BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme 1250 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • Tüm Ekstra Turlar Dahil
 • Kahvaltı ve Akşam Yemekleri Dahil
 • Her Gece Konaklama

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Balkan Rüyası turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1. BOSNA HERSEK Saraybosna, Mostar, Blagaj, Poçitel
 • 2. K. MAKEDONYA Ohrid, Üsküp, Kalkandelen, Resne, Manastır
 • 3. KARADAĞ Kotor, Budva
 • 4. SIRBİSTAN Belgrad
 • 5. ARNAVUTLUK Tiran, İşkodra
8 GÜNDE
5 ÜLKE 15 ŞEHİR GEZECEĞİZ

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Ohrid (2 gece)
 • 2. Saraybosna
 • 3. Belgrad
 • 4. Trebinje
 • 5. Üsküp
 • 6. İşkodra

* Büyük Balkan turumuz boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz 7 gece konaklamalıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • • İstanbul – Üsküp / Belgrad – İstanbul uçak bileti
 • 7 gece konaklama (2 kişilik odalarda)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (7 gün)
 • Akşam yemekleri (7 gün)
 • Şehir vergileri
 • Tüm ekstra turlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Bagaj Hakkı (15 kg geçmeyen valiz hakkı)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Seyahat güvence paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 30 EURO

2024 TARİHLER

 • 17 - 24 TEMMUZ 2024
  100% Dolu
 • 14 - 21 AĞUSTOS 2024
  98% Dolu
 • 28 AĞUSTOS - 04 EYLÜL 2024
  91% Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • MANASTIR

  Makedonya‘nın ikinci en büyük şehri Manastır (Bitola), Osmanlı Dönemi’nden bu yana Türklerin Manastır olarak adlandırdığı bir yerleşim yeri olup Atatürk’ün de askeri eğitim gördüğü Askeri İdadinin olduğu şehirdir.

 • POÇİTEL

  Osmanlının askeri mimari dehasınının en iyi örneği olan Poçitel kasabası, nehir kenarından başlayan ve oldukça dik bir yamaç ile yükselen bir yer.

 • BLAGAY

  Osmanlıların eline geçtikten sonra muhteşem bir doğaya sahip bu bölgede kurulan bu tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Neretva’nın doğduğu tekkeyi ziyaret edeceğiz.

 • KALKANDELEN

  Balkan coğrafyasının en güzel camisini göreceğiz. Tetova (Kalkandelen)’de durarak Alaca Camiini ziyaret edeceğiz.

BÜYÜK BALKAN TURU PROGRAM

Türkiye’nin en kapsamlı Büyük Balkan turu düzenleyen Avrupa Rüyası maceraya hazır mısınız! 8 gün boyunca tek seferde Balkanları keşfedelim mi? Balkan Rüyası turumuzla 8 günde 5 ülke 15 şehir gezerek; her sabah başka şehirde uyanacağız.

Büyük Balkan Turu Katılımcı Yorumlarını izlemek için tıklayınız!

1. GÜN İSTANBUL – ÜSKÜP

Tur başlangıç günü İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali saat 04.25 de buluşma. Avrupa Rüyası Balkan turu koordinasyon ekibinin kontrolleri sonrası tarifeli uçağımızla Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp Uluslararası Havalimanına inişin ardından pasaport kontrolünden geçiyoruz ve ardından havalimanında bizi bekleyen aracımızla turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın memleketi Üsküp’ü rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Mustafa Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprü gezilecek yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından otele transfer. Akşam yemeği eşliğinde Balkan gecesi etkinliğimize katılıyoruz. Konaklama ÜSKÜP otelimizde.

2. GÜN ÜSKÜP – KALKANDELEN – RESNE – MANASTIR - OHRİD

Bugün Büyük Balkan turu rotasında bugün tüm Balkan coğrafyasının en güzel camisini göreceğiz. Tetova (Kalkandelen)’de durarak Alaca Camiini ziyaret edeceğiz. Buradaki ziyaretimizin ardından ardından Resne ve Manastır turlarımızı yapmak üzere hareket ediyoruz. İlk durağımız olan Resne’ye vardıktan sonra rehberimiz eşliğinde İttihat ve Terakkinin en ünlü kişiliklerinden Resneli Niyazi’nin Sarayını ziyaret edeceğiz. Ardından Manastır şehrine geçeceğiz. Varışın ardından Atatürk’ün askeri eğitim aldığı Askeri İdadiyi göreceğiz. Buradaki gezimizin Ohrid’e yolculuğumuz başlıyor. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Konaklama OHRİD otelimizde.

