AVRUPA RÜYASI KATILIMCI YORUMLARI

TÜLAY ÖZKE

TÜLAY ÖZKE

BALIKESİR İŞ İNSANI 26.10.2023

İlk kez yurtdışı seyahatimi güvenle yaşadığım, değişik kültürleri ( demo gibi de olsa)deneyimlediğim, hep görmek istediğim dünyanın hayali olan ikonik yapıları bu kadar yakından görebildiğim , daha çok araştırıp okumam gerekenleri saptadığım, her ülkenin mutfağına özgü meşhur lezzetlerden küçükte olsa fikir edinebildiğim , güzel insanlar tanıdığım, nasıl albüm yapacağımı bilmediğim yüzlerce fotoğraf çektiğim ve hala etkisinden çıkamadığım adına yakışır rüya gibi 16 gün. İyi ki diyorum.

CANAN TOPKARA

CANAN TOPKARA

İSTANBUL MEMUR 26.10.2023

Çok güzel zaman geçirdim, hiç yorulmadım, çok güzel dostluklar biriktirdiğim inşallah hepsi ile uzun yıllar görüşme imkanımız olur. Tek katıldım koca bir aile ile döndüm niye öyle oldu hiç anlamadım😂

ASLI SEZEN GÜRCAN

ASLI SEZEN GÜRCAN

AFYON ÖĞRENCİ 26.10.2023

Ekibimiz mükemmeldi çok enerjik ve eğlenceliydi iyi ki her biriyle tanıştım. Şoförlerimiz çok iyiydi ve çok kibar insanlardı. Rehberimiz çok yardımcıydı her konuda. İlk defa yurt dışına çıktım harika bir deneyim oldu mutlaka devamı gelecek.

İHSAN TOLA

İHSAN TOLA

İSTANBUL ÖZEL SEKTÖR 26.10.2023

17 gün boyunca her anı dolu dolu unutulmaz bir deneyim yaşadım 2 hafta gibi kısa bir sürede çok fazla yeni ülke ve şehir gördüm Rehberimiz her konuda bize destek oldu. Gerek turistik yerlerin anlatımı gerek serbest zamanlarda yapılabilecekleri bize tek tek anlattı. Alışverişte yemekte bize hep alternatifleri gösterdi. 14. Ülkede 28 şehirde bize şehirleri tanımak adına uzun uzun serbest zamanlar verdi. Şehirleri tanımak için bu bize çok faydalı oldu. Biraz yorgunluk olsa da Beklentimin üzerinde keyifli bir seyahat yaşadım.

GÜLŞEN AŞTI

GÜLŞEN AŞTI

İSTANBUL EMEKLİ 26.10.2023

Grubumuz oldukça uyumlu ve enerjik bir gruptu. Hiçbir problem yaşanmadı. Her gittiğimiz ülkede farklı, keyifli anlarımız oldu. Yalnız başıma katıldığım bir turdu ve asla pişman olmadım. Bittiğinde kocaman bir aileydik. Rehberimize ve kaptanlarımıza sevgiler. Avrupa rüyasına teşekkürler.

ÖNDER ACER

ÖNDER ACER

İSTANBUL MEMUR 26.10.2023

Özellikle ilk defa yurtdışına çıkan biri olarak, yeni insanlar tanıyıp, yeni ülkeler görmek ve özellikle de gördüğüm yeni yerleri rehber sayesinde anlayarak gezmek fevkalâdeydi. En güzel yönü de rehberin, bilgi birikim ve donanımının harika olmasıydı. Her sorulan soruya bir tarih öğretmeni gibi ve sanki yıllardır orada yaşayan halkın bir parçasıymış gibi cevaplar vermesi beni en çok etkileyen ve anımda yer tutacak bir silsilenin parçası olacak.

NURAN ÖZARI

NURAN ÖZARI

İSTANBUL EMEKLİ 26.10.2023

Tur rehberimiz ve şoförümüz çok iyiydi. Tur sahibi ve operasyon müdürünün gezi boyunca bizimle olması gece, gündüz her konuda yardımcı olmaları ayrı bir güvenceydi. Turumuzun rotası gezilen şehirler özenle seçilmiş kapsamlıydı. Katılan yolcuların genellikle kültür turu deneyimine sahip kişilerden oluşması turun zevkli ve uyumlu olmasını sağladı.

SEVGİ YILDIRIM

SEVGİ YILDIRIM

İSTANBUL ÖZEL SEKTÖR 26.10.2023

11 günde buraya sığdıramayacak kadar çok anı ve deneyim biriktirdiğimi düşünüyorum. Bir tur fiması ile ilk defa yurt dışı gezisine katıldım. Dolayısıyla beklentim düşüktü ve endişelerim vardı. Avrupa Rüyası’nın ne kadar doğru bir seçim olduğunu tur başladıktan kısa süre içerisinde hem Salih beyin hem de Melih Bey in yaklaşımları, tavır ve aksiyonları ile gördüm. Ayrıca grup için yaptıkları sürprizlerde çok hoştu. Yeni yerler görmek, rehber eşliğinde gezerek bilgi edinmek, yeni arkadaşlar, dostlar edinmek, bol sohbet, dans , kahkaha, eğlenerek sabahlamak ve daha fazlası…

YILMAZ IŞIK

YILMAZ IŞIK

ANKARA EMEKLİ 26.10.2023

Anılarımı ve deneyimlerimi yazmaya kalksam roman olur ve bu alan yetersiz kalır. Rotanın belirlenmesi, etapların zamanlaması, otellerimizin kalitesi, yolculuklarımızın güvenlik ve konforu çok başarılıydı. Bu gezinin tasarlanmasında, kurgulamasında, uygulanmasında emeği geçenlere ve tüm AVRUPA RÜYASI ailesine en içten teşekkür ve takdirlerimi sunuyor, başarılarının sürekli olmasını diliyorum. Sevgiyle ve esenlikle kalın…

ZİYNET DEMİRSAPLI

ZİYNET DEMİRSAPLI

İSTANBUL ÖĞRENCİ 26.10.2023

İlk kez yurt dışına çıkışımdı ve tek katıldım ama çok eğlendim ve hiç yalnız hissetmedim. Herkes aile gibi hissettirdi.

ÖNDER ÖZCAN

ÖNDER ÖZCAN

ANKARA İŞ İNSANI 26.10.2023

Beklentilerimizin karşılık bulduğu güzel bir gezi oldu rehberimiz Sinan beyin tecrübe ve bilgi birikimi Mustafa beyin yüksek organizasyon kabiliyetiyle birleşince taşlar yerli yerine oturdu Hasan Ali beyin ziyareti ortamı renklendirdi her şey için teşekkür ederiz Avrupa Rüyası yeni rotalarıyla rüyaya devam…

NAZLI ZEYNEP ALPASLAN

NAZLI ZEYNEP ALPASLAN

VAN AKADEMİSYEN 26.10.2023

Hayal etmek muhteşem ya hani, bir de o hayali sırt çantan yanında gerçekleştirmek, kendini daha fazla ertelememek nasıl olurdu? Bu soruya cevap aradığım bir dönemde tesadüfen bulduğum bir turdu Avrupa Rüyası. Güven içerisinde, konforlu ve kaliteli bir şekilde bir çok anı biriktirdiğim, güzel insanlar tanıdığım unutulmaz bir Almanya/İsviçre seyahati yaptık sayelerinde. Kendilerine teşekkür ediyor, düşünen herkese tavsiye ediyorum.

HATİCE GÖKÇE COŞKUN

HATİCE GÖKÇE COŞKUN

BURSA 26.10.2023

İspanya turuna katıldım, oldukça keyifli ve bir o kadar da konforluydu. Emeği geçen herkese teşekkürler.

AHMET BUĞRA KARADURMUŞ

AHMET BUĞRA KARADURMUŞ

İSTANBUL ÖĞRENCİ 26.10.2023

Tereddüt etmeden katılın mükemmeldi.

GÜRKAN CÜVİTOĞLU

GÜRKAN CÜVİTOĞLU

İZMİR AKADEMİSYEN 26.10.2023

Kendim için yaptığım en güzel şeylerden biri bu tur olabilir.

HÜSEYİN MELİH SEVİM

HÜSEYİN MELİH SEVİM

İSTANBUL İŞ İNSANI 26.10.2023

Gezdiğim en iyi tur harika yerler harika insanlar gördüm. Turda rehberimiz Melih hocaya Tur’un rotasını oluşturan Gökhan beye ve arka planda çalışıp emeği geçen herkese teşekkür ediyorum yeniden görüşmek üzere hoşça kalın.

BERNA ARMAĞAN

BERNA ARMAĞAN

İSTANBUL ÖĞRENCİ 26.10.2023

Avrupa Rüyası ile katıldığım ikinci tur. Çok memnun kaldık. Bütün detaylar çok özenle hazırlanmıştı. Çok teşekkür ediyorum tekrar görüşmek dileğiyle.

EBRU YALÇIN

EBRU YALÇIN

AMASYA SAĞLIKÇI 26.10.2023

Avrupa Rüyası benim için çok önemli bir tur şirketi. Neden mi ilk Avrupa deneyimimi onlarla yaşadım. Çeşitli rotaları bünyesinde barındıran ve en önemlisi de önce kendileri deneyimlemiş olması çok güzel. Oteller olsun rotalara gittiğimiz otobüs rehberimiz şoförümüz güler yüzlü güvenli ve bakımlı. Rüyalarda buluşuruz. Ne güzel yerlere geldim sayenizde etiketleriyle Avrupa Rüyasını desteklemeyi her zaman düşünürüm. Sizlerde rüyalarınızı ertelemeyin.

ELVAN TUĞÇE ÇELİK

ELVAN TUĞÇE ÇELİK

KOCAELİ ÖĞRETMEN 26.10.2023

Ailece Britanya turuna katıldık. Oldukça bilgili, tecrübeli rehberimiz Sinan Beye güzel anlatımlarından dolayı teşekkür ederiz. Rehberimiz ve tur yetkilisi Mustafa Bey sayesinde turumuz çok güzel geçti. Hatta 2024 yazı için başka bir tur planı yaptık. Gönül rahatlığıyla Avrupa Rüyasına güvenebilirsiniz.

ÖZLEM ARICI

ÖZLEM ARICI

İZMİR ÖZEL SEKTÖR 26.10.2023

Tatil planlarınız eziyete dönüşmesin, Avrupa Rüyası ile tüm dünyayı rahat rahat gezin… Doğru rotalar, kaliteli rehberlik hizmeti, ulaşım ve konaklama için profesyonel bir firma. Bireysel yapılan seyahatlerde yaşanan en büyük problem ulaşım, kalacak yer ve bunları yaparken boşa harcanan zaman sorunudur. Bu tarz bir tura katıldığınızda bunların hiçbirini düşünmek zorunda kalmıyorsunuz; bence yurt dışı seyahat planınız varsa doğru yerdesiniz. Teşekkürler Avrupa Rüyası yeni rotalarda görüşmek dileğiyle.

MEHMET SOLMAZ

MEHMET SOLMAZ

İSTANBUL DOKTOR 26.10.2023

Britanya Rüyası isimli turlarına katıldık. Her gece konaklamalı olması ve ekstra ücretlerin olmaması, kaliteli rehber hizmeti memnun kalmamızı sağladı. Rehberimiz Sinan Ercan’a ve Tur Organizasyon Müdürü Mustafa Hancı’ya teşekkür ediyoruz.

PINAR KOCAMEŞE

PINAR KOCAMEŞE

İSTANBUL ÖĞRETMEN 26.10.2023

Katıldığımız Britanya turunda tatilimiz keyifli ve tatmin edici oldu. Rehberimiz Sinan Bey in donanımı, tarihi bilgisi ve İngiltere’deki günlük yaşama dair aktarımları keyifli anlatımlarıyla çok iyiydi. Avrupa Rüyası’ndan tur operasyon müdürü Mustafa Bey in de katılımı sayesinde sorunsuz bir tur tamamladık. Teşekkür ederiz.

BİLAL SARIHAN

BİLAL SARIHAN

MUĞLA İŞ İNSANI 26.10.2023

Avrupa Rüyası ile Büyük Britanya turu gerçekleştirdim. Mustafa ve rehberimiz Sinan harikaydı. Hemen İtalya turu aldım. Ekim’de İtalya turu aldım otellerde çok iyiydi. Teşekkürler ekimde görüşmek üzere.

SÜMEYRA BUKAN

SÜMEYRA BUKAN

BİNGÖL DOKTOR 26.10.2023

Öncelikle gerçekten rüya gibi 16 gün geçirdik :) tek başıma katılacağım için en başta bazı tedirginliklerim vardı ama daha ilk günlerden ekiple kaynaştık aile gibi olduk nerdeyse hepsini iyi ki tanımışım dediğim muhteşem bir ekibe denk geldim 😊 kaldığımız oteller gerçekten özenle seçilmişti çok memnun kaldık tek sorun merkeze uzak olabiliyor bazı ülkelerde ancak Paris te serbest günümüzde Louvre müzesine gidecek çok kışı olduğu için rehberimiz bizim için ayarlama yapıp otobüsle bıraktırdı Sırbistan dada Tesla müzesi için aynı güzelliği yaptılar :) rehberimiz Hakan bey anlatımıyla tecrübesini belli ediyordu dinamikliğiyle ve ekibe dinamizm katıyordu ve Talha ve Furkan sürekli güler yüzleri ile yanımızdaydılar ne zaman kaybolsak hep yanımızda bulduk onları yanı kaybolurum korkunuz olmasın onlar zaten buluyor sizi 😊 sorunlarımız olunca anında konuşabildiğimiz çözüm arayan ve iyi geçmesi için ellerinden geleni yapan bir ekiple beraberdik hepsine çok teşekkür ediyorum :) ve hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri bu tura katılmakmış kesinlikle deneyimlenmesi gerekip ertelenmemesi gereken bir gezi :)

ŞERİF OK

ŞERİF OK

ANTALYA MÜHENDİS 26.10.2023

Avrupa rüyası ile birlikte çok güzel anılarımız oldu. Ekip, yöneticiler çok ilgili. İşinde uzman insanlar ile çalışıyorlar birlikte geçirdiğimiz güzel zamanlar için teşekkür ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Önümüzdeki gezileri planlıyoruz Şuan 🤘🏼 …

ERDEM AÇIKTUNA

ERDEM AÇIKTUNA

ADANA MÜHENDİS 26.10.2023

Hiç yorulmadan 15 gün avrupayı gezmek inanılma rahat ve güzel bir deneyim teşekkürler Avrupa Rüyası 🧿 …

HATİCE AÇIKTUNA

HATİCE AÇIKTUNA

ADANA MÜHENDİS 26.10.2023

Ben tüm Avrupa Rüyası ekibine çok teşekkür ediyorum, sürecin başından sonuna kadar çok kibar ve ilgililerdi (Ahmet bey özellikle :)). Ülkemizde hala güvenilir şirketlerin var olması bir miktar umudumuzu yeşertti. Tur çok iyiydi, iyi ki Plus turunu tercih etmişiz, her gece otelde konaklamak, dinlenmek ertesi güne enerjik başlamak çok önemliydi, tur grubumuz harikaydı ve çok güzel insanlar tanıdık. Bence bir insanın kendisine yapabileceği en güzel şeylerden biriydi tek seferde o kadar çok ülke ve şehir gezmek. Tur boyunca tur sahibi bizimleydi, bu da çok güven vericiydi. Standartların üstü diyebileceğim bir tecrübeydi, 1 ay sonrası bile hala etkisindeyim ve bir süre daha kalacağım gibi :) her şey için çok teşekkürler yeni turlarda görüşmek dileğiyle💫💫

YASEMİN YÜZGENÇ

YASEMİN YÜZGENÇ

ANKARA 26.10.2023

21 Temmuz 6 Ağustos arası büyük Avrupa turuna katıldık☺️hayatımızın en güzel deneyimiydi☺️gerek profesyonel rehberimiz Hakan bey gerek perde arkasında tüm işlem ve evraklarımızı halleden başta Merve hanım olmak üzere ☺️ nazik ve kibar tavırlarıyla bilgi donanımlarıyla 🥰kaldığımız muhteşem otelleriyle ☺️ edindiğimiz harika dostlarla çok güzel bir tatil geçirdik İyiki varsın Avrupa Rüyası ilk fırsatta tekrar görüşmek üzere 🌸sizinle seyahat etmek bir ayrıcalıktı 🌸🌸🌸

ATİLLA YÜZGENÇ

ATİLLA YÜZGENÇ

ANKARA ÖZEL SEKTÖR 26.10.2023

21 temmuz 6 ağustos arası büyük avrupa turuna ailecek katıldık. Başvurumuzu yaptığımız andan tur bitimi İstanbul'a kadarki süreçte her konuda profesyonel ve güler yüzlü ekipleriyle, mükemmel anılar biriktirdiğimiz, çok güzel dostluklar kurduğumuz bir tatil oldu. Her şey için çok teşekkür ediyoruz Avrupa Rüyası tekrar buluşmak üzere.

HAZAL DİLBİLİR

HAZAL DİLBİLİR

İZMİR ÖZEL SEKTÖR 26.10.2023

2 Yıl evvel Mustafa ile tanıştım, ilk başvuru yapmak istediğimde yerler çoktan dolmuştu :) Bir yıl sonra yeniden konuşmaya başladığımızda ilk başta vize için o kadar evrağı hazırlayamayacağımı düşünerek pes edecekken her defasında yeniden yüreklendirdi, sonra tam 2022 Aralık ayında başladım hayallerimin ilk adımına en çok görmek istediğim yerleri Avrupa Rüyası ile birlikte 2023 Eylül ayında gördüm, şahane arkadaşlar edindim, hem turda hem de gittiğimiz ülkelerde... İlk seyahatte Avrupa Rüyası ile beraberdik bu demektir yine yeniden birlikte olacağız. Hayallerinize ulaşmak, adım atmaktan geçiyor. Bir kez cesaretlenince sizi yüreklendirecek ve tüm süreçte yanınızda olacak kocaman bir ekip var.

HAKAN SOYGÜR

HAKAN SOYGÜR

ANKARA DOKTOR 26.10.2023

Eşim ile birlikte 9-15 Ekim İspanya turuna katıldık. Bu Avrupa Rüyası ile ilk gezimizdi. Yüksek tempolu, biraz yorucu ama bir o kadar da keyifli ve doyurucu bir gezi oldu. Ufak aksaklıklar içerse de otel seçimleri ve lokasyonları oldukça iyiydi. Bir hafta, İspanyayı derinlemesine gezmek için tabii ki yeterli bir süre değil. Ancak bu süre içinde görülmesi gereken önemli şehirlerin tümünü ve bu şehirlerdeki mutlaka görülmesi gereken ana mekanları ziyaret erme fırsatımız oldu. Turun başından sonuna dek bizlere eşlik eden Avrupa Rüyası yetkilisi Gökhan beye güler yüzü ve desteği için; İspanya hakkında derin tarih bilgisi ile bizleri bilgilendiren akademisyen rehberimiz Fatih beye bizlere keyfli bir tur yaşattığı ve sabrı için ayrıca çok teşekkür ederiz. Avrupa rüyası ile bir daha tura katılır mıyız? 2023 Alsace ve 2024 İskandinav turlarında görüşmek üzere ☺️

SEMRA TUNÇBİLEK

SEMRA TUNÇBİLEK

ANKARA DOKTOR 26.10.2023

Harika bir geziydi herkese öneriyorum.

NURHAYAT YILMAZ

NURHAYAT YILMAZ

İSTANBUL ÖĞRETMEN 26.10.2023

Kaç ay geçti turdan döneli.. Ama hâlâ büyüsünden çıkamadım. Muhteşem yerler gördük ve otellerimiz son derece lüxtü. Rehberimiz, tur sorumlumuz çok güzel bir şekilde bizi ağırladılar. Avrupa rüyası artık daimi tur firmamız oldu. Extra hiç bir ücret ödemedik. Kendimiz serbest zamanda bir yere gitmek istersek o başka. Teşekkür ederim ve de tavsiye ederim.

HÜLYA BAŞ

HÜLYA BAŞ

KOCAELİ EMEKLİ 26.09.2023

Avrupa Rüyası ile yurt dışında dolaşmak gerçekten bir ayrıcalıktır. Tur rehberinin bilgisi ve donanımı olsun, organizasyonun kalitesi ve ekipteki herkesin ilgisi kendinizi ayrıcalıklı hissettiriyor. Yurt dışı turlarını bu ekiple tecrübe etmenizi tavsiye ederim. Her şey için teşekkür ederiz Avrupa Rüyası.

ERTUĞRUL HELVACIKÖYLÜ

ERTUĞRUL HELVACIKÖYLÜ

İSTANBUL ÖZEL SEKTÖR 26.09.2023

Gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi Avrupa Rüyası farkı ile deneyimlemek çok keyiflidir. En az dört turlarına katıldık. Aldığımız hizmet kalitesi, rehberlerin deneyim ve tecrübeleri çok başarılıydı. Tercih edilen hoteller de çok iyi konumlarda ve iyi hotellerdi. İşlerini bu kadar iyi, özenle ve severek yaptıklarını görmek için deneyimlemenizi tavsiye ederim.

NAİM ŞEN

NAİM ŞEN

ANTALYA ÖZEL SEKTÖR 26.09.2023

Avrupa Rüyası ekibine sonsuz teşekkürler. İlk yurt dışı deneyimimiz olduğu için biraz tereddüt biraz korku ile yaklaşmıştık ama gerçekten mükemmel bir deneyim oldu. Şiddetle tavsiye ediyoruz. Rehberimiz Burak beye, Salih beye çok teşekkürler. Tekrardan görüşmek dileğiyle hoşça kalın sevgiler.

GÜLŞAH BAYKAL

GÜLŞAH BAYKAL

ŞANLIURFA ÖĞRETMEN 26.09.2023

14 ülke 28 şehir gezerek harika bir tatil geçirdim. Rehberimiz Berke bey ve dikkatli sakin araç kullanan şoförlerimize ayrıca teşekkürler. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Başka rotada görüşmek üzere.

YASEMİN İZGÜT

YASEMİN İZGÜT

İSTANBUL ÖZEL SEKTÖR 26.09.2023

İşini çok özveriyle yapan kaliteli bir tur şirketi. 16 günlük turda hiçbir aksaklık yaşamadık her şey mükemmeldi, çok memnun ayrıldım. Ekipteki herkese sonsuz teşekkürler. Şiddetle tavsiye ederim.

MELTEM BAŞ

MELTEM BAŞ

KOCAELİ ÖZEL SEKTÖR 26.09.2023

Çok güzel eğlenceli 11 gün geçirdik. Rehberimiz Sinan beye ve tur koordinatörü Mustafa beye her konuda bizlere yardımcı olmalarından dolayı çok teşekkür ederiz.

SAİT ŞANLI ÇETİN

SAİT ŞANLI ÇETİN

KOCAELİ EMEKLİ 26.09.2023

Avrupa Rüyası ile 3. turumu da keyifle bitirdim isminin hakkını vererek tüm seyahat rüyalarınızı en iyi şekilde yaşatıyor. Avrupa Rüyası ailesinin bir üyesi olmaktan çok mutluyum.

İNCİ ALASLAN

İNCİ ALASLAN

İSTANBUL EMEKLİ 25.09.2023

Avrupa rüyası ile katıldığımız 5.turumuzdan akşam döndük. Alp köyleri turumuz katıldığımız daha önceki turlar gibi çok güzel geçti. Özellikle Mustafa beye ve Avrupa Rüyası ekibine sonsuz teşekkürler. 6. turumuzu aldık. Gerçekleşen en güzel rüya Avrupa Rüyası.

HAVVA AHU ALMALI

HAVVA AHU ALMALI

ANKARA ÖĞRETMEN 25.09.2023

5-15 Ağustos arası İskandinavya Turuna katılarak her yönü ile kararımın hayallerimin üzerinde bir hizmet anlayışı ile birleştiği Tur Şirketi. Çalışanlarınıza, samimiyetinize ve rüyalarınıza sağlık.

EROL KÖROĞLU

EROL KÖROĞLU

İSTANBUL EMEKLİ 25.09.2023

Kaliteli oteller, konforlu otobüsler ve konusuna hakim çok bilgili rehberleriyle Avrupa gezilerine hakim olduklarını gördüm. Böyle organizasyonlar için iyi bir ekip çalışması gerektiğini düşünüyorum. Planlı, koordineli ve aynı zamanda çözüm odaklı çalışmalarına bizzat şahit oldum. Bence başka söze gerek yok, macera aramayın ve Avrupa Rüyası’nda hayallerinizi gerçekleştirin.

SEVGİ YILDIRIM

SEVGİ YILDIRIM

İSTANBUL ÖZEL SEKTÖR 25.09.2023

Öncelikle Avrupa Rüyası ile ilk defa seyahat etmek isteyenler, edecek olanlar gönül rahatlığı ile turlarını alabilirler. Avrupa Rüyası ekibi, bizleri bizden daha çok düşünerek memnun, mutlu etmek ve konforumuzu sağlamak için ellerinden gelenin fazlasını yaptı. Misafir olarak görülmedik aksine Avrupa Rüyası ailesinin bir parçası olduk. Oteller, gemiler, rotalar her şey ince ayrıntısına kadar düşünülüp planlanmış. Bir tur firması ile ilk defa yurtdışı seyahatine çıkan ben ne kadar doğru bir seçim yaptığımı defalarca tekrarladım. Bundan sonra yurtdışı seyahatlerim Avrupa Rüyası ile olacak ve sırada Britanya turu var. İskandinav Rüyası turuna katılarak 11 gün rüya gibi ülkeler şehirler gezdik. Salih Bey in tur boyunca bizimle birlikte olması, her konu ile ilgilenmesi, pratik çözümler bulması, sonuç odaklı olması güven verirken, müthiş donanım, tecrübe ve bilgiye sahip rehberimiz Melih beyin anlatımıyla 11 gün rüya gibi geçti ve bitmesini hiç istemedik, harika ve uyumlu 45 kişilik grubumuzdaki arkadaşlarımız ile muhteşem anılar biriktirdik. Anlatılacak, yazılacak, söylenecek çok güzel şeyler var ki buraya sığmaz. Herkes kendisi yaşamalı Avrupa Rüyası farkı ile. Avrupa Rüyası ekibine her şey için çok teşekkür ediyorum. Benim için devamı gelecek.

