ENDÜLÜS İSPANYA PORTEKİZ TURU

BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme
2695
100€ İNDİRİM
2595 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • 11 GÜN 3 ÜLKE 12 ŞEHİR
 • 10 GECE KONAKLAMA
 • TÜRK HAVA YOLLARI KALİTESİ İLE

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Endülüs Rüyası turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • İSPANYA Barselona, Valencia, Madrid, Toledo, Cordoba, Granada, Sevilla
 • PORTEKİZ Lizbon, Porto, Sintra, Cascais
 • ANDORRA Andorra la Vella
11 GÜNDE
3 ÜLKE 12 ŞEHİR GEZECEĞİZ

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Barselona (2 Gece)
 • 2. Valencia
 • 3. Madrid
 • 4. Granada (2 gece)
 • 5. Sevilla
 • 6. Lizbon (2 gece)
 • 7. Porto

Endülüs İspanya Portekiz turumuz boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3 ve 4 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz 10 gece konaklamalıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul-Toulouse, Porto-İstanbul gidiş-dönüş
 • THY uçak bileti
 • 10 gece otel konaklaması
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • Tüm ekstra turlar
 • Konaklama Kahvaltıları (10 gün)
 • Şehir vergileri
 • Bagaj hakkı (Uçaklı tur olduğu için 20 Kg’dır)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Vize Ücreti (Yeşil pasaportu veya hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaftırlar)
 • Seyahat güvence paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 40 EURO

MÜSAİT TARİHLER

 • 2595 € 12 – 23 HAZİRAN
  Tamamlandı
 • 2595 € 17 – 27 HAZİRAN
  100% Dolu
 • 2595 € 02 – 12 TEMMUZ
  100% Dolu
 • 2595 € 12 – 22 TEMMUZ
  100% Dolu
 • 2595 € 20 – 30 TEMMUZ
  100% Dolu
 • 2995 € 30 MAYIS – 09 HAZİRAN 2025
  57% Dolu
 • 2995 € 23 HAZİRAN – 03 TEMMUZ 2025
  48% Dolu
 • 2995 € 14 TEMMUZ – 24 TEMMUZ 2025
  52% Dolu
 • 2995 € 31 TEMMUZ – 10 AĞUSTOS 2025
  60% Dolu
 • 2995 € 20 AĞUSTOS – 30 AĞUSTOS 2025
  46% Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • SİNTRA

  Sintra, yüksek tepelerin ortasına kurulmuş dağların arasında gizlenmiş gizemli bir yer. UNESCO kültür mirası listesinde yer alan masallara konu olan Sintra’yı keşfedeceğiz.

 • CASCAİS KASABASI

  1800’lü yıllarda küçük bir balıkçı kasabası olan Cascais, Portekiz’inen ünlü kasabalarından. İngiliz tüccarların ve Avrupalı aristokratların tatilini geçirdikleri kasabayı gezeceğiz.

 • TOLEDO

  Kastilya Krallığı’nın merkezinde yer alan şehirde, silah sanayi ve Mudejar süsleme sanatının sürdürüldüğü metal işleme atölyeleri bulunuyor. Büyük İspanyol Krallığı‘na uzun yıllar boyunca başkentlik yapan Toledo’da Orta Çağ’dan kalma pek çok tarihi yapı orijinal halini koruyor.

ENDÜLÜS & İSPANYA PORTEKİZ TURU PROGRAM

Türkiye’nin en kapsamlı Endülüs turlarını düzenleyen Avrupa Rüyası maceraya hazır mısınız! 11 gün boyunca tek seferde İspanya ve Portekiz’i keşfedelim mi? Endülüs Rüyası turumuzla 11 günde İspanya, Portekiz, Andorra 12 şehir gezerek; her sabah başka şehirde uyanacağız.

Endülüs Rüyası turumuzun hareket günü, İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki AVRUPA RÜYASI standında buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlıyoruz. Avrupa Rüyası yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma pasaport ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları’nın İstanbul - Toulouse uçuşu ile yolculuğumu başlıyor.