3. GÜN OHRİD

Sabah kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. Yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı gezilerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Konaklama OHRİD otelimizde.

4. GÜN OHRİD – TİRAN - İŞKODRA

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Arnavutluk’un başkenti Tiran’a hareket ediyoruz. Varışın ardından Bektaşiliğin Avrupa’daki merkezi sayılan Tiran’da rehberli gezimize başlıyoruz. Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, Tiran’ın sembölü olan 1821’de Ethem Bey tarafından yaptırılan Saat Kulesini göreceğiz. Gezimizin ardından İşkodra’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından otele transfer. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Konaklama İŞKODRA otelimizde. (İşkodra yalnızca konaklama şehridir. Bu şehirde gezi olmayacaktır.)

5. GÜN İŞKODRA – SV. STEFAN – BUDVA – KOTOR - TREBİNJE

Sabah kahvaltının ardından Adriyatik Denizinin incisi Karadağ’a yolculuğumuz başlıyor. Yolculuk sırasından Singapurlu multi-milyarderlere satılan Sv. Stefan Adasını panoramik olarak fotoğraflıyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Karadağ’daki ikinci durağımız Budva’ya geçiyoruz. Varışın ardından surlar içerisinde kalan eski şehir bölgesinde rehberli gezimizi yapıyoruz. Gezinin ardından Kotor’a geçiyoruz. Varışın ardından surlar içerisinde kalan StariGrad bölgesini geziyoruz. Saat Kulesi, Kotor Katedrali, Pima Sarayını görüyoruz. Gezinin ardından Trebinje’ye hareket ediyoruz. Varışın ardından otele transfer. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Konaklama TREBİNJE otelimizde. (Trebinje yalnızca konaklama şehridir. Bu şehirde gezi olmayacaktır.)

6. GÜN TREBİNJE – POÇİTEL – BLAGAJ – MOSTAR – SARAYBOSNA

Sabah kahvaltının ardından Balkan turumuzun Bosna Hersek’teki ilk durağımız Poçitel kasabasını geziyoruz. Tarihi dokusunu geçmişten günümüze kadar koruyan Poçitel’de 16. yy. dan kalma Osmanlı izlerini görüyoruz. Gezimizin ardından Osmanlı döneminde bir bektaşi dergahı olan Blagay Tekkesi’ni göreceğiz. Buradaki gezimizin ardıdnan Balkanlar’ın en dikkat çekici turistik şehirlerinden Mostar’a geçiyoruz. Varışın ardından Eski Çarşı bölgesinde gezintiye çıkıyoruz. Mostar Köprüsü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Buradaki gezimizin ardından 1914’de Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand’ın Sırplar tarafından burada öldürülmesiyle Birinci Dünya Savaşının başlamasına sebep olan Saraybosna, aynı zamanda Sırp-Hırvat-Boşnak savaşlarına da ev sahipliği yapmıştır. Saraybosna’ya varışın ardından rehberimiz eşliğinde Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camiileri gezilecek yerlerden bazılarıdır. Gezilerinin ardından otele transfer. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Konaklama SARAYBOSNA otelimizde.

7. GÜN SARAYBOSNA – BELGRAD

Sabah kahvaltının ardından Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Fatih Sultan Mehmed’in uğruna yaralandığı Belgrad’ı geziyoruz. Kalemegdan, Şehit Ali Paşa türbesi, Knez Mihaliova Caddesini geziyoruz. Bu gezilerin ardından otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeğimizi otelde alıyoruz. Konaklama BELGRAD otelimizde.

8. GÜN BELGRAD – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından rehberimizin belirlediği saatlerde otelden ayrılarak Belgrad’da uçuş için havalimanına transfer olacağımız zamana kadar serbest zaman değerlendiriyoruz. Serbest zamanda alışveriş yapabilirsiniz. Sonrasında Balkan turumuzun sonuna geliyoruz. Belgrad Nikola Tesla Havalimanında pasaport kontrollerinin ardından tarifeli uçağımızla İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor. Başka bir Avrupa Rüyası turunda görüşmek dileğiyle.

Önemli Uyarı: Avrupa Rüyası; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

AVRUPA TURLARIMIZDA, MULTİ SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Tura katılmak için başvuru yapacağım ama pasaportumun olmasına gerek var mı?

Pasaport başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu yüzden turlara başvuru sırasında pasaportunuzun olması zorunluluğu yoktur.

Pasaportumu ne zaman çıkartmalıyım?