FATMA MERVE NACAKCI

FATMA MERVE NACAKCI

ISPARTA AKADEMİSYEN 25.09.2023

Çok başarılı bir tur şirketi, ekstra ücretli hiçbir şey yok, her şeyin paket dahilinde olması çok güzel. Planlanan rotanın tamamına uydular ve çok güzel yerlere götürdüler. Bundan sonraki seyahatlerimde hiç tereddütsüz Avrupa Rüyası’nı tercih ederim.

HANDAN GÜR

HANDAN GÜR

İSTANBUL ÖZEL SEKTÖR 25.09.2023

Hayatımda verdiğim en iyi karardı Avrupa rüyasıyla bu turu yapmak. Hiçbir ticari amaç gütmeden sizin memnuniyetiniz için çalışan tek firma. Vize işlemlerinden her şeyine kadar ilgilenen arkadaşlar, ilgileri alakaları her şey üst seviyede. Rehberimiz Berke beye sonsuz teşekkürler bizimle çok ilgilendi hiç sıkılmadan aynı soruları tekrar tekrar sorsak bile güler yüzüyle hep cevapladı, tecrübeleri her yeri sokak sokak bilmesi bizi ayrı güvende hissettirdi.16 gün 14 ülke rüya gibi bir tur geçirdik. Kaptanlarımız çok tecrübelilerdi onlara da çok teşekkür ederiz.16 gün tüm otobüs aile gibi oldu evet yorucu ama her şeyine değer bir tur böyle güzel bir tur şirketiyle ve insanlarla karşılaştığımız için çok şanslıyız. İşini güzel yapan insanlar iyi ki var. Her şey için herkese tüm ekibe teşekkür ederiz başka turlarda görüşmek üzere Avrupa Rüyası.

MERVE SULTAN MEHMETHANOĞLU

MERVE SULTAN MEHMETHANOĞLU

İSTANBUL ÖĞRETMEN 25.09.2023

İnternetten araştırarak bulduğum bir tur. Tedirgin olarak kaydolmuştum ama gerçekten bugüne kadar kendime yaptığım en güzel şey bu tur oldu. Gerek grup rehberimiz Hakan bey, gerek bizleri güvenle taşıyan şoförlerimiz olsun hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Kesinlikle hiç düşünmeden kayıt olmalı ve bu deneyimi yaşamalısınız.

ARZU DEMİR

ARZU DEMİR

DİYARBAKIR SAĞLIKÇI 25.09.2023

İlk yurtdışı deneyimimde iyi ki seçtim. Yolculuğu bu kadar keyifli kılabilen hakan beye ayrıca teşekkür ediyorum. İyi ki Avrupa Rüyası diğer rotalarına da mutlaka katılacağım.

ZEKİYE EMER

ZEKİYE EMER

MARDİN DEVLET MEMURU 25.09.2023

Bu sene eşimle Avrupa turuna katıldık. Kesinlikle çok iyi bir ekip her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Tur rehberimiz Hakan Bey’e ayrıca teşekkür ederiz. Kendisi çok donanımlı bir kişi bize çok şey kattı. Hiç düşünmeden Avrupa Rüyasına katılabilirsiniz.

SEVİM OĞUZ

SEVİM OĞUZ

MANİSA EMEKLİ 25.09.2023

Avrupa’yı, Avrupa Rüyası ile keşfetmek çok büyük bir ayrıcalık. Her şey çok mükemmel. Yolculuk titizlikle düşünülmüş. Tüm ekibe emeği geçen herkese ve rehberimiz Hakan Beye sonsuz teşekkürler.

ERHAN YILDIRIM

ERHAN YILDIRIM

BİNGÖL ÖĞRETMEN 25.09.2023

Başta tur rehberimiz sayın Hakan Kezer olmak üzere ulaşım işini güvenle sağlayan şoför ağabeylerimize bu organizasyon içinde olan, emek veren, bütün arkadaşlara çok teşekkür ederiz. İyi ki Avrupa Rüyası diyorum.

AŞKIN FINDIK

AŞKIN FINDIK

ESKİŞEHİR DEVLET MEMURU 25.09.2023

Otobüs ile Avrupa turu mu? Rüya görüyorsun herhalde? Diye soranlara cevabım; evet rüya idi ve Avrupa Rüyası ile gerçek oldu ve bu seçim hayatımdaki en isabetli kararlar listemde yerini aldı. Başta tur rehberimiz Hakan bey ve bize güvenli ve konforlu bir yolculuk sunan kaptanlarımıza olmak üzere tüm ekibe emeklerinden dolayı ayrı ayrı teşekkür ederim, yeni turlarda buluşmak dileğiyle.

ZEYNEP KÖSE

ZEYNEP KÖSE

İSTANBUL ÖĞRETMEN 25.09.2023

Baştan sona ilgili ve samimi bir ekip. Tur rehberimiz de alanında yetkindi ve her durumda yanımızdaydı. Firmanın tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Diğer turlarımı da Avrupa rüyasıyla yapmayı planlıyorum.

YASEMİN SÖYLEMEZ KARAÇÖP

YASEMİN SÖYLEMEZ KARAÇÖP

BURSA ÖZEL SEKTÖR 25.09.2023

Avrupa Rüyası ekibine teşekkürler, özellikle rehberimiz Hakan Bey'e teşekkürler, isteyen tereddüt etmeden katılsın, dünyasına farklı pencereler açsın.

SEYCAN ARSLAN

SEYCAN ARSLAN

İSTANBUL ÖZEL SEKTÖR 25.09.2023

Buraya 5 yıldızlı bir yorum yapmamı sağlayacak kadar güzel bir tatil deneyimi sunan, emeği geçen tüm ekibe sonsuz teşekkürler.

DAMLA AYDOĞAN

DAMLA AYDOĞAN

KOCAELİ DOKTOR 25.09.2023

Avrupa rüyası sayesinde içimiz rahat bir şekilde tüm Avrupa’yı sorunsuz gezdik. Emeği geçen herkese teşekkürler.

SEVİL SEDA ÖZAFŞARLIOĞLU

SEVİL SEDA ÖZAFŞARLIOĞLU

İSTANBUL BANKACI 25.09.2023

Avrupa Rüyası ailesi, hem ofis hem saha arkadaşlarının samimiyeti, profesyonelliği, ilgisi, alakası, emeğine sağlık.. Rüya gibi bir rota, çok ince düşünülmüş konfor planı, bilgisiyle bizi mest eden Hakan Kezer’e sonsuz teşekkürlerimle. Sizlerle her yola varım ben..

ROJDAR EMER

ROJDAR EMER

MARDİN İŞ İNSANI 25.09.2023

Her şey harika diyecek tek kelime bulamıyoruz iyi ki başvurduk. Özelikle Hakan beye sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

BUSE YILMAZ

BUSE YILMAZ

İSTANBUL AVUKAT 25.09.2023

Rehberimiz tur programı ve kalınan oteller olarak gayet güzeldi oldukça memnun kaldık. Diğer tur acentelerinin yanı sıra her şey dahil bir program formatına sahip olup tur güzergahının da ayrıntısıyla düşünülmesi zevk verici.

ECE AYIK

ECE AYIK

İSTANBUL ÖĞRETMEN 25.09.2023

18-24 Ağustos tarihli Benelüks turuna tek katıldım. Hayallerini kurduğum iki şehri karış karış gezdim. Turun en güzel yanı single farkının olmaması. Daha uygun turlarda gördüğünüz ekstra tur ücretleriyle, single farkıyla karşılaşmıyorsunuz. Hasan Ali Bey'e ve tur rehberimiz Atilla Bey'e sevgiler 🖐 Geriye muhteşem anılar ve harika dostluklarla dönmenin tarifsiz mutluluğunu yaşıyorum. Şuraya en güzel kapanışı bırakıyorum. Bu güzel anı bana katan dostlar sizinle nice gezilere. Darısı nicelerine darısı hayallerinin peşinden gitmeye niyetlenenlere... Asla pişman olmayacaksınız.

DOĞA ŞALE KALAK ÖZCAN

DOĞA ŞALE KALAK ÖZCAN

İSTANBUL MÜHENDİS 25.09.2023

Bu tura katılmama en büyük etken güler yüzü ve cana yakınlığı ile Şeyma Hanım oldu. Tur başlangıcından sonuna kadar her daim hizmetini hiç esirgemedi çok çok teşekkür ederim sizin gibi güzel bir insanı hayatıma kattığınız için. Vize sürecinde Dilek Hanım ve her daim desteğini esirgemeyen güler yüzlü Furkan beye, bilgilendirmeler için Esat Beye, Bizi yılmadan bıkmadan idare ederek güzel yüreği sonrasında engin bilgileriyle bilgilendiren gezdiren rehberimiz Hakan Beye, şoförlerimiz Hasan Bey ve Müvettin beye çok çok teşekkür ediyorum. Bu zamana kadar yaptığım en doğru tatil firması seçimi oldu. Bundan sonrada daima Avrupa Rüyası ile devam edeceğim.

AYLİN ERSAÇAN

AYLİN ERSAÇAN

MUĞLA ÖZEL SEKTÖR 25.09.2023

11 Ağustos tarihli Avrupa Eko turu katılımcısıyım. 25 yıldır seyahat eden ve tüm seyahatlerini kendi özgür rotasını ve ritmini yaratarak yaşayan bir kişi olarak böyle bir tura katılma fikri hem merak hem soru işaretleri barındırıyordu. İnsan çok gezince çokta şey biliyor, tabii bunun handikapı da vardı. Nihayetinde bir gün formu doldurdum ve Şeyma Hanım beni aradı. Onun işini nasıl aşkla yapıyor oluşu, firmasına ve ekibine olan inancı ve en önemlisi son derece açık, dürüst ve bir kadar da konusuna hakimiyeti benim o gün “tamam” dememe sebep oldu. Onunla yürüttüğümüz süreçte tüm soru işaretlerim yerini daha da büyüyen bir heyecana bıraktı ve sonunda tur başladı. Kendi mesleği tur operatörlüğü olan ve 80’ e yakın şehir gezmiş bir kişi olarak söylüyorum ki böyle bir tur ancak bu denli başarılı bir operasyon ile yönetilebilirdi. 50 kişi 16 gün 8000 km üzerinde yol yapıyorsunuz ve bu hiç kolay bir organizasyon değil. Ancak muhteşem bir ekip çalışması, gerçekten yürekten verilen emekler ve en önemlisi firmanın tecrübesini her yerde hissediyorsunuz. Rehberimiz Hakan Bey’ in mesleki donanımı ve pek tabii ki nüktedan kişiliği bu turu bu denli unutulmaz yapan bir diğer etken. Kısaca her şey çok güzeldi. Hiç ama hiç düşünmeyin ve kendinize bu iyiliği yapın. Avrupa Rüyası ile tanışın ve sımsıcak dostluklara, heyecanlara hayatınızı açın! Şimdiden bol gezmeler.

PINAR KOÇ

PINAR KOÇ

İSTANBUL DOKTOR 25.09.2023

Oğlumla birlikte katıldığım Büyük Britanya Turu harika geçti. Tüm tur çalışanlarına çok çok teşekkür ederiz.

ABDULKADİR ELİŞ

ABDULKADİR ELİŞ

İSTANBUL DOKTOR 25.09.2023

Yakın zamanda büyük Britanya turuna katıldım. Özelikle rehber başta olmak kalınan oteller gezinilen rotalarla harika bir tur. Türkiye’de bir benzeri bar mıdır zannetmiyorum.

HANDE AYŞE SUCU

HANDE AYŞE SUCU

İSTANBUL ÖĞRETMEN 25.09.2023

Avrupa Rüyası ile katıldığımız Britanya Turu çok keyifli geçtik. 5 ülke ve 20 şehir gezdiğimiz bu turda organizasyon sorunsuzdu. Rehberimiz tur boyunca gezdiğimiz yerler ile ilgili bizlere çok güzel bilgiler verdi. Ayrıca Avrupa Rüyası’nın operasyon müdürleri de yanımızda tura katıldı. Karşılaştığımız her sorunda yanımızdaydılar. Ekstra tur yoktu. Bu bizim için çok önemliydi. Kaldığımız oteller çok rahattı. Kısacası 11 gün bize unutulmaz bir tatil yaşatan Avrupa Rüyası’na çok teşekkür ediyoruz.

DİLARA TURGUT

DİLARA TURGUT

ELAZIĞ DOKTOR 25.09.2023

Muhteşem bir rehber eşliğinde gezdiğimiz Büyük Britanya turu. Her ince ayrıntı düşünülmüş. Gayet güzel otellerde kalarak doya doya tüm şehirleri gezip tarihini bile en ince ayrıntısına kadar öğrenmiş olduğum bir Tur oldu. İnşallah seneye de İskandinav turuna katılacağız. Teşekkürler Avrupa Rüyası.

ERDEM ÇAĞATAY

ERDEM ÇAĞATAY

ANKARA MÜHENDİS 25.09.2023

Eşimle beraber Avrupa Rüyası’nın “Avrupa Rüyası Eko” ve “Büyük Britanya” turlarına katıldık. İki turdan da çok memnun kaldık. Uçak ve otobüs yolculukları sorunsuz. Her iki turda da rehberler alanında oldukça iyi. Oteller gayet temiz, konforlu ve merkeze yakın. Ayrıca, turdan yetkili kişilerin bizlerle seyahat etmesi güven veriyor. Avrupa Rüyası’nın diğer turlarına da katılmayı düşünüyoruz.

YILMAZ ÖZARI

YILMAZ ÖZARI

İSTANBUL ÖZEL SEKTÖR 25.09.2023

Keyifle dolaştığımız güzel bir gezi oldu. Organizasyon ve gezi kurgusu, Salih bey, Mustafa bey ve özellikle rehber Sinan bey sayesinde mükemmel ve yer yer mükemmele yakındı, teşekkürler Avrupa Rüyası.

SERPİL GEYİK

SERPİL GEYİK

İSTANBUL ÖĞRETMEN 25.09.2023

Kesinlikle tavsiye edebileceğim, çok iyi rotaları ve rehberleri olan tur şirketi. Geçen seneden beri iki tura katıldım ve ikisi de gerçekten çok keyifliydi. Katılımcılar da kafa dengi, güzel ve neşeli insanlardı. Güzel arkadaşlıklar edindiğim, konforlu ve keyifli iki tur oldu benim için.

LEYLA ÇEVİRME

LEYLA ÇEVİRME

ERZURUM DOKTOR 25.09.2023

Öncelikle kaliteli ve özenli hizmet veriliyor. Rotalar özenle planlanmış, yöneticiler sizinle seyahate katılıyor (sorun çözme ve gözlem), rehber (Britanya turu için Sinan bey idi) bilgili ve kibar idi. Güven verici konforlu rahat eğlenceli bir seyahat oldu. Tavsiye ederim.

İHSAN TOLA

İHSAN TOLA

İSTANBUL ÖZEL SEKTÖR 25.09.2023

Avrupa Rüyası ile 01 Eylül 17 Eylül arasında unutulmaz bir deneyim yaşadım. 14 ülke 28 şehir gezdim. Konakladığımız hoteller çok iyiydi. Bütün günün yorgunluğunu gideriyorduk ve ertesi gün yeni keşiflere başlıyorduk. Rehberimiz Hakan Bey her konu ile yakından ilgilendi. Hem turistik yerlerin anlatımı hem serbest zamanda yapılabilecekleri bize her defasında tek tek anlattı.17 gün boyunca hiç bir konuda sürpriz ile karşılaşmadık. Adı üstünde rüya gibi deneyim yaşadım.

İbrahim Kahya

İbrahim Kahya

İbrahim Özel Sektör 10.06.2022

Avrupa Rüyası ile çıkmış olduğumuz, Avrupa Turumuz çok keyifli ve bir o kadar da güzel geçiyor. Teşekkürler Avrupa Rüyası, Mustafa HANCI, Burak DEĞİREL, Süleyman ve Harun Kaptanlarım. En yakın zamanda bir sonra ki turda görüşmek üzere...

Nehir Küçüker Çetin

Nehir Küçüker Çetin

Ordu Öğretmen 10.06.2022

Bu işi eskiden beri yaptıkları tur planlamasından çok belli oluyor. Rehberimiz her konuyla kişisel olarak ilgilendi. Memnun kaldık.

Nesrin Ecer

Nesrin Ecer

Şırnak Öğretmen 01.07.2022

Harika bir ekiple rüya gibi bir yolculuk yaptık. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum . İmkanınız varsa asla ertelemeyin 🤗

Bahar Gündüz

Bahar Gündüz

Şırnak Öğretmen 01.07.2022

Avrupa Rüyası demek muhteşem bir deneyim demek. Harika bir ekiple ve rehberlerle rüya gibi bir yolculuk yapıyorsunuz. Mutlaka ertelenmemesi gereken bir deneyim. Şiddetle tavsiye ederim.

Hüdanur Habibe Yılmaz

Hüdanur Habibe Yılmaz

Mersin Mimar 07.07.2022

11 günlük Britanya turuna katıldım. İngiltere vize işlemleri çok sıkıntılı olmasına rağmen , benim açımdan onların yetkisiyle çok rahat gerçekleşti. Turda 10 farklı şehir gezdik benim için en önemli kısım olan oteller, alkışlanacak derecede iyiydi. Konum olarak her seferinde şehir merkezinin dibinde en iyi otellerde kaldık bu muazzam bir deneyimdi. Arkada çalışan iyi bir ekip , deneyimli rehber , en iyi oteller , e birde iyi fiyatlar istiyorsanız kaçırmayın derim. Teşekkür ederim Avrupa Rüyası.

Zeynep Çiçek

Zeynep Çiçek

İstanbul Öğretmen 07.06.2022

Sadece Avrupa’da değil tüm dünyada rüya gibi seyahatlerimin mimarı Avrupa Rüyası’na çok teşekkür ederim. Bir çok tur firmasını deneyimlemiş biri olarak Avrupa Rüyası’nın farkını çok iyi biliyorum. İyi ki Avrupa Rüyası❤️

Serpil Sevinç

Serpil Sevinç

İstanbul Öğretmen 07.06.2022

Britanya turu. çok eğlenceli ve zevkli bir turdu. Londra, Edinburgh ve diğer şehirler çok güzeldi. Rehberimiz Yılmaz bey ve Salih bey çok tecrübeliydiler. Ve her konuda yardımcı oldular. Otellerde kaliteli ve güzeldi. Avrupa Rüyası grubuna çok teşekkür ediyorum.

Ferit Baybars

Ferit Baybars

Batman Özel Sektör 02.07.2022

Gitmeden önce çekincelerim vardı ama hepsi boşa çıktı. Çok eğlendim çok keyif aldım. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Mustafa Şahiner

Mustafa Şahiner

İstanbul Özel Sektör 02.07.2022

2019 yılında kayıt olduğum yaşanan büyük global pandemi sürecindeki krizi en sorunsuz şekilde bütün haklarımızı bir kuruş talep etmeden koruyan, kaldığımız otel konaklamalarından ve kalitesinden tutun oluşabilecek her türlü sorun ve krizlere karşı çözüm odaklı olmaları ve yaklaşımları bize onları neden tercih etmemiz gerektiğinin en büyük göstergesi, güzel bir aile ortamına ve kalıcı dostluklara vesile olduğu için rehberinden şoförüne tüm Avrupa Rüyası ekibine teşekkür ederim. iyi ki sizi tercih etmişim. Yeni rotalarda buluşmak dileğiyle ✈️ Yol açık yola çık 👋

Sedat Ergen

Sedat Ergen

İstanbul Özel Sektör 20.07.2022

Avrupa Rüyasına ait 2 tura katıldım. Hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Edindiğim arkadaşlıklar ve biriktirdiğim anılar paha biçilmez. Para ile satın alınamayacağınız bu yolculuğu herkese tavsiye ederim.

Nebahat Gülleroğlu

Nebahat Gülleroğlu

İzmir Emekli 02.07.2022

Eşimle birlikte Avrupa Rüyası Plus turuna katıldık çok mutlu olduk. Koordinatörümüz Gökhan bey, Eda hanım ve tüm güler yüzlü ekibe ilgi ve alakalarından dolayı eşim ve ben teşekkür ederiz. Endülüs turunda görüşmek dileğiyle.

Esra Akyol

Esra Akyol

İstanbul Özel Sektör 02.07.2022

Vee merakla beklediğimiz tur bitti biz normal rutinimize döndüükk. Kısaca ifade etmek gerekirse rüya gibiydi, düşündüğümüzden de güzel ve eğlenceli geçti. Yeni kültürler, şehirler, ülkeler ve yeni arkadaşlar kazandık. Birbirini daha önce tanımayan onlarca insan bir noktadan sonra kardeş gibi olduk, kaynaştık. Hepimizin bu yolculuğa çıkma sebebi seyahat ve yeni kültürler tanıma isteğiydi ve seyahat sırasında şunu anladık ki; doğru noktadayız, doğru organizasyondayız! Avrupa Rüyası olarak tur öncesinde ve sırasında bizlere olan desteğiniz, işinizdeki profesyonelliğiniz ve her şeyden öte unutulmaz anılara sahip olmamıza vesile olduğunuz İçin teşekkür ederiz :) İnşallah farklı destinasyonlarda tekrar seyahat etmek dileğiyle, takipteyiz :)

Sezen Şahin

Sezen Şahin

İstanbul Öğretmen 02.07.2022

Baştan sona harika bir turdu. İlk defa arkadaşlarım ve ablamla Avrupa seyahatine katıldık. Evet 16 gün yorucuydu ama bu yorgunluk başkaydı. Her gün yeni bir yer keşfetme duygusu çok güzeldi. Bu duyguyu yaşattığı için Avrupa Rüyası ekibine, rehberlerimiz Gökhan Bey ve Eda Hanıma teşekkürlerimi iletiyorum. Bizi en zor anlarımızda hiç yalnız bırakmadı, belki 1 gece boyunca uykusuz bile kaldı. Bu yüzden ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Avrupa Rüyası ekibi gerçekten işini profesyonelce yapan, güven duygusunu sonuna kadar hissettiren bir tur şirketi. Bundan sonraki turlarımda da hep Avrupa Rüyası ile seyahat edeceğim. En kısa zamanda görüşmek dileğiyle.. :)

Safiye Bölükbaşı

Safiye Bölükbaşı

İstanbul Öğretmen 02.07.2022

Merhaba, biz pandemi öncesi Avrupa Rüyası’na gelip Avrupa Plus turu aldık. Maalesef pandemiden dolayı turumuzu gerçekleştiremedik. Ama Avrupa Rüyası acentası bize İki yıl sonra herhangi bir fark ödetmeden tüm haklarımız saklı tutarak hatta yeni programda alternatifler ekleyerek aldığımız tatil paketini istediğimiz yıl ve tarihte gitme şansı verdiler. Tur programı boyunca çok güzel arkadaşlıklar kurduk, yeni yerler gördük, serbest zamanda yeni yerler keşfettik. Sağ olsun Gökhan hocam ve Eda hocamın alternatif rotaları ile serbest zamanımızı çok iyi değerlendirdik. Hatta Gökhan hocam Paris’te bize katıldı. Serbest zamanı en iyi şekilde değerlendirmemizi sağladı. Tur şirketi olarak çalışma prensipleri de çok düzenli ve sistemli. Her şey akışında tur operatörleri tarafından yönetiliyor. Avrupa turumuz 16 gün boyunca yoğun yorucu güzel eğlenceli derken başladı ve bitti. Şimdi yeni rotamız İskandinav turu umarım her şey yolunda gider ve en güzel haliyle geçer. Herkese aldığı veya almayı düşündüğü turlarda eğlenceler diliyorum. Selamlar🖐🏻

Derya Öztürk

Derya Öztürk

İstanbul Özel Sektör 02.07.2022

Adı üstünde AVRUPA RÜYASI... Gerçekten rüya gibi gelip geçen, beklentileri fazlası ile karşılayan bir tur oldu. hayatımızda unutamayacağımız bir anı yaşadık ve birbirini hiç tanımayan 40 kişi 2. gün den sonra herkes o kadar güzel kaynaştı ki, son gün ağladık... İşini profesyonel yapan ve güveni asla boşa çıkarmayan başta Gökhan bey, rehberimiz Eda Hanım ve canımızı emanet ettiğimiz şoförlerimiz her şey için teşekkürler ve Britanya turunda görüşmek dileği ile inşallah...

Hasan Kasap

Hasan Kasap

Bursa Öğretmen 03.08.2022

Sabırsızlıkla beklediğimiz turumuz nihayet gerçekleşti. Başta Hakan bey, Gökhan bey ve kaptanlarımıza teşekkür ediyorum. Bu gezi sayesinde güzel yürekli ,renkli kıymetli dostlar tanıdığım için çok mutlu oldum.. Dünya küçük belki yine karşılaşırız. Hiç şüphe etmeden katılabilirsiniz.. hayalinizi ertelemeyin..

Yücel Eşki

Yücel Eşki

İstanbul Öğretmen 18.07.2022

2.5 senedir beklediğim Avrupa Rüyama bu turu en iyi yapabilecek en iyi firmayla çıkmanın mutluluğu var. Turumuz yarın bitecek ve biz üzüleceğiz. Hayallerinizi gerçek bir aile ortamında gerçeğe dönüştürmek için Avrupa Rüyası en doğru adres... Hayat çok kısa.. Artık ertelemeyin ...Teşekkürler Avrupa Rüyası..

Elvan Taşçıoğlu Orhan

Elvan Taşçıoğlu Orhan

İstanbul Avukat 17.08.2022

Eşimle katıldık çok memnun kaldık. Hem rehberimiz hem de firma son derece ilgili ve başarılıydı. Otelleri çok kaliteliydi. Daha turumuz bitmeden diğer tur için rezervasyonumuzu yaptırdık. Bundan sonra rotalarımız farklı ama firmamız kesinlikle Avrupa Rüyası.

