Küba Turu
BAŞVURU YAP 1895 EURO
 • 7 Gece 9 Gün 5 Şehir
 • 7 Gece Konaklama (Casa Particular Evlerde)
 • 27 NİSAN – 06 MAYIS

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Küba Rüyası turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1. Havana
 • 2. Trinidad
 • 3. Varadero
 • 4. Santa Clara
 • 5. Cienfuegos
 • 6. 1 Mayıs İşçi Bayramı Turu
9 GÜN
7 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Havana (5 Gece Ev)
 • 2. Trinidad (1 Gece Ev)
 • 3. Varadero (1 Gece Otel)

Küba'da özel olarak seçilmiş İspanyol döneminde kalma evlerde, 2 kişilik odalarda konaklama yapılır. Otel konaklaması ise 4 yıldızlı otelde yapılmaktadır. Tek başına katılan yolcularımız eşleştirilecektir, single farkı YOKTUR.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile İstanbul-Havana & Havana-İstanbul uçak bileti
 • Programda belirtilen tüm turlar ve tüm transferler
 • Cienfuegos, Santa Clara, Küba Devrim Müzesi, Bueno Vista Social Club konseri, 1 Mayıs İşçi Bayramı gezileri katılımcılara hediyemiz
 • 6 Gece Casa Particular Evlerde, 1 Gece Otelde Konaklama (Toplamda 7 Gece Konaklama)
 • 7 kahvaltı, 3 öğlen yemeği, 1 akşam yemeği, uçaklarda alacağınız yemekler fiyata dahildir.
 • Havana Havalimanı transferleri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Küba Vize Ücreti (50 EURO) Not: Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Yurt dışı çıkış pulu (50TL)

2020 TARİHLER

 • 20 OCAK - 29 OCAK 2020
  100% Dolu
 • 27 NİSAN – 06 MAYIS
  51% Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • CİENFUEGOS

  Bu şirin kasaba sanat, kültür ve tarihi eserlerle dolu keyifli bir yerdir. Cienfuegos “Bahia de Jagua” adını taşıyan güzel bir körfezin içine kurulmuştur. Şehrin Kiba’daki lakabı “güneyin incisi”dir.

 • SANTA CLARA

  Santa Clara’da Che Guevara ve 37 devrim arkadaşının ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı Müzesi Zırhlı Tren, gerçeğine en yakın yapılmış olan Che Guevera heykelini yakından göreceğiz.

 • BUENO VISTA SOCIAL CLUB KONSERİ

  Ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde muhteşem bir akşam sizleri bekliyor.

 • KÜBA DEVRİM MÜZESİ

  Küba Devrimi ile devrim sonrası dönemi yansıtan müze, İspanyollara karşı verilen 1895-98 Bağımsızlık Savaşı ile ilgili sergilere ev sahipliği yapıyor. Müzede Che’nin devrim sürecindeki rolüne dair belger sizi bekliyor.

 • 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI DEVRİM TURU

  Türk bayraklarımız, t-shirtlerimizle, Küba yöresel dansları eşliğinde büyük korteje katılıyoruz. Devrim Meydanı’na kadar Küba halkı ve dünyanın dört bir yanından gelen halklar ile birlikte yürüyoruz.

TUR PROGRAMI

27 NİSAN İSTANBUL 3.HAVALİMANI/ BULUŞMA SAATİ - 22:30

Dikkat! Bu turun hareket tarihi 28 NİSAN’dır. Uçak kalkış saati 01:40 olduğu için (gece yarısı) 27 Nisan Pazartesi gecesi 22:30’da İstanbul Yeni Havalimanında AVRUPA RÜYASI standında yol danışmanları ve tur koordinatörü ile buluşma. İşlemleri takiben, seyahatimizin başlaması.