Seyahatinize 3 ay kala vize işlemleriniz başlayacağı için tur başlangıç tarihinden 4 ay önce pasaportunuzun en az 2 yıllık olarak temin edilmiş olması gerekmektedir. Pasaportunuzun tur tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Pasaportumu nereden nasıl çıkartacağım?

Pasaport başvurunuzu tur başlangıç tarihinden en az 4 ay önce bulunduğunuz il ve ilçenin Nüfus Müdürlüğünden yapabilirsiniz. Randevunuzu www.epasaport.gov.tr adresinden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için internet adresini ziyaret edebilirsiniz.
Nüfus müdürlüğünüzden umuma mahsus (bordo), yeşil (hususi) ve diğer pasaport türleri için başvuru yapabilirsiniz.

Bordo pasaport için gerekli olan belgeler:

1.T.C. Nüfus cüzdanı aslı

2.2 adet pasaport biyometrik resmi (Son 6 ayda çekilmiş olması önemli)

3.Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır.

4.Varsa daha önce alınmış pasaportların aslı

5.Pasaport harç ve cüzdan bedellerinin dekontu ile birlikte şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ortalama bir hafta içerisinde pasaportunuz çıkmaktadır. Pasaport işleminizi tamamladıktan sonra vize işlemlerine geçebilirsiniz. Yeşil pasaportlu veya AB vatandaşıysanız, vize için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Vize işlemlerini kendim yapabilir miyim?

İsteyen katılımcımız vize işlemlerini kendisi yapabilir ya da Avrupa Rüyası vize koordinasyon ekibi aracılığıyla başvurusunu yapabilir.

Vize işlemleri nasıl yapılıyor?

1. Katılımcılara tarafımızca konsolosluklardan randevu alınır. Randevu tarih ve saatleri konsoloslukların yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

2. Katılımcılara mail aracılığıyla vize evrak listesi gönderilir.

3. Evraklar hakkında her türlü soruyu vize koordinasyon ekibimize sorabilirsiniz.

4. Vize evraklarınız kontrol edilir, eksik ya da yanlış evrak varsa tarafınıza bildirilir.

5. Katılımcı vize randevusuna gelerek parmak izini verir. Vize işlemleri tamamlanır.

6. Konsolosluklar kişiye göre ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Vize başvurusu sırasında mülakat ya da benzeri görüşme olmamaktadır.

7. İstenen evrakların tamamı eksiksiz temin edilmelidir.

Vize işlemlerini hangi şehirden yapmalıyım?

Vize başvurusu yapacağınız il sizin ikamet adresiniz, okuduğunuz veya çalıştığınız şehre göre değişiklik göstermektedir. Vize işlemleriniz tur başlangıç tarihine 90 gün kala başlamaktadır. Gereken evraklar tamamladıktan sonra Avrupa Rüyası Vize Koordinasyon Ekibi aracılığıyla ile başvurunuzu gerçekleştirirsiniz.

ÖDEME PLANI

1250 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 250 €

1.Taksit - 200 € - Takip eden ayın 15’i

2.Taksit - 200 €

3.Taksit - 200 €

4.Taksit - 200 €

5.Taksit - 200 €

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden Avrupa Rüyası?

Türkiye’nin en kapsamlı ve konforlu otobüsle Balkan turlarını organize eden Avrupa Rüyası ile Balkan coğrafyasını tek seferde gezebileceksiniz. Balkanların en popüler şehirlerini keşfetmek, Avrupa Rüyası ile artık çok kolay!

Avrupa Rüyası turlarının en güzel yanı; “hadi geldik, burası Budapeşte, gidin gezin” anlayışı yerine; profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehir turları yapacaksınız. Tur lideri, genç lider gibi kişilerle şehir turları yapmak yerine; TUREB’e (Türkiye Turist Rehberler Birliği) bağlı kokartlı rehberle eşliğinde otobüsle Orta Avrupa ve Balkan turu yapacaksınız. Şehirlerin tarihlerini dinleyecek, nerede ne yenir, ne alınır gibi tüyoları öğreneceksiniz.

Katılımcılarımızın verimli bir tur yapmasını düşünürken aynı zamanda konforlu konaklama yapmasına önem veriyoruz. Kendini ispatlamış, Avrupa’da marka zincir 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama yapıyorsunuz. Hepsinden önemlisi Balkan Rüyası turunda Türkiye’de en fazla konaklaması olan otobüsle Balkan turudur! (Konaklama yapacağınız oteller tur sayfasındaki oteller bölümünden bakabilirsiniz.)

