GÜNEY FRANSA COTE D’AZUR TURU

GEZİLECEK ŞEHİRLER

Güney Fransa Cote D'Azur turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1. Fransa Toulouse, Carcassonne, Montpellier, Avignon, Marsilya, Cannes, Nice, Eze, Menton, Annecy, Lyon
 • 2. Monako Monte Carlo
7 GÜN
6 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Toulouse
 • 2. Montpellier
 • 3. Marsilya
 • 4. Lyon
 • 5. Nice (2 gece)

* Güney Fransa & Cote D’Azur turu boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3 ve 4 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz her gece konaklamalıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Toulouse / Lyon – İstanbul uçak bileti
 • 6 gece otel konaklaması (2 kişilik odalarda)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (6 gün)
 • Şehir vergileri
 • Tüm ekstra turlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortasır
 • Bagaj Hakkı (20 kg geçmeyen valiz hakkı)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Seyahat güvence paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 30 EURO

MÜSAİT TARİHLER

 • 1850 € 13 - 19 TEMMUZ 2025
  %45 Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı Güney Fransa & Cote D’Azur Turu ile Toulouse, Carcassonne, Montpellier, Avignon, Marsilya, Cannes, Nice, Monako, Eze, Menton, Annecy, Lyon şehirlerini gezeceksiniz! Avrupa Rüyası ile Fransız Rivierası sizleri bekliyor.

Tüm ekstra turlar dahil konseptimizle, katılımcılarımız single farkı ödemeden yurtdışı turu yapacaklar. Profesyonel kokartlı rehber eşliğinde yapacağımız turumuzda her gece konaklamalı olup uçaklı yurtdışı turu gerçekleştireceğiz. Ve hepsinden önemlisi turumuzda 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeyeceksiniz.

1. GÜN İSTANBUL - TOULOUSE

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde belirtilen saatte buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul – Toulouse tarifeli uçuşumuzla Toulouse-Blagnac Havalimanına varıyoruz. İnişin ardından kontrolden geçtikten sonra Toulouse’a hareket ediyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Toulouse şehir turumuza başlıyoruz. Güney Fransa’nın kırmızı şehri olarak adlandırılan Toulouse’da Capitole Meydanı, Roman stilinde inşa edilmiş kapısı ile Saint Sernin Bazilikası, Jacobins Manastırı, Belediye Binası Capitole gibi yerleri gezeceğiz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Toulouse otelimizde.

2. GÜN TOULOUSE - CARCASSONNE – MONTPELLİER

Sabah kahvaltının ardından Orta çağ ruhunu en iyi yansıtan Fransız kasabalarından Carcassonne’ye yolculuğumuz başlıyor. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde Carcassonne, üç kilometrelik surlarla çevrili, 52 kuleli Avrupa’nın en büyük kalesine ev sahipliği yapıyor. Gezimiz sırasında Aude nehrinin kıyısında yer alan eski şehir bölgesini ziyaret edeceğiz. Dileyen katılımcılarımız biletlerini alarak kalenin içerisini ziyaret edebilirler. Buradaki gezimizin ardından Montpellier’e hareket ediyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Montpellier şehir turumuzu yapıyoruz. Comédie Meydanı, Zafer Takı, Comédie Opera Binası gibi yerleri göreceğiz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Montpellier otelimizde.

3. GÜN MONTPELLİER – AVİGNON – MARSİLYA

Sabah kahvaltının ardından Fransa’nın Provence bölgesinin başkenti, Orta çağ ruhunu yansıtan Avignon kasabasına yolculuğumuz başlıyor. Rehberimiz eşliğinde Horloge Meydanı, Papalık Sarayı, Avignon Katedrali gibi yerleri göreceğiz. Gezimizin ardından Fransa’nın önemli liman şehirlerinden Marsilya’ya yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Marsilya şehir turumuzu yapıyoruz. Eski Liman Bölgesi, Marsilya Katedrali gibi yerleri gezeceğiz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Marsilya otelimizde.

4. GÜN MARSİLYA – CANNES – NİCE

Sabah kahvaltının ardından Fransa’nın film festivaliyle ünlü Cannes şehrine yolculuğumuz başlıyor. Cote D’Azur bölgesindeki ilk durağımız olan Cannes’da, rehberimiz eşliğinde Eski Şehir bölgesini, Cannes’ın kordonu diyebileceğimiz La Croisette, ünlü alışveriş caddesi Rue d’Antibes’i gezeceğiz. Gezimizin ardından Cote D’Azur’daki ikinci durağımız olan Nice’e yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Eski Nice şehir bölgesi, Cours Saleya Pazarı, Massena Meydanı gibi yerleri gezeceğiz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Nice otelimizde.

