BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme 2250 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • TÜRKİYE’NİN EN KAPSAMLI İSKOÇYA & İRLANDA TURU
 • TÜRK HAVA YOLLARI KALİTESİ İLE
 • HER GECE KONAKLAMALI

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

İskoçya İrlanda turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • İSKOÇYA Edinburgh, Glasgow, St Andrews, Aberdeen, Inverness, Loch Ness, The Kelpies, Bannockburn Anıtı
 • KUZEY İRLANDA Belfast, Devler Kaldırımı
 • İRLANDA Dublin
7 GÜNDE
3 ÜLKE 12 ŞEHİR GEZECEĞİZ

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Edinburgh (2 gece)
 • 2. Aberdeen
 • 3. Glasgow
 • 4. Belfast
 • 5. Dublin

* İskoçya ve İrlanda turu boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz 6 gece konaklamalıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Edinburgh / Dublin – İstanbul uçak bileti
 • 6 gece otel konaklaması (2 kişilik odalarda)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (6 gün)
 • Şehir vergileri
 • Tüm ekstra turlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Bagaj Hakkı (20 kg geçmeyen valiz hakkı)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • (Vize Ücreti – İstanbul 295 Euro, Ankara 295 Euro, İzmir 295 Euro) (Yeşil pasaporta vize gerekmektedir)
 • Seyahat güvence paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 20 EURO

2024 TARİHLER

 • 1695 € 13 – 19 TEMMUZ
  100% Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • FALKİRK - THE KELPIES

  30 metre boyunda, tamamıyla metalden yapılmış at başı heykelleri. İskoçya’nın sayesinde yükselen ve endüstriye geçişte kullanılan tarihi mirasının atlar olması sebebiyle at heykelleri seçilmiştir.

 • DEVLER KALDIRIMI

  Kuzey İrlanda’da bulunan Giant’s Causeway yani Devler Kaldırımı, yeryüzündeki ilginç jeolojik oluşumlar arasında. 1980’li yıllarda UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine kabul edilen Devler Kaldırımı 40.000’e yakın sütun ve irili ufaklı mağaralardan oluşuyor.

 • LOCH NESS GÖLÜ

  Loch Ness Gölü Canavarı hikayelerine konu İskoçya’nın en güzel doğal güzelliklerinden göl etrafında gezeceğiz.

 • BANNOCKBURN ANITI

  İskoçya ve İngiltere arasında gerçekleşen bağımsızlık mücadelesine tanıklık eden Bannockburn Anıtını göreceğiz.

TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı İskoçya ve İrlanda turunu düzenleyen Avrupa Rüyası maceraya hazır mısınız! 7 gün boyunca tek seferde İskoçya, İrlanda ve Kuzey İrlanda ülkelerini keşfedelim mi? İskoçya ve İrlanda turumuzla 7 günde 3 ülke 12 şehir gezerek; her sabah başka şehirde uyanacağız.

İskoçya, İrlanda ve Kuzey İrlanda turumuzun hareket günü, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlıyoruz. Avrupa Rüyası yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma pasaport ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları’nın İstanbul - Edinburgh uçuşu ile yolculuğumuz başlıyor.

1. GÜN İSTANBUL – EDİNBURGH

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlanması. Ardından Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Edinburgh tarifeli uçuşu ile yolculuğa başlıyoruz. Varışın ardından bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve rehberimizle şehir turunu yapmak üzere Edinburgh’a transfer oluyoruz. İskoçya’nın başkenti Edinburgh’u keşfetmeye başlıyoruz. Britanya adasının en güzel şehirlerinden Edinburgh’da rehberli şehir turumuzda Calton Hill, Scott Anıtı, Royal Mile görülecek yerlerden bazıları. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama EDİNBURGH otelimizde.

2. GÜN EDİNBURGH – ST ANDREWS – ABERDEEN

Sabah kahvaltımızın ardından İskoçya’nın St Andrews şehrine yolculuğumuz başlıyor. Adada golf sporunun ana vatanı olarak gösterilen St Andrews’e varışından ardından rehberimiz eşliğinde şehir turu yapıyoruz. St. Andrews Katedrali, St. Andrews Kalesi görülecek yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından İskoçya’nın en önemli limanı ve ticaret merkezi Aberdeen’e hareket ediyoruz. Yolculuğumuzun ardından rehberimiz eşliğinde Aberdeen şehir turu yapıyoruz. Marischal College, Eski şehir bölgesini gezeceğiz. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama ABERDEEN otelimizde.