Aslı İrem Şimşek

Aslı İrem Şimşek

İstanbul Mühendis 01.07.2022

Avrupa Rüyası ile yıllardır çok beğenerek ve güven veren takip ettiğim bir influencer sayesinde tanıştım. İlk turumuzu Ocak 2022 sonunda Benelux’e yaptık birlikte ve bizim için unutulmaz bir tur olmuştu. O gün bugündür Avrupa Rüyası, operasyonu yönetenlerden tutun, rehberlerine, firma ortaklarına bütünüyle bir aile oldu bizim için. Her detayı tüm incelikleriyle düşünen, en temiz otellerde konaklama sağlayan ve bunu da ekonomik bir şekilde yapmayı başaran Avrupa Rüyası, seyahatlerinizi sizin için planlayan bir çözüm ortağı.

Nazlı Selek

Nazlı Selek

İstanbul Avukat 01.07.2022

Harika bir tur, profesyonelce çalışan ve işini sevdiği her halinden belli olan bir ekip. Teşekkür ediyoruz.

Rabia Kuşçu

Rabia Kuşçu

Trabzon Özel Sektör 01.07.2022

Tek kelime ile MUHTEŞEMDİ. Tereddütsüz herkesin bu deneyimi yaşaması lazım. Hem ekonomik hem de rehberlerimiz çok ilgili. Sorunsuz bir tur sizi bekliyor. Avrupa Rüyası hayallerin gerçeğe dönüştüğü yer.

Betül Kara

Betül Kara

Samsun Sağlıkçı 01.07.2022

Uzun bir yolculukta yola çıkarken hiç düşünmeden yol alabileceğiniz deneyimli ve kaliteli bir ekip. Nereyi nasıl gezeceğim gibi derdimiz hiçbir zaman olmadı. Görülebilecek en muazzam yerleri keşfetmek bu kadar kolay. Onlar sizin için en iyisini düşünüyorlar zaten. Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin. Tek gidebilir miyim korkusu ile kendinizi sınırlamayın. Yola çıktıktan sonra herkes bir aile oluyor. Unutmayın bir çok kişi benim gibi tek katılıyor ve eşleştirildiğim yol arkadaşım çok tatlı ve çok eğlenceli bir yolculuk geçirdik. Yorulur muyum diye düşünmeden çıkın yola.. Elbette yorucu ama her gün başka şehirde hatta bir günde 3 ülke gezince o gördüğümüz muhteşem yerler karşısında büyülenip bütün yorgunluklara eve yorulduğumuza değdi diyorsunuz. Rüyalarımızı gerçekleştirmede vesile olan Avrupa Rüyası’na teşekkür ediyorum.

Büşra Özçelik

Büşra Özçelik

İzmir Sağlıkçı 01.07.2022

Gerçekten müthiş bir deneyim Avrupa'yı turla gezmelisiniz. Ben gidince anladım. Avrupa Rüyası çok doğru ve profesyonelce bir seçim olacaktır 👍 teşekkürler 🤗

Didem Eryılmaz

Didem Eryılmaz

İstanbul Emekli 03.06.2022

İyi ki yaptım. Onlarca ülke, şehir, binlerce km yol... Otellerimiz harikaydı... Şoförlerimiz çok rahat ettirdiler bizi... Rehberlerimizin sorunu oluşmadan bertaraf etme çabaları işe yaradı, keyifli yolculuk yaptık. Avrupa Rüyası'nda, gerek ön saflarda gerekse arka planda çalışan herkes işini severek yapıyor. Bu da sonucun iyi olmasın sağlıyor. Tüm çalışanlara teşekkür ederim.

Hacer Adatepe

Hacer Adatepe

İstanbul Emekli 13.08.2022

Çok güzel bir turdu gerçekten rüya gibi bir tatildi. Ülkeler çok güzeldi. Rehberlerimiz çok ilgili ve güler yüzlüydü. Bize çok yardımları oldu ikinci turumu aldım. Üçüncüsü de yolda.

Canan Ömeroğlu

Canan Ömeroğlu

Kütahya Sağlıkçı 20.10.2021

Keşke daha önce katılsaydım dediğim bir tur oldu.15 günde 15 ülke gezmez kolay değil ama herkesin kesinlikle hayatında en az 1 kez deneyimlemesi gerek. çok eğlenceliydi çok güzel anılar ve insanlar kattı bana. Avrupa Rüyası ekibine de ayrıca çok teşekkür ediyorum hepimizle tek tek ilgilendiler turumuzun sorunsuz geçmesi için ellerinden geleni yaptılar. diğer turlarınada mutlaka katılacağım.

Fatma Karataş

Fatma Karataş

Bolu Sağlıkçı 20.10.2021

Baştan sona sorunsuz mükemmel bir Avrupa turu. İlk defa boş pasaportla yurt dışına çıkmış biri olarak vizede kapılarda turda hiçbir yerde problem yaşamadık buda bu turun profesyonelliğini ve katılımcılara ne kadar değer verdiğini gösteriyor. Tereddüt etmeden gitmeli herkes. Turun içindeyken anlamıyorsunuz nasıl Bir rüyanın içimde olduğunuzu ama eve dönünce anlıyorsunuzki harika Bir deneyim. Gidin götürün. Baştan sona ilgili alakalı ve yardımcılar.

Erkan Tunç

Erkan Tunç

Artvin Devlet Memuru 20.10.2021

Tura başlamadan önce Avrupa’yı gezeceğimi düşünüyordum :)) ama Avrupa’nın şehirlerinde bizzat yasayacağım hiç aklıma gelmezdi, öğleki şehirlerin ruhlarını bizzat yaşıyorsunuz, marketler, kafeler, pazarlar, tramvaya bile bindik, program öyle güzel hazırlanmışken her şey en ince ayrıntısıyla düşünülmüş, hayatimin en güzel günleriydi desem abartmış olmam, gezimiz bitti ama sanırım etkisi biraz zor bitecek, zaten gezinin sonuna yaklaşınca içinizi derin bir üzüntü kaplıyor keşke hiç bitmese diye, yiyeceğimiz yemekten, içeceğimiz suya kadar her ayrıntıyı düşünen bizlere bu dopdolu, mus mutlu 15 günü hazırlayan Avrupa Rüyası’nın çok değerli ekibine çok teşekkür ederim...

Nil İspirli

Nil İspirli

Artvin Sağlıkçı 20.10.2021

Merhabalar Avrupa Rüyası gerçektende harika bir ekipten oluşmakta Salih Bey, Esat Bey, Burak Hoca ve Hakan Hoca ile harika bir Avrupa Turu yaptık.Aile ortamında bir gezi oldu.Oteller kaliteli tur programı profesyoneldi.Sonuçta gezip görmedikten sonra sahip olduklarımızın ne önemi var. Tüm ekibe çok teşekkürler.

Selim Çelik

Selim Çelik

Bursa Devlet Memuru 20.10.2021

Merhabalar dün itibarıyla Avrupa rüyası eko turunu tamamladık 15 gün boyunca adeta evimize dönüşen bir otobüsle 14 ülke 28 şehir ve kasaba gezdik ufak tefek sıkıntılar dışında her şey çok güzeldi bunun için Avrupa rüyası ekibine teşekkür ediyorum seneye İskandinav turu ile seyahate devam edeceğim hayallerinizi ertelemeyin diyorum.

Nezihe Burcu Usta

Nezihe Burcu Usta

İstanbul Ev Hanımı 20.10.2021

Başından sonuna kadar güzel başlayıp güzel biten bir rüya diğer turlarla karşılaştırdığımızda ne kadar doğru tercih yaptığımıza karar verdik ilgi alaka samimiyet inanılmazdı Avrupa’yı AVRUPA RÜYASI ile gezmek ayrıcalıktır Sıradaki rotalardada aynı rüyayı AVRUPA RÜYASI ile görmek dileklerimizle TEŞEKKÜRLER AVRUPA RÜYASI.

Sefa Çalışır

Sefa Çalışır

Bolu Özel Sektör Çalışanı 20.10.2021

Rüya gibi geçti gitti.Böyle mükemmel bir turu bizlere sunduğu için Salih beye teşekkür ederim. Hayatımın en güzel günlerinden biri oldu arkadaş kaynaşması süperdi bu fiyata böyle bir tur yok.”GÜZEL BAKAN GÜZEL GÖRÜR GÜZEL GÖREN HAYATTAN LEZZET ALIR”

Ebru Aygün

Ebru Aygün

Ankara Devlet Memuru 20.10.2021

Rüya gibi… Soranlara adıyla müsemma diyeceğim bir tur oldu. Her şey rüya gibiydi. Başvuru aşamasından turun son gününe kadar bizimle ilgilenen herkese çok teşekkür ederiz öncelikle. Avrupa’yı adım adım gezmek güzel rehberimiz ile tarihini dinleyerek gezmek ayrı güzeldi. Turumuzda bize eşlik eden firma sahibi Salih beye de teşekkür ederiz hepimizle tek tek konuştu tanıştı. Tur çok güzeldi bakın kolaydı demiyorum tabi ki yorgunluk oldu küçük sıkıntılar oldu ama geriye hep güzel anılar kaldı. Herkese şiddetle tavsiye ederim ve diyorum ki kesinlikle hayallerinizi ertelemeyin! Para harcayarak bizi zengin yapan Avrupa Rüyasına sonsuz sevgiler.

Adem İçer

Adem İçer

Şanlıurfa Devlet Memuru 20.10.2021

Keşke daha önce yapsaydım dediğim bir organizasyon oldu benim için. Avrupa Rüyası on numara beş yıldız bir ekibe sahip hiç düşünmeden bu turu tercih edebilirsiniz kaliteli bir iş çıkarıyorlar gerçekten. Avrupa turuna katıldım bir sonraki seyahatimi de yine Avrupa Rüyası ile İskandinav ülkeleri turuna katılmayı düşünüyorum.

Furkan Emeksiz

Furkan Emeksiz

Ankara Mühendis 20.10.2021

Gözünüz kapalı kendinizi emanet edebileceğiniz, güven duyabileceğiniz, aldığı tur bedelinin hakkını çokça veren, samimi rehberler eşliğinde keyifli günler geçirmenizi sağlayacak rüya gibi bir firma.

Uğur Köse

Uğur Köse

Adana Devlet Memuru 20.10.2021

Avrupa Rüyası herkesin Avrupa turu ve Dünya turu hayalini gerçekleştiren iyi bir turizm şirketi.Rehberleriyle çalışanlarıyla katılımcılarına ilgi alakalarıyla müteşekkir kaldığım bir firma.Yakınlarımı eşe dosta tavsiye ettiğim ve böyle bir rüya gibi seyahatin tüm herkese canı gönülden tavsiye edebileceğim şirket.Hayallerinizi ertelemeyin derim bu yazımı okuyan kişilere.

Birsen Özgürcan

Birsen Özgürcan

İstanbul Emekli 20.10.2021

Avrupa rüyamı gerçekleştiren ekibe çok şey borçluyum. Aile ortamında bir gezi. Eğlenceli ,şiirlerle süslenen , şarkılar halaylar çekilen bir ortam. Gezimiz yorucu olmakla beraber her şeye katlanılacak bir tatil. Kendi imkanlarınızlaçıksanız asla bu kadar uygun bir tatil gerçekleştirilemezdi. Herşey için teşekkür ediyorum.

Hasan Sami Kepenek

Hasan Sami Kepenek

Van Doktor 20.10.2021

Başta Salih bey olmak üzere tüm ekibiyle bu harika rüya gibi bir deneyimi bize yaşattıkları için teşekkür ederiz... Herkes hiç düşünmeden katılıp gezmenin eğlenmenin keyfine varmalı.. Avrupa Rüyası kalitenin adresi oldu bizim için..

Onur Çelik

Onur Çelik

İstanbul Öğrenci 20.10.2021

1 haftadır yollardayız ve bu yorumu Paris'ten yazıyorum :) Öncelikle rehberimiz Hakan Bey çok bilgili ve ilgili, kaldığımız oteller çok kaliteli ve tur programı çok profesyonel bir şekilde yürütülüyor. Şimdiden bana bu deneyimi yaşattığınız için teşekkür ederim.

Birsen Tirtar

Birsen Tirtar

İzmir Devlet Memuru 07.02.2020

Bizleri dünyanıza katılıp ardından sürekli katılmak isteyecek duygulara sahip olmaktan dahi çok mutluyuz... Çünkü Avrupa rüyası hem gerçek bir "dünya" rüyası aslında adı Avrupa ile sınırlı kalsa da tüm rotalarınızla, hem de bir aile çünkü samimi ve kucaklayan, tam olarak güven veren,her şekilde kaliteli olanaklar sunan ve hakkını ortaya koyan bir tur şirketi... Günümüzdeki pek çok tur şirketine olan güvensizlik hislerimiz ve sadece ön plandaki para kaygılarının yanısıra, tam tersine sahip olan sizleri görmemek mümkün değildi.. Şimdi herkesin görmesi ne kadar sevindirici ve mutluluk verici bir olay ki zaten hakediyorsunuz, tebrik ederiz... Sizleri farkedip instagramda ilk gördüğüm anda karar verip, yaptığımız iletişimlerdeki kısa görüşmelerde dahi hissettirdiğiniz güven ölçüsünde ilk turunuzu hatta ikinci turunuzu yaklaşık 1 yıl içinde yaşamış birisi olarak gurur duyuyorum, nice başarılı ve ödüllü günlerinize diyorum, nezaketiniz ve ilginiz için teşekkürler..

Merve Ün

Merve Ün

İstanbul Öğretmen 03.02.2020

Avrupa Rüyası EKO turuna katıldım. Benim en büyük hayalimdi sırt çantamla dünyayı gezmek. Eee bir yerden başlamak gerekiyordu tabi bu da Avrupa Rüyası ile oldu. Daha önce yurt dışına çıkmıştım tabi ama bu şekilde kapsamlı ve uzun değildi. İnternetteki reklam sayfanızı gördüm başka bir arkadaşım daha görmüştü onlarla konuştuk sonra onlar ayarlayamadılar tarihleri o yüzden gelemediler. Bende ne olursa olsun hayallerimi ertelememeliyim dedim ve whatsapptan yazdım. Salih Bey sağolsun, çok yardımcı oldu. Hatta o ikna etti diyebilirim. Sonuçta ne olursa olsun kafada bir takım sorular oluyor. Umarsızca sorduğum her soruyu cevapladı. Sonrasında ilk taksiti hemen yatırdım, yoksa düşündükçe gitsem mi napsam şöyle mi böyle mi olacak derken kalacaktı. Bende başvurumu yaptım, böylece başladı. Ne kadar ömrümüz var ki hayatta! Kaçımız günlük hayat temposundan ordan oraya koşturmaktan hayallerimize isteklerimize vakit bulabiliyoruz ki? Avrupa Rüyası bi pencere açıyor size, bak burası da var böyle insanlar da var diyorsunuz. Gezdikçe yeni yerler gördükçe dünya çok küçükmüş gibi geliyor artık... Daha da önemlisi korkmuyorsunuz artık yeni yerler görmekten tek başına dünyaya açılmak için bir kapıdan geçmiş oluyorsunuz! Aklının ucunda kenarında "acaba yapabilir miyim?" sorusu olanlar hiç düşünmesin, ertelemesin! Bir rüya olmaktan çıksın Avrupa Rüyası ile gerçek olsun bence! Bir sonraki rotam, Endülüs ve Fas olabilir! (Endülüs Rüyası) Tabii, İskandinav da seçenekler arasında ona bakıcaz. Gidilecek daha çok şehir görülecek daha çok yüz var ne de olsa! Sevgilerle...

Asuman Vural

Asuman Vural

Giresun Öğretmen 27.01.2020

Avrupa Rüyası ile sosyal medya sayesinde tanıştım. Yaklaşık iki yıldır takip ediyordum ve fotoğraflara hep imrenerek bakıyordum açıkçası. Turlara katılmak aklımın bir köşesinde hep vardı fakat tek başıma katılma konusunda tereddütlerim olduğu için sürekli ertelemek zorunda kaldım. Bu bekleyişin bir sonu olmadığı kanısına vardım, başvurumu yaptım ve Avrupa Rüyası Eko turuna katıldım. Benim gibi tereddütleri olan kişiler mutlaka vardır, onlara söyleyeceğim tek şey kesinlikle tereddüt edecek bir şeyin olmadığıdır. Tek başınıza çıktığınız bu yolculukta kocaman bir aile oluyorsunuz. Yeni yerler keşfederken yeni arkadaşlıklar, dostluklar da kuruyorsunuz. Tek başıma sıkılır mıyım diye düşünürken, bir bakmışız çok güzel bir arkadaş grubumuz olmuş bile. Şimdi, keşke daha önce katılsaymışım ve keşke bu kadar ertelemeseymişim diyorum. Konakladığımız şehirlerden şu an aklıma gelenler; Roma, Amsterdam, Budapeşte, Paris, Prag, Ohrid ve Venedik. Kendi adıma konakladığımız bütün otellerden memnun kaldım, ihtiyaçlarımızı ve beklentilerimizi karşılayacak düzeydi idi. Özellikle temizlik ve hijyen konusunda içiniz rahat olsun. Kahvaltılar sizi doyurur fakat bizim kahvaltı kültürümüzden farklı olduğu için yabancılık çekmeniz gayet normal olacaktır. Öncelikle tek katılmayı düşünen ve cesaret edemeyen arkadaşlar çok fazla düşünmeyin, ertelemeyin derim. Emin olun çok keyifli bir yolculuk ve keşfedilmeye değer onca şehir sizi bekliyor. Otobüsle zor olmuyor mu diye düşünenler olabilir, inanın otobüs ilk günden sonra eviniz gibi oluyor ve o yoğun tempoya alışıyorsunuz. Otobüste uyumak bile keyifli hale dönüşüyor. Eğlenmeyi amaç edinirseniz her şey gönlünüzce olacaktır. Gideceğiniz her şehirde yapılabilecek güzel etkinliklere katılmaya çalışın. Ve son bir şey, yanınızda bol bol yiyecek götürün. Güzel insanlar tanıdık, hala görüşmeye devam ettiğimiz arkadaşlarımız da var. Bu yüzden teşekkürler Avrupa Rüyası ailesi.

Pınar Alsancak

Pınar Alsancak

İstanbul Özel Sektör 23.01.2020

Bir pazar günü evde pineklerken internette tesadüfen karşılaştım “Avrupa Rüyası” ailesi ile. 08 Ağustos tarihinde artık yollardaydım. Turun yalnız katılımcılarındandım. Nasıl olacak acaba ya? Derken Türkiye’nin her yerinden gelen bir otobüs dolusu insanla kahkahalar atarken buldum kendimi.. Hayatımın en keyifli/unutulmaz yazıydı diyebilirim... Otobüsle Avrupa mı gezilirmiş demeyin, gezilir. Ekip deneyimli, rotalar şahane, hiçbir aksaklık yaşamadan dolu dolu geçti 16 günlük serüven.. Yorulduk mu ? Evet .. Peki buna değdi mi ? Kesinlikle evet! Sırada Endülüs turu var. Sen de erteleme! Koltuğunu kaptırma. Teşekkürler Avrupa Rüyası.

Berke Yağız Sevim

Berke Yağız Sevim

İstanbul Öğrenci 15.01.2020

Daha 21 yaşında hayallerimin ötesinde 18 ülke ve 28 şehir gezebilme fırsatını yakalamak mükemmel bir deneyimdi. Tur rehberi Burak Bey ve Avrupa Rüyası ekibi tüm tur boyunca çok ilgili ve çözüm odaklıydılar. Daha önce yurtdışına çıkma imkanı bulamayan ve kendini gerçekleştirme hayali olan herkesin katılması gereken bir tur. 20 gün boyunca her gün en az 20 kilometre yürüyüp Avrupa'nın ülkelerini alt üst edeceğim, Avrupa şehirleri hakkında bilgi sahibi olup vizyonumu genişleteceğim diyen herkesin katılmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Gelecek senelerde de Britanya Rüyası, İskandinav Rüyası, Küba Rüyası ve Afrika Rüyası gibi başka rüya rotalara da gitmeyi planlıyorum. :)

Gamze Demir

Gamze Demir

Aydın Özel Sektör 04.01.2020

Esasında 9-10 yaşındaydım para biriktirirdim bir gün Fransa’ya İtalya’ya gideceğim diye ve daha oralarda tam olarak bile ne olduğunu bilmezdim. Zaman geçti büyümüş sadece İtalya Roma Venedik planı yapmaya başladığım esnada sizinle tanıştım... Nerden bilirdim 14 ülke gezeceğimi :) Korku ve telaş içindeydim tek başıma dil bilmeden 16 gün yorgunluk hepsi beni düşündürüyordu. İlk buluşma yerimiz de 2 kişi ile tanıştım ve onlar benim ruh eşimmiş birbirimizi bekliyormuşuz :) Yalnız katılmamışım meğer :) Her şeyden önce herkes zorlu yorucu ama bir o kadar güzel bir gezi olacağı 14 ülke gezme olanağı bilincinde geliyor ve herkesin buna uygun davranması gerekiyor. Ufak tefek aksilikler illaki yaşanacaktır ama bunları nasıl eğlenceli keyifli hale getirebilirim önemli olan buydu benim için. Öyle de yaptım kendimle birlikte etrafımdakilere de pozitif enerji verdim. İlk günden son güne zorlu yorucu, ki şimdi yorucu diyorum o an bunu anlamıyorsunuz bile adeta bir rüya da gibi sürekli farklı şehirde gözünüzü açıyorsunuz. Birbirinize alışıp aile olduğunuzda hele ki eğlencesi gülmesi bir dilim ekmeği bile o an paylaşması çok harika bir duygu oluyor. Hayatımda yemediğim kadar kruvasan tükettim 🤦‍♀️ ve en lezzetli olanı Viyana da sabah bir istasyonda 5 de verdiğimiz mola da daha tam uyanamamışken sıcak sıcak fırından çıkan içi çikolata dolu kruvasan olmuştu. Yani sürekli zamanla yarıştığımız için hakan ve Mustafa hocanın o harika tehditleri ile bir anda mideme oturttum artık neyse 😁 ama sunu demeliyim ki bu kadar düzenli bir organizasyon beklemiyordum açıkçası. Bedenen yalnız bıraksalar da ruhen hep bizimle oldular :) serbest zamana ayrıldığımız andan itibaren hemen whatsapp grubundan toplanılacak yerin konumu atılır, gezdiğimiz yerde neler yapılabilir bilgileri anlatılmakla beraber gruptan paylaşılır, gidilmesi gereken yerlerin konumları atılır, toplanmaya az kaldı son konum mesajı ile hep yanımız da oldular. kendileri de yoruldu tabi bazen bir aşk çeşmesi dondurmacısında, bazen bir floransa da kafede uyuduklarına da şahit olup resimlemişimdir 🤭 ne olursa ki güler yüzleri bilgileri duruşları mükemmel insanlar sonsuz teşekkürler iyi ki 🙏🤗 ve devam ediyorum ki tabi zorluklar demişken istasyonlar da bir elde tarak bir elde makyaj malzemesi bir elde değişecek kıyafetler ile beklenen sıranın tadı o sırada dönen muhabbetler doyum olmadı sanırım en yakın arkadaşlarımın hayatlarına bile bu kadar yakından şahit olmadım 😊floransa da yiyemediğimiz ama bir ton para ödemek zorunda kaldığımız biftek, Belçika da yediğim en lezzetli çikolata, Hollanda da peynir ve midye ,roma da yediğim en lezzetli pizza Venedik de yediğim en lezzetli makarna Fransa da Eiffel kulesine karşı yediğimiz kendi hazırladığımız peynir ekmek asla unutulmazdı 🤭🤦‍♀️ günleri hayatımda ilk kez karıştırmış takvim neydi unutmuş kafamda hiç bir şey olmadan doyasıya eğlendiğim o dolu dolu günler :) Hollanda’ya bu kadar meraklı bir millet olduğumuzu bilmiyordum :) ama tabi özgürlükler şehri gezerken şaşkınlık için de kaldığım ama herkesin normal karşıladığı bir çok davranışa şahit olduk yani düşünün ki alkol satışı yasak ama başka şeyler serbest 🤷‍♀️ Her şehrin her sokağında sizi bekleyen sokak dansçıları müzikler eğlenceler sizin de araya katılıp eğlenebileceğiniz ki hatta biz İtalya da erik dalı gevrektir ile oynamaya başlayıp Türk olduğumuzu belli edince herkes toplanıp bizi çekti onlarda oynamaya başladı bizim gibi yani kısacası belki bir Türkiye de böyle delice bir davranış yapamazsınız ama orda yapıyorsunuz kimse sizi tanımıyor ki 🤭🤫 ya da kimse sizi yargılamıyor. kurallarına ve çevreye çok önem veren Avrupa da sigara izmaritlerini cebimde biriktirmiş otel odasına gittiğimde çöpe attığımda şaşkınlık için de kalmıştık :) Maalesef her şeye bir ceza yeme imkanınız var :) tabi herkesin en büyük sorusu sanırım kaldığımız yerler ki hiç şüphe duymasınlar ekip bu konuda son derece başarılı muhteşem otellerde kaldık ki düşünün Adriyatik de gemide oda bulamadıkları için arada yatan tur grupları olmalarına rağmen biz Avrupa rüyası ekibinin üstün basarisi ile rahat rahat odalarımız da kaldık 🙏😊 sanırım en büyük tavsiyem mutlaka yanınız da konserve ve atıştırmalık bir şeyler bulundurmanız yönünde su ihtiyacımızı son güne kadar Avrupa Rüyası karşıladı dağıtım hizmeti ben önünde oturduğum için bana aitti ki keyifle yaptım :) Çok hayran kaldığım Budapeşte- Floransa- İsviçre mutlaka tekrar gideceğim. Budapeşte de tekne turunda Mustafa ve hakan hoca dj liginde teknede doyasıya oynadık eğlendik kısacası Budapeşte’ye Türkiye‘yi getirdik:) sokaklarda dans ettik otobüste oynadık ve artık evimizden ayrılış vakti geldiğinde son günlere doğru sarmıştı hepimizi bir burukluk bir daha Avrupa’ya gitme imkanımız olacaktı ama bir daha aynı insanlarla gitme imkanımız olmayacaktı belki aynı otobüs olmayacaktı evimizden sevdiklerinizden ayrılıyorduk çoğumuz veda ederken ağlamıştık ama geride hatırlanacak daha bu yazım kadar sayfalarca anı bırakmıştık. Zorlu bir yolu en kolay şekilde tamamlamamızı sağlayan Mustafa hocam :) hep sakinliğinizi korudunuz. Hakan hocam :) gülüşünüzü hiç unutmayacağım ve rahatımız için ellerinden geleni yapan Basri ve Selçuk abi :) siz farklı insanlarla yeni anılar biriktirirken biz tek tecrübemiz olan sizleri daha farklı hatırlayacağız. Muhteşem bir ekip emeğinize yüreğinize sağlık iyi ki siz bundan böyle de siz. Neden mi Avrupa Rüyası çünkü ülke bilgilerine hakim bir rehber mi istiyorsunuz ucuz fiyata kaliteli otel de mi kalmak istiyorsunuz düşük rakama 3 şehir fazla mi gezmek istiyorsunuz hepsi burada bakmayın 14 ülke 25 şehir dediğine bazen sıkıştırılmış 3-5 şehir daha fazladan gezdirebiliyorlar 🤭🤫 Her şey için Avrupa Rüyası ekibine teşekkür ediyorum sevgiyle kalın...

