MENÜ 0850 840 18 06

RÜYALARI GERÇEKLEŞTİREN OTOBÜS

Blog

AVRUPA RÜYASI BLOG

Otobüsle adım adım Avrupa seyahati kavramının öncülerinden olmamız her zaman bir adım önde olmamızı ve katılımcılarımızın ihtiyaçlarına göre bu kavramın sürekli olarak şekillenmesini sağlamış, genç ve yeniliklere açık tecrübeli ekibimiz ile de sürekli ve pozitif değişim gücümüze güç katmıştır.

29

Aralık

Müzeler Kenti: Belgrad

YORUM YAPILMAMIŞ

1553 KİŞİ OKUDU

Nikola Tesla Müzesi
Nikola Tesla elektrik mühendisliği, alternatif akım, uzun mesafeye yüksek enerji aktarımı gibi konularda çalışmaları olan bir bilim adamı. Belgrad Üniversitesi İngilizce bilen öğrenleri tarafından gezdirilen müzede Nicola Tesla'nın hayatı ve buluşlarıyla ilgili bilgi almanız mümkün.

 

Sırbistan Ulusal Müzesi
Belgrad'ın en önde gelen müzelerinden Sırbistan Ulusal Müzesi 1844 yılında kurulmuş olup Hieronymus Bosch, Titian, Rubens, Anthony van Dyck, Cézanne, Giovanni Battista Tiepolo, Renoir, Monet, Picasso, Gauguin, Van Gogh, Mondrian gibi birçok yabancı isim ve Miroslav İncili gibi önemli eserlerin de dahil olduğu 5.600'den fazla resim ve 8.400'den fazla çizim, toplamda 400.000'den fazla eserin sergilendiği bir yapıdır

 

Çağdaş Sanatlar Müzesi
Avrupa'nın ilk çağdaş sanatlar müzesi diye bahsedilen müze, 1958'de kurulmuş. Müzede, Roy Lichtenstein, Andy Warhol, Joan Miró, David Hockney, Ivan Meštrović gibi isimlerin eserlerinin de dahil olduğu yaklaşık 35.000 öğelik bir koleksiyona sahip. Bu müzeler haricinde Belgrad'da birçok geleneksel uluslararası kültürel etkinlik de düzenleniyor. Bunlar arasında Film Festivali, Tiyatro Festivali, Müzik Festivali, Kitap Fuarı ve Bira Festivali gibi önemli etkinlikleri sayabiliriz. Prens Mihailo heykeli önünde çalan bir Sloven orkestrası Sizlerin de yolu Sırbistan'a düşer Belgrad'ı görmek isterseniz benim gibi otobüsle seyahat edebilirsiniz. Doğu Avrupa turu yapmak isteyenlere Avrupa Rüyası tavsiyemdir.

 

YORUM YAZ

YORUMLAR

YORUMLAR 0

Diğer Yazılar

Sanatın İçinde Yaşayan Şehir: Paris

Şimdilerde bol bol etrafımdakilere anlattığım harika bir gezi yaptım geçen yaz. Avrupa Rüyası ile otobüsle Avrupa turuna katılarak daha önce hiç görmediğim yerleri birer birer gezdim.

DETAY

Roma: Gladyatör Gibi Gezin

Avrupa Rüyası otobüsümüz İtalya’da bizi dolaştırmaya devam ediyor. Şimdiki durağımız bir zamanlar tıpkı İstanbul gibi büyük imparatorluklara ev sahipliği yapmış bir şehir: Roma.

DETAY

ASTIM, DİYABET VE SEYAHAT

Sahip olduğumuz sağlık sorunları dünyayı keşfetme hayallerimize engel olmamalı. Gerekli tedbirleri alıp dikkat edersek rüyalarımızı gerçekleştirebiliriz.

DETAY

Kanuni'nin Beyaz Şehri: Belgrad

Geçen yıl katıldığımız Avrupa Rüyası tarafından düzenlenen otobüsle avrupa turu kapsamında gördüğümüz şehirlerden birisiydi Belgrad. Birisiydi diyorum çünkü bu organizasyonla neredeyse tüm Avrupa'yı geziyorsunuz.

DETAY

Kafka'nın Şehri: Prag

Otobüsle Avrupa'yı gezmeye devam ediyoruz. Avrupa Rüyası tarafından düzenlenen baştan başa Avrupa turuna kayıt yaptırdığımızdan beri heyecanla bekliyoruz Prag'ı görmek için. Ve nihayet gün geldi!

DETAY