28 NİSAN İSTANBUL - HAVANA

Saat 01:40’da İstanbul Yeni Havalimanından TÜRK HAVA YOLLARI’nın TK183G tarifeli seferi ile HAVANA’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah yerel saat ile 07:50 Havana Havalimanına ulaşıyoruz. Pasaport kontrolü sonrası, bagajlarımızı alıyoruz ve havalimanı dışında bizleri bekleyen rehberimizle buluşuyoruz. Aracımıza biniyor ve turumuz başlıyor. Sabah erken saatler olduğu için CASA PARTICULAR evlerimize ulaştığımızda odalarımız hazır olmayabilir. Bu durumda, eşyalarımızı ev sahiplerimize teslim ederek Havana şehir turumuza başlıyoruz.

Not: Gruplarımızda ev modelleri farklılık göstermektedir. Bir semt içinde misafirlerimiz birbirine bire bir benzemeyen evlerde konaklayacaklardır. WC/BANYO her odaya özeldir. (Ortak kullanım yoktur.) Tek tip ev uygulaması mümkün değildir. Bu evler bireysel ticari işletmelerdir. (Küba’da hakim olan yerel pansiyon otelcilik tarzıdır.)

Konaklama: HAVANA CASA PARTICULAR [KÜBA GELENEKSEL EV TİPİ PANSİYON]

1.Gün 28 NİSAN - HAVANA ŞEHİR TURU

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanımız olacak. Serbest zamanımızın ardından öğle yemekli ve canlı müzikli Muhteşem Havana Turuna katılacağız. 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana şehir turunu gerçekleştiriyoruz. San Cristobaldela Habana'dan ismini alan Havana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılar bizlere el sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz... UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz… Geceleme HAVANA CASA PARTICULAR EVLERDE.

2. Gün 29 NİSAN HAVANA

Havana’daki ilk gecemizin sabahında kahvaltı sonrası misafirlerimiz için bugün Havana’da alışveriş ve etkinliklere katılmaları için serbest zaman. Geceleme HAVANA CASA PARTICULAR EVLERDE.

3. Gün 30 NİSAN HAVANA – DEVRİM TURU

Kahvaltı sonrası misafirlerimiz için hazırladığımız “öğle yemekli CHE –DEVRİM TURU“ yapacağız. Bu turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız kısa bir gezi sonrası Küba’nın Picassos’u olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Yemek sonrası turumuza Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Geceleme HAVANA CASA PARTICULAR EVLERDE.

4. Gün 1 MAYIS HAVANA – İŞÇİ BAYRAMI

İşte beklenen gün. Bugün 1 Mayıs İşçi Bayramını tam yerinde Küba’da kutlayacağız! Sizlere hediye edeceğimiz Türk bayraklarımız ve t-shirtlerimizle 1 Mayıs törenlerinin halen dünyada en coşkulu kutlandığı, her kıtadan her ırktan insanın kardeşçe ve özgürce yürüdüğü korteje dahil olmak üzere sabah sizlere saat belirtilen saatte lobide buluşuyoruz.. Türk bayraklarımız, t-shirtlerimizle, Küba yöresel dansları eşliğinde büyük korteje katılıyoruz. Devrim Meydanı’na kadar Küba halkı ve dünyanın dört bir yanından gelen halklar ile birlikte yürüyoruz. Bu anlarda, Küba’nın bu özel günü olan 1 Mayıs’ta, 55 yıl boyunca yapılan etkileyici, duygulandırıcı ve nefes kesen gösterilere şahit olacaksınız. Kutlamalar sonrasında Latin Müzik yapılan sokak cafelerinde hoşça vakit geçirebilir ve kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yapabilirsiniz. Bu cadde üzerinde el sanatları ile ilgili küçük dükkânlar, kitapçılar, galeriler, barlar ve cafeler bulabilirsiniz. Akşam sizlerle birlikte; Compay Segundo, İbrahim Ferrer, Celia Cruz ve daha birçok ünlü isim ile birlikte çalmış olan, ünü dünyanın dört bir yanına yayılmış Türkiye’de de defalarca konser vermiş gerçek Bueno Vista Social Club sanatçılarının müzikleri eşliğinde muhteşem bir akşam yemeği bekliyor. Otantik Yerel Restaurantımızda akşam yemeğiniz beyaz, kırmızı et veya deniz ürünleri menülüdür. ( 2 adet içecek dahildir. (Dilerseniz Küba’nın seçkin kokteyllerinden Mojito, Cuba Libre, Pina Colada ve Daiquirinin tadına bakabilirsiniz. Geceleme HAVANA CASA PARTICULAR EVLERDE.