Harun Ekşi

Harun Ekşi

Kocaeli Özel Sektör 26.11.2019

Avrupa Rüyası ailem gibi oldu. Ne zaman bir yere gidecek olsam hangi tursa beni de yazın diyorum. Daha öncesinde Avrupa Rüyası, Küba Rüyası, Britanya Rüyası, İskandinav Rüyası turlarına gittim. Sömestr tatilinde ise Afrika Rüyası'na katılıyorum. Dünyayı gezmemi sağladığını için teşekkür ederim.

İnayet Börekci

İnayet Börekci

Şırnak Öğretmen 20.07.2019

Merhabalar, bu yaz Avrupa Rüyası Eko turuna katıldım. Roma, Prag, Amsterdam beni en çok etkileyen şehirler oldu diyebilirim. Yeni yerler görüp her gün farklı şehirlerde uyanmanın yanı sıra yeni dostlar edinip unutulmaz anılar biriktirmek için kesinlikle hayallerinizi ertelemeyin derim. Seyahat etmek bir nevi terapi gibi ruha iyi geliyor ve sürekli keşfetmek yeni yerler öğrenmek istiyorsunuz. Ben de böylesine samimi bir ekiple ve organizasyonla hayallerimi gerçekleştirdiğim için kendimi gerçekten şanslı hissediyorum. Avrupa rüyası ile yeni rotalarda buluşmak dileğiyle.

Mesut Başer

Mesut Başer

Mersin Eczacı 01.06.2019

Bu seneye nereye gidiyoruz eşim ve kızımla birlikte karar vereceğiz. 5 yıldır Avrupa’da görmediğimiz fotoğraflamadığımız ülke kalmadı çok şükür. Herhalde Uzakdoğu yapacağız. Fiyatların ucuzluğu kaldığımız otellerin kalitesi her zaman Avrupa Rüyası’nı bizde 1 numaraya koydu. Gezi fotoğraflarımı facebook hesabından google dan instagram eczaci33 den görebilirsiniz. Teşekkür ederim AVRUPA RÜYASI ailemle birlikte Avrupa’yı gezmemizi sağladınız.

Gülbeyaz Atay

Gülbeyaz Atay

Ankara Emekli 01.06.2019

Sevgili katılımcılarımız. Avrupa Rüyası’nı tavsiye ederim. Neden derseniz. Avrupa Rüyası PLUS turu ile 16 gün 14 ülke 25 şehir gezdim. Hiç bir ek ücret ödemeden, dedikleri gibi bizlere gerçekten muhteşem tatil yaşattılar. Hala rüyada gibiyim. 21 Temmuz’da katıldım ve @avruparuyasi ile 21 Ocak 2020 de Küba’ya gideceğim; çünkü rehberinden tutun, yöneticelirinden kaptanlarına kadar kalitesi çok yüksek. Eğer yurtdışına gitmek isterseniz .Avrupa rüyasını tavsiye ederim.

Burçin & Burcu Ören

Burçin & Burcu Ören

İstanbul Özel Sektör 15.08.2019

15 günün sonunda bugün evimize dönüyoruz. Yüzler gülse de her yolculuk sonu gibi içimiz biraz buruk. Birçok harika arkadaş ve musmutlu anılar biriktirdik. Bazen uykusuz kaldık bazen çoook yorulduk ama gördüğümüz her şehir tüm yorgunlukları aldı götürdü. Bu harika yolculuk için @avruparuyasi na da teşekkürü borç biliriz.

Seda Aydın Arslan

Seda Aydın Arslan

İstanbul Özel Sektör 05.07.2019

10 günlük Balkan Rüyası’nın sonuna geldik. Herşey o kadar hızlı ve güzel geçti ki tadı damağımda kaldı diyebilirim. Her gün yeni bir ülkede uyanmak tarif edilemez bir his☺️ Bu fotoğrafta yer alan herkesi tanıdığım için çok şanslıyım. Çok güzel bir ekip olduk. 10 gün gece gündüz demeden hep beraberdik. İlk tur deneyimimdi ve itiraf etmeliyim ki yeni arkadaş edinmek, kalabalıkla eğlenmek, aile gibi olmak çok keyifliydi💕 Bu turu bize en güzel şekilde organize eden, her detayını düşünen @avruparuyasi ‘na çok teşekkür ederim. Ve günlerdir bıkmadan sorularımızı cevaplayan, yolculuğu keyiflendiren sevgili Rehber hocamız @aytuncyildiz ‘a, yol arkadaşlarımıza çokça sevgiler! Umarım size de yaşatabilmişimdir. Bir sonraki rüya rotada görüşmek üzere...

Gözdenaz Aksakal

Gözdenaz Aksakal

İstanbul Öğrenci 20.07.2019

Turumuz kesinlikle çok güzeldi. Minik yorgunluklar olsa da her gün yeni bir ülkede uyanmak inanılmaz bir duyguydu. Oteller genel olarak güzeldi. Yemek konusunda zorlanmışız gibi gözükse de biz genel olarak yediğimiz şeylerden memnun kaldık. Bazı ülkelerde bize karşı biraz ırkçı davrandılar. Hiç tahmin etmediğim şekilde bazı ülkelerde bize karşı çok sıcak davrandı ve yardımcı oldular. (özellikle Yunanistan) Genel olarak İtalya’da Pizza- Petsolu makarna ve dondurma önerebilirim. (külahta alınca çok çabuk akıyor gerçi sıcakta) Gittiğimiz çoğu ülkeye ait yemekleri ve tatlıları yemeye çalıştık genel olarak onları da beğendik. Her ülkeden ufak ufak bir şeyler almaya çalıştık. Özellikle magnet alıp, buzdolabıma yapıştırmak en büyük hayallerimden biriydi. Kesinlikle magnet almanızı önerebilirim. (mümkünse kırılacak magnetlerden almayın. Birkaçı kırıldı) Yanınıza powerbank-termos-kupa-çay-nescafe-hazır çorba ve makarna almanızı önerebilirim hayatınızı kurtarabiliyor. Hava durumuna bakıp giyinmenizi KESİNLİKLE uyarabilirimmm.. Bu konuda bazen zorluk yaşadık. Bazen çok sıcak bazen soğuk oluyor. Ara sokaklarda çok tatlı mağazalar oluyor, süs eşyalarını seviyorsanız bakmanızı önerebiliriz. Serbest zamanlarda fotoğraf çekmeye özen gösterin yoksa grubu kaybedebiliyor veya grubu fazla bekletmiş oluyorsunuz. (Ki hep bekletilen biri olaraktan bu durum pek hoş değil) Onun dışında arkadaşlarınızla veya eşinizle gidiyor olabilirsiniz muhteşem anılar biriktireceğinize eminim. Tek katılan katılımcıların aklında hiçbir şüphe olmasın herkes aile gibi oluyor. Ben kuzenimle katıldım bu sene ve ortamı gördükten sonra 'tekte katılmam da bir sakınca yokmuş.' Dedim. Doğum günlerine çok önem veren birisi olaraktan, turun doğum günüme gelmesi beni çok üzüyordu (sevdiklerimden uzak kalıyorum diye) Çok güzel bir doğum günü geçirdim ve tekrardan Gökhan beye, rehberimiz Burak beye ve arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Son olarak herkese bu rüya turu öneriyorum.

Funda Karaman

Funda Karaman

İstanbul Akademisyen 20.07.2019

Hayaldi gerçek oldu! Hani yıllarca bir şeylerin hayalini kurarız ya ve bir gün gerçekleşmesini isteriz işte bu hayalim AVRUPA RÜYASI sayesinde gerçekleşti. Dünyayı gezmek, seyahat etmek, başka başka ülkelere kuş misali uçmak, yeni kültürler, insanlar, toplumlar ve lezzetler görmek kısaca özgürce nefes almak mükemmel bir duygu. Tek başıma gitmeye karar verdiğim anda harekete geçtim ve Avrupa Rüyası ile bu yolculuğuma çıktım. Tek gittim evet☺ Fakat birçok güzel insanla geri döndüm😊 Avrupa Rüyası ile 16 günde birçok güzellik yaşadık, o kadar keyif aldım ki, tarifi yok bana göre. Bu kadar güzellikleri yaşattığı için ve kısa sürede hayatıma yeni bir bakış açısı kattığı için AVRUPA RÜYASI’na çok teşekkür ederim. Yeni hayallerde buluşmak dileğiyle🙏

Burçin Bozkurt

Burçin Bozkurt

Hatay Öğretmen 20.07.2019

Kafamızda bir sürü soruyla çıktığımız; harika maceralar, hayatımıza muazzam insanlar katıp döndüğümüz tatil :) Farklı kültürleri keşfederken kendine keşfin oluyor bu tatil ve inanın bu parayla satın alınamayacak bir değer. Olay sadece tur bulayım gideyim değilmiş koordinatöründen şoförüne kadar o kadar ilgililer ki kendinizi güvende hissediyorsunuz 'Çok yorulurum otobüsle Avrupa mı gezilir' diyenlere sesleniyoruz eğer seçiminiz Avrupa rüyası ise bir dakika bile düşünmeyin döndüğünüzde kendinizi rüya görmüş gibi hissedeceksiniz :) Avrupa Rüyası siz harika bi ekipsiniz sizi seviyoruzzz :)

Dilek Koç

Dilek Koç

İstanbul Öğrenci 08.08.2019

İnsan nereden başlasın bilemiyor. Gittiğimiz yerlerin güzelliğini mi öveyim Avrupa Rüyası ekibinin aşırı profesyonelliğini mi yoksa otobüste edindiğimiz arkadaşlarımızla olan harika ilişkimizi mi bilemedim. Ben buraya milyon tane şey yazabilirim sizi ikna etmek için. Ama daha çok neler hissettiğimi söylemek istiyorum. Prag’da yağmur altında kalmak bile güzeldi. Venedik’te çingene gibi dans etmek, İtalyanları bize şarkı söylemeye zorlamak(o kadar güzel bir dilleri vardı ki konuşmaya başladığında şarkı söylediğini zannedip alkışlamıştım..) aldığımız her şeyde pazarlık etmek, Türk olduğumuzu öğrendiğinde İstiklal Marşı’nı çalabilen bir sokak sanatçısıyla tanışmak, Paris’te Eiffel Kulesi’nin altında termoslarımızla çay keyfi yapmak, Bari sokaklarında amaçsızca dolaşmak nereye varacağımızı bilmeden, Amsterdam’ da kenevir kokusuna alışmış olmak, Budapeşte’nin yaşayan ruhuna kapılmak (kişi burada polisten yedikleri cezayı ört pas etmeye çalışıyor) her şeyi ile güzeldi. Hayatımda yatırım yaptığım en iyi 16 gündü. Arkadaşlar her ne yapıyorsunuz bırakın ve gezmeye başlayın daha doğrusu şüpheleriniz varsa unutun gitsin. Çünkü yanlış bir şeyler yapabilme korkusu hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Korktuğumuz endişe ettiğimiz her şey şimdi o kadar uzak ki bize, istediğim her yere gidebilecek cesarete sahip olduğumu biliyorum artık. Bunda Avrupa Rüyası ekibinin hakkını vermem lazım o kadar kolay bir şekilde hallettiler ki işlerimi iyi ki buradayım iyi ki tanıdım bu insanları dedim defalarca. Ah Rehber Beyimiz siz harikaydınız ve bunu biliyorsunuz. Ve tatilimizi tatil yapan insanlar, canımız, yolculuk arkadaşlarımız. Söylediğimiz şarkılar, sohbetler, dedikodular.. Lisede ki haşarı arka sıralar bizdik (yaş aralığımız çok değişkendi hiç sormayın) deli gibi eğlendik, hiç kimse de ya biz ne yapıyoruz demedi. Hepimizin o kadar ihtiyacı varmış gibi kafaları kırmaya herkes birbirine uyum sağladı. Bence biz çok şanslıydık bütün otobüs eğlenebildik ve sıkıldığımızı düşündüğüm tek bir an bile olmadı. Yorulsak bile gülüyorduk bu yüzden hepinizi çok seviyorum. Rüyaydı gerçek oldu. İnsan bu hayatta kendi için bir şeyler yapmak istiyorsa, yaşadığını hissetmek, cesareti adrenalini çocukluğumuzdaki gibi sorumsuzca yaşamak istiyorsa bir gün dahi gezme işini ertelemeyin sevgili gezgin arkadaşlarım. Selam ile :)

Tuba Yaman

Tuba Yaman

Mersin Özel Sektör 10.12.2019

Çok araştırıp tüm firmalar arasından Avrupa Rüyası’nı seçmiştim. Otobüsle Avrupa turu belli bir bütçeniz varsa biraz sancılı olabiliyor araştırmalarıma göre. Bu ücrete göre Avrupa Rüyası en iyi konfor ve rotaya sahipti. Gerçekten iyi bir gruba denk geldik. Herkes tüm yorgunluğa rağmen eğlenmek derdindeydi. Halen etkisindeyim desem yalan olmaz. Şimdi sıra Kuzey Işıklarında. Tüm turlarınızı bitirene dek sizinleyim.

Tuğba Ağan

Tuğba Ağan

Şırnak Öğretmen 07.09.2019

Bir anda karar verdiğim yolculuk... Sonrasında birbirinden güzel insanlar tanımak ve aile olmak... Hayaldi gerçek oldu. Bolca özlem o günlere. Başta Gökhan bey olmak üzere Avrupa Rüyası ekibine gönülden teşekkür ederim. Hala etkisindeyim fotoğraflara bakınca mutlu oluyorum o günleri yaşıyorum tekrardan. Başka rotalarda buluşmak dileğiyle😊 Hayallerinizi kesinlikle ertelemeyin👋

Özge Gürler

Özge Gürler

Kocaeli Öğretmen 05.09.2019

Esasen Avrupa Rüyası beni değil, ben onu buldum. Kafamda dünyayı gezme Fikri hep vardı. Ancak işim sebebiyle sık sık plan yapamamak toplu bir planlama ile birçok yer görmem gerektiğini düşündüm. Keza maddi anlamda da bunun altından kalkmam makul fiyatlar sunan bir tur şirketi ile mümkündü. (Daha fazla ertelememek niyetindeydim çünkü.) İnternet üzerinden araştırmaya koyulduğumda fiyat ve içerik olarak en tatmin edici bulduğum kuruluş oldu Avrupa Rüyası. İlk iletişim kurduğumda da Burak Bey gerek ilgisi gerek profesyonel tutumu ile daha da sıcak bakmamı sağladı. Derken aksiyon aldım... Yalnız gitmekten asla korkmasınlar, bir gidip 10 oluyor insan. Ton balığı ve konserve sevsinler. Hunharca alışverişle vakit kaybetmeden, magnet kovalamadan ara sokaklarda keşfe çıksınlar, kaybolsunlar. Anne ya da baba iseler çocuklarını getirmesinler. Çocukların keyif alacağı keşif duygusunu yaralamasınlar. Teşekkürler Avrupa Rüyası.

İbrahim Uğur Çelen

İbrahim Uğur Çelen

İstanbul 03.09.2019

Avrupa'yı keşfetme hayalim yarım asırdır vardı. İnternette sörf yaparken karşıma "Avrupa Rüyası" çıktı ki aniden karar vererek doğru adım atmışımdır. Yanıma sağır yoldaşımı alarak 20 günde 18 ülke/28 şehri keşfeden ilk sağır katılımcısı olmak benim için rüya gibiydi. Ufak tefek dışında her şey güzeldi. Teşekkürler Avrupa Rüyası Ailesi.

Hüseyin Öncel

Hüseyin Öncel

Ankara Avukat 29.08.2019

Her gün Avrupa’nın farklı şehirlerinde uyanmak güzeldi. Soranlara Avrupa Rüyası ile rüyayı yaşadık cevabını veriyoruz. Avrupa ile başlangıcını yaptığımız Avrupa Rüyası ile Diğer ülkelere de gitmek hedefimiz.

Gökçe Özdeş

Gökçe Özdeş

İstanbul Öğretmen 05.09.2019

Avrupa Rüyası ile tanışmam, arkadaşlarımın sayesinde. Onların güzel yorumlarıyla başladı. Tereddütsüz kendimi Avrupa Rüyası ekibine bıraktım. Başlangıçta tedirgin olmadım değil, insan bilemiyor. 16 gün boyunca kimlerle olacağını. Ekipteki arkadaşlar öyle güzel eşleştirme yapmışlar ki yol arkadaşımla tanışıp kaynaştığımda “oh beee” dedim. Birgün İtalya’nın Roma şehrinde tarih içinde kaybolurken diğer gün arkadaşlarımla Eyfel Kulesi’nin altında çimlerde manzarasını izliyorsun. Sonra akşam oluyor Avrupa’nın en eğlenceli gece hayatının kalbinin attığı yerde, Prag’da dans ediyorsun. Viyana’da tarihi evlerin hemen dibinde oturmuş çello dinliyorsun. Amsterdam’da kanallarında dolaşıyorsun, Venedik’te sandal sefasını yapıyorsun, hele hele Fransa’nın minik kasabaları Colmar’ı, Eguishem’ı gezdiğimde ne kadar da şanslı olduğumu bir kez daha fark ediyorsun. 16 günlük kilometrelerle ifade edilip gibi gözükse de aslında benim iç dünyama yaptığım bir keşif yolculuğuydu. Hayalimi gerçekleştirdim. Teşekkürler Avrupa Rüyası.

Figen Köseoğlu

Figen Köseoğlu

Kocaeli Öğretmen 04.09.2019

Çok güzel bir duygu. Tabi uyanmak derken uyumadığımız uyumamak için direndiğimiz zamanlar da oldu. Her anın tadını çıkarmak istiyorsun. Her gün farklı kültürle ve farklı dillerde konuşulan yerlerde güne başlamak paha biçilemez. Sanki her gün yenilendiğini hissediyorsun… Genel olarak en popüler şehirlerde konakladık, oteller beklentimi genel olarak karşıladı. Hepsi ince düşünülerek titizlikle hazırlanan ek turlarımız vardı. Güzel sürprizlerle bizleri mutlu hissettirdiniz. Teşekkürler Avrupa Rüyası.

Eylül Naz Soğukbulak

Eylül Naz Soğukbulak

Bursa Öğrenci 06.09.2019

Merhaba Ben Eylül Naz Soğukbulak bu yıl annem ile birlikte Avrupa Rüyası Eko turuna katıldık✌Yaşım henüz 14 ve bu tur sayesinde ufkumun genişlediğini söylemek isterim. Otobüs ile seyahat denildiğinde akla gelen ilk şeylerden biri yorgunluk oluyor ama emin olun gezerken bunların hiçbiri umrunuzda olmuyor, büyülenmiş gibi oluyorsunuz😍 Herkes ile sanki yıllardır tanışıyor gibiydik, aile olmuştuk, hepimiz aynı rüyada gibiydik❤Hayallerinizin gerçekleşmesi o kadar güzel bir duygu ki bu duyguyu kelimeler ile ifade edemem😍 Ayrıca çok komik anılarda birikiyor mesela Belçika da bir kasiyer beni İngiliz zannetmişti 😅 Grubumuzun flamasını taşımıştım... 🌍 Benden size bir öneri hayallerinizi ertelemeyin.. ✈Bir çok abim ve ablam oldu ve hepsiyle iletişim içerisindeyiz... Hepsini çok özledim çok seviyorum 😘 🌍 Bir sonraki Rüya rotamı iple çekiyorum.. ♥

Deniz Çelebi

Deniz Çelebi

İstanbul Denizci 02.09.2019

Avrupa Rüyası ile Avrupa'yı gezmek hayatıma apayrı bir zevk kattı.İki sefer katıldım Avrupa Rüyası ile Avrupa Turuna unutamayacağım anılar biriktirdim ve arkadaşlıklar edindim dostluklar edindim ve büyük bir ailem oldu...Her gün başka bir şehirde ve ülkede uyanmak inanılmaz bir duygu. Belimizdeki sırt çantası ile yürümek dolaşmak her yeri görmek mutluluk veriyor insana , yorgunluk oluyor ama onada yorgunluk denmez desek bile tatlı yorgunluk denir..  :) Bir hayal di benimki Avrupa' yı Fenerbahçe formasıyla gezmek her gittiğim ülkede şehirde fenerbahçe forma 'nı giymek ilgi odağı olmak..💛💙💛💙Teşekkürler Avrupa Rüyası... #avruparuyasi

Ayten Atay

Ayten Atay

Çorum Öğretmen 04.09.2019

Merhaba herkese. Hayatımda yaşadığım en güzel anlardandı. Hala resimlere bakarken o anları tekrar yaşamak çok güzel. GÜZEL ANLAR GÜZEL ANILARA DÖNÜŞÜR, DÖNÜŞTÜ ve HEP HATIRLANACAK. Kendinize bir iyilik yapın, bu rüyayı gerçeğe çevirin. Biraz yorucu oluyor tabi ki ama inanın buna değiyor. Rüyamı gerçek kılan AVRUPA RÜYASI'na çook teşekkür ediyorum. Gezide tanıdığım herkese de sevgilerimi yolluyorum.

Ayşenur Çadır

Ayşenur Çadır

İzmir 01.09.2019

Merhabaa, Bu bir teşekkür mesajıdır:)) Uzuuun zamandır size yazmak istiyorum fakat ancak fırsatım oldu. 2 yıldır sosyal medyadan takip etmenin dışında sizinle hiç bir bağlantım olmadı, turunuza katılan bi arkadaşım efendime söyleyeyim tanıdık bi aracı falan olmadan katıldım. Hemde tek başıma katıldım. Peki pişman mısın Ayşenur? Aslaaa nnayııır değilim, inşallah tekrar farklı bi avrupa rüyası turuna katılırım temennileri içindeyim:)) Tek başıma katılmış olmak ayrı bi güzeldi benim için çünkü mükemmel, cana yakın minnoş bi oda arkadaşım oldu. Oda arkadaşımın yanında turdaki diğer arkadaşlarla da çok iyi anlaştık hatta kanka olduk ve şu an hepsiyle kontakt haldeyiz:) Endülüs’e doyamadan geri döndük. Daha yazacak çok şeyim var fakat sizi sıkmadan bitireyim. Çok eğlendiğim çok keyifli bi gezi oldu benim için. Bana çok şey kattın sevgili Avrupa rüyası. Her şey için tekrar teşekkürler.. İzmir’den çok selamlar.

Züleyha Tehinoğlu

Züleyha Tehinoğlu

Trabzon Tıp Fakültesi Öğrencisi 08.12.2018

20 güne 18 ülkeye 29 şehire ve yaklaşık 13.000 km yola sahip olan Rüyamız gerçek oldu .Bu kısa sürede bu kadar güzel yerleri dolu dolu gezebilmek hayal ötesiydi. Hayalleri gerçekleştiren Avrupa Rüyası ailesine teşekkürü borç bilirim . İyiki varsınız ve iyiki yolumuz sizinle kesişti...

Umut Yavuz

Umut Yavuz

Hatay Gazeteci- Yazar 08.12.2018

2-19 Temmuz 2016 tarihlerinde düzenlenen Avrupa Rüyası turuna katıldım ve bu seyahatteki anılarımı Seyahatname kitabımda detaylarıyla anlattım. Herkese bu tura katılmalarını ve tabii ki kitabımı okumalarını tavsiye ediyorum.

Songül Ayas

Songül Ayas

Ankara Bankacı 08.12.2018

Bu güzel serüvenin üzerinden 1.5 ay geçmiş olmasına rağmen hala etkisinden çıkamadım. Yolculuğa başlarken; tatil yapıp, resetlenip iş hayatına kaldığım yerden öyle devam edeyim dedim ama gördüğüm rüya o kadar güzeldi ki uyanamıyorum ve asla adapte olamıyorum. Bu geziden sonra sadece dünyayı gezmeyi hayal etmeye başlıyorsunuz, bağımlılık yapıyor.

Soner Gürbüz

Soner Gürbüz

Sinop Öğretmen 08.12.2018

Balayı Bahane Avrupa Rüyası Şahane! Eşimle evlendikten sonra balayı için günlerce araştırma yaptık, defalarca telefonla bilgi aldık, bir çok firma ile anlaştık ve geri vazgeçtik çünkü biz garantici iki devlet memuruyuz ve bu sefer olmadı başka sefere eğleniriz diyebilecek bir bütçemiz yoktu ve en son durağımız Avrupa Rüyası oldu.

Selma Özdemir

Selma Özdemir

İstanbul Akademisyen 08.12.2018

Oğlumla katıldığımız Avrupa Rüyası, adı gibi rüya gibi geçti. 20 günde çok güzel arkadaşlıklar, anılar biriktirdik. Hergün yeni bir ülkede olmak çok heyecan vericiydi. Avrupa Rüyası ailesine, rehberimiz ve asistanımıza çok teşekkürler.