3. GÜN ABERDEEN – INVERNESS - LOCH NESS – EDİNBURGH

Sabah kahvaltımızın ardından İskoçya kırsalını gezmeye devam ediyoruz. Bugün katılımcılarımızla İskoçya’nın Highlands bölgesinin idari merkezi olan Inverness’a yolculuk yapacağız. Yolculuğumuzun ardından rehberimiz eşliğinde Inverness Kalesi, eski şehir bölgesini Ness Nehri boyunca keşfedeceğiz. Gezimizin ardından Loch Ness Gölüne yolculuğumuzun başlıyor. Yolculuğun ardından İskoçya’nın doğa harikası Loch Ness Gölü’nde doğa molası veriyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Edinburgh’a yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama EDİNBURGH otelimizde.

4. GÜN EDİNBURGH – THE KELPİES – STİRLİNG – GLASGOW

Sabah kahvaltımızın ardından İskoçya’nın bağımsızlık mücadelesinin verildiği topraklara yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz sırasında İskoçya’nın tarihinde önemli yere sahip olan atlara saygı amacıyla yapılan The Kelpies Heykellerini ziyaret edeceğiz. Fotoğraf molamızın ardından bir sonraki ziyaret noktamız ise bağımsızlık savaşı verilen Bannockburn Anıtını ziyaret edeceğiz. Buradaki gezinin ardından Stirling Kalesi’ne geçiyoruz. Katılımcılarımızla birlikte Stirling Kalesini gördükten sonra Glasgow’a yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Glasgow şehir turu yapıyoruz. Glasgow Katedrali, George Meydanı, City Chambers görülecek yerlerden bazıları. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama GLASGOW otelimizde.

5. GÜN GLASGOW – BELFAST

Sabah kahvaltının ardından Cairnryan limanına geçiyoruz. Belfast-Cairnryan feribotu ile Kuzey İrlanda’ya geçiyoruz. Kuzey Denizi’ndeki feribot yolculuğumuzun ardından Belfast limanına varıyoruz. Varışın ardından Belfast şehir turumuza başlıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Belfast Belediye Binası, Saint Anne Katedrali, Grovenor Caddesi gezilecek yerlerden bazılarıdır. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama BELFAST otelimizde.

6. GÜN BELFAST – DEVLER KALDIRIMI – DUBLİN

Sabah kahvaltının ardından İskoçya ve İrlanda turu rotasında Kuzey Atlantik Okyanusunun hemen yanı başındaki dev hikayeleriyle ünlü Devler Kaldırımı’na hareket ediyoruz. Varışın ardından fotoğraf molası veriyoruz. Buradaki gezimizin ardından Dublin’e yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğun ardından Dublin’e varıyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Dublin şehir turu yapıyoruz. O’Connell Caddesi, Trinity College ve Müzeler Bölgesini geziyoruz. Gezi sonrası otele transfer. Geceleme DUBLİN otelimizde.

7. GÜN DUBLİN – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından Dublin şehir turumuza devam ediyoruz. Rehberimiz eşliğinde Dublin Kalesi, Molly Malone Anıtını görüyoruz. Gezinin ardından serbest zaman veriyoruz. Gezimizin ardından Dublin Havalimanı’na hareket ediyoruz. Havalimanında pasaport ve valiz işlemlerimizi yaptıktan sonra Dubline – İstanbul tarifeli uçağımızla dönüş yolcuğumuz başlıyor. Ve İskoçya ve İrlanda turumuz sona eriyor. Bir sonraki rüya rotada buluşmak üzere…

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Önemli Bilgilendirme

Yurt dışına seyahat edecek tüm yolcularımızın, mevcut geçerli bulunan pasaportlarının geçerlilik süresi en az 3 yıl olmalıdır. Ayrıca seyahat bitiminden sonrapasaport geçerlilik süreleri 6 ay daha olmalıdır.