5. GÜN EZE – MENTON – MONAKO – NİCE

Sabah kahvaltımızın ardından arnavut kaldırımlı dar sokakları, yüzyıllar öncesinden kalma taş evleri, sanat galerileri, butik restoranlarıyla Güney Fransa’nın gizli cenneti Eze kasabasına yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde kasabanın tarihi dokusunu keşfediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Fransa’nın Cote D’Azur bölgesinin sayfiyelik kasabalarından Menton’a hareket ediyoruz. Fransa - İtalya sınırındaki son yerleşim yeri olan Menton, limon kokulu sokaklarıyla sizleri bekliyor. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde bu şirin sahil kasabasında gezimizi tamamladıktan sonra Monako’ya hareket ediyoruz. Yolcuğumuzun ardından Monako’nun başkenti Monte Carlo’yu geziyoruz. Monte Carlo Casino, Kraliyet Sarayı gibi yerleri göreceğiz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Nice otelimizde.

6. GÜN NİCE – ANNECY – LYON

Sabah kahvaltının ardından Alplerin Venedik’i olarak adından söz ettiren, Fransa’nın en sevilen kasabalarından Annecy’e hareket ediyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Palais de l’isle ve Annecy Gölü gibi yerleri gezeceğiz. Gezimizin ardından Lyon’a hareket ediyoruz. Yolculuğun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Lyon otelimizde.

7. GÜN LYON – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından tüm gün rehberimiz eşliğinde Lyon şehir turumuzu yapıyoruz. Eski şehir bölgesini geziyoruz. Gezimizin ardından serbest zaman. Alışveriş yapabilir, denizin tadını çıkarabilirsiniz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşarak havalimanı transfer oluyoruz. Lyon–Saint-Exupéry Havaalanına transfer işlemleri sonrası bilet, check-in ve bagaj işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Nice – İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Uçuşumuzun ardından İstanbul’a varış. Bir sonraki rüya rotada buluşmak üzere…

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.
2) Kimlik fotokopisi
3) 1 adet vesikalık fotoğraf

Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Önemli Bilgilendirme

Yurt dışına seyahat edecek tüm yolcularımızın, mevcut geçerli bulunan pasaportlarının geçerlilik süresi en az 3 yıl olmalıdır. Ayrıca seyahat bitiminden sonrapasaport geçerlilik süreleri 6 ay daha olmalıdır.

AVRUPA TURLARIMIZDA, MULTİ SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR. Yeşil pasaport, gri pasaport, diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Tura başvuru yapacağım ama pasaportumun olmasına gerek var mı?

Avrupa Rüyası turlarına başvuru yapmak için pasaport olmasına gerek yoktur. Pasaportunuzu çıkartmadan da turlara başvuru yapabilirsiniz. Tura kayıt olduktan sonra pasaport başvurunuzu yaparak pasaportunuz çıkınca vize danışmanınıza pasaportunuzu beyan edebilirsiniz. Pasaport başvurunuzu tur kayıt işlemleri itibariyle yapabilirsiniz. Bu yüzden turlara başvuru sırasında pasaportunuzun olması zorunluluğu yoktur.

Pasaportumu ne zaman çıkartmalıyım?

Pasaportunuzu tur kayıt işlemlerinizi yaptıktan sonra yapabilirsiniz. Seyahatinize en az 4 ay kala vize işlemleriniz başlayacağı için en az 3 yıllık pasaportunuzu temin etmeniz gerekmektedir. Pasaportunuzun tur tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Pasaportumu nereden nasıl çıkartacağım?

Pasaport başvurunuzu bağlı olduğunuz il ve ilçenin Nüfus Müdürlüğünden yapabilirsiniz. Randevunuzu randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nüfus müdürlüğünüzden umuma mahsus (bordo), yeşil (hususi) ve diğer pasaport türleri için başvuru yapabilirsiniz. Bordo pasaport için gerekli olan belgeler:

1.T.C. Nüfus cüzdanı aslı

2.2 adet pasaport biyometrik resmi (Son 6 ayda çekilmiş olması önemli)

3.Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır.

4.Varsa daha önce alınmış pasaportların aslı

5.Pasaport harç ve cüzdan bedellerinin dekontu ile birlikte şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ortalama bir hafta içerisinde pasaportunuz çıkmaktadır. Pasaport işleminizi tamamladıktan sonra vize işlemlerine geçebilirsiniz. Yeşil pasaportlu veya AB vatandaşıysanız, vize için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Vize işlemlerini kendim yapabilir miyim?

İsteyen katılımcımız vize işlemlerini kendisi yapabilir ya da Avrupa Rüyası Vize Ekibi aracılığıyla başvurusunu yapabilir.

Vize işlemleri nasıl yapılıyor?

1. Katılımcılara vize ekibimiz tarafından konsolosluklardan randevu alınır. Randevu tarih ve saatleri konsoloslukların yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

2. Katılımcılara mail aracılığıyla vize evrak listesi gönderilir.

3. Evraklar hakkında her türlü soruyu Avrupa Rüyası vize ekibimize sorabilirsiniz.

4. Vize evraklarınız kontrol edilir, eksik ya da yanlış evrak varsa tarafınıza bildirilir.

5. Katılımcı vize randevusuna gelerek parmak izini verir. Vize işlemleri tamamlanır.

6. Konsolosluklar kişiye göre ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Başvuru yapılan konsolosluğa göre vize başvurusu sırasında mülakat ya da benzeri görüşme yapılabilmektedir.