Samet Altun

Samet Altun

Ankara Öğrenci 08.12.2018

Öncelikle Avrupa Rüyasına Ağustos ayımın dolu dolu geçmesini sağladığı için teşekkür ederim. Tura gelme amacım yeni yerleri görmenin yanında yeni insanlar ile de tanışmaktı.Tanıştığım mükemmel insanlar oldu ve onlarla Avrupa’nın tadına doyduk. Sokaklarda kaybolduk geceleri keşfettik yeni yemekler tattık. Birçok macera yaşadık anılar biriktirdik ve bir milli bir dini bayramı birlikte yolda kutladık. Ortak birsürü şeyler yaşadık. Gezdiğimiz yerler de nokta atışı güzel yerlerdi. İtalya tarafını hep seviyordum tekrar görmek güzel oldu. Barcelona da yağmur altında kaldığım günleri özlüyorum. Katılmayı düşünen arkadaşlara düşünmemelerini hemen gitmelerini öneriyorum.

Safter Döğer

Safter Döğer

İstanbul Hemşire 08.12.2018

Evet makale veya hikaye yazmıyorum Avrupayı gezmek sadece hayallerde kalıyordu benim için Avrupa Rüyası ekibi Salih beyle tanıştığımda bile sadece hayallerim fazlalaştı taa...ki Avrupa Rüyası otobüsüne bininceye kadar evet artık bende rüyada bir aktör olmuştum otobüsteyiz fakat hala inanamıyordum tabi kafanda otobüsle o kadar ülke o kadar şehir mi gezilir düşünceside yok değildi taki otobüs değil bir aile evinde seyehat ettiğimi anladığım italyanın bari şehrine kadar gezdiğimiz yerlerden bahis etmeyeceğim çünkü giden biliyor gitmeyende görmeden anlamaz.

Refiye Çemrek

Refiye Çemrek

Tekirdağ Memur 08.12.2018

Evet gördüğünüz gibi İskandinavya Rüyamızı gerçekleştirdik..Hiç birbirini tanımayan 50 kişi buluştuk.. Rüya için 15 gün geceli gündüzlü otobüste kah mutfak kah oturma odası kah yatak odası olarak kullandık.Gurubumuz uyumlu kafa dengiydi hiç sorun yaşamadık..

Mümine Kasap

Mümine Kasap

Siirt Öğretmen 08.12.2018

Bir otobüs dolusu insan düşünün..Her biri farklı şehirlerden farklı umutlarla gelen ve ortak bir paydada buluşan. Yıllar öncesinde birbirinden habersiz ama dakikalar içerisinde can olan..ve bütün bunlara vesile olan bir grup düşünün adı Avrupa Rüyası.. Dolu dolu geçen 20 gün içerisinde paylaşılan bir sürü güzel anıdan sadece küçük bir kare paylaşmak istedim.

Mehmet Ali Gülyavşan

Mehmet Ali Gülyavşan

Malatya Öğrenci 08.12.2018

20 gün boyunca çekindiğim en güzel fotoğraflardan biri.. Birkaç gün oldu biteli ve şimdiden hepiniz çok özlendiniz. Tekrar tekrar yeni gezilere, yeni keşiflere katılabilmek dileğiyle...

Hakan Tarık Osmanoğlu

Hakan Tarık Osmanoğlu

Aksaray Avukat 08.12.2018

Tadı damakta kalan, adı üstünde " Avrupa Rüyası" gibi bir yolculuktu... İlk kez yurtdışına çıkış heyecanı... Hiç tanımadığın ama tanımadan ölmemen gereken üç otobüs dolusu insan... Özellikle 8 nolu otobüs ve her biri birbirinden değerli insanlar... Belki bir gün daha uzun yazarım ama şimdilik kısa keseceğim... Bir daha çıkar mısın böyle bir yolculuğa binlerce kez tabiki derim, gözüm kapalı çıkarım...

Gül Alpgiray

Gül Alpgiray

İstanbul Memur 08.12.2018

Tek başıma çıkmaya karar vererek;16 ülke 32 şehiri 20 günde tamamladığım çocukluk rüyamı gerçekleştirmenin hazzını yaşıyorum. Ne demişler; Kişinin hayatı, düşünün rengine boyanmıştır... Teşekkürler Avrupa Rüyası...teşekkürler her türlü kaprisimizi sabırla çeken rehberimiz Pınar hanım ve güven verici halleriyle kaptanımız Doğan bey...

Birsen Albayrak

Birsen Albayrak

İstanbul Sosyal Medya Uzmanı 08.12.2018

Avrupa Rüyası...Gerçekten de adına yakışır. Çünkü rüyalarınızı gerçekleştiriyor. Normalde 16 ülkeyi tek seferde gezmeye kalksam eminim bu şekilde gezemezdim. Filmlerde, dizilerde gördüğüm ve gitmek istediğim birçok yere Avrupa Rüyası sayesinde gidebildim. Tek seferde tüm Avrupayı gezmenin yanı sıra en önemli katkıları; hayata farklı bir bakış açısı kazandırması, kendi ayaklarınızın üzerinde durabilirliğinizi göstermesi, farklı mekanlarda yeni ufuklar yaratması ve daha birçoğu... Turun en güzel yönlerinden biri; rehberimiz Pınarın kankim olarak hayatıma dahil olması:)

Berkan Temur

Berkan Temur

Mali Müşavir 08.12.2018

2500 fotoğraf, 11.000 km. kara yolu, 27 saat 770 mil. gemi seyahati, 16 ülke 35 şehir, 48 yol arkadaşı, 1 şirket 14 güzel insan ve koskoca bir aile bunlar rüya diye başladığınız bu yolda gerçek olanlar.

Aka Demet

Aka Demet

Mersin Öğretmen 08.12.2018

20 gün bir sırt çantasına emanet düşlerle; sağdan sola koşuşturup durduk. Bir grup insanla tek renk olmadan ortak payda da buluşmasını,paylaşmayı,bir gün kızıp,diğer gün aynı kahkahayı paylaşmayı.Kimi gün sultanlar gibi yaşayıp, kimi gün sefilleri oynamanin tatlılığını. Size anlatılan tarihin ötesinde yeni bilgilere,güzelliklere şaşırmayı. Nede güzel yaptık;hayata, yaşanılanlarla bir güzellik daha ekledik. Nice yol almalara avruparuyası ve yol arkadaşlarıma sonsuz teşekkürler.

Çağla Açıkgöz

Çağla Açıkgöz

Çanakkale Öğrenci 16.10.2018

Başta 18 Ülke 28 şehir deyince nasıl yeticek kısa kısa olur bir şey anlamam 20 günden falan derken yeni arkadaşlıklarla yeni rotalarla, yeni yeni nefeslerle gezmeyi sevenlere birçok şey katan @avruparuyasi ailesine teşekkürler. Ömürlük dostluklar ve eğlenceli günler diliyorum.

Eda Altunlu

Eda Altunlu

Çanakkale Öğrenci 16.10.2018

Tek katılmak önemli bir karardı ama bu kararı verdiğim için çok mutluyum , yeni insanlar tanımak ve yeni bir çevre oluşturmak için büyük bir fırsattı benim için. Ayrıca rehberin ve asistanların bizlerle uyumu çok iyiydi. Yalnız katılıp güzel dostluklarla döndüğüm bu tur unutulmazdı. Herkese teşekkür ederim 🙏🏻 #11ağustosplus

Ümit Çetinkaya

Ümit Çetinkaya

Ankara Öğretmen 16.10.2018

Avrupa Rüyasına başvurduğum ilk günden itibaren heyecanlanmaya başlamıştım. Çünkü bu kadar fazla Avrupa ülkesinde ve Avrupa şehrinde bulunmak, bana çok şey katacaktı. En önemlisi ise, ebedi sürecek arkadaşlıklar edinecektim. Öylede oldu, hem ebedi sürecek arkadaşlıklar edindim, hem de, gerçekten rüya gibi gelip geçen bir yolculuğa çıktım. Rehberimizin asistanlarımızın ve kaptanlarımızın, pozitif enerjisi yüksekti, güler yüzlüydüler, ve iletişimleri güçlüydü. Turumuzda bir aksaklık ve olumsuzluk çıkmaması için, ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Her rüyanın bir sonu olduğu gibi, bu rüyanında bir sonu olacaktı. Rüyamız sona ermişti. Bitmesini istemediğim bu rüyanın sona ermesinin hüsnünü yaşarken, aynı zamanda bâki kalacak arkadaşlıkların temelini atmanın mutluluğunu, yaşıyordum. Bana bu rüyayı yaşatan Avrupa Rüyasına teşekkürü borç bilirim. Tekrar görüşmek dileğiyle... Sevgiyle kalın.

Güneş Doğuş

Güneş Doğuş

İzmir Öğretmen 16.10.2018

Herkese merhaba.. Uzun zamandır Avrupa turuna çıkma hayalim vardı.Nasıl olur,bu tur kaç gün sürer derken kendimi Avrupa Rüyası ailesinin içinde buldum. Tek başıma çıktığım bu yolda, güzel arkadaşlıklar ve nice güzel hatıralar biriktirdim.Yorgunluklar oldu elbet,ama öyle güzel yerler gördük,o kadar mutlu olduk ki beden yorgunluğunun geçeceğini zaten biliyorduk. Özellikle tek başına bu yolculuğa çıkmak isteyen dostlara özel bir mesajım var.Asla tereddüt etmeyin,bu yolculukta birçok güzel insan size eşlik edecek...İyi ki gitmişim diyeceksiniz...

 Fatmagül Aydıner

Fatmagül Aydıner

Kayseri Öğretmen 16.10.2018

Adı gibi rüya bir tur oldu benim için..☺ Yalnız seyehat etmenin en güzel yanı da yeni insanlar tanımak ve şehirleri keşfetmenin heyecanını yaşamak😊 Rehberimiz ,asistanlar, kaptanlar her birini birbirinden yetkin insanlarla yolculuk için tüm Avrupa Rüyası ekibine sevgiler teşekkürler 🤗 20 günde 16 ülke 32 şehir; daha ne olsun, güzel dostluklar güzel insanlarla yüzde tebessüm olsun 😊

Buket Albayrak

Buket Albayrak

Eskişehir Üniversite Öğrencisi 16.10.2018

20 günlük bir Avrupa seyahati nasıl olur nasıl geçer neler birikir neler yaşanır diye düşünüp taşınırken kendimi otobüs koltuğunda buldum. Bana eşlik edecek bir arkadaşım olmadığı için bu uzun yola tek çıkmak durumunda kalmıştım, gerçekten tek başıma nasıl olacaktı hiçbir fikrim yoktu, iliklerime kadar tedirgindim sadece... Bilmiyordum ki büyük bir otobüs benim evim olacak, hiç tanımadığım insanlar ise ailem... O kadar çok özlüyorum ki geçen her bir saniyemi, şimdi olsa yine yeniden hiç düşünmeden tek bir valizle çıkarım yola. Başka bir rüya rotasında başka başka anılarla bir gün yine yeniden buradan paylaşım dileğiyle...

Hacer Alp

Hacer Alp

İzmir Öğretmen 06.08.2018

Öncelikle herkese merhabalar bu güzel ekibe teşekkürü borç bildim ve sizlerle yaşadıklarımı az da olsa paylaşmak istedim. Biz tura oğlumla birlikte katıldık ve oğlum için büyük bir şans oldu.13 yaşında bu kadar ülke ve şehir görmek her çocuğa nasip olmuyor. Hep birlikte güldük,eğlendik, gezdik, yedik,içtik ve güzel anılar biriktirdik. Her sabah başka bir ülkede uyanmanın heyecanı çok başka bir şeymiş. Evet herkesin aklında ki soru acaba 20 gun otobüs nasıl olacak ama emin olun bindiğiniz o otobüs sizin eviniz gibi oluyor bir süre sonra ozluyorsunuz. Bu güzel deneyim için Avrupa Rüyası ekibine , rehberimize , şoförlerimize çok teşekkür ederim... Gidin, gezin gorun döner dönmez başka tatil planlariniza baslayacaksiniz.Mutlu olmak sizin elinizde unutmayın. 😊

Murat Filiz

Murat Filiz

Kocaeli Gayrimenkul Danışmanı 06.08.2018

Selam yeni ailem , yani Avrupa rüyası 🙂 Bakın ne anlatıcam , ilk yola çıkıcaz yalnız katılıyorum tura , aklım çıkıyor..Kiminle birlikte oturucam kiminle aynı odayı paylaşıcam ve kimlerle 20 gün aynı otobüsü paylaşıp ve Avrupa’yı gezicem..Bu Sorular tura çıkana kadar hep aklımdaydı..Çünkü benim en büyük hayalim ve herşeyin mükemmel olmasını istiyorum..Çünkü hayatımın en önemli 20 gününü AVRUPA RÜYASI denilen şirkete ayırıyorum..Turun ilk günü 20 gün çok uzun nasıl geçer diye düşünmeye başladım ve turun son günü ! Nasıl bitti 😞.Turumuz bitti Evime geldim önce koltuk arkadaşımı aradım be sonra otobüsteki o kocaman birbirinden güzel olan insanları Aradı gözlerim..Türkiyenin farklı farklı illerinde artık ailemden bi parça var..Ben kocaman bi aileye sahibim artık..Bunda’da en çok emeği olan tabiki AVRUPA RÜYASI çok sonra şunu düşünmeye başladım AVRUPA RÜYASI çok güzel olaylara ve çok güzel insanları bir araya getirip dünyayı gezdirmeye vesile olan bir şirket yaptıkları iş mükemmel ve hakkıyla en güzel şekliyle kesinlikle yapıyorlar 🙂 TEŞEKKÜRLER AVRUPA RÜYASI 🙂 İSKANDİNAV RÜYASIN’DA GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE 🙂

Sadece tur olarak nitelendiremeyeceğim hepimiz için adeta bir aile olan,belki de hayatımda şu ana kadar yaptığım en iyi seçim olan Avrupa Rüyası...Arkadaşımla birlikte hayatımızdaki rüzgarı yaklaşık 7 aydır devam ediyor.Ocak ayında "Acaba nasıl olacak?","Dayanabilecek miyiz." ," O kadar saat otobüste ne yapacağız." Sorularıyla başlayıp devamında "Of biz şimdi bu otobüsten,bu insanlardan nasıl ayrılacağız?" yakarışlarıyla,bolca gözyaşıyla son bulan rüya yolculuk.Maalesef bugün bizim için bu yolculuk son buldu fakat geriye dönüp baktığımızda elimizdeki binlerce fotoğraf,video ve onca güzel anı dayanağımız oluyor.Eee #koltuğunukaptırma diye boşuna dememişler.Sen de en yakınlarını alıp gelsene!

Ayşe Çetintaş

Ayşe Çetintaş

İstanbul Öğretmen 28.07.2018

Saygısıyla,duruşuyla, incitmeden gösterdiği yaklaşımla gönlümüzde taht kuran kıymetli rehberimiz Berke Bey’e, bir haftalık bize eşlik edip , enerjileriyle bize ışık saçan asistanlarımız Mert ve Necati’ye, Her sorun karşısında çözüm üretip bizleri motive eden asla geri çevirmeyen Ailenin reisi Salih Bey’e, sosyal medyada eğlendiğimiz anları ölümsüzleştiren sosyal medya uzmanımız Gökhan Bey’e kısacası bizlere güzel dostluk yolları açan ve keşfetmemize öncü olan Avrupa Rüyası ailesine sonsuz teşekkürler🙏 İyiki iyiki iyiki🙏🙏🙏

Tuğçe Özder

Tuğçe Özder

Manisa Doktor 29.07.2018

Anlık gözümü karartarak karar verdiğim,20 gün otobüsle nasıl dayanırım endişesiyle aylarca planlar yaptığım, bu turun bana hayatımın en güzel anlarını yaşatabileceğini önceden asla tahmin edemezdim.Sürekli yeni yerler görmek ve farklı kültürler tanıma heyecanı yorgunluğunu unutmana,umursamamana neden oluyor.Bizi yoracağını düşündüğümüz otobüs evimiz,acaba anlaşabilir miyiz dediğimiz katılımcılar ailemiz oldu.Bu tur bana sadece güzel yerlerde seyahat etmek dışında bir aile, tanışmaktan keyif aldığım insanlar kazandırdı.Hayatım boyunca yaptığım en anlamlı,en güzel (tatil demek yetersiz kalır) en önemli hayat tecrübesi oldu.Otobüsten inmeden başka rüya rotalarımı planlamaya başladım.Tura gitsem mi,gitmesem mi,acaba nasıl olur diyerek düşünerek kaybettiğim zamanıma üzülmekten başka bir pişmanlığım olmadı.Bu pişmanlığı siz yaşamayın KOLTUĞUNUZU KAPTIRMAYIN.

Özlem Eymen Egemen

Özlem Eymen Egemen

İstanbul iktisat 30.07.2018

AVRUPAAA RÜYAASSIIII💃💃 Yıllardır avrupa hayalim vardı, çevremdeki herkes bilir, fakat birtürlü fırsat bulup gerçekleştiremedim, avrupa rüyası ekibi sayesinde 3 gün içinde kendimi turda buldum;)) edindiğim deneyim ve keyifli geçen 20 günü anlatmak yetersiz kalacaktır gerçekten yaşamanız lâzım... Hergün farklı ülkede uyanmak efsaneydi, yorucu yanları vardı evet ama okadar keyifli ve birokadar da keşfetme merakı ile geciyorki zaman yorgunluk aklınıza bile gelmiyor özellikle hayran kaldığım şehirlerde uyumadım desemm:)) daha çok zaman geçirebilmek için uykusuz kaldım güneşin doğuşunu izledim şehrin her saatini gördüm... Hayatım boyunca unutamayacağım anılar biriktirdim, müthiş dostluklar edindim , her ilden ortak paydada buluştuğum insanlarla en keyifli sohbetler ettim ... Şöyle ki ; HAYAT KISA , mutlaka bu ekiple tanışın hayallerinizi ve sizi mutlu eden hiçbirşeyi ertelemeyin👍👍 Tüm deneyim ve katkılarınız dan dolayı teşekkürler Avrupa rüyası ekibi, iskandinavya rüyasında görüşmek üzere ♡♡

Firuze Bahadır

Firuze Bahadır

Trabzon İngilizce Öğretmeni 03.08.2018

O kadar çok fotoğraf varki seçmekte zorlanıyorum;)) hayatımda yaptığım en güzel şeylerden biriydi bu yolculuk , yorucu muydu evet ama her saniyesine değerdi. Harika bir ekibimiz vardı yine olsa yine aynı kişilerle gitmek isterdim. Hiç tereddüt etmeden katılabileceğiniz bir organizasyon. Her şey gayet tıkırında ilerledi ve biz yavaş yavaş hayallerimizi gerçekleştirdik. Siz de koltuğunuzu kaptırmayın ve hayallerinizi ertelemeyin

İbrahim Doruklu

İbrahim Doruklu

Bursa componenta a.ş 05.08.2018

29 yıllık çalışmama ve her anımda yanımda olan sevgili eşime ödül olarak bir arayış içerisindeyken Facebook sayesinde tanıdım Avrupa rüyasını.Daha o an tamamdır işte dedim olay budur.Gayri ihtiyati elim gitti telefona.Tanışma,kabul edilme,evrak hazırlama,vize onayı,yol hazırlığı ve bolca heyecanlı bekleyişe geçen yada geçmek bilmeyen süreçlerden sonra nihayet 7 Temmuz 2018günü Ìstanbul'dan hareketle başladı macera.Yunanistan Selanik'te Bahçesinde ekili olan altında oyunlar oynadığı nar ağacı ve balmumu heykelininde bulunduğu Sonsuz minnetle andığım Atam'ın doğduğu evde bulunmaktan gurur duydum. Italya'da Bari, Roma,Floransa,ve Pisa'da her yerde her köşede hissedilen tarih,sanat şöleni;Andorra'nın şirinliği,Monaco'nun zenginlik ve ihtişamı,Toulusse'un, Nice,Cannes'in,Paris'in unutulmazligi,Barcelona'nın Sagra de familia,sı Barnabeu'nun havası,Brüksel'in Atomium'u,st.michaelin mimarisi,Amsterdam'daki sınırsız özgürlük,Dünya'ya tekrar gelsem yaşamak isteyeceğim tek yer Vollendam'daki sonsuz huzur,Berlindeki eski utanç duvarı,Brandenburgh kapısıyla küllerinden doğan Dresden,Astronomik saati,John Lennon duvarı,dans eden eviyle Franzs KAFKA'nın benim hücrem dediği şehir prag. Tuna'nın incisi Budapeşte,Yağmurunda ıslandığımız kültür başkenti Viyana,yemyeşil coğrafyası ve doğa harikası Bled gölü'yle Slovenya,San marco meydanı ve gondol sefasıyla Venedik,kırık kalpler müzesiyle ve sevgili eşimin doğum günü'nü hep birlikte kutladığımız Zagrep,her yerinde Osmanlı'nın izlerini taşıyan Belgrad,sonrasında doğduğum toprakların başkenti Sofya,küçük bir Türk kasabası görünümündeki Üsküp ve Ohrid.Eşimle birlikte bundan 20 yıl sonra yaptıklarımızdan değil yapamadılarımızdan pişman olacağımız gerçeğinden hareketle bu yorucu ama muhteşem ötesi seyahate çıkmakla ne kadar doğru bir karar verdiğimizi ispatladı.Bu seyahate çıkarken bizim amacımız insan ve anı biriktirmek mümkün oldugunca keyif almaktı.Sonuçta biz heybemize unutulmaz anılar ve insanlar doldurduk.Bu yolculuğun her anından keyif aldık.Rehberimiz Hakan Kezer ; mükemmel bir insan.inanılmaz bilgisi,donanımı,kimseyi kırmadan ,küstürmeden idare edebilmesi,her yaptığında kahkaha attıran esprileri,ve sabrıyla gezimizi muhteşem hale getirdi.Otobüsümüzün neşe kaynakları,hep nazik, hep saygılı,Avrupa rüyas'nın olmazsa olmazları Mert ve Necati. Ayrıca işlerini müthiş bir özen ve titizlikle yapan kaptan şoförlerimiz Tahir ve Fazlı kaptanlar sizlerede ayrıca teşekkür ederiz.Avrupa Rüyası ailesine katılmış olmaktan gurur duyuyoruz.Netice olarak virüs bizede bulaştı....

Selin Daina‎

Selin Daina‎

İstanbul Pilot 13.08.2018

İt's one of my dreams to go to Paris , and it came true suddenly but one thing i wont forget on this trip is when i met new friends on the way and had good times with them . Thank you! Çok Teşşekurler ! #Avruparuyası ! 😊

Şevkiye Şahiner

Şevkiye Şahiner

Müdür Yardımcısı 15.08.2018

Hayatımın en güzel en mutlu 20 gününü yaşadım sayenizde 🙏🏻 çok güzel dostluklar kurduk değerli anılar biriktirdik hiç bitmesin istedik her anı elimizden geldiğince güzel değerlendirmeye çalıştık ve başardık sanırım bunları yaparken hiç yorulmadım her gün yeni bir yer görmenin heyecanı benim bütün yorgunluğumu aldı 😊 rehberimiz asistanımız her konuda yardımcı oldular büyük bir aile olduk 😊 seneye görüşmek üzere aynı kadroyla 🙏🏻

Seher  Oner

Seher Oner

Çanakkale Acil Tıp Teknisyeni 15.08.2018

öyle bir tur ki ; tek kelimesi iyiki 😊 yine yine yeniden defalarca evet tekrar gidebilirim dediğim okadar güven sağlayan sizi gerçekten düşünen ve yanınızda olan profesyonel ve güçlü bir ekip demiyorum onlar aile olmayı başarmış 👏👏👏 bende bu aileye ucundan kenarından dahil olabildiğim için çok mutluyum . Muhteşem geçen bir 20 gün, dolu dolu her günü birbirinden güzel eğlencenin her an var olduğu enerjinin bitmediği ve kazanılan dostlar öyle bir serüven işte bu ❤️ Sonrasında aklınıza geldiğinde yüzünüzde bir gülümseme anıları özlerken bulmak kendinizi ❤️❤️ İyiki gittim iyiki yaşadım gördüm 🤗ertelemeyin çünkü; Hayat kısa kuşlar uçuyor 😉 Not: rehberimiz Berke bey iyiki ❤️ Mert iyiki ❤️ Niko Necati iyiki ❤️ Ve tüm aile AVRUPARÜYASI AİLESİ iyiki ❤️❤️❤️ Bundan sonra AvrupaRüyası ailesinin fikrini almadan yurt dışına çıkmam program yapmam çünkü onlar en iyisi 😉😎 gönlümde yer edenlere selamlar 🤗🤗

Sefa Aktaş

Sefa Aktaş

İstanbul Öğrenci 15.08.2018

Öncelikle 20 gün içerisinde 28 şehir görmek farklı farklı yemekleri tatmak gibiydi.Bu kadar kısa süre içerisinde bu kadar yoğun ve dolu bir tur sayesinde Avrupa'ya geniş bir perspektifen bakma şansı buldum. Otobüsümüz,otobüsümüzdeki insanlar çok iyi insanlardı. 20 gün içerisinde aynı evi paylaşan ailenin fertleri gibiydik.Tabi ki bu turun bu kadar dolu geçmesinde baştan sona gruba liderlik eden ve profesyonel bir şekilde grubu yönlediren değerli rehberimiz Burak Hocamızın emeği büyük kendisine ayrıca teşekkür ediyorum aynı şekilde Asistan Ebubekir'de şehirde gitmek istediğimiz bir yer ya da şehir ile alakalı bir şey sorduğumuzda tecrübeleri ile bize yardımcı oldu. 20 günde bu kadar şehir,ülke gezip bu kadar farklı kültürleri tanımak gerçekten güzeldi.Emeği geçen tüm Avrupa Rüyası ekibine gönülden teşekkür ederim.