5. Gün 02 MAYIS – CIENFUEGOS - TRİNİDAD

Sabah kahvaltının ardından Trinidad’a yolculuk. İlk durağımız olan Cienfuegos şehrini geziyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan şehir, Fransızlar tarafından kurulduğu için simetrik sokakları ve caddeleri ile diğer Küba şehirlerinden farklılık göstermektedir. Ünlü müzisyen Benny More’un doğduğu şehir olup birçok müzisyene de ev sahipliği yapmaktadır. Cienfuegos turunun ardından Trinidad’a geçiyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda yiyoruz. Geceleme TRİNİDAD CASA PARTICULAR EVLERDE.

6. Gün 03 MAYIS – SANTA CLARA - VARADERO

Kahvaltının ardından Küba’da kolonyal mimarinin en iyi korunduğu kent olan Trinidad şehir turumuza başlıyoruz. Serbest zamanın ardından Santa Clara’ya yolculuk. Öğle yemeği molamızdan sonra Che Guevara ve 37 devrim arkadaşının ebedi istirahatinde bulunduğu Anıt Mezarı Müzesi ziyaretimizden sonra Varadero’ya hareket. Geceleme VARADERO OTELİMİZDE.

7. Gün 04 MAYIS – VARADERO - HAVANA

Sabah kahvaltıdan sonra Havana’ya yolculuk. Havana’da panaromik şehir turu yapıyoruz. Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Plaza de Armas Meydanı göreceğiz. Geceleme HAVANA CASA PARTICULAR EVLERDE.

8. Gün 05 MAYIS - HAVANA - İSTANBUL

Sabah kahvaltıdan sonra Jose Marti Havaalanına’na hareket. Havana’dan 09:20’de THY’nin TK 183 G tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme ve akşam yemeği uçaktadır.

9. Gün 06 MAYIS - İSTANBUL

Havana uçuşumuz sonrası sabah saat 09:00’da İstanbul‘a varış. Başka bir rüya rotada görüşmek üzere. Avrupa Rüyası ile kalın.

Önemli Uyarı: Avrupa Rüyası; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.
2) Kimlik fotokopisi
3) 1 adet vesikalık fotoğraf

Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Küba vizesi ücreti 50 € ‘dur. Küba’ya serbest giriş sağlayan bir vizedir. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

Avrupa Rüyası çözüm ortağı olan vize danışmanlarımız başvurunuzun olumlu sonuçlanması için süreci takip edecektir.

Başvuru için pasaport geçerlilik tarihi, program tarihi itibariyle en az 2 yıl olmalıdır.

İstenen evraklar, yaş, meslek vb. kriterlere göre değiştiğinden kesin kaydı gerçekleşen katılımcılarımız danışmanlarımızla iletişime geçecektir.

Vize başvurusu için gerekli evraklar program tarihinden en geç 90 gün önce vize danışmanlarımıza ulaştırılmış olması gerekmektedir.

ÖDEME PLANI

1895 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

3-5 kişi üzeri grup katılımlarından kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartlarına 6 aya kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ:

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 20 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 695 €

1. Taksit - 600 € - Takip eden ayın 15’i 

2. Taksit - 600 €

Şartnamenin tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

SEYEHAT GÜVENCE

AVRUPA RÜYASI & ERGO SİGORTA İŞBİRLİĞİNDE ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN SEYAHAT GÜVENCE PAKETİMİZ; YAŞANABİLECEK TÜM OLUMSUZLUKLARDA HAKLARINIZI KORUMAK AMAÇLIDIR. (50 EURO)

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ KAPSAMI

1. Turdan cayma ve iptal hakkı (Mücbir sebepler)

2. Vize Reddi durumu

3. Beklenmedik Tedavi Giderleri

4. Tıbbi Acil Durumlar

5. Kaza durumları

6. Tıbbi Amaçlı Nakil/ Ülkeye Geri Dönme

Neden Seyahat Güvence Paketi Almalıyım?