1. GÜN İSTANBUL – TOULOUSE – ANDORRA – BARSELONA

İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde AVRUPA RÜYASI standından sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlanması. Ardından Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Toulouse tarifeli uçuşu ile yolculuğa başlıyoruz. Toulouse-Blagnac Havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen aracımızla Andorra’ya hareket. Vergi uygulamasının olmadığı Andorra’da uygun fiyatlı alışveriş yapabilirsiniz. Varışın ardından rehberimizle şehir turu yapıyoruz ve ardından serbest zaman. Andorra şehir turunun ardından Barselona’ya hareket ediyoruz. Yolculuğun ardından otele transfer. Konaklama BARSELONA otelimizde.

2. GÜN BARSELONA

Sabah kahvaltının ardından rehberimizle birlikte La Rambla Caddesi, Katalunya Meydanı ve Sagrada Familia Bazilikası göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezinin ardından Gezimizin ardından Barselona’ya hareket. Konaklama BARSELONA otelimizde.

3. GÜN BARSELONA – VALENCİA

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılış Katalonya’nın en güzel şehirlerinden Valencia’ya hareket. Varışın ardından rehberimizle şehir turu yapıyoruz. Valencia Katedrali, Antik Kent Kapıları, Barrio del Carmen bölgesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turu sonrası serbest zaman. Gezinin ardından otele geçiyoruz. Konaklama VALENCIA otelimizde.

4. GÜN VALENCİA – MADRİD

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılış İspanya’nın başkenti Madrid’e hareket. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turu ve serbest zaman. Puerta del Sol Meydanı, Plaza Mayor Sarayı, Madrid Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turu sonrası serbest zaman. Gezinin ardından otele geçiyoruz. Konaklama MADRİD otelimizde.

5. GÜN MADRİD – TOLEDO – GRANADA

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılış ve Büyük İspanyol Krallığı‘na uzun yıllar boyunca başkentlik yapan Toledo’ya hareket. Varışın ardından rehberimizle şehir turu yapıyoruz. Toledo Katedrali, Zocodover Meydanı ve çevresi göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turu sonrası Cordoba’ya hareket. Yolculuğun ardından Granada şehir turumuzu yapıyoruz. Arap hükümdarlıkları döneminde Müslüman, şimdilerde ise daha çok Yahudilerin yaşadığı mahalle Albaicin’ı geziyoruz. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama GRANADA otelimizde.

6. GÜN GRANADA

Sabah kahvaltının ardından Granada şehir turumuzu yapıyoruz. Endülüs mimarisi kadar bütün İslâm sanatı için de büyük bir gurur kaynağı teşkil eserleri göreceğiz. Ardından şehir turumuzu tamamlayıp serbest zaman veriyoruz. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama GRANADA otelimizde.

7. GÜN CORDOBA – SEVİLLA

Sabah kahvaltının ardından Cordoba’ya yolcuğumuz başlıyor. Varışından ardından rehberimizle Cordoba şehir turu yapıyoruz. İslam tarihinin en önemli eserlerinden olan Cordoba Camii’ni, San Lorenzo Kilisesi ve Roman Bridge ziyaret ediyoruz. Gezimizin ardından Sevilla’ya hareket ediyoruz. Flamenko’nun mabedi olarak bilinen Sevilla’da varışın ardından gezimize başlıyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turu ve serbest zaman. Sevilla Katedrali & Giralda Çan Kulesi, CalleSierpes Caddesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezi sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama SEVİLLA otelimizde.

8. GÜN SEVİLLA – LİZBON

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılış ve ardından Portekiz’in kaşifler şehri Lizbon’a hereket. Yolculuğun ardından rehberimiz eşliğinde panoramik Lizbon şehir turu yapıyoruz. Belém Kulesi, Jerónimos Manastırı, Keşifler Anıtı görülecek yerlerden bazıları. Turun ardından otele transfer. Konaklama LİZBON otelimizde.

9. GÜN LİZBON

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılış Cascais ve Sintra gezilerimiz için gün başlıyor. Rehberimiz eşliğinde Portekiz’in en güzel kasabalarını gezdikten sonra Lizbon’a dönüyoruz. Varışın ardından Rue de Augusta Caddesinde katılımcılarımıza alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otele transfer. Konaklama LİZBON otelimizde.

