GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Japonya Güney Kore turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • JAPONYA Hiroşima , Kobe , Osaka , Nara , Kişimoto , Kyoto , Nagoya , Hakone , Kamakura , Tokyo
 • GÜNEY KORE Seul , Busan , Fukuoka , Hakata
12 GÜN
10 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Tokyo (3 Gece)
 • 2. Seul (2 Gece)
 • 3. Osaka (2 Gece)
 • 4. Hiroşima
 • 5. Nagoya
 • 6. Busan

Şehir merkezlerine ve ulaşıma yakın 3*,4* otellerde 2 kişilik odalarda konaklama yapılır. Tek başına katılan yolcularımız eşleştirilecektir, single farkı YOKTUR.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul - Seul & Tokyo - İstanbul THY uçak bileti
 • Busan - Hakata tek yön hızlı deniz otobüsü bileti
 • Programda belirtilen tüm turlar tüm transferler
 • Busan Şehitliği, Kuşimoto, Nara, Hakone, Fuji Dağı, Ashi Gölü, Tokyo Bay & Tekne turu ve Kamakura turları katılımcılarımıza hediyemizdir!
 • Tokyo (3 gece), Osaka (2 gece), Hiroşima, Nagoya, Busan,
 • Seul (2 gece)
 • Otel konaklaması kahvaltıları
 • Uçak içi yemek ve ikramlar
 • Programda belirtilen yemekler (3 öğle, 3 akşam yemeği)
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Seyahat güvence paketi
 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler
 • Yurt dışı çıkış harcı

2022 TARİHLER

 • 29 NİSAN - 11 MAYIS
  100% Dolu

TÜM EKSTRA TURLAR HEDİYE

 • PUSAN TÜRK ŞEHİTLİĞİ, BM KORE SAVAŞ MÜZESİ

  Pusan’daki Türk şehitliğine gideceğiz, hiç duymadığınız, ilk kez göreceğiniz KORE SAVAŞI gerçekleri ile karşılaşacaksınız. Ziyaretimiz sonrası PUSAN deniz mahsulleri haline gideceğiz.

 • NARA TURU

  UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağının da bulunuduğu Nara şehrini ziyaret edeceğiz. Tapınak çevresinde gezinen Nara geyiklerini severek besleyeceğiz.

 • KİŞİMOTO TURU

  Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni‘nin battığı Kuşimoto kayalıklarının bulunduğu kasabaya gideceğiz. Ertuğrul Şehitliği, Kuşimoto ziyaret edeceğiz.

 • HAKONE, FUJİ DAĞI, ASHİ GÖLÜ

  Japonya’nın en güzel kasabalarından olan Hakone’yi gezeceğiz. Fuji Dağı’nın etekleri olan 5. istasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izleyeceğiz. Daha sonrasında Japonlar için kutsal bir mekan olan Ashi Gölü’nünde doğa molası vereceğiz.

 • TOKYO BAY & TEKNE TURU, KAMAKURA

  Kamakura’da dev Budha Heykelini ziyaret edeceğiz, ziyaretimiz sonrası Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız ve geleneksel mekanda Japon çayını tadacağız. Tokyo Körfezi’nde tekne turuna katılıyoruz. Japon geleneksel kıyafetleri ile yapılacak Oiran Show’u izleyeceğiz.

TUR PROGRAMI

1.GÜN 07 NİSAN İSTANBUL 3.HAVALİMANI/ BULUŞMA SAATİ - 23:00

Japonya & Güney Kore turu, 07 Nisan Salı günü 23.00’te İstanbul Yeni Havalimanında AVRUPA RÜYASI standından sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlanması. Avrupa Rüyası yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma pasaport ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından TÜRK HAVA YOLLARI TÜRK Hava Havayolları’nın TK90 tarifeli saferi ile saat 01:40’da GÜNEY KORE’nin başkenti SEUL‘a hareket ediyoruz.

2.Gün 08 NİSAN - SEUL

08 Nisan gece 01:40 TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Seul uçuşumuzu yapıyoruz. Saat 17:40’da Seul’e ulaşıyoruz, varışta havalimanında aracımızla otelimize geçiyoruz. Geceleme SEUL otelimizde. Geceleme SEUL otelimizde.