7. İstenen evrakların tamamı eksiksiz temin edilmelidir.

8. Katılımcıların son 6 aylık banka dökümlerini yanlarında vize başvurusuna gelirken getirmelidir ve son 7 gün içinde alınmış güncel olması gerekir. Son 6 aylık hesap dökümü bankadan kaşeli imza sirküsü ile alınmalıdır. Hareketli (sürekli kullanılan bir hesap) olmalıdır.

9. Katılımcı öğrenci, ev hanımı ise masraflarını karşılayacak kişinin (Sponsor olanın) evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı özel sektör çalışanıysa kendi şirketinin evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı memursa kendi kurumunun evraklarını hazırlamalıdır. Evraklarla ilgili detaylı bilgileri vize ekibimiz katılımcılara mail aracılığıyla bildirilir.

Vize işlemlerini hangi şehirden yapmalıyım?

Vize başvurusu yapacağınız il sizin ikamet adresiniz, okuduğunuz veya çalıştığınız şehre göre değişiklik göstermektedir. Vize işlemleriniz tur başlangıç tarihine 6 ay kala başlamaktadır. Gereken evraklar tamamladıktan sonra Avrupa Rüyası Vize Ekibi aracılığıyla ile başvurunuzu gerçekleştirirsiniz.

ÖDEME PLANI

1850 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ:

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 350 €

1. Taksit - 500 € - Takip eden ayın 15’i 

2. Taksit - 500 €

3. Taksit - 500 €

Şartnamenin tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Avrupa Rüyası turları, tur lideri ya da koordinatör vb. adları taşıyan kişilerle düzenlenmez. Profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilir.

Avrupa Rüyası turlarında ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmez. Katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlar. Avrupa Rüyası için katılımcıların menfaatleri kısa vadeli yüksek karlardan daha önemlidir.

Avrupa Rüyası, tüm rotalarında konaklama yapılacak şehirleri dünyanın en popüler şehirleri arasından seçer. (Cape Town, Oslo, Havana, Londra, Manchester, Liverpool Budapeşte, Prag, Stockholm Amsterdam, Roma, Lizbon, Paris, Venedik gibi) Benzer organizasyonlara oranla en fazla konaklama şehri bulunan organizasyondur. Konaklamalar katılımcıların yorulmaya başladıkları zaman dilimine göre dizayn edilir. Katılımcının tüm şehirlerden maksimum fayda sağlaması öngörülür. Konaklama yapılan oteller 3 & 4 yıldızlı olup şehir merkezlerine ya da ulaşıma yakın otellerden seçilir ve en fazla iki kişilik odalarda konaklama yapılır.

Avrupa Rüyası bireysel katılan katılımcıların yalnızlığını derinleştirmez. Diğer tur şirketleri gibi 500 Euro'ya varan single farkı ücreti uygulamaz. "En iyi rota, en uygun fiyat" mottosuyla hareket eder.

Avrupa Rüyası ekibi kar marjlarını öncelemez; şoföründen tur rehberine, yol danışmanlarından vize ekibine kadar tüm ekibimiz, katılımcıların bu yaşına kadar bu seyahati hayal ettiğini, arkadaşlarına ve ailesine anlattığını ve en önemlisi tur ücretini zor şartlarda temin ettiğinin bilincindedir. Beklentilerinin, hayal ettiklerinin hayatlarının en güzel günlerini geçmesi için tur detayları için aylarca hazırlık yapar. Başvuru anından itibaren katılımcının kendini tur satın alan bir kişi gibi değil bu muhteşem maceranın ve ekibin bir parçası olduğunu hissetmesini sağlar.

Avrupa Rüyası katılımcısının tur fiyatlarının orantısız artmasına sebep olabilecek abartılı reklam politikası izlemez. Tüm enerjisini katılımcı adaylarının hayallerinin gerçekleşmesi için harcar.

Avrupa Rüyası'nın kalite ölçüsü, daha önce Avrupa Rüyası'na katılan katılımcılarının görüş ve düşünceleridir. Avrupa Rüyası’na bugüne katılan katılımcılarda memnuniyet oranı % 93‘tür. Bu seviyeyi korumak için 7/24 çalışır.

Avrupa Rüyası, Avrupa kıtasına dönük organizasyonlar düzenleyen İstanbul, Ankara ve İzmir şubeleri bulunan tek kurumsal markadır.

Avrupa Rüyası T.C. Kültür Turizm Bakanlığı gözetiminde faaliyet gösteren bir seyahat acentasıdır. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)‘a bağlıdır. Belge No:10058. Kaçak turizm faaliyetlerinin karşısındadır.