Seyahat Güvence Paketi, seyahat anındaki beklenmedik sağlık sorunlarında, tıbbi ve tıbbi olmayan yardım hizmetlerinde, vize başvurusunun reddi ve sağlık nedeni ile tur iptaline kadar pek çok konuda katılımcılarımıza güvence sağlamaktadır.

ERGO Sigorta A.Ş.'nin Seyahat Güvence Paketi kapsamı, sigortalanabilir nedenler ve beklenmedik, mücbir sebeplerden gerçekleştiği takdirde sağlanmaktadır.

Yurtdışı Seyahat Güvence Paketi Bilgilendirme: Avrupa Rüyası’nın tüm yurtdışı turları katılımcılarına önerilmektedir. Seyahat Güvence Paketi satın almak isteyen katılımcılar, poliçe ve içeriklerini ek olarak satış temsilcisinden talep edebilirler.

Seyahat Güvence Paketi kapsamı dışındaki tüm hususlar poliçede "genel istisnalar" başlığı altında yer almaktadır. Avrupa Rüyası’nın görevi, bu alternatifleri sunmakla ve sigorta ile ilgili bilgi vermekle sınırlıdır. Seyahat Güvence Paketi, katılımcılar tarafından yaptırılmaması halinde Avrupa Rüyası’nın benzer sorunlardan doğacak taleplere karşılık sorumluluğu yoktur.

Şartnamenin tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden Avrupa Rüyası?

Türkiye’nin en kapsamlı ve konforlu yurtdışı turlarını organize eden Avrupa Rüyası ile Küba’yı tek seferde gezebileceksiniz. Sosyalist yaşam koşullarını yerine, Küba’da görmek Avrupa Rüyası ile artık çok kolay!

Avrupa Rüyası turlarının en güzel yanı; “hadi geldik, burası Havana, gidin gezin” anlayışı yerine; profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehir turları yapacaksınız. Tur lideri, genç lider gibi kişilerle şehir turları yapmak yerine; TUREB’e (Türkiye Turist Rehberler Birliği) bağlı kokartlı rehberle eşliğinde Küba turu yapacaksınız. Şehirlerin tarihlerini dinleyecek, nerede ne yenir, ne alınır gibi tüyoları öğreneceksiniz.

Katılımcılarımızın verimli bir tur yapmasını düşünürken aynı zamanda konforlu konaklama yapmasına önem veriyoruz. İspanyol kolonilerinden kalma, konaklarda konaklama yapıyoruz.

Tüm turların olmazsa olmazı, ekstra turlardır. Benzer firmaların 500-600 Euro miktarında ekstra tur sattığı dönemde, Avrupa Rüyası’nda tüm ekstra turlar katılımcılara hediye! “Arkadaşlar şuraya gideceğiz bu kadar para, vermeyeni benzinlikte bırakacağız, para verenler gezecek” mantığı Avrupa Rüyası’nda yoktur! Tüm katılımcılarımızla aile bilincinde, bir bütün olarak gezer ve ekstra turların keyfini çıkarırız!

Avrupa Rüyası Neden Bu Kadar Hesaplı?

Avrupa Rüyası her kesimden katılımcının programa dahil olmasını hedefler. Avrupa Rüyası tüm rotalarında katılımcının minimum maliyetlerle maksimum fayda sağlamasını hedefler. Katılım bedelleri toplam süre, konaklama sayısı, şehir sayısı ve sezonlara göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyata Küba’yı gezmek ister misin?

Tura Katılmam için Ne Yapmam Gerekiyor?

Önce tur sayfasındaki “BAŞVURU YAP” bölümünden bir başvuru formu dolduruyorsunuz. Yol danışmanlarının başvurunuzu onaylamasından sonrası mail adresinize göndereceğimiz uluslararası seyahat sözleşmesini imzalayıp kimlik ve pasaport görüntünüzle bize iletmeniz gerekiyor. Tura kayıt işlemlerinizi tamamlamanız için son olarak tur ücretinin ilk taksiti olan 495 Euro’yu ödemeniz gerekiyor. Bu işlemler sonrasında, kayıt işlemleriniz tamamlanıyor ve rüya yolculuğa merhaba diyorsunuz.