Tüm turların olmazsa olmazı, ekstra turlardır. Benzer firmaların 500-600 Euro miktarında ekstra tur sattığı dönemde, Avrupa Rüyası yurtdışı turlarında tüm ekstra turlar katılımcılara hediye!“Arkadaşlar şuraya gideceğiz bu kadar para, vermeyeni benzinlikte bırakacağız, para verenler gezecek” mantığı Avrupa Rüyası turlarında yoktur! Tüm katılımcılarımızla aile bilincinde, bir bütün olarak gezer ve ekstra turların keyfini çıkarırız!

Avrupa Rüyası Neden Bu Kadar Hesaplı?

Avrupa Rüyası her kesimden katılımcının programa dahil olmasını hedefler. Avrupa Rüyası tüm rotalarında katılımcının minimum maliyetlerle maksimum fayda sağlamasını hedefler. Katılım bedelleri toplam süre, konaklama sayısı, şehir sayısı ve sezonlara göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyata Avrupa kıtasını gezmek ister misin?

Tura Katılmam için Ne Yapmam Gerekiyor?

Önce tur sayfasındaki “BAŞVURU YAP”bölümünden bir başvuru formu dolduruyorsunuz. Yol danışmanlarının başvurunuzu onaylamasından sonrası mail adresinize göndereceğimiz uluslararası seyahat sözleşmesini imzalayıp kimlik ve pasaport görüntünüzle bize iletmeniz gerekiyor. Tura kayıt işlemlerinizi tamamlamanız için son olaraktur ücretinin ilk taksiti olan 250 Euro’yu ödemeniz gerekiyor. Bu işlemler sonrasında, kayıt işlemleriniz tamamlanıyor ve rüya yolculuğa merhaba diyorsunuz.

Tura Katılmak için Yabancı Dil Bilmem Gerekiyor mu?

Avrupa Rüyası turlarına katılmak için yabancı dil bilme şartı aranmamaktadır. Tur boyunca yabancı dil bilen profesyonel kokartlı rehberlerimiz sizlere şehirlerde eşlik etmektedir. İhtiyacınız olduğunda sizlere yardım etmektedirler. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şeyleri biliyor olmanız sizlere gezi sırasında kolaylık sağlayacaktır. Hiçbir şey bilmiyorsak da şimdiden küçük pratikler yapabilirsiniz.

Otobüste Oturacağım Koltuk Nasıl Belirleniyor?

Tur günü buluşma noktamızda tüm katılımcılarımızın huzurunda koltuk kurası çekiyoruz. Böylelikle tur süresi boyunca oturacağınız koltuğu kendiniz belirlemiş oluyorsunuz. 3-4 kişilik bir aile olarak katılıyorsanız kurada çektiğiniz koltuğun yan koltuğu da size tahsis edilmektedir. Tek veya iki kişi katılımlarda ise çektiğiniz numara 20-21 ise yol arkadaşınızla birlikte otuyorsunuz. Şimdiden bol şans!

Valiz Hazırlarken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Tüm katılımcılarımızın 1 ORTA BOY VALİZ + 1 SIRT ÇANTASI getirme hakları bulunmaktadır. Otobüslerimizde bagaj yeri kısıtlı olduğu için büyük boy getiren katılımcıların valizleri otobüslere alınmayacaktır. Diğer katılımcı arkadaşlarınıza saygı göstermek ve kurallara uymak adına orta boy valiz haricinde valiz getirmeyiniz. Tur öncesi, yol danışmanlarımız size “BİLİN İSTEDİK” adında bir liste gönderecekler. Bu listede valizinizde ve sırt çantanızda neler olması gerekiyor gibi tavsiyeler yer alacaktır. Otobüsle yolculuk sırasında her gün valizlerinizi, otobüsün bagaj kısmından alamayacağınız için; sırt çantasına, 1 çift kıyafet, önemli eşyalarınızı yedekleyeceksiniz. Valizlerinizi otel konaklamalarında alacağız. Gece yolculuğu olduğu günlerde sırt çantalarımıza kıyafetlerimizi hazırlayacağız. Bu süreçte rehberimiz, sizleri bilgilendirecektir.

Tek Başıma Katılsam Single Farkı Öder miyim?

Avrupa Rüyası, tek başına katılımlarda 500 Euro’ya varan single farklarını sizlere uygulamaz. Tek katılsanız dahi sizlerde single farkı almadan; sizleri profilinize uygun bir katılımcı ile eşleştirir. Bu sebeple tadınızı kaçıracak single ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Ekstra Tur Ücreti Öder miyim?

