oluşan İskandinav Rüyası’nın tek katılsanız dahi edineceğiniz arkadaşlıklarla hayatınızın yolculuğuna çıkacaksınız.

İskandinav Rüyası’na katılım şartları nelerdir:   

İskandinav Rüyası’na hayalleri olan ve hayallerinin peşinden koşmayı bilen, İskandinav Rüyası’na katkıda bulunabilecek herkes katılabilir.

İngilizce bilme şartı yoktur.

 

İskandinav Rüyası’na nasıl başvurabilirim?

Otobüsle Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası turuna www.avruparuyasi.com.tr  adresinde başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Websitemizde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarımızla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu İskandinav Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 numaramızdan yol danışmanlarımıza iletişim kurarak size uygun boş İskandinav Rüyası tur tarihini seçerek turumuza katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın farklarından biri olan web sitemizdeki "Gezgin Girişi" paneli ile tura katılım boyunca tüm bilgilerinizi, ödemelerinizi ve tur ayrıntılarınızı takip edebileceksiniz.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize göndereceğiniz başvuru taleplerine ve sorularınıza sosyal medya hesaplarımız üzerinden yol danışmanlarımız hızlı şekilde cevap vereceklerdir.

Merak edenler için İskandinav Rüyası videomuzu paylaşalım dedik.Yol ile kalın, hayallerinizi ertelemeyin, koltuğunuzu kaptırmayın!

Sosyal Medyada Paylaşın

BLOG KATEGORİ