AVRUPA TURLARIMIZDA, MULTİ SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR. Yeşil pasaport, gri pasaport, diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Tura başvuru yapacağım ama pasaportumun olmasına gerek var mı?

Avrupa Rüyası turlarına başvuru yapmak için pasaport olmasına gerek yoktur. Pasaportunuzu çıkartmadan da turlara başvuru yapabilirsiniz. Tura kayıt olduktan sonra pasaport başvurunuzu yaparak pasaportunuz çıkınca vize danışmanınıza pasaportunuzu beyan edebilirsiniz. Pasaport başvurunuzu tur kayıt işlemleri itibariyle yapabilirsiniz. Bu yüzden turlara başvuru sırasında pasaportunuzun olması zorunluluğu yoktur.

Pasaportumu ne zaman çıkartmalıyım?

Pasaportunuzu tur kayıt işlemlerinizi yaptıktan sonra yapabilirsiniz. Seyahatinize en az 4 ay kala vize işlemleriniz başlayacağı için en az 3 yıllık pasaportunuzu temin etmeniz gerekmektedir. Pasaportunuzun tur tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Pasaportumu nereden nasıl çıkartacağım?

Pasaport başvurunuzu bağlı olduğunuz il ve ilçenin Nüfus Müdürlüğünden yapabilirsiniz. Randevunuzu randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nüfus müdürlüğünüzden umuma mahsus (bordo), yeşil (hususi) ve diğer pasaport türleri için başvuru yapabilirsiniz. Bordo pasaport için gerekli olan belgeler:

1.T.C. Nüfus cüzdanı aslı

2.2 adet pasaport biyometrik resmi (Son 6 ayda çekilmiş olması önemli)

3.Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır.

4.Varsa daha önce alınmış pasaportların aslı

5.Pasaport harç ve cüzdan bedellerinin dekontu ile birlikte şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ortalama bir hafta içerisinde pasaportunuz çıkmaktadır. Pasaport işleminizi tamamladıktan sonra vize işlemlerine geçebilirsiniz. Yeşil pasaportlu veya AB vatandaşıysanız, vize için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Vize işlemlerini kendim yapabilir miyim?

İsteyen katılımcımız vize işlemlerini kendisi yapabilir ya da Avrupa Rüyası Vize Ekibi aracılığıyla başvurusunu yapabilir.

Vize işlemleri nasıl yapılıyor?

1. Katılımcılara vize ekibimiz tarafından konsolosluklardan randevu alınır. Randevu tarih ve saatleri konsoloslukların yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

2. Katılımcılara mail aracılığıyla vize evrak listesi gönderilir.

3. Evraklar hakkında her türlü soruyu Avrupa Rüyası vize ekibimize sorabilirsiniz.

4. Vize evraklarınız kontrol edilir, eksik ya da yanlış evrak varsa tarafınıza bildirilir.

5. Katılımcı vize randevusuna gelerek parmak izini verir. Vize işlemleri tamamlanır.

6. Konsolosluklar kişiye göre ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Başvuru yapılan konsolosluğa göre vize başvurusu sırasında mülakat ya da benzeri görüşme yapılabilmektedir.

7. İstenen evrakların tamamı eksiksiz temin edilmelidir.

8. Katılımcıların son 6 aylık banka dökümlerini yanlarında vize başvurusuna gelirken getirmelidir ve son 7 gün içinde alınmış güncel olması gerekir. Son 6 aylık hesap dökümü bankadan kaşeli imza sirküsü ile alınmalıdır. Hareketli (sürekli kullanılan bir hesap) olmalıdır.

9. Katılımcı öğrenci, ev hanımı ise masraflarını karşılayacak kişinin (Sponsor olanın) evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı özel sektör çalışanıysa kendi şirketinin evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı memursa kendi kurumunun evraklarını hazırlamalıdır. Evraklarla ilgili detaylı bilgileri vize ekibimiz katılımcılara mail aracılığıyla bildirilir.

Vize işlemlerini hangi şehirden yapmalıyım?

Vize başvurusu yapacağınız il sizin ikamet adresiniz, okuduğunuz veya çalıştığınız şehre göre değişiklik göstermektedir. Vize işlemleriniz tur başlangıç tarihine 6 ay kala başlamaktadır. Gereken evraklar tamamladıktan sonra Avrupa Rüyası Vize Ekibi aracılığıyla ile başvurunuzu gerçekleştirirsiniz.