3. Gün 09 NİSAN SEUL - GAGNAM

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Seul şehir turu yapıyoruz. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Daha sonrasında Kore Kültür Köyünü ziyaret edeceğiz. Seul ‘un hareketli caddelerinden birisi ve şarkısı ile meşhur olan Gangnam semti gezimiz olacak. Şehir turumuzun ardından otele geçiyoruz. Geceleme SEUL otelimizde.

4. Gün 10 NİSAN SEUL - PUSAN

Sabah kahvaltı sonrası Güney Büyük Liman şehri Busan’a hareket ediyoruz. Yolculuk sonrası Güney Kore’yi en kuzeyden en güneyine kadar kat etmiş olacağız. Okyanus kıyısında bulunan BUSAN‘a ulaştıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Öğleden sonra Türk Şehitliğini, BM Kore Savaş Müzesi’ni ve Balık Hali’ni gezeceğiz. Geceleme BUSAN otelimizde.

5. Gün 11 NİSAN PUSAN – HAKATA - HİROŞİMA

Sabah kahvaltımızın ardından BUSAN feribot iskelesine geçiyoruz. Uluslararası bir deniz terminali olan PUSAN portdan işemlerimizi yaptıktan sonra KORE’den çıkış yapıyoruz. Hızlı deniz otobüsü ile yaklaşık 3 saatlik yolculuk yaparak Japonya’nın Fukuoka bölgesine varıyoruz. Varışı takiben, gümrük işlemlerimizi yaparak JAPONYA’ya giriş yapacağız. Aracımız ile Hakata şehrinden ayrılarak Hiroşima şehrine yolculuk yapıyoruz. Dünya tarihine nükleer saldırıya maruz kalan ilk şehir olarak geçen Hiroşima’da Barış Anıtını ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize geçiyoruz. Geceleme HİROŞİMA otelimizde.

6. Gün 12 NİSAN – HİROŞİMA – KOBE - OSAKA

Sabah kahvaltı sonrası Kobe’ye hareket ediyoruz. Varışı takiben Kobe Kuta Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz gezimizin ardından OSAKA‘ya geçiyoruz. yaklaşık 2 saat sürecek Osaka’da şehir turumuzu gerçekleştirip sonrasında konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Otele yerleştikten sonra serbest zamanımızda gece Osaka sokaklarında yerel hayatı keşfedeceğiz. Geceleme OSAKA otelimizde.

7. Gün 13 NİSAN – OSAKA – NARA - KİŞİMOTO

Sabah kahvaltıdan sonra otelden ayrılarak Nara şehrine geçiyoruz. UNESCO Mirasları listesindeki Todaji Tapınağını ziyaret ediyor ve buradaki Nara geyikleri seveceğiz. Turumuzun sonrasında Kişimoto kasabasına geçiyoruz. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına giderek şehitliği ziyaret edeceğiz. Tur sonrası Osaka’daki otelimize geri dönüyoruz. Geceleme OSAKA otelimizde.

8. Gün 14 NİSAN – OSAKA – KYOTO - NAGOYA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz. Kyoto’ya varışımızın ardından şehir turu yapıyoruz. Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedi bir diğer adı ile Altın Tapınağı ziyaret ediyoruz. Gezimizin devamında, Nagoya’ya hareket ediyoruz. Akşam konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Geceleme NAGOYA otelimizde.

9. Gün 15 NİSAN – NAGOYA – HAKONE – FUJİ DAĞI - TOKYO

Sabah kahvaltı sonrası turumuza devam ediyoruz. İlk durağımız Hakone bölgesi. Daha sonrasında Fuji yanardağı eteklerine ulaşarak 5. istasyon olarak bilinen noktaya çıkacağız ve buradan Fuji manzarasını izleyeceğiz. Daha sonra öğle yemeği molası veriyoruz. Yemekten sonra ASHİ GÖLÜ kıyısına geçiyoruz, Japonya’nın kutsal göllerinden olan ve UNESCO koruması altına olan bu güzel yörede bir Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO ‘ya döneceğiz. Geceleme Tokyo otelimizde.