Tura Katılmak için Yabancı Dil Bilmem Gerekiyor mu?

Avrupa Rüyası turlarına katılmak için yabancı dil bilme şartı aranmamaktadır. Tur boyunca yabancı dil bilen profesyonel kokartlı rehberlerimiz sizlere şehirlerde eşlik etmektedir. İhtiyacınız olduğunda sizlere yardım etmektedirler. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şeyleri biliyor olmanız sizlere gezi sırasında kolaylık sağlayacaktır. Hiçbir şey bilmiyorsak da şimdiden küçük pratikler yapabilirsiniz.

Uçaklı Yurtdışı Turlarında Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Küba Rüyası turumuzda belirlenen tarihte, belirtilen buluşma saatte İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Avrupa Rüyası kontuarında yol danışmanlarımızla buluşacaksınız. Sizlere turla ilgili son tüyoları ve ayrıntıları verecekler. Daha sonrasında tur rehberiniz ve koordinatörünüz kontrolünde check-in işlerini yaparak ardından pasaport-vize kontrolünden geçerek Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağına geçeceğiz. Uçuşumuz sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binerek rehberimizin bilgilendirmesi sonrası turumuza başlayacağız. Uçaklı turlarda 20 kg. bagaj hakkınız bulunmaktadır. Valizlerinizi hazırlarken gittiğiniz ülkelerden de hediye alacağınızı düşünerek hazırlamanız gerekmektedir. Uluslararası Hava Yolları kanunları gereği valizlerinizi hazırlarken istenmeyen maddeleri bulundurmamanızı tavsiye ederiz. (istenmeyen maddeler listesine tüm hava yolları yasaklı maddeler listesinden bakabilirsiniz)

Küba Rüyası Turu çocuklar için uygun bir tur mudur?

Her yıl aileleriyle birlikte çocuk konuklarımız da turlarımıza gelmektedir. (6 yaş ve üzeri çocuklar için turumuz uygundur) Çocuklar için hayli ilgi çekici bir tur olan Küba turumuz, minik konuklarımızın da gezmesi için uygun şartlara sahiptir.

Küba’da hava koşulları nasıl olacak?

Küba’da yarı tropik bir iklim hakimdir. Yaz ve kış aylarında hava sıcaklığı farkı yok denecek kadar azdır. Hava sıcaklığı 24-27 derece olup bu şartlara göre kıyafetlerinizi ayarlamamız gerekmektedir.

Valiz Hazırlarken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Tüm katılımcılarımızın 20 kg. aşmayacak valiz + 1 SIRT ÇANTASI getirme hakları bulunmaktadır. Bagajda kilo sınırı olduğu için; kilo sınırını aşan katılımcılarımız, kilo aşım bedellerini havalimanlarında ödeyeceklerdir. Tur öncesi, yol danışmanlarımız size “BİLİN İSTEDİK” adında bir liste gönderecekler. Bu listede valizinizde ve sırt çantanızda neler olması gerekiyor gibi tavsiyeler yer alacaktır.

Tek Başıma Katılsam Single Farkı Öder miyim?

Avrupa Rüyası, tek başına katılımlarda 500 Euro’ya varan single farklarını sizlere uygulamaz. Tek katılsanız dahi sizlerde single farkı almadan; sizleri profilinize uygun bir katılımcı ile eşleştirir. Bu sebeple tadınızı kaçıracak single ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Ekstra Tur Ücreti Öder miyim?

Avrupa Rüyası ”Herkese Avrupa“ mottosuyla hazırlandığından dolayı katılımcılarının seyahat boyunca minimum maliyetlerle yurda dönüş yapmasını öncelemektedir. Bu sebeple ekstra tur vb. ad altında Avrupa Rüyası sizden 1 € dahi ekstra ücret talep etmez. Tur boyunca ekstra turların hepsi katılımcılarımıza hediyemizdir!

Tura Tek Katılsam Sıkılır mıyım?