ÖDEME PLANI

2250 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 500 €

1.Taksit - 350 € - Takip eden ayın 15’i

2.Taksit - 350 €

3.Taksit - 350 €

4.Taksit - 350 €

5.Taksit - 350 €

KALİTE POLİTİKAMIZ

Avrupa Rüyası turları, tur lideri ya da koordinatör vb. adları taşıyan kişilerle düzenlenmez. Profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilir.

Avrupa Rüyası turlarında ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmez. Katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlar. Avrupa Rüyası için katılımcıların menfaatleri kısa vadeli yüksek karlardan daha önemlidir.

Avrupa Rüyası, tüm rotalarında konaklama yapılacak şehirleri dünyanın en popüler şehirleri arasından seçer. (Cape Town, Oslo, Havana, Londra, Manchester, Liverpool Budapeşte, Prag, Stockholm Amsterdam, Roma, Lizbon, Paris, Venedik gibi) Benzer organizasyonlara oranla en fazla konaklama şehri bulunan organizasyondur. Konaklamalar katılımcıların yorulmaya başladıkları zaman dilimine göre dizayn edilir. Katılımcının tüm şehirlerden maksimum fayda sağlaması öngörülür. Konaklama yapılan oteller 3 & 4 yıldızlı olup şehir merkezlerine ya da ulaşıma yakın otellerden seçilir ve en fazla iki kişilik odalarda konaklama yapılır.

Avrupa Rüyası bireysel katılan katılımcıların yalnızlığını derinleştirmez. Diğer tur şirketleri gibi 500 Euro'ya varan single farkı ücreti uygulamaz. "En iyi rota, en uygun fiyat" mottosuyla hareket eder.

Avrupa Rüyası ekibi kar marjlarını öncelemez; şoföründen tur rehberine, yol danışmanlarından vize ekibine kadar tüm ekibimiz, katılımcıların bu yaşına kadar bu seyahati hayal ettiğini, arkadaşlarına ve ailesine anlattığını ve en önemlisi tur ücretini zor şartlarda temin ettiğinin bilincindedir. Beklentilerinin, hayal ettiklerinin hayatlarının en güzel günlerini geçmesi için tur detayları için aylarca hazırlık yapar. Başvuru anından itibaren katılımcının kendini tur satın alan bir kişi gibi değil bu muhteşem maceranın ve ekibin bir parçası olduğunu hissetmesini sağlar.

Avrupa Rüyası katılımcısının tur fiyatlarının orantısız artmasına sebep olabilecek abartılı reklam politikası izlemez. Tüm enerjisini katılımcı adaylarının hayallerinin gerçekleşmesi için harcar.

Avrupa Rüyası'nın kalite ölçüsü, daha önce Avrupa Rüyası'na katılan katılımcılarının görüş ve düşünceleridir. Avrupa Rüyası’na bugüne katılan katılımcılarda memnuniyet oranı % 93‘tür. Bu seviyeyi korumak için 7/24 çalışır.

Avrupa Rüyası, Avrupa kıtasına dönük organizasyonlar düzenleyen İstanbul, Ankara ve İzmir şubeleri bulunan tek kurumsal markadır.

Avrupa Rüyası T.C. Kültür Turizm Bakanlığı gözetiminde faaliyet gösteren bir seyahat acentasıdır. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)‘a bağlıdır. Belge No:10058. Kaçak turizm faaliyetlerinin karşısındadır.

Avrupa Rüyası katılımcısı tur satın aldığı andan itibaren “Seyahat Güvence Paketi” ile tüm haklarını garanti altına alabilir. Avrupa Rüyası & HDI Sigorta A.Ş. işbirliğiyle hazırlanan protokolle katılımcılarına tur satın aldığı andan itibaren haklarını (Turdan Cayma - İptal hakkı, Vize Reddi, Beklenmedik Tedavi Giderleri, Tıbbi Acil Durumlar, Kaza Durumları, Tıbbi Amaçlı Nakil/Ülkeye Geri Dönme vb.) saklı tutma imkanı sağlar. Otobüsle Avrupa turlarında bu kapsamda bir şartname Türkiye’de ilk ve tektir.