10. GÜN LİZBON - PORTO

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak Porto’ya geçiyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Porto şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Porto Katedrali, Batalha ve Marques de Pombal meydanları arasında uzanan Rua de Santa Catarina gezilecek yerlerden bazılarıdır. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama PORTO otelimizde.

11. GÜN LİZBON - PORTO

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak Porto’da son gün serbest zamanımızda gezimizi yapıyoruz. Serbest zamanın ardından dönüş yolculuğu için otobüsümüzle Porto Havalimanına hareket. Türk Hava Yolları’nın Porto-İstanbul tarifeli uçağıyla İstanbul’a uçuyoruz. Başka bir rüya rotada görüşmek üzere. Avrupa Rüyası ile kalın.

Önemli Uyarı: Avrupa Rüyası; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Önemli Bilgilendirme

Yurt dışına seyahat edecek tüm yolcularımızın, mevcut geçerli bulunan pasaportlarının geçerlilik süresi en az 3 yıl olmalıdır. Ayrıca seyahat bitiminden sonrapasaport geçerlilik süreleri 6 ay daha olmalıdır.

AVRUPA TURLARIMIZDA, MULTİ SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR. Yeşil pasaport, gri pasaport, diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Tura başvuru yapacağım ama pasaportumun olmasına gerek var mı?

Avrupa Rüyası turlarına başvuru yapmak için pasaport olmasına gerek yoktur. Pasaportunuzu çıkartmadan da turlara başvuru yapabilirsiniz. Tura kayıt olduktan sonra pasaport başvurunuzu yaparak pasaportunuz çıkınca vize danışmanınıza pasaportunuzu beyan edebilirsiniz. Pasaport başvurunuzu tur kayıt işlemleri itibariyle yapabilirsiniz. Bu yüzden turlara başvuru sırasında pasaportunuzun olması zorunluluğu yoktur.

Pasaportumu ne zaman çıkartmalıyım?

Pasaportunuzu tur kayıt işlemlerinizi yaptıktan sonra yapabilirsiniz. Seyahatinize en az 4 ay kala vize işlemleriniz başlayacağı için en az 3 yıllık pasaportunuzu temin etmeniz gerekmektedir. Pasaportunuzun tur tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Pasaportumu nereden nasıl çıkartacağım?

Pasaport başvurunuzu bağlı olduğunuz il ve ilçenin Nüfus Müdürlüğünden yapabilirsiniz. Randevunuzu randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nüfus müdürlüğünüzden umuma mahsus (bordo), yeşil (hususi) ve diğer pasaport türleri için başvuru yapabilirsiniz. Bordo pasaport için gerekli olan belgeler:

1.T.C. Nüfus cüzdanı aslı

2.2 adet pasaport biyometrik resmi (Son 6 ayda çekilmiş olması önemli)

3.Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır.

4.Varsa daha önce alınmış pasaportların aslı

5.Pasaport harç ve cüzdan bedellerinin dekontu ile birlikte şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ortalama bir hafta içerisinde pasaportunuz çıkmaktadır. Pasaport işleminizi tamamladıktan sonra vize işlemlerine geçebilirsiniz. Yeşil pasaportlu veya AB vatandaşıysanız, vize için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Vize işlemlerini kendim yapabilir miyim?

İsteyen katılımcımız vize işlemlerini kendisi yapabilir ya da Avrupa Rüyası Vize Ekibi aracılığıyla başvurusunu yapabilir.

Vize işlemleri nasıl yapılıyor?

1. Katılımcılara vize ekibimiz tarafından konsolosluklardan randevu alınır. Randevu tarih ve saatleri konsoloslukların yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

2. Katılımcılara mail aracılığıyla vize evrak listesi gönderilir.

3. Evraklar hakkında her türlü soruyu Avrupa Rüyası vize ekibimize sorabilirsiniz.

4. Vize evraklarınız kontrol edilir, eksik ya da yanlış evrak varsa tarafınıza bildirilir.

5. Katılımcı vize randevusuna gelerek parmak izini verir. Vize işlemleri tamamlanır.

6. Konsolosluklar kişiye göre ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Başvuru yapılan konsolosluğa göre vize başvurusu sırasında mülakat ya da benzeri görüşme yapılabilmektedir.