Koray Durmaz

Koray Durmaz

Konya Doktor 21.09.2017

Merhabalar. Ben Koray. Epeydir içimde olan Avrupa'ya seyahat etme, yeni yerler görme ve yeni insanlarla tanışma isteği en doruk noktasına ulaşmıştı ki Avrupa rüyasına rastladım İnceledim ve boğulacaksam büyük denizde olsun dedim. İskandinav rüyasına kaydoldum. Günlerce seyahat ve şehir gezintileri.. sanki 5 yıldızlı otelde yemek yer gibi. Hepsinden alıyorsun sonunda sana ne tat aldın diye sorsalar bilemiyorsun ama memnunsun durumdan 🙂. Bence genel anlamda güzel bir turdu. Gördüğümüz şehirler kaldığımız oteller güzeldi. Çalışanlar ilgililer, sonuç olarak bu bütçeyle anca bu kadar güzel bir tur çıkar eğer bütçenizi ayarlarsanız kayıt yaptırmak için acele etmelisiniz. Teşekkürler Avrupa Rüyası 🙂🙂

Tevfik Aksu

Tevfik Aksu

Gaziantep Polis 02.09.2017

Bu güne kadar özellikle Avrupa ülkeleri ve birçok şehir hep gitmek Ve görmek istediğim yerlerdi. Ne zaman bir plan yapsam elimde olmayan nedenlerden dolayı ertelemek Zorunda kaldım. En son 2017 yılında gitme ye kanar verdim. internetten Avrupa Rüyası ile karşılaştım. Başvurumu yaptım ve 10 Ayustos tarihinde Avrupa Rüyayı 19 ile yola çıktım . 20 gun boyunca Programda belirtilen yerleri doya doya gezdim. Merak ve hayal ettiğim Yerleri gördüm. Yaşamak istediğim şeyleri ( Eyfel kulesi, venedikte Kondola binmek ve daha bir sürü şey... ) hepsini bu tur sayesinde yaşadım. Hem Avrupa Rüyasından hem hem personelden hem de hizmetlerinden şahsım adına çok memnun kaldım. Böyle bir turdan aradığını bulmanın, zevk almanın ve güzel hatıralar ile ayrılmanınen önemli noktası GÜZEL ARKADAŞLAR Bulup, ONLAR ile yola devam etmekten geçiyor. Birde kendiniz ile barışık olmaktan. Avucunuzda ki kelebek misali herşey size bağlı Resimlerdeki arkadaşlarım ile bu tur çok güzel oldu. Teşekkürler Avrupa Rüyası...

Hikmet Kaymak

Hikmet Kaymak

İstanbul Yönetici 04.10.2017

Farklı bir tecrübe ve hiç bitmesin dediğim bir rüyaydı benim için . Dinamik , eğlenceli ve bir o kadar da keyifli ... Böyle bir tura katılma hayalim hep vardı ve Avrupa Rüyasına da net üzerinden tesadüfen ulaştım açıkcası .Tura tek katılıyordum ve Ayşenur Hanımla irtibat halindeydim ısrarla ofise davet etmelerine rağmen yoğunluğumdan ziyaret edemedim kısacası hiç yüz yüze görüşmeden gitmeye karar verdim ve hiç tedirgin olmadım çünkü ; diyaloglarımızda tatmin edici cevapları alıyordum ve bana da heyecanla seyahat günümü beklemek kalıyordu. Parmak izi için konsolosluğa gittiğimizde arkadaşlarımızla kaynaşmaya başlamıştık bile sonra telefonla irtibatlarımızı devam ettirdik fikir aldık birbirimizden. Ve sonra yolculuk başladı... inanır mısınız koltuk arkadaşımla bile otobüste tanıştım ama seyahatte herkes bizi yıllardır dost sanıyordu çok güzel duygular bunlar . Her sabah yeni bi ülke de güneş doğdu başka bi şehirde battı... Ben bir valiz ve bir küçük yiyecek çantası hazırladım , zaten hep bir sırt çantamızda yedeklerimiz vardı malum bi gün otel bi gün yol . Çok güzel arkadaşlıklar kurduk , parklarda piknik yaptık , denize girdik , çok güldük çok...hatta planımızı yaptık güneye tur arkadaşlarımızdan birini ziyarete bile gidiyoruz . Kısacası ben çok keyif aldım he aksilik mi gümrükte biraz bekledik , Berlin de yağmur yağdı :)) bu kadar ... Kesinlikle tavsiye ediyorum insan pişman ölür ya yaptıklarından ya da yapamadıklarından derler ya ben deneyin derim pişman olmayacaksınız... Tavsiyem relax olun birazcık görmezden gelmeyi deneyin amann bırakın duymayın heee 19 gün tabii yorulacaksınız zaman zaman ,ama o 19 gün bitecek ve döneceksiniz ...Yurda dönüşte ayrı bi heyecan bu arada 🙂 Bu fırsatı kaçırmayın derim hayat gerçekten kısa kendiniz için bişey yapın ve gidin ... Sevgiler 🎈🎈🎈

Tuğba Avcik

Tuğba Avcik

Denizli Gıda Mühendisi 16.09.2017

Merhaba Avrupa rüyası 13( 4 temmuz-23 temmuz 2017) yolcusu olarak sesleniyorum:) Çoğu insanın hayali olan dünyayı gezme istediğinin arada bir bana da uğrardı. "nasıl olacak o iş?" diye kendime sorular sormakla bunalttrdım. Sonra da vizesi, tur programlarını nasıl yapacağımı,oteli, ulaşımı, kiminle gideceğimi düşünürken bu hayalden vazgeçmişliğim çok oldu. Yine bir gün kendimi tur programlarını karıştırırken buldum. Otobüsle turlar ilgimi çekti. Bir yerde uzun süre durmadan sürekli başka şehirlerde olmak fikri kulağa güzel geliyordu. Avrupa Rüyası ile karşılaştım. Tabi ki yine kafamda deli sorular... vize çıkar mı? yorucu olur mu? kimle gideceğim?..falan filan işte. Bir kaç arkadaşıma söyledim 19 günün çok uzun olduğunu söylediler. Yanıma birini bulamamıştım. Yine vazgeçmek üzereyken o konuşma butonu belirdi. Avrupa ruyası sitesine giren bilir mor konuşma kutucuğu:) Sonra düşündüm niye kendi başıma gitmiyorum. birileri olmak zorunda değil. Bu sefer beni bunaltan soruları hiç sormadım. sadece başvurdum. olursa olurdu olmazsa da olmazdı. sanırım yıllarca yurt dışına çıkamayışımın önündeki tek problem kendimmişim:) tek başıma gittim. beni nasıl bir ortamın beklediğini bilmiyordum. Otobüstekilerle tanışınca aslında tek başına yolculuk yapan bir ben olmadığımı anladım:) çoğu kişi bir cesaretle kendi başına çıkmış yolculuğa. 19 gün boyunca güzel insanlar tanıdım. güzel yerler gezdik. her gün farklı bir şehirde farklı bir kültürle uyanmak..bir sabah guten morgen, bir sabah hola, bir sabah buongiorno.. Dili,dini,insan yapısı,alışkanlıkları, para birimi değişen sabahlar yaşıyorsunuz forint ten dinara euro ya kurona çevrilen para birimleri..tabiki tl ile de karşılaştırılmadan olmuyor:)( bir işe yaramadığını bile bile:) şimdi 120 sırp dinarı 4 tl ise 4 tl 1 euro ise 260 dinar dondurma kaç euro ediyor:D bunu anlatamam yaşamanız lazım..:) 24 saatte 3 ülke değiştirdiğimizi hatırlıyorum. sabah hollandadan çıkıp belçika akşam yemeği yiyip sabah fransa paris te uyanmak.. tabiki yolculuk bu herşey düzgün gitmeyebiliyor. bir yola çıkıyorsunuz sonuçta onemli olan olayları çözebilme kapasitesi sanırım.otobüsteki güzel insanlar sayesinde her türlü zorluğu aştık sanırım.otobüs dursa yürüyerek gezecek kişiler vardı:D bizleri biraya getiren avrupa ruyasına teşekkür ederiz. yeni gezme planları yapan ekip kurduk sayenizde. Afrika'da ne yenir diye araştırma yapıyoruz şuan:D yemek deyince aklıma bize heryerde eşlik eden kruvasana selam göndermek geldi. sağolsun hiç yalnız bırakmadı. bize bütün sabahlarımızda eşlik etti.:D gezdiğimiz yerleri videolarda birleştirdim. asağıya linklerini yazacağım.iyi seyirler.. https://www.youtube.com/watch?v=tLICLtKJPp4 https://www.youtube.com/watch?v=uccIqTLrDso https://www.youtube.com/watch?v=gfoJYqIJXGI https://www.youtube.com/watch?v=RA74eVVzaMM https://www.youtube.com/watch?v=0pGUu5zR_xA https://www.youtube.com/watch?v=P6amORPljow

Necati Enes Miletli

Necati Enes Miletli

Trabzon Radyo ve Televizyonculuk Fak. Öğrencisi 29.09.2017

Kim bilebilirdi ki 19 günde 18 ülke gezip hayatımın en mükemmel günlerini yaşayacağımı. Aylar öncesinde benim için hayal olan avrupa gezisi Haziran ayına geldiğimde hazırlıklarını yaptığım bir ciddiyet kazandı. Her geçen gün heyecanım tırmanmaya devam etti. Ne zaman gelecek o gün derken kendini birden 1 temmuz sabahında buldum. Bavullar hazır eksik olan sadece tek birşey vardı. Yola çıkmak. Yolculuğun çok eğlenceli geçeceği daha otobüsün kalktığı anda anlaşıldı. Heyecanın verdiği enerjiyle dans etmeye başladık ilk dakikalarda. Her gün farklı bir merak farklı kültür farklı insanlar. Zaten herşeyi anlamlı kılan buydu. Dünyanın binlerce renginden sadece birkaçı. En yakın 4 arkadaş olarak çıktığımız turda biriktirdiğimiz anılar anlatmakla bitmez. Tanıştığımız insanlarla kurduğumuz aile bağı en güzel olanıydı zaten. Her insanın hayatında kesinlikle yaşaması gereken bir deneyim bu. Yaşadığım onca güzel anılardan sonra bir kişi hadi şuraya gidelim dese bavulu hazırlayacak durumdayım. Durmak istemiyorum. Gezmek görmek ve yaşamak. Çantanızı alın ve yola çıkın. Anı yaşayın. Bu serüvende yaşayacağınız her bir dakika gelecekte size yeni yolların hazırlayıcısı olacaktır. Otobüste yolculuk zor olmuyor mu sorusuna yanıtı tur bittiğinde buldum. O kadar çok şey yaşıyoruz ki heyecanımızla birlikte bu yorgunluğu hissetmiyorsunuz bile. En önemlisi de insana özgüven , deneyim , sabır , ve binlerce değer kazandırıyor. Bu imkanları bize sunan Avrupa Rüyası ailesine çok teşekkür ediyorum. Yollar bitmek için değil yeniden başlamak içindir😉 Gülümseyin çünkü siz buna değersiniz!

Mert Tuğrul

Mert Tuğrul

İstanbul Eczacılık Fakültesi Öğrencisi 30.09.2017

Herkese merhabalar, ben 1 temmuz Avrupa rüyası katılımcılarından Mert. Bu turun varlığından habersiz çocukluğumun büyük bir bölümünü birlikte geçirdiğim daimi dostlarımla yurt dışı planları içerisindeydim. Fakat sürekli birlikte olacağımız ve ekonomik olarak en tutarlı seyehat planını bir türlü bulamamıştık. Fakat bir gün Facebook reklamları sayesinde denk geldiğimiz Avrupa rüyası şirketi ile sıkı iletişimler ve taleplerimize verdikleri cevaplar karışında mest olmuştuk deyim yerindeyse. Kaygılarımızdan kurtulacağımıza ve amaçlarımıza isteklerimize uygun olacağından emindik bu tur hakkında. Dostlarım bu kadar ülkeyi bu sürede beraber gezerek tanıma fikrine çok heyecanlandılar ve kayıt işlemlerimizi şirketi tanıdıktan bir kaç gün sonra gerçekleştirdik. Bu yaşta 18 ülkeyi gezmek görmek ve tanımak hemde bunu dostlarınla gerçekleştirmek büyük bir keyif olacağına inanarak çıktık bu yola ve öyle de oldu. Seyahat için yaptığın yatırım kendin için yaptığın en iyi yatırımdır der Matthew Karsten. Bu yolculuk bana deneyim ile beraber bir çok dost kazandırdı.Kendi dostlarım bi yana otobüste kurduğumuz aile samimiyeti sonucunda hala görüşmekten keyif aldığım bir sürü iyi ilişkiler kurma fırsatım oldu. Bu tur hayatımın her döneminde hatırlayacağım anılar kattı bana.Herşey için teşekkürler Avrupa rüyası. 😊 Bir sonraki turlar için sabırsızlanıyorum ☺️

Tahir Taha Gökçe

Tahir Taha Gökçe

İstanbul Eczacılık Fakültesi Öğrencisi 30.09.2017

Herkese merhabalar ben avrupa rüyası katılımcılarından Tahir Taha Gökçe. Öncelikle şunu söylemem gerekiyor ki eğer 3 çılgın arkadaş ve 1 Avrupa Rüyası turuna sahipseniz harika bir yaz için gerekli olan her şeye sahipsiniz demektir. 4 ümüzde avrupayı merak eden gezgin ruhlu arkadaşlarız. Okul zamanı bu hayalimizi gerçekleştirmek için avrupaya gidelim diye bir karar aldık . Bir kaç araştırmamız sonucunda avrupaya çıkmak için en mantıklı kararın avrupa rüyası olduğuna karar verdik ve o gün çok doğru bir karar verdiğimizi şuan anlıyorum. Eğlenmekten bıkmadan geçirdiğimiz dopdolu 20 gün.. Kahkahalarımızı avrupanın her yerinde eksik etmeden yüzümüzdeki gülümsemeyi hiç bırakmadan 18 ülke 26 şehirde gezdik gördük ve durmadan eğlendik. Bunların yanında tanıdığımız onlarca güzel insan gerek turumuzdan gerek avrupada tanıştığımız arkadaşlarımız abilerimiz ablalarımız.. Bu turun sadece gezmek için olacağını düşünürken tanıdığım 10larca güzel insan.. Bana kattıkları her şey için çok teşekkür ederim iyiki varsınız☺️ Bir iyikim de avrupa rüyasına iyiki varsınız. Bu harika yaz için hepinize ve kardeşim gibi gördüğüm canım arkadaşlarıma teşekkürler ☺️☺️☺️

Burak Aslan

Burak Aslan

Bursa Öğrenci 01.10.2017

Herkese merhaba, ben Avrupa Rüyası katılımcılarından Burak Aslan. Uzun bir araştırma döneminden sonra Avrupa Rüyasıyla karşılaştım ve inanması çok güç olan 18 ülke 26 şehirlik tura çıkmaya karar verdim. Tabiki hiçbirşey bu kararı almakla bitmemişti hatta başlamamıştı bile! Gercektende hergunum ayrı bir rüya gibiydi inanması çok güç bi olayı canlı canlı yasıyordum. Otobüsümüzün içindeki atmosfer zaten bambaşka bi olaydı hayatımda ilk defa böylesine bi tecrübe yaşadım ve hicbirzaman unutmayacağıma eminim. 19 gün boyunca evimiz otobüs ailemiz de koltuk arkadaşlarımızdi, aslında 4 arkadaş katılmıştık ilerleyen günlerde anladım ki 4 arkadaş olarak başladığımız bu tur sonunda kocaman bir aile olarak bitecekti. Avrupa Ruyasi sayesinde kazandığım tecrübeleri saymakla bitiremem her şehir her ülke her durakta yepyeni bir kültür yepyeni bir eğlenceydi benim icin hiç bitmesini istemedim ve eminim ki diğer arkadaşlarım da ayni şekilde düşünüyordu. Şimdi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki eğer ki aklınızın ucundan dahi geçiriyorsa fazla düşünmeyin kararınızı verin ve yola çıkın bu serüvende yaşayacağınız anılarınızı o kadar çok anıcaksiniz o kadar çok ozliyeceksiniz ki tek amaciniz tekrar ve tekrar gidip yasamak olucak bunu garanti edebilirim. Avrupa Rüyasına bu muhteşem rüya icin içtenlikle teşekkür ediyorum hayatımın en doğru kararlarından birini vermiş olmanın mutluluğuyla sıradaki rüyaları sabırsızlıkla bekliyorum 😊

Elif Özden KURAL

Elif Özden KURAL

ESKİŞEHİR Tıp Fakültesi Öğrencisi 21.09.2017

Öncelikle herkese merhabalar bu güzel ekibe teşekkürü borç bildim ve sizlerle duygularımı yaşadıklarımı az da olsa paylaşmak istedim. Biz tura iki kişi katıldık ancak 30 kişilik bir aile olarak döndük. Hep birlikte güldük,eğlendik, gezdik, yedik,içtik ve daha bir sürü güzel anıyı izlerimizi birazda ruhumuzun bir parçasını Avrupa'da bıraktık. Her sabah başka bir ülkede uyanmanın heyecanı çok başka bir şeymiş. Bu dünyada yapılabilecek en iyi aktivitelerden birisi de kendimiz için yeni yerler keşfetmek. Sesinizi duyar gibiyim. Evet herkesin aklında aynı soru acaba otobüsle yolculuk nasıl olacak inanır mısınız ilk o otobüsün koltuğunu özlüyorsunuz gezi bitince ve bir kaç gün koltuk dışında bir yerde uyumak istemiyorsunuz. Bu güzel deneyim için Avrupa Rüyası ekibine , rehberimize , şoförlerimize ve döndüğümden beri görüşmeye devam ettiğim tekrar görüşme planları ve yeni rotalarda gezi organizasyonları yapmayı düşündüğüm arkadaşlarıma(Avrupa Rüyası 18) çok teşekkür ederim... Gidin, gezin sonra bir daha gideceksiniz zaten 😊

İlayda Atabay

İlayda Atabay

Aydın Öğrenci 14.09.2017

Rehberimiz Akın bey ve kaptanlarımız sayesinde rüya gibiydi cidden bu yolculuk, özellikle rehberimizin ülke ve şehir tanıtımından çok memnun kaldım; ülkeler, ülkelerin tarihleri ve gezilecek yerleri açısından oldukça tatmin ediciydi, kendisinin katılıp rehberlik ettiği başka gezilerinize de katılmak için sabırsızlanıyorum.

Hande Durukan

Hande Durukan

İstanbul Ögrenci 29.01.2016

Avrupa Rüyası Tabirim :) Yıllar yılları kovalıyordu ve ben üniversite yıllarımdan beri gerçekleştirmek istediğim seyahat rüyalarımı ertelemek durumunda kalıyordum. Gerek maddi gerek manevi sebeplerden ötürü gerçekleştiremediğim bu planlarımın rastgele önüme çıkan bir formla temellerini atmış bulundum. Rüya formumu doldurduktan sonra tek yapmam gereken can dostumu yanıma almak olacaktı. Nitekim kader bizden yanaydı ve bütün olasılıkları zorlayarak bu yolculuğa çıkma fırsatını şansa bırakmadık. İlk etapta kafamızda bazı soru işaretleri oluştu elbet zorlanır mıyız?, yorulur muyuz?, her şey güvenli mi? vs. derken bunların cevabını bulabilmek için Avrupa Rüyası ekibinin ofisinde bulduk kendimizi. Tüm sorularımınız cevabını alabilmemiz üzerine geriye kalan tek şey imzaları atmaktı ve her şey içimize sinerek bu aşamayı da hallettik. Sonunda beklenen gün geldi ve yolculuğumuz başladı. Her ülke, her şehir o kadar anlamlı ve keyifliydi ki hepsinin ayrı ayrı büyülerine kaptırdık kendimizi. Prag, Budapeşte, Viyana, Amsterdam, Floransa, Roma, Venedik, Brugge ve diğerleri.. Resmen her şehre ait anılar biriktirdik. Budapeşte’de bulunduğumuz Türk gecesinin bana ve yolculuk arkadaşlarıma verdiği mutluluk, Viyana’da gidilen operanın sanat kokusu ve eşsiz sokaklarındaki heyecanlı kayboluşumuz  Amsterdam’ın kendine has insanları ve gecesinin hareketliliği, Prag’ın kendimi eski filmlerde hissettiğim tarihi dokusu, Brugge’ün efsanevi çikolataları, Venedik’in kanallarındaki gondol gezileri ve gondolların geçişini izlerken piknik yapmalarımız ve daha niceleri. İstesem Avrupa’yı bu denli yaşayarak gezme şansı elde edemezdim. Bu süreci bu kadar mükemmel yapan ise otobüsün içerisindeki güzel insanlardı. Herkes birbirleriyle o kadar uyum içerisindeydi ki aynı evde yaşayan 53 kişi gibiydik. Yeri geldi yediklerimizi, içtiklerimizi paylaştık yeri geldi halay çekip horon teptik ve yeri geldi ışıkları kapayıp rüya içindeki rüyalarımıza daldık :) Sonuç olarak yaşadığımız her an gerçek mi gerçekti ve güzel heyecanlarla başlayıp mutlu anılarla sonlandı. Tüm bu biriktirilen anıları ve dostlukları hayat defterimize kattığı için öncelikle Hasan Ali Arıcan beye ve tüm ekibine teşekkürlerimi bir borç bilirim. Ne demiş Einstein “ Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür, hayal gücüyse, her yere” ben bunu değiştirerek “Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür, Avrupa Rüyasıysa, her yere” yapıyorum. ;)

Rafşan Yağmur Çelik

Rafşan Yağmur Çelik

Uşak Öğretmen 15.10.2016

Sürekli yurt dışına gitme planları yapıp nasıl gideceğini düşünen gitmek için zaman, arkadaş gibi unsurları bir arada bulunduramayan, interrail da ne güzel olur deyip durduğum bir yıldı. Avrupa Rüyasının reklamının karşıma çıkmasından önceki gün bir arkadaşımın İtalya’ya gideceğini söylediğinde içimden ben ne zaman giderim kim bilir bir sürü işlem bu şu diye hayıflanmış, arkadaşım adına da sevinmiştim. Her şey Avrupa Rüyasının reklamına Facebook’ta rastlamam ile başladı. O dönem her şey ters gidiyor, sürekli bir olumsuzluk yaşıyordum. Başvuruyu yaparken bu kaygılarla aman başvurayım zaten bana çıkmaz diye düşünmüştüm. Ertesi gün onay maili ve mesajı aldığımda şaşkınlık içerisindeydim. Yolda olmak, yeni yerler keşfetmek ve hayalini kurduğum Avrupa gezisine bir adım yaklaşmıştım. Bu olumlu düşüncelerin yanı sıra kaygılar da sarmıştı beynimi. Acaba nasıl, güvenilir mi, uygun mu, otobüsle yolculuk nasıl olur? Nasıl insanlar gelir v.s gibi bir çok kaygı.. Onaylandığımı görünce irtibat numarasından Merve Hanıma ulaştım. İkna ve iletişim kabiliyeti oldukça yüksek olan Merve Hanım bir çok kaygımın giderilmesine neden olmuştu. Aynı zamanda tura katılan önceki katılımcılardan Özgür Bey ile görüşmemi sağladı. Onun söyledikleri bu organizasyona bir adım daha yaklaşmamı sağladı. Hayallerim gerçek oluyordu. Benim için bir anda yurtdışına gitmeye karar vermek, bu organizasyon sayesinde oldu. Oldukça uygun bir fiyata her gün başka bir ülkede uyanmanın hazzını yaşayacaktım. Böyle bir fırsatı geri çeviremezdim. Katılmaya karar verdim. Pasaport işlemleri, evraklar tüm sorularıma sınırsız özveriyle cevap veren Merve Hanım benim bu yolculukta çok iyi bir dost edinmeme sebep oldu.Biz insanların kusurları olan bireyler olduğunu düşünürsek her şeyin dört dörtlük olmasını beklemek oldukça ütopik bir düşünce olacaktır. Vize için günü birlik İstanbul’a gidiş- dönüş, vize heyecanı, otobüste nasıl insanların olacağı, yanıma kimin oturacağı gibi bir çok kaygı başvuru onayından itibaren kafamı kurcalayan kaygılardı. Ve iş yerimde 1 senemi doldurup kendime verdiğim en güzel hediye olarak gördüğüm tatil düşüncesi ile kendimi motive ediyordum. Tek başıma bir yolculuğa çıkacak, ruhumu daha da özgür kılacaktım. Ve o gün geldi. 1 Eylül günü Forum İstanbul’da sabahtan beklemeye koyulmuştum. Sırayla koltuklarımıza oturtulduk ve benim şansıma çıkan koltuk numarası 2 numaraydı. Şok olmuştum. Böyle bir şansı beklemiyordum. 18 gün boyunca yolda ve önde olmak büyük bir şans idi. Ve yol arkadaşım yanıma oturmuştu. İlk başta uzak duruşlar, zamanla kaynaşmalar ama sanki birbirimizi yıllardır tanıyormuş gibi hissi veren samimiyet, onunla bir çok ortak yönümüzün olduğunu yol boyunca süregelerek öğrendim. Hepimiz aldığımız ve öğrendiğimiz kültürü yaşatırız bulunduğumuz çevrede ve ben otobüsün içerisinde bir Türkiye gerçekliğini de gördüm; eğer ön yargısız, kötü niyeti yüreğimizde barındırmadan bakış açımızı mutluluğa bulunduğumuz durumun güzelliğine bırakırsak etrafımızın nasıl papatyalarla kaplı olduğunun farkına varabiliriz.Yol arkadaşım beni ilk gördüğünde bu kız havalıdır diye düşünmüşken şu anda birbirimizi kardeş, dost olarak görüyoruz. Yine yol arkadaşlarından son günlere doğru samimi olduğum arkadaşım ukala olduğumu ilk başta düşünmüş sonradan ona da aşırı ısınmıştım.Ben de proje yöneticilerine zaman ayırdım onları gözlemledim, gözlemledikçe yakınlaştım, yakınlaştıkça onların samimi olduklarını hissettim ve bende onları sevdim. Ve kendime çok güzel dostlar edindim. Duvarlarım olduğunu söyleyenler bilir ki ben herkesi sevmem hemen samimi olamam temkinli davranırım güvenmek için ama seversem de o duvarlar asla inşa edilmez.. Bu nedendendir ki daha onlarla gidilecek çok yerimiz var.. Ve sözü Ah Muhsin Ünlü’nün “Samimiyet en büyük keramettir. Bırakın uçmak kuşlara münhasır olsun.” sözüyle bitirmek istiyorum. Dipnot: Avrupa Rüyası bana yurtdışına çıkabilme özgüvenini sağladı. Dünya insanı olabilmenin önemini vurguladı. Kültürler arası farklılıkları analiz ederken insanlar arasındaki tahammülsüzlük ve kötü niyetinin ne gibi sonuçlara yol açabileceğini öğretti. Önemli hatırlatma; İnsanları tanımak istiyorsanız onlarla yolculuğa çıkın ve yolda olmaktan vazgeçmeyin. Yaptığınız iyilikler uzun vadede karşınıza çıkar. Benim karşıma çıktı. Umarım sıra sizin yaptığınız iyiliklere de gelir. Bardağın dolu tarafına bakmazsan dikenler her güzelliği kapatır. Pırıltılı Günler...