10. Gün 16 NİSAN – TOKYO

Sabah kahvaltı sonrası Tokyo şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz yarım gün sürecektir. İlk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Tokyo Tower’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Turumuzun sonunda Tokyo’nun meşhur caddesi Ginza Street’e geçiyoruz. Akşam ise Tokyo Körfezi’ne geçiyoruz. Tokyo Körfezi’nde tekne turuna katılıyoruz. Japon geleneksel kıyafetleri ile yapılacak Oiran Show’u izleyeceğiz. Geceleme TOKYO otelimizde.

11. Gün 17 NİSAN – TOKYO

Sabah kahvaltı sonrası Kamakura’da Hokoku-ji Tağınağı’na geçiyoruz. Dev Budha Heykeli’ni ve Bambu Bahçelerini görüyoruz. Daha sonrasında Hokoku Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinde Japon mutfağının özel lezzetlerinden tadarak sonrasında geleneksel mekanda Japon çayını tadıyoruz. Turumuzun son bölümünde Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otele geçiyoruz. Geceleme TOKYO otelimizde.

12. Gün 18 NİSAN – TOKYO - İSTANBUL

Sabah otelimizden ayrılarak havalimanına geçiyoruz. Saat 11:45’te TÜRK HAVA YOLLARI’nın TK051 tarifeli seferi ile İstanbul dönüş yolculuğumuz başlıyor. Akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşıyoruz. Saat 17:40’da İstanbul Yeni Havalimanına varıyoruz. Başka bir rüya rotada görüşmek üzere.

Önemli Uyarı: Avrupa Rüyası; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

ÖNEMLİ BİLGİLER

ÖDEME PLANI

3750 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

3-5 kişi üzeri grup katılımlarından kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartlarına 6 aya kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 20 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 1250 €

1.Taksit - 625 € - Takip eden ayın 15’i

2.Taksit - 625 €

3.Taksit - 625 €

4.Taksit - 625 €

SEYEHAT GÜVENCE

AVRUPA RÜYASI & HDI SİGORTA İŞBİRLİĞİNDE ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN SEYAHAT GÜVENCE PAKETİMİZ; YAŞANABİLECEK TÜM OLUMSUZLUKLARDA HAKLARINIZI KORUMAK AMAÇLIDIR. (50 EURO)

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ KAPSAMI

1.Turdan cayma ve iptal hakkı (Mücbir sebepler)

2.Vize Reddi durumu

3.Beklenmedik Tedavi Giderleri

4.Tıbbi Acil Durumlar

5.Kaza durumları

6.Tıbbi Amaçlı Nakil/ Ülkeye Geri Dönme

Şartnamenin tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

Neden Seyahat Güvence Paketi Almalıyım?

Seyahat Güvence Paketi, seyahat anındaki beklenmedik sağlık sorunlarında, tıbbi ve tıbbi olmayan yardım hizmetlerinde, vize başvurusunun reddi ve sağlık nedeni ile tur iptaline kadar pek çok konuda katılımcılarımıza güvence sağlamaktadır.

HDI SİGORTA'nın Seyahat Güvence Paketi kapsamı, sigortalanabilir nedenler ve beklenmedik, mücbir sebeplerden gerçekleştiği takdirde sağlanmaktadır.

Yurtdışı Seyahat Güvence Paketi Bilgilendirme: Avrupa Rüyası’nın tüm yurtdışı turları katılımcılarına önerilmektedir. Seyahat Güvence Paketi satın almak isteyen katılımcılar, poliçe ve içeriklerini ek olarak satış temsilcisinden talep edebilirler.

Seyahat Güvence Paketi kapsamı dışındaki tüm hususlar poliçede "genel istisnalar" başlığı altında yer almaktadır. Avrupa Rüyası’nın görevi, bu alternatifleri sunmakla ve sigorta ile ilgili bilgi vermekle sınırlıdır. Seyahat Güvence Paketi, katılımcılar tarafından yaptırılmaması halinde Avrupa Rüyası’nın benzer sorunlardan doğacak taleplere karşılık sorumluluğu yoktur.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Avrupa Rüyası turları, tur lideri ya da koordinatör vb. adları taşıyan kişilerle düzenlenmez. Profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilir.