7. İstenen evrakların tamamı eksiksiz temin edilmelidir.

8. Katılımcıların son 6 aylık banka dökümlerini yanlarında vize başvurusuna gelirken getirmelidir ve son 7 gün içinde alınmış güncel olması gerekir. Son 6 aylık hesap dökümü bankadan kaşeli imza sirküsü ile alınmalıdır. Hareketli (sürekli kullanılan bir hesap) olmalıdır.

9. Katılımcı öğrenci, ev hanımı ise masraflarını karşılayacak kişinin (Sponsor olanın) evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı özel sektör çalışanıysa kendi şirketinin evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı memursa kendi kurumunun evraklarını hazırlamalıdır. Evraklarla ilgili detaylı bilgileri vize ekibimiz katılımcılara mail aracılığıyla bildirilir.

Vize işlemlerini hangi şehirden yapmalıyım?

Vize başvurusu yapacağınız il sizin ikamet adresiniz, okuduğunuz veya çalıştığınız şehre göre değişiklik göstermektedir. Vize işlemleriniz tur başlangıç tarihine 6 ay kala başlamaktadır. Gereken evraklar tamamladıktan sonra Avrupa Rüyası Vize Ekibi aracılığıyla ile başvurunuzu gerçekleştirirsiniz.

ÖDEME PLANI

2595 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 850 €

1.Taksit - 349 € - Takip eden ayın 15’i

2.Taksit - 349 €

3.Taksit - 349 €

4.Taksit - 349 €

5.Taksit - 349 €

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden Avrupa Rüyası?

Türkiye’nin en kapsamlı yurtdışı turlarını organize eden Avrupa Rüyası ile İspanya ve Portekiz tek seferde gezebileceksiniz. Otobüs yerine gidiş-dönüş uçaklı Endülüs turu keyfini süreceksiniz.

Avrupa Rüyası turlarının en güzel yanı; “hadi geldik, burası Madrid gidin gezin” anlayışı yerine; profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehir turları yapacaksınız. Tur lideri, genç lider gibi kişilerle şehir turları yapmak yerine; TUREB’e (Türkiye Turist Rehberler Birliği) bağlı kokartlı rehberle eşliğinde Endülüs turu yapacaksınız. Şehirlerin tarihlerini dinleyecek, nerede ne yenir, ne alınır gibi tüyoları öğreneceksiniz.

Katılımcılarımızın verimli bir tur yapmasını düşünürken aynı zamanda konforlu konaklama yapmasına önem veriyoruz. Kendini ispatlamış, Avrupa’da marka zincir 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama yapıyorsunuz. Hepsinden önemlisi Endülüs Rüyası turunda gece yolculuğu yok; her gece konaklama var! (Konaklama yapacağınız oteller tur sayfasındaki oteller bölümünden bakabilirsiniz.)

Tüm turların olmazsa olmazı, ekstra turlardır. Benzer firmaların 500-600 Euro miktarında ekstra tur sattığı dönemde, Avrupa Rüyası yurtdışı turlarında tüm ekstra turlar katılımcılara hediye!“Arkadaşlar şuraya gideceğiz bu kadar para, vermeyeni benzinlikte bırakacağız, para verenler gezecek” mantığı Avrupa Rüyası turlarında yoktur! Tüm katılımcılarımızla aile bilincinde, bir bütün olarak gezer ve ekstra turların keyfini çıkarırız!

Avrupa Rüyası Neden Bu Kadar Hesaplı?

Avrupa Rüyası her kesimden katılımcının programa dahil olmasını hedefler. Avrupa Rüyası tüm rotalarında katılımcının minimum maliyetlerle maksimum fayda sağlamasını hedefler. Katılım bedelleri toplam süre, konaklama sayısı, şehir sayısı ve sezonlara göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyata İspanya ve Portekiz’i gezmek ister misin?