Sümeyye Turan

Sümeyye Turan

İstanbul Tıp Öğrencisi 2016

Merhabalar..Avruparüyasikatilimcisi olarak belki ayrintili yazmaya kalkissam sayfalarca yazabilecegim duygu dusuncelerimikisa bir sekildeanlatacagim Rüyam 18 gunonce başladi..Gece gunduz durmadan gezdik, hayal bile edemeyecegimguzellikte anlar yasadim..Otobus evim, yol arkadaslarim aile fertlerim oldu zamanla, her anini doya doya yasadim. Biriktirdigimanilar, bol bol savurdugum kahkahalar, hicgormedigim kadar samimiyet, dostluklar..Hepsi hazine degerinde benim için.. Boyle bir projeyi hayata gecirenler basta olmak uzere, projenin her basamağinda emeği geçen herkese, rehberlerimize, şoförlerimize, sahip olduklarifarkli dünyalarla bize bol bol keşif hazzi yaşatan, renkli kişilikleriyle içimizi isitan tüm yol arkadaslarima kalpten teşekkur ediyorum Kaybola kaybola -gerçek ve mecaz anlamiyla her ikisi de - kendimi bulduğum bir serüven oldu benim için, yaşadiğim en muhteşem deneyimdi diyebilirim ..ve şunu da itiraf etmem gerekiyor korkarim ki bağimlisi oldum😇 Tüm dünyayi her yilfarklikitalarda bu projeyle gezmek gibi çilgin bir plan da oluştu kafamda.. Tüm hayalleri gezmek üzerine olan, hayallarinin peşini birakmayan, gerçekleştirmek için elinden geleni yapan, yapmak isteyen herkes için denenmesi, yaşanmasi gereken tarif edilemeyecek güzellikte bir rüya.. Güzel bir rüyadan uyandiginiz zaman, rüyaninbaslangicinihatirlamaktazorlanirsiniz ve devam etsin, bitmesin umidiylebaşiniziyastigagomersiniz...İşte benim son saatlerdeki halet-i ruhiyem bu şekildeydi, ama gerçekten yaşamiş olmam farkiyla.. Son olarak hayallerinizi yasamaya odaklanin, yollardan korkmayin zira yol insani terbiye eder.. Yollarda kendimizi bulmak, görüşmek dileğiyle! @avruparüyasi

Kübra Yumak

Kübra Yumak

Antalya Gayrimenkul Danışmanı 12.12.2016

Evet bu bi̇r vi̇rüs :) gezmek bi̇r vi̇rüstür ve zehi̇r bi̇r kez bulaştimi tek kurtuluş gezmeye devam etmekti̇r... ama gezmek demek ( yani̇ tati̇l yapmak demek ) bi̇r otel odasina kapanmak ve oteli̇n si̇stemine ayak durmak demek olmamali ; şehri̇ yaşamak, arasokaklardaki̇ gi̇zemi̇ hi̇ssetmek ve o sokaklarda kaybolmak, bulunduğun yeri̇n kültürünü tanimak ve seni̇n kültürün hakkinda ne düşünüyorlar görmek, duymak , geceleri̇ şehri̇n işiklari i̇le eğleni̇p gündüzleri̇ tari̇hi̇ i̇le yoğrulmak .. kisacasi tati̇l kaybolmak olmali :) ve bi̇z avrupa rüyasi i̇le tamda bunlari yaşadik :) her sabah bi̇r şehri̇n tari̇hi̇ i̇le yoğrulup , her akşam farkli şehi̇rleri̇n işiklarinda kaybolduk :) ama gerçekten kaybolduk :) bu vi̇rüs zaten bende mevcuttu artik tüm hücreleri̇me dağildi :) i̇yi̇ olmam i̇çi̇n devam etmem gereki̇yor tabi̇ki̇ avrupa rüyasininda bana yardimci olmasi gereki̇yor bu vi̇rüs i̇le mücadelemde :) :) avrupa rüyasi kurucusu sali̇h bey e, rehberleri̇mi̇z ali̇ye hanim hakan bey mustafa bey lere , şoförleri̇mi̇ze ve tati̇l boyunca bi̇rli̇kte kaybolduğum tüm arkadaşlarima sevgi̇ ve selamlarimi i̇leti̇yorum :) seneye başka ülkelerde kaybolmak dilegimle hoşçakalın

Fidan Özen

Fidan Özen

Burdur Tıp Fakültesi Öğrencisi 27.10.2015

Avrupa Rüyası anılarıma nereden başlasam bilemiyorum.15gün'e o kadar çok anı sığdırdık ki.Hızlı,yorucubi o kadar da anlamlı ve değerli 15 gündü.Gezip gördüğüm yerler tabikigüzeldi,ama benim en büyük kazancım yeni tanıştığım ama sanki yıllardır tanıyormuşum hissi veren arkadaşlarım oldu.Yolculuğa başladığımızda otobüs eviniz gibi olacak demişlerdi, öyle de oldu.İlk konaklamadan sonra otobüsün içine kuruması için asılan eşyalar, binince uykumuzun gelmesi de öyle olduğunun küçük bikanıtı.Değişik uyuma teknikleri geliştirmek sizin elinizde Her zorluk bir tecrübe.Artık bir adım daha atamayacağım deyip Roma'da kilometrelerce yürümek,Kaçak metroya binip dondurma yemeye gitmek,İtalya boyunca aç olup yine de croissant yememek için direnmek,gezmek için gruptan ayrılıp kaybolmak,Venedik'te sabahın 6sında horon tepmek,gondola binip fotoğraf çekmekten etrafı izleyememek,Floransa'da 1euro'ya su bulup marketi talan etmek ve köprüde canlı müzik eşliğinde gün batımını izlemek,Pisa'da meşhur pozları vermeye çalışıp verememek,Kavala'da kaleye çıkıp kurabiye yemek,Selanikte otobüsü kaçıracağız diye sahil boyu koşmak,Budapeşte'de şehri uykusuzluktan yarı baygın gezmek,Tazefasülyeyi festivale tercih etmek,her molada 70kişilik kız tuvalet sırası,wifi bulup check-in yapma telaşı,Eyfel'de ki merdivenler,günler sonra Paris'te eyfele karşı yediğimiz ekmek arası domates peynir smile ifade simgesi Bir bölgenin yaz bir bölgenin kış olması,1dk da kırılan kıyafet değiştirme rekorları,Prag'da yağmur altında yediğimiz sıcacık makaralar,Frankfurt'ta akşam yemeği Prag'da kahvaltı espirileri,Viyana'dadöner'edoymamız,Otobüsteki oyunlar halaylar,Belgrad'ta salıncağa 6kişi binip kırayazmamız,Üsküp'e yaklaştıkça ayrılacak olmanın ve bitiyor olmasının verdiği hüzün.. Artık kocaman bir aile olmuştuk çünkü çok şey paylaştık.Meslek,kıdem,rütbe farkı yoktu aramızda,meslek değil kişilik ön plandaydı belkide buydu aile gibi olmamızı sağlayan.Koordinatörlerimize çok teşekkür ediyorum böyle bi organizasyon yapıp bize böyle bi fırsat tanıdıkları için.Geriye dönüp baktığımda kötü şeyleri değil iyi şeyleri hatırlıyorum ve iyi ki diyorum.İyi ki katılmışım.İyi ki diyebilmek için kendinize bir şans verin …

Mücahide Budan

Mücahide Budan

Bingöl Sağlık Yöneticisi 27.10.2015

Bu rüya gibi geziye kayıt yaptığım gün itibari ile önyargı ile davranmayıp cok güzel geçeceğine inanıyordum.Otobüste yolculuk yaptığım arkadaşlarımız ile güzel sıcak bi aile ortamımız oldu. Milano'da alışveriş yapmak,floransanın sanat sokak kokan sokaklarında gezmek,Venedik'te gondol ile kanalları gezmek,Paris'deEyfel in gece manzarasını izlemek,Prag'ın o büyülü sokaklarında yağmur yağarken dolaşmak en önemlisi de bu güzel yerlerde bi fotoğraf karenizin olması çok güzel. Hayatıma renk katan Bu mükemmel geziye Avrupa rüyası projesi ile katılmaktan büyük zevk aldım. Yapmış olduğum bu gezide cok güzel dostluklar kazandım bu gurur verici ... Avrupa Rüyası 2016 da geziye katılacak olan arkadaşlarımıza kısa bir not iletmek istiyorum ; mutlaka gezeceğiniz ülkelerde eksiksiz bi şekilde gezip görün bir daha gitme şansınız olmayabilir ve gece konaklama yapacağınız yerlerde o şehirlerde çıkıp gece gezin çünkü gece bi farklı bi başka güzel smile ifade simgesi Başta Avrupa Rüyası Projesini düzenlemiş olan koordinatörlerimiz Salih Battalbaş ve Hasan Ali Arıcan'a çok teşekkürlerimi iletiyorum. Otobüsteki güzel ailem dostlarımada teşekkür ediyorum onları tanıyıp onlar ile yolculuk yapmış olduğum için Cok güzel bi Rüya yaşadım .

Huriye Beytaş

Huriye Beytaş

Hatay Öğretmen 27.10.2015

Geriye dönüp baktığımda, Avrupa Rüyası macerasının hayatımda ne kadar önemli bir yer edindiğini farketmem uzun bir zamanımı almadı. Daha önceden hiç tanımadığımız kişilerle bu macera sayesinde birer kardeş gibi olmuştuk Adriyatik'te gün doğarken, denizin ortasında yaptığımız o müthiş kahvaltıyı asla unutamayacaktım. Ve Roma'da kaybolduktan sonra yol arkadaşlarımı bulduğum an, benim için mutluluğun en üst seviyesiydi. Onların benim hayatımda ne kadar önemli birer yer edindiğini çok iyi anlamıştım. Paris maceramız unutulmazdı.(Disneyland'ten oluşuyor kendisi …Yanlış anlaşılmasın, Disneyland'e herkes gitmedi, biz yaklaşık 10 kişi gittik) Günler sonra Frankfurt'ta bir Türk restoranında yediğimiz yemekler, Prag'ta yağmur altında koşuşturmamız ve Charles köprüsündeki harika akşam manzaraları, Budapeşte'deki gece manzaraları, Venedik'in farklı havası, Alplerde horon vurduğumuz akşam, Milano'nun zenginlik kokan sokakları... Hepsinin ayrı bir yeri var bende ,Otobüsteki eğlenceler, şarkılar-türküler hepsi harika zamanlardı. Bizim böyle harika vakit geçirmemizi sağlayan başta koordinatörlerSalih Battalbaş ve Hasan Ali Arıcan ,Mustafa Hancı 'ya çoook teşekkürler, bi dahaki Avrupa Rüyası'nda görüşmek üzere…Bu arada koridoru fazla işgal ettiğim için kusura bakmayın.

Özgür Sürek

Özgür Sürek

İzmir Öğretmen 27.10.2015

Bir temmuz akşamı yola koyulduğumuzda yaşamımın en güzel dönemlerinden biri olduğunu tahmin etmemiştim. Yorucu bir yıl, zorlu bir hayatın hay huyu yüzümde giderek derinleşen çizgilere dönüşmüştü. Gerçekten bir rüyaya ihtiyacım vardı. Roma’ nın dar sokaklarına tutkuyla yayılan güneşi, kalbimin yarısını bıraktığım Floransa Vecchio köprüsündeki gün batımını, Paris’in hüzün giyinmiş o güzel sokaklarını, Prag sabahında Kafka’nın Milena’ya aşkını yazdığı o muhteşem binayı yani bu rüyayı sanırım asla unutamayacağım. Yeni katılacak arkadaşlar: Bir yaz sabahı Bari’ ye gemi yaklaşırken lütfen bir çeşme başında şiir yazan o adama el sallayın. Otuzlu yaşlarımın en güzel imgelerinden biri orada kaldı çünkü.

Tülin Ceylan

Tülin Ceylan

Gaziantep Öğretmen 27.10.2015

Evet makale veya hikaye yazmıyorum Avrupayı gezmek sadece hayallerde kalıyordu benim için avrupa rüyası ekibi Salih beyle tanıştığımda bile sadece hayallerim fazlalaştı takiavrupa rüyası otobüsüne bininceye kadar evet artık bende rüyada bir aktör olmuştum otobüsteyiz fakat hala inanamıyordum tabi kafanda otobüsle o kadar ülke o kadar şehir mi gezilir düşünceside yok değildi taki otobüs değil bir aile evinde seyehat ettiğimi anladığım italyanın bari şehrine kadar gezdiğimiz yerlerden bahsetmeyeceğim çünkü giden biliyor gitmeyen de görmeden anlamaz. Her günü her saati rüya gibi geçen avrupa rüyası çok şey katmıştı bana kattığı şeyleri sormayın öğrenmek istiyorsanız hayatınızda kendiniz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden birini yapıp bu projeye katılın.....

Nisa Gülhan

Nisa Gülhan

Ankara Öğretmen 27.10.2015

Uzun bir zamanımı alan hayal döneminden sonra ben de bu rüyada yerimi almıştım. Heyecan değil de mutluluktu duygulardan ağır basan. Yola ilk çıktığımızda da, her yeni şehre ulaştığımızda da neşemden hiçbir şey kaybetmedim, kaybedemedim. Çünkü bu benim hayalimdi ve hiçbir olumsuzluk, yorgunluk benim zamanımdan önemli değildi. Sabırsızlıkla beklediğim on iki saat süren feribot yolculuğu boyunca gözümü bile kırpmadan hayatımın en özel anlarından biri olduğunu düşündüm. Gecenin karanlığında ıssız bir denizin ortasında yıldızları izledim, sabah güneşin doğuşunu bekledim… İtalya’da müzeye, pizzaya, tarihe, sanata doyduk. Sanki yüzyıllar öncesinde kurulan bu şehirler hiç bozulmadan, kirletilmeden karşımızda duruyordu. Ve yine hayatımın en güzel anlarında ilk üçe girecek anım Floransa’daydı… Yolda tanışıp, yoldaş olduğum dostumla gün batımını izledik… İsviçre Alplerinden geçerken küçük bir eğlence molası verdik. Yağmur altında halay çekip, horon teptik. Gezimizin ikinci yarısına geçmiş gibi hissettim o andan sonra. Kuzeye ve balkanlara geçtikçe daha farklı kültüler, şehirler ve insanlarla tanıştık. Almanya ve İsviçre’den bol bol çikolata almayı ihmal etmedik. Prag ve Budapeşte ile büyülenip artık dönüş yoluna koyulduk. Üsküp’te Türk mahallesine gidip uzun zamandır özlemini duyduğumuz börek, köfte ve çaya kavuştuk. Triliçe’nin de tadına bakmayı ihmal etmedik. Yolculuğa çıkmadan önce , “Acaba yurtdışında olsam başımın çaresine bakabilir miyim?”, “Kendimi ifade edebilir miyim?” gibi sorular vardı kafamda. Ama hepsinin cevabını aldım. Hiçbir şey sandığımız kadar zor değilmiş. Bu projeyle birlikte artık kocaman bir özgüvenim var. Bu başlangıçtı. Dünya çok güzel ve görecek daha çok yer var. Bunlar gibi birçok kıymetli anıyı biriktirdiğim, dolu dolu, eğlenceli bu yolculukta tanıştığım, yol arkadaşlığıyla gezime anlam katan tüm arkadaşlarımı çok seviyorum. Avrupa Rüyası ekibine; Salih’e samimiyeti, Hasan’a sakinliği, Gökhan’a dostluğu ve kahrımızı her daim çektiği, Tayfun’a sıcak sular için çok teşekkür ederim. Hepimiz ayrı birer renktik ve birleşince çok güzel olduk.

Kader Alıcı

Kader Alıcı

İstanbul Psikolog 27.10.2015

Avrupa ruyasi Ömrüm boyunca unutmayacağım mükemmel bir deneyimdi... Rüya gibi geçen 15 günün bana kazandırdığı harika bir gezi keyfi, Avrupayi neredeyse baştan aşağı oldukca uygun fiyata ve kolayca gezmiş olmak gerçekten mükemmeldi. Projeye yalnız katılmama rağmen edindiğim güzel dostluklar, paylaşımlar hatirladikca hala yüzümü gülümsetiyor. Düşünebiliyor musunuz 15 gün içinde hem Paris'i görkemini, Prag'ın büyüsünu, Romanın muazaam güzelliklerini, Venedigin romantizmini ve daha onlarcasniz güvenli bir şekilde yasamamizi sağlayan başta çok değerliSalih Battalbaş olmak üzere Hasan Ali Arıcan veMustafa Hancı ya teşekkürler. Onlarla Avrupayi gezmek deneyimlerinden faydalanmak ayrıca güzeldi. Ayrıca tavsiyelermden olan Prag unutulmaz bir şehir.. umarım. Tekrar görmek nasip olur ve son olarak eiffelin önünde zıplamayani dovuyorlar

Hatice Erkaya Kalaycı

Hatice Erkaya Kalaycı

Viyana İngilizce Öğretmeni 27.10.2016

yol ve zaman...herseyin ilacı...zaman 15 gün ve yol; o yol hiç bitmiyor. Ancak öyle eglenceli, öyle sahiplenici, öyle kabullenilmis, öyle samimi olabilir bir yolculuk. Ülke ülke, şehir şehir, güzelliklerin zevkine vararak kaybolmanin tadini çıkararak... İnsan kaybolunca endiselenmez mi? Hayır, endişelenmiyor. İki sokak geciyorsunuz ve cumleleriniz soyle siralaniyor " Bizimkiler burdalar." "Burda da bizimkiler var" , " aaa bu da bizim" Gezdigimiz gördüğümüz eglendigimjz yerler hakkında pek bişey anlatamam, bilirim ki güzellikleri her ne kadar anlatsak da karşıya iletmek istediğimiz duyguyu tam anlamıyla geçiremeyiz . O yuzden gidip görmek, yasayarak hissetmek gerek. Proje koordinatorleri, rehber arkadaşlar gayet anlayışlı ve iyi niyetli insanlar. Cok fazla arkadasa dosta kardese sahip oluyorsunuz. Güzel yürekli insanlarla her daim böyle bir yolculuğa çıkılır. Yeni bir rüyada tekrar görüşmeyi her zaman isterim. Bizleri öyle samimi ve hoşgörüyle ağırlayan, hayatimiza unutulmayacak hatilar birakan rüya yolcuları ve ev sahiplerine sonsuz tesekkurler...

Fatma Kazma

Fatma Kazma

Aydın Öğretmen 27.10.2016

Avrupa Rüyası projesinde beni etkileyen ilk şey adı oldu. Çünkü benim de uzun süredir bir Avrupa rüyam vardı.Büyük bir heyecanla başvurdum. Sonra kardeşim de benimle aynı heyecana kapıldı; Salih Bey sayesinde son anda projeye dahil oldu. Ve rüyamız gerçek oldu. Çok kısa bir sürede birçok ülke ve şehir gezdik. Çok güzel dostluklar elde ettik. Anlatılmaz yaşanır anılar biriktirdik. Unutulmaz serüvenler yaşadık. Otobüs evimiz oldu. Yolculuk boyunca çok güldük; çok eğlendik. Her gün farklı bir ülkeden, farklı bir şehirden güne ''Merhaba'' dedik. Komşumuz Yunanistan'ın insanlarının sıcaklığına şahit olduk. (Bahçesinde çiçek sularken sıcaktan bunalmışsınızdır; elinizi yüzünüzü yıkayın diyerek hortumu bize uzatan teyzemi hiç unutmayacağım. )Büyük önderimiz Mustafa Kemal'in doğduğu evin ve çocukluğunu geçirdiği şehrin havasını teneffüs ettik. Adriyatik Denizi'nin ortasında mükellef bir Türk kahvaltısı yaptık. Gemideki herkes bize hayran kaldı. ( Kahvaltıda emeği geçen arkadaşlarıma sevgilerimle. Floransa'nın sanat kokan sokaklarına, Prag'ın mimari yapısına, ışıklı şehir Budapeşte'ye bayıldık. Kanallar şehri Venedik'te bir günde belki hayatımız boyunca geçtiğimiz köprü sayısından çok köprüden geçtik. Paris Disneyland' ta çocuklar gibi eğlenmenin yanı sıra adrenalin dolu anlar yaşadık. :)) Eiffel Kulesi ve Pisa Kulesi önünde şekilden şekile girdik. Her ne kadar iyi zıplayamasam da. Eiffel Kulesi ve Pisa Kulesi önünde; Alp Dağları eteklerinde '' Bize her yer Türkiye '' diyerek horon vurduk. Daha neler neler... Bütün bu güzelliklere rağmen ülkemizin kıymetini bir kez daha anladık. Her şeye rağmen insanın anavatanı gibisi yok. Türkiye tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, insanlarıyla bambaşka bir ülke. Keşke kıymetini bilebilsek... Hayatımıza renk katan bu güzel anları yaşamamızı bize sağlayan Avrupa Rüyası ekibine çooooook teşekkürler. Avrupa Rüyası olanlar rüyalarınızı ertelemeyin. Avrupa Rüyası; rüyaları gerçekleştiren otobüs. Başka projelerde görüşmek dileğiyle.

Demet Narinç

Demet Narinç

İzmir Öğretmen 27.10.2016

Avrupa Rüyası 6 grubundaydım. Turla ilgili başta endişelerim vardı. Tur başladı , tanıştık , gezdik , dans ettik , fotoğraf çekildik.Ben beklediğimden çok daha iyi buldum, yorulduğumu bile hatırlamıyorum, herkesi çok özledim. Tekrar farklı bir turda yerimi alıcam

Mustafa Kesgin

Mustafa Kesgin

Sinop Öğretmen 27.10.2016

18 günde Avrupayı fethettik. Budapeşte kesinlikle görülmeli amsterdamda bisikletle şehri keşfetmek harikaydı viyana çok güzel pragda saat başı insanlr neden toplanıyor (bende biliyorum artık) pisa kulesini bizde düzeltmeye çalıştık evet:) tekne turları çok güzel roma da kolezyum ve birçok antik eser eyfel kulesi ve louvre müzesi ki müzede kesinlikle mısır egypte bölümünün gezilmesi taraftarıyım venedikte gondol keyfi üsküp ohrid selanik sayamıyorum hepsini bide sürpriz yapılan şehirler var bi bakıyosunuz göl kıyısı kahvaltı yapıyosun bi bakıyosun yüzüyosun bu arada eşimle çok araştırdık fiyat çok uygun özellikle geldikten sonra iyi ki avrupa rüyası ike gitmişiz diğer turlarla giden arkadaşlarımız da oldu fakat bizim anlattıklarımızı duyunca faceden görünce moralleri bozuldu inşallah tekrar gitmeyi planlıyoruz bilgi almak isteyen olursa faceden resimlere bakabilirler gün gün gidilen şehirleri paylaştım telefonlada iletişime geçebiliriz fazla uzatmaya gerek yok aslında #avruparüyası kaliteli bir tur organize ediyor en güzel şahitlerindenim çok eğlendik eşimle anlatamadığım daha bir çok güzel anılar için avrupa rüyasına teşekkür ederim.

