MENÜ 0850 840 18 06

RÜYALARI GERÇEKLEŞTİREN OTOBÜS

Blog

AVRUPA RÜYASI BLOG

Otobüsle adım adım Avrupa seyahati kavramının öncülerinden olmamız her zaman bir adım önde olmamızı ve katılımcılarımızın ihtiyaçlarına göre bu kavramın sürekli olarak şekillenmesini sağlamış, genç ve yeniliklere açık tecrübeli ekibimiz ile de sürekli ve pozitif değişim gücümüze güç katmıştır.

29

Aralık

Müzeler Kenti: Belgrad

YORUM YAPILMAMIŞ

1844 KİŞİ OKUDU

Nikola Tesla Müzesi
Nikola Tesla elektrik mühendisliği, alternatif akım, uzun mesafeye yüksek enerji aktarımı gibi konularda çalışmaları olan bir bilim adamı. Belgrad Üniversitesi İngilizce bilen öğrenleri tarafından gezdirilen müzede Nicola Tesla'nın hayatı ve buluşlarıyla ilgili bilgi almanız mümkün.

 

Sırbistan Ulusal Müzesi
Belgrad'ın en önde gelen müzelerinden Sırbistan Ulusal Müzesi 1844 yılında kurulmuş olup Hieronymus Bosch, Titian, Rubens, Anthony van Dyck, Cézanne, Giovanni Battista Tiepolo, Renoir, Monet, Picasso, Gauguin, Van Gogh, Mondrian gibi birçok yabancı isim ve Miroslav İncili gibi önemli eserlerin de dahil olduğu 5.600'den fazla resim ve 8.400'den fazla çizim, toplamda 400.000'den fazla eserin sergilendiği bir yapıdır

 

Çağdaş Sanatlar Müzesi
Avrupa'nın ilk çağdaş sanatlar müzesi diye bahsedilen müze, 1958'de kurulmuş. Müzede, Roy Lichtenstein, Andy Warhol, Joan Miró, David Hockney, Ivan Meštrović gibi isimlerin eserlerinin de dahil olduğu yaklaşık 35.000 öğelik bir koleksiyona sahip. Bu müzeler haricinde Belgrad'da birçok geleneksel uluslararası kültürel etkinlik de düzenleniyor. Bunlar arasında Film Festivali, Tiyatro Festivali, Müzik Festivali, Kitap Fuarı ve Bira Festivali gibi önemli etkinlikleri sayabiliriz. Prens Mihailo heykeli önünde çalan bir Sloven orkestrası Sizlerin de yolu Sırbistan'a düşer Belgrad'ı görmek isterseniz benim gibi otobüsle seyahat edebilirsiniz. Doğu Avrupa turu yapmak isteyenlere Avrupa Rüyası tavsiyemdir.

 

YORUM YAZ

YORUMLAR

YORUMLAR 0

Diğer Yazılar

Gondolla Gezilesi: Venedik

Avrupa Rüyası ile İtalya gezimizin son durağı Venedik oluyor. İtalya’dan sonra Hırvatistan, Slovenya, Makedonya gibi ülkelere devam edeceğiz tabi.

DETAY

Yeme İçme& Alışveriş Rehberi: Barselona

Barselona'da yemek denince ilk akla gelenler tapas ve paella. Ha bir de unutmadanmeşhur içkisi Sangria.

DETAY

Manako

Vatikan'dan sonra Dünya'daki ikinci küçük bağımsız devlet. Kara sınırları Fransa ile çevrili olan ülke, eski Monako şehri ve sonradan inşa edilen alanlardan oluşur.

DETAY

Sakin Başkent: Zagreb

Avrupa Rüyasının 19 günlük Avrupa gezisinin sonlarına doğru geliyoruz. Ama dile kolay bu sürede nerdeyse her yeri gezdik dolaştık.

DETAY

İtalyan Rüyası: Roma

Avrupa Rüyası otobüsümüz Roma’ya giriş yaptığında hepimiz bir Spartaküs edasıyla iniyoruz otobüsten.

DETAY