Tura Katılmam için Ne Yapmam Gerekiyor?

Önce tur sayfasındaki “BAŞVURU YAP”bölümünden bir başvuru formu dolduruyorsunuz. Yol danışmanlarının başvurunuzu onaylamasından sonrası mail adresinize göndereceğimiz uluslararası seyahat sözleşmesini imzalayıp kimlik ve pasaport görüntünüzle bize iletmeniz gerekiyor. Tura kayıt işlemlerinizi tamamlamanız için son olaraktur ücretinin ilk taksiti olan 250 Euro’yu ödemeniz gerekiyor. Bu işlemler sonrasında, kayıt işlemleriniz tamamlanıyor ve rüya yolculuğa merhaba diyorsunuz.

Tura Katılmak için Yabancı Dil Bilmem Gerekiyor mu?

Avrupa Rüyası turlarına katılmak için yabancı dil bilme şartı aranmamaktadır. Tur boyunca yabancı dil bilen profesyonel kokartlı rehberlerimiz sizlere şehirlerde eşlik etmektedir. İhtiyacınız olduğunda sizlere yardım etmektedirler. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şeyleri biliyor olmanız sizlere gezi sırasında kolaylık sağlayacaktır. Hiçbir şey bilmiyorsak da şimdiden küçük pratikler yapabilirsiniz.

Uçaklı Yurtdışı Turlarında Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Endülüs Rüyası turumuzda belirlenen tarihte, belirtilen buluşma saatte İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Avrupa Rüyası kontuarında yol danışmanlarımızla buluşacaksınız. Sizlere turla ilgili son tüyoları ve ayrıntıları verecekler. Daha sonrasında tur rehberiniz ve koordinatörünüz kontrolünde check-in işlerini yaparak ardından pasaport-vize kontrolünden geçerek tarifeli uçağa geçeceğiz. Uçuşumuz sonrası bizi bekleyen tur otobüsümüze binerek rehberimizin bilgilendirmesi sonrası turumuza başlayacağız.

Uçaklı turlarda 20 kg. bagaj hakkınız bulunmaktadır. Valizlerinizi hazırlarken gittiğiniz ülkelerden de hediye alacağınızı düşünerek hazırlamanız gerekmektedir. Uluslararası Hava Yolları kanunları gereği valizlerinizi hazırlarken istenmeyen maddeleri bulundurmamanızı tavsiye ederiz. (istenmeyen maddeler listesine tüm hava yolları yasaklı maddeler listesinden bakabilirsiniz)

Valiz Hazırlarken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Tüm katılımcılarımızın 20 kg. aşmayacak valiz + 1 SIRT ÇANTASI getirme hakları bulunmaktadır. Bagajda kilo sınırı olduğu için; kilo sınırını aşan katılımcılarımız, kilo aşım bedellerini havalimanlarında ödeyeceklerdir. Tur öncesi, yol danışmanlarımız size “BİLİN İSTEDİK” adında bir liste gönderecekler. Bu listede valizinizde ve sırt çantanızda neler olması gerekiyor gibi tavsiyeler yer alacaktır.

Tek Başıma Katılsam Single Farkı Öder miyim?

Avrupa Rüyası, tek başına katılımlarda 500 Euro’ya varan single farklarını sizlere uygulamaz. Tek katılsanız dahi sizlerde single farkı almadan; sizleri profilinize uygun bir katılımcı ile eşleştirir. Bu sebeple tadınızı kaçıracak single ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Ekstra Tur Ücreti Öder miyim?

Avrupa Rüyası ”Herkese Avrupa“ mottosuyla hazırlandığından dolayı katılımcılarının seyahat boyunca minimum maliyetlerle yurda dönüş yapmasını öncelemektedir. Bu sebeple ekstra tur vb. ad altında Avrupa Rüyası sizden 1 € dahi ekstra ücret talep etmez. Tur boyunca ekstra turların hepsi katılımcılarımıza hediyemizdir!“Arkadaşlar şuraya gideceğiz bu kadar para, vermeyeni benzinlikte bırakacağız, para verenler gezecek” mantığı Avrupa Rüyası turlarında yoktur! Tüm katılımcılarımızla aile bilincinde, bir bütün olarak gezer ve ekstra turların keyfini çıkarırız!