Hatice Yenilmez

Hatice Yenilmez

Bursa Öğretmen 27.10.2016

Avrupa Rüyası...Muhteşem bir deneyim..18gün boyunca Avrupa 'yı karış karış gezmek..☺️Her gün gözlerini farklı bir şehirde açmak..15 ülke 20 şehir ..Gerçekten rüya gibiydi ..☺️Çok çabuk geçti zaman...Muhteşem organizasyonda 13-30 Ağustos 8 numaralı otobüsten bir katılımcı olarak , gözlemlerimi paylaşmak istedim😊 İnsanoğlu ,yeni tecrübeler keşfettikçe canlı kalırmış , yaşlanmazmış hiç .Bu tecrübelerin biri de"gezmek yeni yerler keşfetmek " ..Zaten bu virüs insana bir bulaştı mı gezmeden duramıyor..Çünkü her şehir ,her yeni insan, yeni hikayeler demek ..Gizemli güzel yeni Dünyalar demek... O kadar yoğun geçti ki Zaman hangibirini anlatsam bilmiyorum.Öncelikle otobüsümüzden bahsedeyim.Otobüs yolculuğu sizi korkutmasın sakın ; çünkü bir gece konaklama bir gece yol olunca bir süre sonra otomatik alışıyor insan , otobüs ev gibi arkadaşlar da aile gibi oluyor .Zaten bu geziye eğlenmeyi bilen insanlar geldiği için bir süre sonra otobüs eğlence otobüsü oluyor , biz 8 numaralı otobüs olarak çok eğlenceliydik , sınır kapısına yakın bir yerde ( 45 dakikalık bekleme süresince) halay çekmişliğimiz bile var , yapısı uygun olan arkadaşlarımız( onlar kendilerini biliyor )bolca dans etti😀😀 Turun planlaması gerçekten titizlikle hazırlanmış , erken saatte şehre girip trafiğe takılmadan ,henüz gün yeni aydınlatırken rehberlerimiz eşliğinde daha rahat keşfettik şehirleri.Tabiki yorucu olduğu Zamanlar da oldu ; ama buna değerdi.Gezimizin en sevdiğim kısmı gezinin sürprizleri oldu.Rotamızda olmayan iki yere gittik .Birincisi Amsterdam yakınlarında bir köy olan VOLENDAM...Bizim bildiğimiz köylerden değil kuzey Deniz'i kıyısında ,masallardan fırlamış bir köy..İkincisi ise Slovenya 'ya ait BLED gölü ..Kelimenin tam anlamıyla bir doğa harikası ..İnsan bakmalara doyamıyor..İki sürprize de bayıldım, fırsatım olursa daha uzun süre vakit geçirmek için tekrar gitmek isterim. Her şehrin ayrı hikayesi var tabi , rotamız uzun ve şehirler çok olduğu için tek tek yazmak uzun Zaman alır ama özellikle aklımda kalanlara değineceğim .Aşkın şehri ,Tuna'nın incisi , gece Dünyanın en güzel ışıklandırılan şehirlerinden olan BUDAPEŞTE ... sanatın başkenti VİYANA... , kanallarıyla ve yel değirmenleriyle ünlü ,insanların bisikletlerini rahatça kullandığı romantik şehir AMSTERDAM...(Gerçi Avrupa'nın bir çok şehrinde insanlar işlerine bile bisikletle gidip geliyor , şehir merkezlerinde çok güzel ve büyük parklarda insanlar rahat rahat bisiklet keyfi yapabiliyor, imrendim doğrusu inşallah bizim ülkemizde de görebiliriz o günleri ) Sizi Ortaçağ'a götüren mimarisiyle dikkat çeken PRAG..Prag'taki astronomi saati de ayrı ilgimi çekti...Denizin üstüne kurulan romantik şehir VENEDİK ...Yaşayan tarih ROMA ve En küçük ülke VATİKAN ..tekrar gelmek gerek bir gün de bitecek yerler değil ..20 şehir olunca hepsinde ayrı bir hikaye var tabi , keşfetmek size kalmış..Turun sonlarına doğru Makedonya ya geçerken Ohrid ' de ,Üsküp'teTürkçe konuşan insanlar görmek büyük mutluluk verici .. Beğendiğim şehirler olduğu gibi beklentimin altında kalan şehirler de olmadı değil..Yemek konusuna gelince ülkem gibisi yok ..abiki yerinde pizza da yedik, makarna da ama yine de Türk yemekleri gibi olamaz..Aslında anlatılacak o kadar çok şey var ki , çok güzel anılar biriktirdim ,çok tatlı insanlar tanıdım.. Her ayrıntıyı düşündükleri için , kuruculardan Salih Bey ve Hasan Ali Bey 'e teşekkürler,kaptanlarımız da çok iyiydi , güleryüzle rehberimiz Hakan Hoca süperdi zaten aynı şekilde diğer rehberlerimiz Aliye Hanım ve Mustafa Hocaya da teşekkürler.Tabi ki ufak tefek aksaklıklar vardı ama art niyet olmadığı sürece sorun yok.Onlar da işin nazar boncuğu Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı .Önemli olan iyi niyet , Güleryüz :) İnşallah başka turlarda görüşmek dileğiyle Avrupa Rüyası Ekibi..Herşey için teşekkürler

Salih Tan

Salih Tan

İstanbul Fizyoterapist 27.10.2016

Hi everyone, I want to thank the organization of the European dream realized my dreams. I really recommend it to anyone ,It was a fantastic trip for me just love but too much ...

Selen Cilasun

Selen Cilasun

Adana Öğrenci 27.10.2016

Herkese merhaba sizlere biraz bu organizasyon bahsetmek istiyorum.Ben avrupa rüyası 6 yolcularındandım.Avrupanın en önemli şehirleri uygun fiyata ve bu rahatlıkla gezebilecek daha iyi bir organizasyon olduğunu sanmıyorum.Otobüsle yolculuk edecek olmak sizleri tereddüte düşürmesin bir süre sonra otobüs sizin eviniz oluyor gerçekten sıkıntı edilecek bir yanı yok çünkü tam gerçekten yorulduğunuzu hissettiğinizde otelde kalacağınız güne gelmiş oluyorsunuz ve dinlenip yeniden yola çıkıyorsunuz.Her gün bir başka şehirde başka ülkede uyanma hissini tarif etmem imkansız galiba şöyle diyebilirim her gün daha da heyecanlı ve meraklı başlıyorsunuz ve akşamında yeni bir şeyler öğrenmenin verdiği huzurla günü kapatıyorsunuz.Beraber seyahet ettiğiniz insanlarla da bir süre sonra aile gibi oluyorsunuz beraber yeri geliyor gülüyor eğleniyor yeri geliyor hüzünlenip duygulanıyorsunuz çok samimi bir ortam çok güzel dostluklar ediniyorsunuz. Bu arada bildiğiniz yabancı dilleri de kullanmak geliştirmek açısından çok faydalı oluyor.Neyse daha fazla düşünmeyin yola çıkın! Salih Battalbaş 'a güvenin haklı çıkacaksınız Teşekkürler Avrupa Rüyası!

Koray Coşkun Yılmaz

Koray Coşkun Yılmaz

Aksaray Öğrenci 27.10.2016

Slm ben bu projeye geçensene kuzenimle birlikte başvuru yapmıştık geçensene elimizde olmayan sebeplerle gidememiştik. Bu sene Temmuz ayı için tekrar başvuru yaptık yine bir takım sıkıntılar yaşasakta gerekli evrakları halledip vizeye başvurumuzu yaptık Salih Battalbaş ve ekibinin desteğiyle vizemiz aldık ve rüya gibi yolculuğa başladık. Gerçekten rüya gibiydi hergün farklı bir ülke gezmek hergün farklı ülkede uyanmak gezdiğin ülkelerin farklı kültürlerini, lezzetlerini tatmak, anılarımı süsleyen gol bol fotoğraflar çekinmek çok güzel ve özeldi.18 gün boyunca otobüs içindeki abilerle ablalarla güldük eylendik özellikle 10 temmuzda 2016 Fransa futbol şampiyonasında orda bulunmam ve maçı orda izlem benim için unutulmaz bir anı oldu. 18 gün boyunca farklı tecrübeler yaşadık. Kısacası muhteşem bir Avrupa Rüyasıydı. Bana unutulmaz rüyayı yaşattığın için çok teşekkür.#AvrupaRüyası

Erkan Eker

Erkan Eker

Çorum Öğretmen 27.10.2016

Bu organizasyonu sosyal medyadan görüp yapilan yorumlari okudugumda olumlu dusunceler oldugunu gordum. Uskudar`daki ofise gidip Salih beyle yuzyuze tur hakkinda bilgi aldigim da katilmaya karar verdim. Cesitli whatsapp gruplarindan arkadaslari bilgilendirdim ve bu sekilde bir kac arkadas 23 temmuz da baslayacak olan tura yazildik. Tabi malum ulkemizin icinden gectigi zor gunlerden oturu o tur gerceklesmedi. Hicbir sekilde magdur edilmeden isteyenlerin 13 agustos turuna katilabilecegi soylendi ve bu sekilde vizemiz yanmadan turu bitirebilecektik. Edirne,sofya,belgrad,budapeste,viyana,prag,dresten,berlin,amsterdam,volendam,roterdam,bruj,paris,pisa,floransa,roma,venedik,lubliyana,bled golu,zagrep,uskup,ohrid ve selanik sanki bir film seridi gibi 18 gune sigabilecek guzel bir turdu.Genelde bir gun yolculuk bir gun otel,oteller iki kisilik odalarda kaldigimiz gayet guzel bilindik otellerdi.Insanin aklina ilk olarak,` Bir gunde veya 10-12 saatte bir sehri nasil gezebilirsin?` sorusu geliyor. Cok guzel geziyosun... zaten her yerin gezip gorulebilecek yerleri belli, onemli yerler rehber esliginde tanitim yapilarak gezildikten sonra serbest zaman veriliyor. Kisa zaman gibi gorunse de sıkılıp bu sehirde cok durduk bir an once digerine gidelim dedigin anlar bile oluyor bazen.Benim icin tek olumsuz diyebilecegim durum cok fazla pizza yemis olmam heralde,tabiki her yemegi yiyemiyosun ve yemek kulturleri bize gore cok zayif.Otobuste 50 kisilik grubun herbireyi birbirine gayet saygili,muhabbetli ve zaman gectikce herkes aileden biri gibi oluyor. Rehberlerimiz Aliye hanim,Hakan bey ve Mustafa bey,tur sahibi Salih bey gayet hosgorulu yaklasimlariyla ellerinden gelen yardim ve bilgilendirmeyi yaparak gruba guzel bir onderlik yapmislardir.Kisacasi anlatilmaz yasanir.Guzel bir macera oldu.Herkese tavsiye ederim....

Murat Civelek

Murat Civelek

Trabzon Akademisyen 27.10.2016

18 günlük Avrupa Rüyası Turu.... En büyük hayallerimden biri dünyayı gezmek.. Değişik kültürleri görmek ve farklı insanları tanımak... Bu konuda bir süredir ertelediğim ilk adımı bu sene bu tura katılarak başlattım. İmkanım yettiği kadar ve şartlar uygun olduğu kadar gezebildiğim kadar gezeceğim... Neden mi? Çalış çalış nereye kadar, hep çalışmakla bu hayat yaşanmaz ki; bu dünyaya 1 kere geliyorsunuz, biraz da kendiniz için yaşayın... Zaten çevremdeki öğrencilerime ve arkadaşlarıma sık sık diyorum: Biraz da GEZMEK lazım... Öncelikle kesinlikle böyle bir tura katılmalısınız... Neden derseniz? Bir kere farklı kültürleri, doğal ve tarihi yerleri görmek ve bu yerlerdeki insanları tanımak insanın ufkunu ciddi bir şekilde açıyor. Böylesine bir tecrübe genel kültürünüzü, anlayışınızı, dünyaya ve diğer insanlara (ırklara, dinlere) karşı bakışınızı ciddi bir şekilde geliştiriyor.. Ayrıca çok güzel yeni dostluklar da ediniyorsunuz. Bu nedenle imkanı olan her insanın mutlaka yurtdışına çıkması gerekir. - Turun maliyetiyle ilgili bilgiler Turun maliyeti 1190 euro. Schengen vizesi 140 euro. Yanınızda kişisel harcamalarınız için (hediye, yemek, bazı tur ve etkinlikler için: Çigan gecesi, tekne turu, müze gezileri gibi) minimum 350 euro olmalı. Genelde Avrupa'da euro kullanılıyor, ama bazı yerlerde euro geçmiyor (sırbistan, makedonya gibi) ve o ülkenin para birimine euro yu döviz (change) bürolarından çevirebiliyorsunuz. - Gidilen ülkeler ve şehirler şöyle: Yolculuk İstanbul'dan başladı. İstanbul'dan hareket edilip,önce sürpriz durak olan Edirne Selimiye Camiisine gidildi. Selimiye Camiisi gerçekten bir harika, tam bir şaheser. Mimar Sinan çok iyi bir iş çıkarmış, herkesin mutlaka gidip görmesi gereken bir yer. Gitmişken o bölgede bir ciğer yemeyi de ihmal etmeyin.. Sırasıyla gidilen yerler şöyledir: Bulgaristan - Sofya Sırbistan - Belgrad Macaristan - Budapeşte Avusturya - Viyana Çek cumhuriyeti - Prag Almanya - Dresden, Berlin Hollanda - Amsterdam, Volendam, Rotterdam Belçika - Brugge Fransa - Paris İtalya - Pisa, Floransa, Roma, Venedik Slovenya - Bled Gölü, Lübyana Hırvatistan - Zagreb Makedonya - Üsküp, Ohrid Yunanistan - Selanik - Şehirler ile ilgili kısa bilgiler Amsterdam kesinlikle bir numara. Her yer bisikletli insanlarla dolu ve her yer bisiklet garajlarıyla dolu bir yer. Kanalları, doğal güzellikleri, sanatsal birtakım mimarileri, şehrin düzenli oluşu, insanların birbirlerine ve yabancıları karşı anlayışlı ve sıcak kanlı tavırları ilk sıraya yerleştirmektedir. Van Gogh ve Madam Tussaud müzelerine mutlaka gidin (ücretlidir ama ücrete kıyın, fiyatları unuttum). Ayrıca Amsterdam'dan 2 saat uzaklıktaki Giethoorn (Hobbit köyü) köyüne mutlaka gidin; masal gibi bir yer. Viyana ve Budapeşte 2.sıradadır. Viyana mimari açıdan tam bir ortaçağı andıran merkeze sahip. Tam bir sanat şehri, eski zamanlara ait yapılar korunmuş, düzenli bir şekilde yapılanma (hepsi bir arada) olmuş çok eskilerden beri... Birazcık pahalı bir kent ama kesinlikle yaşanmaya değer bir kent. Budapeşte kenti de ortaçağı andıran mimarisi açıdan Viyana kentine benzemekle birlikte daha geniş alana yayılmış bir kent. Yeşilliğin bol olması ve tuna nehri kente ayrı bir güzellik katmış. Geniş bir zaman ayrılıp gezilmesi gereken bir yer.. Çigan gecesine gitmeyi ihmal etmeyin. Budapeşte Ulusal Müzesine mutlaka gidin. Prag kenti Budapeşteye benzemektedir. Geniş alana yayılmış bir kent. Geniş bir zaman ayrılıp gezilmesi gereken bir yer.. Roma kentinde gezebileceğiniz yerler neredeyse tam Roma'nın merkezindedir. 15 km yürüyüş ederek hepsini topluca gezebilirsiniz. Vatikan'a ve kolezyuma gidip içini mutlaka görün. Roma kenti de geniş bir zaman ayrılıp gezilmesi gereken bir yer.. Floransa kentinin merkezi gayet güzel bir kent. Gezilip görülecek yerleri 1 günde toplu olarak görebiliyorsunuz. Brugge kenti küçük şirin bir kent. Tıpkı Floransa gibi gezilip görülecek yerleri 1 günde toplu olarak görebiliyorsunuz. Bled gölü tam bir doğa harikası. Romantik bir balayı yapılacak bir yer... Su çok temiz, çevresi iyi korunmuş, azcık pahalı (3 yıldızlı otel 2 kişilik oda 90-100 euro). Ohrid kenti ve gölüde gayet güzel şirin küçük bir yer. Kent gölün yanına kurulu. Bled gölü balayısı yerine daha uygun fiyata balayı yapabileceğiniz bir yer. Ohrid gölü de çok temiz, su biraz soğuk (28 ağustosta 21 derece). Venedik güzel bir yer, merkezi gayet güzel ama arka sokaklara gittiğiniz zaman iyice darlaşan ve kokan sokakları karşınıza çıkıyor. Gondol gezisi 30 dakika 80 euro ve en fazla 6 kişi binebiliyorsunuz (80 euro yu aranızda bölüşüyorsunuz). Siyah gondollara binin güvenirlik açısından (belediyeye ait) ve akşam üstü gün batımına yakın binin daha güzel. Gece hiç bir espirisi yok. Paris eifel kulesinden başka bir şey yok. Düzensiz, kirli, insanları biraz kaba ve kibirli. Tekrar gidilecek bir yer değil, at çöpe... Berlin tekrar gidilecek bir yer değil, şehrin içinde sokaklarda borular geçiyor ve kokuyor şehir.. Tekrar gidilecek bir yer değil... Dresden güzel küçük bir kent. 1 gün ayırmanız yeterlidir. Tekrar gitmenize gerek yok. - Tur ile ilgili diğer bilgiler 18 günlük gezi otobüs yolculuğu şeklinde oldu. Genelde 1 gün yol 1 gün otelde kalma şeklinde oldu. Oteller genelde iyiydi. Sabah kahvaltısı ücrete dahil. Yolculukta 2-3 saatte bir ihtiyaç (wc) molası veriliyor, bazen standart yemek ve kahvaltı molası da (1 saat genelde) veriliyor. Çoğu şehirde önce otobüs ile daha sonra rehber eşliğinde yürüyerek gezilecek yerlerle ilgili panaromik şehir turu yapıldı. Sonra serbest zaman verilerek (kente göre farklı saatlerde serbest zaman için süreler verildi) sizin kendi başınıza gezmenize müsaade ediliyor. Yol boyunca kıyafet olarak 2-3 tane şort alınmalı. Bazı yerler (İtalya özellikle) ciddi sıcak olabiliyor. Tişört yerine gömlek daha iyi gider (üstünüze gömlek kolayca yapışmaz). Rahat kıyafetler mutlaka giyinmelisiniz. 1-2 tane polar veya uzun kollu, sıcak tutacak şeyler de yanınıza almalısınız (geceleri, sabahları ve bazı yerler serin veya soğuk olabiliyor). Spor ayakkabı kesinlikle giyin (panaromik şehir turlarında yorulabiliyorsunuz: mesela romada sadece 15 km yol yürüdük). Ayrıca araba da giymek için de terliğiniz olsun. Elbette otobüste uyumak için yastık. Yolculuğun ilk 4-5 günü için yiyecek ve içeçek erzağı almanız iyi olur. Fazlasını almayın, ya bozulur ya da yemezsiniz. Avrupa'da bazı kentlerde ucuz BİM tarzı marketler var, ihtiyacınız olursa zaten oradan bir şeyler alırsınız. Otobüsteyken dinlemek adına müzik listeniz mutlaka olsun. Özellikle gündüz giderken dışarıyı seyrederken müzik gayet güzel gidiyor, seyretmek bir başka güzel oluyor.. - Turu düzenleyenlerle ilgili bilgiler Turu düzenleyen şirketin adı Avrupa Rüyası. Facebook sayfası; https://www.facebook.com/avruparuyasi Turu düzenleyen şirket sahipleri ve rehberler özverili ve ilgiliydi. Turu düzenleyen kişilerden birisi olan Hasan Ali Arıcan ilgili biriydi, otobüstekilerle tek tek konuşup, görüşlerini aldı, nasıl gidiyor, bir durum var mı şeklinde konuştu, bu nedenle kendisine çok teşekkür ederim. Rehberimiz Hakan Kezer gerçekten sıcak kanlı, gülümseyen iyi birisiydi, kendisine çok teşekkür ederim. Şöforlerimiz de gayet iyiyidi. İyice takip ettim, hız limitine son derece iyi uydular, dikkatliydiler ve otobüstekilere karşı sıcak kanlı ve hoşgörülüydüler, bu nedenle kendilerine (Emir Murat Emir Murat) de teşekkür ediyorum. Kısacası ekip, turun sorunsuz geçmesi adına gerçekten özverili olmaya çalıştılar. Sallamasyon iş yapmadılar, Ufak tefek sorunlar haricinde bir durum da olmadı. Sonuç: Yazacak çok şey var aslında, kısaca ana hatlarıyla yazabildiklerim bunlar. Ve ve... Gelecek yıl şartlar (özellikle zaman) uygun olursa yine bu tur şirketinin düzenleyeceği Kuzey Avrupa Ülkeleri turuna kesinlikle gideceğim...

Hümeyra Babacan

Hümeyra Babacan

Van Öğretmen 27.10.2016

"Tanrım bu rüyadan hiç uyandırmasın" dedik ama yol bitti gün bitti. Uyandık. Gerçi sosyal medyalardan yaptığımız paylaşımlar kıskananlar için tam bir kabus oldu Eee.. haklılar tabi. Kahvaltımızı Roma'da, akşam yemeğimizi Venedik'te yediğimiz günleri bilirim. Kıskanılmamak elde değil. Burdan kıskançlıktan çatlayan arkadaşlarıma sesleniyorum. "Başvurunuzu yapın, bizi takip ederken yaşadığınız kabusu Avrupa Rüyası 2017 yazında rüyaya dönüştürsün " Gezide hergün birbirinden farklı ve güzeldi. Elbette yorulduk. Ama daha yeni gün doğmadan yeni bir ülke veya şehir görecek olduğumuzu bilmek bize kaybettiğimiz o enerjimizi geri verdi. Öyle böyle derken enerjimiz temposunu korudu. Ve birgün baktık ki yarın göreceğimiz ülke canımız vatanımız Türkiye. Anladık ki Avrupa Rüyası şimdilik sona ermiş. Özetle gezmeyi bilen ve seven insanlar yol varsa heryere gider. Ben Avrupa Rüyası ile uygun fiyata o yolları aşabilmek için gerekli olan araç, otel ve candan dostlar üçlüsünü birleştirme fırsatını yakaladım. Gayet keyifli de bir tatil geçirdim. Bu yüzden de Avrupa Rüyası ekibine teşekkür ediyorum. Yeni rüyalarda buluşmak üzere. Herkese bol gezmeli yıllar

Seçil Özekan

Seçil Özekan

İstanbul Proje Yöneticisi 27.10.2016

Her şey avrupa rüyası'nı sosyal medya üzerinden görmemle başladı. öncelikle fotoğrafları, videoları, yorumları inceledim. üstüne üsküdar'da bulunan ofislerine giderek merve hanım ve salih bey'le tanıştım. ofise ilk giridiğim andan itibaren merve hanım'ın pozitif enerjisi, salih bey'in yaptığı işi anlatışındaki heyecanlı halleri beni bu geziye çıkmam için heveslendirdi. başta korkularım, aklımda biriken binlerce soru vardı elbet. hayatımda çıkacağım ilk yalnız yolculuğumdu ve bireysel katılımın yüksek olmasını çok istiyordum. vize görüşmesinde insanlarla tanıştıkça içim rahatlamaya başladı. yolculuk günü geldiğinde her şey yerine oturmaya başlamıştı. tur boyu bize aile gibi olan şoförlerimiz, koordinatörlerimiz sayesinde 18 günlük yolculuğumuzu müthiş anılarla tamamladık. her gün farklı bir ülkede uyanmak, bir sürü farklı kültürü tanımak, hayatımın ilerleyen dönemlerinde yeniden gitmek isteyeceğim şehirleri seçebilmek, bu koca yolculuk süresince hayatın bana kattığı değerli insanlarla ve tecrübelerle yoluma devam edeceğimi görmek beni en çok mutlu eden şeyler oldu. sofya'da başlayan huzur, budapeşte'de kalbimi bırakmamla devam ederek, viyana'da sanatla buluştu. prag'da ıslandım, dresden'de yeşillerde yuvarlandım, amsterdam'da gece hayatının tadına varıp, brugge sokaklarında kayboldum. paris'i eyfel'den izleyip, pisa'da zıplayıp, venedik'te gondola bindim. lübyana'nın sessizliğinde dinlenip, ohrid'in soğuk sularına daldım. selanik'te boğazıma düğümlenmeye başlayan dost ayrılığı, istanbul'da şahlanarak devam ediyor. günlerce birlikte olduğum, paylaştığım, eğlendiğim, hüzünlendiğim, koşuşturduğum hayatıma dahil olan bir grup güzel insan var şimdi. gitmek isteyenlere vereceğim birkaç tavsiye var. lütfen oraya tatil yapmak için, birçok insanla bir arada olacağınızı bilerek, saygı-sevgi-fedakarlık çerçevesi dahilinde keyfin doruklarına varacağınızı bilerek gidin. gittiğiniz yolculukta insanlarla ön yargısız iletişimde bulunabilecekseniz, ortak bir ekosistem kurabilecekseniz, örgütlenme yapıp insanların keyfini kaçırmadan, negatif yüklemeyecekseniz gidin. çünkü her yolculukta, girişilen her işte aksilikler olacaktır. ne taraftan baktığınız huzurunuz için son derece önemli bir kriter. hayat kısa, kuşlar uçuyor demiş cemal süreya..

Funda Inel

Funda Inel

İstanbul Öğretmen 27.10.2016

Merhabalar :) Görmüs oldugunuz yer #Avruparuyasi' nin sürpriz rotalarından sadece bir tanesi :) Size deneyimlerimden biraz bahsetmek istiyorum. İngilizce Ögretmeni olmamın vermis oldugu extra bir ilgi ile üniversite yıllarından beri yurtıdısına gtmek en büyük hayalimdi. Cesitli sebeplerle bir türlü yurtdısına cıkamamıs olmam artk canımı sıkmaya baslamıstı. Bunu daha fazla ertelemeden artk gerceklestirmeliydim! Ama piyasada bir sürü sirket, acente, ajans vs vardı. Ve birine güvenip bu hayalimi gerceklestirmeliydim. İnternette bir cok ilan gördum. Nedense en ilgimi ceken, en güvenilir ilan Avrupa rüyasınınki oldu. Güvenim de bosa cıkmadı. Otobusle yurt dısı turunu arastırdıgımda, kime sorsam sen hayatta dayanamazsın, 18 gün otobüsle yarı yolda ölür kalırsın gibi seyler söylediler hep ama gördugunüz gibi hala yasıyorum . Ve diyorum ki benim gibi bünyesi pek de kuvvetli olmayan biri bile günde 15,20 bin adım atıp otobuste yasabildiyse herkes bu macerayı yasayabilir! Otobüs zaten eviniz, ordaki insanlar yuvanız oluyor. Kesinlikle yalnız nası giderim, naparım diye düsünmeyin. Cünkü kocaman bir aileniz ve bi sürü güzel dostunuz oluyor. Sevgili koordinatörümüz Salih Battalbaş bey, basvuru sürecinden itibaren sürecte hep yanımızdaydı. Tura basladıgımız an " Arkadaslar aklınızla dalga gecmeye hazır olun" demisti. O an ne demek istedigini pek anlayamamıstım. Ama tur baslayınca her gün gözunuzu farklı bir ülkede acıyorsunuz. Cidden aklımızla dalga gectik! Her sey bir rüya gibiydi.. Soförlerimiz bizi onca yolu sagsalim göturup getirdi sükürler olsun Cunku bu isi 25 yıldır yapan söforlerimiz her yeri eliyle koymus gibi biliyordu. Bu o kadar güven vericiydi ki Ha bir de sevimli mi sevimli, zarif, her daim güleryüzüyle, en naif haliyle bizi "Günaydın arkadaslaar" anonslarıyla uyandıran melek rehberimiz sevgili Aliye Yaman Seçen hanım, turu en iyi sekilde tamamlamamız icin sabrının en üst sınırını zorladı. Cunku insanla ugrasmak kolay degil, kendi meslegimden biliyorum. Hele ki koskoca insanlar cok daha zor. Ben en büyük hayalimi #Avruparuyasi ile gerceklestirdim arkadaslar. Kesinlikle pisman olmayacagınız bir deneyim bu. Avrupa rüyasına güvenin ve daha gec olmadan Avrupayı kesfedin! Sevgiler :)

Salih Tan

Salih Tan

İstanbul Fizyoterapist 27.10.2016

Hi everyone, I want to thank the organization of the European dream realized my dreams. I really recommend it to anyone ,It was a fantastic trip for me just love but too much ...