Avrupa Rüyası turlarının en güzel özelliği aile ortamı havasında geçmesidir. Tek başına katılsanız bile ikinci günden itibaren insanlarla kaynaşmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye başlarsınız. Siz başkalarının fotoğrafını çekerken başkaları da sizin fotoğrafınızı çekecek; birlikte gülüp eğleneceksiniz. Tek katıldığınız için sizi, yaşınıza, mesleğinize ve hatta burcunuza uygun bir katılımcı ile eşleştireceğiz. O kişi aynı zamanda sizin koltuk ve otelde oda arkadaşınız olacak. Yeni arkadaşınızla tanışmaya hazır mısınız?

Şehirleri Nasıl Gezeceğim?

İsteyen katılımcılarımız profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel miraslarını gezebilir, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir. Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında kısa bilgilendirmeler yapılır ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenir. Rehberli şehir turlarının ardından katılımcılara serbest zaman verilir, sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız sağlanır. Serbest zamanlarda neler yapacağınızı şimdiden planlamaya başlayın!

Yanıma Ne Kadar Cep Harçlığı Almalıyım?

Yurtdışında harcanacak para miktarı kişiden kişiye değişmektedir. Bir miktar belirtecek olursak yanınıza 400-500 Euro kadar cep harçlığı alabilirsiniz. Kişisel harcamalarınız için, yemek masraflarınız ve hediyelik eşyalar için bu miktar size yeterli olacaktır. Ayrıca yine yurtdışında kullanıma açık kredi ile de harcamalarınızı yapabilirsiniz. Program tarihi yaklaştığında katılımcılara bir alışveriş listesi verilmektedir. Ekibimiz yolculuk öncesi bu detayların tamamını size bildirecektir.

Küba’da İnternet Erişimi Nasıl Oluyor?

Küba’da internet erişimi, kısıtlı da olsa mevcuttur. Etecsa inter kartını satın alıp internete girebilirsiniz. Havana ve Trinidad’da kartlar 3 CUC’a satılırken Varadero’da 1,5 CUC’tur. Kartlar saatlik olup örneğin 20 dakika kullandıktan sonra çıkış yapmanız halinde bir daha erişim sağlayamama sıkıntısı olabiliyor! Ayrıca, turistik bölgelerde de ise internet cafeler bulunmaktadır. İnternet, çok yavaş olup video ve fotoğraf upload etmek oldukça güç olmakta. Ama internet hızında sıkıntı olmayıp, whatsapp’dan sesli arama yapabilirsiniz.

Küba, Vize İstiyor mu?

Küba, Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Küba vizesi konusunda Avrupa Rüyası vize ekibinden bilgi alabilirsiniz.

Elektrik ve Adaptör Kullanımı

Küba 110 volt elektriğe sahiptir. Bazı lüks işletmelerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Cihazlarımı şarj etmek için nasıl bir adaptör almalıyım sorusunun cevabına gelirsek; Küba'da elektrik fişleri ve prizler A, B, C ve L tiplerindedir. Standart voltaj 110/220 V ve standart frekans 60 Hz'dir. Genel olarak prizler bizimkilere uyumlu olduğu için biz Küba’da gezdiğimiz şehirlerde hiçbir sıkıntı yaşamadık. Ama yine de yanınıza dönüştürücü almanız faydalı olacaktır.

Küba’da Kredi Kartı Kullanabilir miyim?

Küba’da ATM kullanmanızı önermiyoruz. Bankamatikler sıkça kredi kartlarını yutabilmektedir. Karttan para çekip kullanmak yerine; yanınıza nakit para götürmeniz en doğru tercih olacaktır.

CUC Nedir?

Cuban Convertible Peso / Küba’nın yerel para birimidir. Aslında iki tür para birimi vardır. Biri turistlerin kullanabildiği CUC, diğeri ise halkın kullandığı, alışveriş yapabildiği CUP.

1 CUC = 1 EURO

Küba’ya giderken yanınıza götürmenizi tavsiye ettiğimiz para birimi Euro’dur. Dolar götürmeniz halinde para bozdururken %11 kur farkı + %3 cezaya katlanmayı sakın unutmayın. Küba ekonomisini korumak için böyle bir uygulama geliştirmiştir.

Sağlık

Küba’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.