Avrupa Rüyası turlarında ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmez. Katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlar. Avrupa Rüyası için katılımcıların menfaatleri kısa vadeli yüksek karlardan daha önemlidir.

Avrupa Rüyası, tüm rotalarında konaklama yapılacak şehirleri dünyanın en popüler şehirleri arasından seçer. (Cape Town, Oslo, Havana, Londra, Manchester, Liverpool Budapeşte, Prag, Stockholm Amsterdam, Roma, Lizbon, Paris, Venedik gibi) Benzer organizasyonlara oranla en fazla konaklama şehri bulunan organizasyondur. Konaklamalar katılımcıların yorulmaya başladıkları zaman dilimine göre dizayn edilir. Katılımcının tüm şehirlerden maksimum fayda sağlaması öngörülür. Konaklama yapılan oteller 3 & 4 yıldızlı olup şehir merkezlerine ya da ulaşıma yakın otellerden seçilir ve en fazla iki kişilik odalarda konaklama yapılır.

Avrupa Rüyası bireysel katılan katılımcıların yalnızlığını derinleştirmez. Diğer tur şirketleri gibi 500 Euro'ya varan single farkı ücreti uygulamaz. "En iyi rota, en uygun fiyat" mottosuyla hareket eder.

Avrupa Rüyası ekibi kar marjlarını öncelemez; şoföründen tur rehberine, yol danışmanlarından vize ekibine kadar tüm ekibimiz, katılımcıların bu yaşına kadar bu seyahati hayal ettiğini, arkadaşlarına ve ailesine anlattığını ve en önemlisi tur ücretini zor şartlarda temin ettiğinin bilincindedir. Beklentilerinin, hayal ettiklerinin hayatlarının en güzel günlerini geçmesi için tur detayları için aylarca hazırlık yapar. Başvuru anından itibaren katılımcının kendini tur satın alan bir kişi gibi değil bu muhteşem maceranın ve ekibin bir parçası olduğunu hissetmesini sağlar.

Avrupa Rüyası katılımcısının tur fiyatlarının orantısız artmasına sebep olabilecek abartılı reklam politikası izlemez. Tüm enerjisini katılımcı adaylarının hayallerinin gerçekleşmesi için harcar.

Avrupa Rüyası'nın kalite ölçüsü, daha önce Avrupa Rüyası'na katılan katılımcılarının görüş ve düşünceleridir. Avrupa Rüyası’na bugüne katılan katılımcılarda memnuniyet oranı % 93‘tür. Bu seviyeyi korumak için 7/24 çalışır.

Avrupa Rüyası, Avrupa kıtasına dönük organizasyonlar düzenleyen İstanbul, Ankara ve İzmir şubeleri bulunan tek kurumsal markadır.

Avrupa Rüyası T.C. Kültür Turizm Bakanlığı gözetiminde faaliyet gösteren bir seyahat acentasıdır. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)‘a bağlıdır. Belge No:10058. Kaçak turizm faaliyetlerinin karşısındadır.

Avrupa Rüyası katılımcısı tur satın aldığı andan itibaren “Seyahat Güvence Paketi” ile tüm haklarını garanti altına alabilir. Avrupa Rüyası & HDI Sigorta A.Ş. işbirliğiyle hazırlanan protokolle katılımcılarına tur satın aldığı andan itibaren haklarını (Turdan Cayma - İptal hakkı, Vize Reddi, Beklenmedik Tedavi Giderleri, Tıbbi Acil Durumlar, Kaza Durumları, Tıbbi Amaçlı Nakil/Ülkeye Geri Dönme vb.) saklı tutma imkanı sağlar. Otobüsle Avrupa turlarında bu kapsamda bir şartname Türkiye’de ilk ve tektir.

JAPONYA GÜNEY KORE OTELLER

ŞEHİR OTEL İSMİ
SEUL Babloyn Hotel
BUSAN Busan Tourist Hotel
HİROŞİMA Court Hotel Hiroshima
OSAKA APA Hotel Osaka
NAGOYA Richmond Hotel Nagoya
TOKYO APA Hotel Tokyo