Avrupa Rüyası ”Herkese Avrupa“ mottosuyla hazırlandığından dolayı katılımcılarının seyahat boyunca minimum maliyetlerle yurda dönüş yapmasını öncelemektedir. Bu sebeple ekstra tur vb. ad altında Avrupa Rüyası sizden 1 € dahi ekstra ücret talep etmez. Tur boyunca ekstra turların hepsi katılımcılarımıza hediyemizdir!

Uçaklı Balkan Turunda Sıkılır mıyım?

Uçaklı Otobüsle Balkan turu formatı, yurtdışı gezileri içerisinde en eğlenceli tur formatlarından biridir. Tek başınıza katılsanız bile ikinci günden sonra yeni arkadaşlarla tanışmaya başlayıp kocaman bir aile olmaya başlayacaksınız. Otobüs içerisindeki eğlence ortamıyla müzik eşliğinde şarkılar söyleyecek, dans edecek, eğleneceksiniz. Her sabah başka şehirde uyanmanın verdiği heyecanı kaçırma, yeni yol arkadaşlarıyla tanış.

Otobüsle Balkan Turu Yorucu Oluyor mu?

Her sabah başka şehri keşfedeceğiniz bu eşsiz otobüsle Balkan turunda elbet tatlı yorgunluklar yaşayacaksınız. Ama öyle “öldüm, bittim” diyeceğiniz yorgunluklarınız olmayacak. Avrupa Rüyası, benzer otobüsle Balkan turlarına oranla yol ve konaklama dengesine önem vermektedir. Siz tam yorulmaya başladığınız anda konaklama yapılmaktadır. Rota planlaması buna göre yapılmış, en konforlu uçaklı otobüsle Balkan turudur.8 günde 6 gece konaklama yapmaktadır. Konforlu bir şekilde Balkan şehirlerini gezelim mi?

Şehirlerde Zaman Planlaması Neye Göre Yapılıyor?

Rotamızdaki gidilen her ülkede aynı oranda zaman geçirilmemektedir. Şehirlerin büyüklüğü, popülerliği ve geçirilecek en ideal vakitler, defalarca tecrübe edinilerek hazırlandığından dolayı Avrupa Rüyası programları en ideal planlama ölçüleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Mesela, Üsküp’teüç saat zaman geçirirken Belgrad gibi şehirde 12 saat zaman geçirmekteyiz. Her sabah başka şehirde uyanıp keşfedelim mi?

Tura Tek Katılsam Sıkılır mıyım?

Otobüsle Balkan turlarının en güzel özelliği aile ortamı havasında geçmesidir. Tek başına katılsanız bile ikinci günden itibaren insanlarla kaynaşmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye başlarsınız. Siz başkalarının fotoğrafını çekerken başkaları da sizin fotoğrafınızı çekecek; birlikte gülüp eğleneceksiniz. Tek katıldığınız için sizi, yaşınıza, mesleğinize ve hatta burcunuza uygun bir katılımcı ile eşleştireceğiz. O kişi aynı zamanda sizin koltuk ve otelde oda arkadaşınız olacak. Yeni arkadaşınızla tanışmaya hazır mısınız?

Şehirleri Nasıl Gezeceğim?

İsteyen katılımcılarımız profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel miraslarını gezebilir, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir. Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında kısa bilgilendirmeler yapılır ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenir. Rehberli şehir turlarının ardından katılımcılara serbest zaman verilir, sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız sağlanır. Serbest zamanlarda neler yapacağınızı şimdiden planlamaya başlayın!

Yanıma Ne Kadar Cep Harçlığı Almalıyım?

Yurtdışında harcanacak para miktarı kişiden kişiye değişmektedir. Bir miktar belirtecek olursak yanınıza 400-500 Euro kadar cep harçlığı alabilirsiniz. Kişisel harcamalarınız için, yemek masraflarınız ve hediyelik eşyalar için bu miktar size yeterli olacaktır. Ayrıca yine yurtdışında kullanıma açık kredi ile de harcamalarınızı yapabilirsiniz.Program tarihi yaklaştığında katılımcılara bir alışveriş listesi verilmektedir. Ekibimiz yolculuk öncesi bu detayların tamamını size bildirecektir. Neredeyse tüm ülkelerde Türk lokantası bulabilir ayrıca gidilen şehirlerin yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz.

BÜYÜK BALKAN TURU OTELLER

ŞEHİR OTEL İSMİ
OHRİD Hotel Park Golden View
TREBİNJE Hotel Central Park
SARAYBOSNA Hotel Walter
BUDAPEŞTE Golden Novum Park Hotel
BUDAPEŞTE Ibis Styles City BUDAPEST
NİŞ Best Western Hotel My Place
OTEL FOTOĞRAFLARINA GÖZ ATIN