Otobüsle Yolculuklar Yorucu Oluyor mu?

Her sabah başka şehri keşfedeceğiniz bu eşsiz Endülüs turunda “öldüm, bittim” diyeceğiniz yorgunluklarınız olmayacak. Avrupa Rüyası, benzer İspanya ve Portekiz turlarındaoranla yol ve konaklama dengesine önem vermektedir. Bu sebeple Endülüs Rüyası turumuz her gece konaklamalıdır. Rota planlaması olarak, en konforlu Endülüs turudur. Konforlu bir şekilde Endülüs şehirlerini gezelim mi?

Şehirlerde Zaman Planlaması Neye Göre Yapılıyor?

Rotamızdaki gidilen her ülkede aynı oranda zaman geçirilmemektedir. Şehirlerin büyüklüğü, popülerliği ve geçirilecek en ideal vakitler, defalarca tecrübe edinilerek hazırlandığından dolayı Avrupa Rüyası programları en ideal planlama ölçüleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Mesela, Toledo3 saat zaman geçirirken Lizbon gibi şehirde 36 saate yakın zaman geçirmekteyiz. Her sabah başka şehirde uyanıp keşfedelim mi?

Tura Tek Katılsam Sıkılır mıyım?

Endülüs Rüyası turlarının en güzel özelliği aile ortamı havasında geçmesidir. Tek başına katılsanız bile ikinci günden itibaren insanlarla kaynaşmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye başlarsınız. Siz başkalarının fotoğrafını çekerken başkaları da sizin fotoğrafınızı çekecek; birlikte gülüp eğleneceksiniz. Tek katıldığınız için sizi, yaşınıza, mesleğinize ve hatta burcunuza uygun bir katılımcı ile eşleştireceğiz. O kişi aynı zamanda sizin koltuk ve otelde oda arkadaşınız olacak. Yeni arkadaşınızla tanışmaya hazır mısınız?

Şehirleri Nasıl Gezeceğim?

İsteyen katılımcılarımız profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel miraslarını gezebilir, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir. Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında kısa bilgilendirmeler yapılır ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenir. Rehberli şehir turlarının ardından katılımcılara serbest zaman verilir, sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız sağlanır. Serbest zamanlarda neler yapacağınızı şimdiden planlamaya başlayın!

Yanıma Ne Kadar Cep Harçlığı Almalıyım?

Yurtdışında harcanacak para miktarı kişiden kişiye değişmektedir. Bir miktar belirtecek olursak yanınıza 500-600 Euro kadar cep harçlığı alabilirsiniz. Kişisel harcamalarınız için, yemek masraflarınız ve hediyelik eşyalar için bu miktar size yeterli olacaktır. Ayrıca yine yurtdışında kullanıma açık kredi ile de harcamalarınızı yapabilirsiniz.Program tarihi yaklaştığında katılımcılara bir alışveriş listesi verilmektedir. Ekibimiz yolculuk öncesi bu detayların tamamını size bildirecektir.

ENDÜLÜS RÜYASI OTELLER

ŞEHİR OTEL İSMİ
BARSELONA Novotel Barcelona Sant Joan Despi
BARSELONA Hotel Porta Fira Barcelona
BARSELONA Hotel Best Front Maritim
VALENCİA Olympia Hotel, Events & Spa
VALENCİA Eurostars Acteón
MADRİD Hotel Santos Praga
MADRİD Hotel Exe Moncloa Madrid
GRANADA Guadalupe Hotel Granada
GRANADA Hotel Porcel Sabica
SEVİLLA Hotel Exe Isla Cartuja
SEVİLLA Hotel Exe Sevilla Macarena
LİZBON Roma Hotel Lisbon
LİZBON Hotel Ikonik Lisboa
PORTO HF Ipanema Park Hotel
PORTO Hotel Eurostars Das Artes Porto