MEKSİKA GUATEMALA HONDURAS TURU

BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme 4750 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • 12 GÜN 10 GECE 12 ŞEHİR
 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Meksika Guatemala Honduras turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • MEKSİKA Mexico City, Teotihuacan Antik Kenti, ChichenItza Antik Kenti
 • GUATEMALA Antigua, Panajachel, Atitlan Gölü, Chichicastenango, San Pedro La Laguna, Guatemala City
 • HONDURAS Copan, Izabel Gölü, Rio Dulce, Tikal, Flores
12 GÜNDE
3 ÜLKE 12 ŞEHİR GEZECEĞİZ

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Mexico City (2 gece)
 • 2. Guatemala City (2 gece)
 • 3. Cancun(2 gece)
 • 4. Panajachel
 • 5. Rio Dulce
 • 6. Copan
 • 7. Flores

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul –Mexico City & Cancun - İstanbul THY uçak bileti
 • Mexico City–Guatemala City tek yön ara uçuşu(yerel havayolları)
 • Flores -Cancun tek yön ara uçuşu(yerel havayolları)
 • Havalimanı, otel, şehir tüm transferler
 • 10 gece otel konaklaması
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Tüm ekstra turlar
 • Programda belirtilen yemekler
 • Konaklama Kahvaltıları (10 gün)
 • Şehir vergileri
 • Bagaj Hakkı (Uçaklı tur olduğu için 20 Kg’dır)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Meksika vizesi ücreti (Yeşil pasaportu veya hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaftırlar)
 • Seyahat güvence paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri -110 EURO

2024 TARİHLER

 • 4195 €21 – 31 OCAK 2024
  Tamamlandı

TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı Meksika Guatemala Honduras turu ile Orta Amerika turu yapmaya hazır mısınız! 12 gün boyunca tek seferde Mexico City, Teotihuacan Antik Kenti, Antigua, Panajachel, Chichicastenango, Guatemala City, Copan, Izabal, Rio Dulce, Flores, ChichenItza Antik Kentini keşfedelim mi? Meksika Guatemala Honduras turumuzla 12 günde 3 ülke 12 şehir gezerek; her sabah başka şehirde uyanacağız.

Latin Amerika kapsamlı Meksika Guatemala Hounduras turumuzun hareket günü, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki AVRUPA RÜYASI standında buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlıyoruz. Avrupa Rüyası yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma pasaport ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları’nın İstanbul – Mexico City uçuşu ile yolculuğumuz başlıyor.

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA

Tur gününden bir gün önce saat 22.00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Tur için son hazırlıklarımızı yapıyoruz. Avrupa Rüyası koordinatörülerimizin sizlere vereceği bilgiler dahilinde check-in, pasaport ve bavul teslim işlemlerini yapıyoruz. Türk Hava Yolları’nın İstanbul – Mexico City tarifeli uçuşu ile Meksika Guatemala Hounduras turumuz başlıyor. Geceleme uçakta olacaktır.

1.GÜN İSTANBUL – MEXICO CITY

Gece uçak yolculuğunun ardından sabah Benito Juarez Uluslararası Havalimanına varıyoruz. Varışın ardından havalimanında pasaport işlemlerini gerçekleştirdikten sonra aracımızla MexicoCity’e geçiyoruz. Rehberimiz eşliğinde şehir turuna başlıyoruz. Meksika’nın başkenti Mexico City, Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”, İspanya sömürgesi döneminde ise “asil emperyal şehir” olarak anılan şehri gezeceğiz. Rehberimiz eşliğinde Anayasa meydanı Zocalo, Metropolitana Katedrali, Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlattığı duvar resimlerinin bulunduğu PalacioNacional Hükümet Sarayı gezilecek yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Meksika’nın Venedik’i olarak anılan Xochimilco’ya gideceğiz. Burada katılımcılarımızla teknelerle gezintiye çıkacağız. Gezinin ardından konaklama yapacağımız otele transfer oluyoruz. Konaklama MEXICO CITY otelimizde.

2.GÜN MEXICO CITY – TEOTIVAKAN

Sabah kahvaltının ardından Teotihuacan’a yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz sırasında volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret edeceğiz. Ayrıca Meksika’nın en önemli içkilerinden Tequila ve Pelgue’yi üretimini yerinde göreceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan TeotihuacanAntik Kenti’ni ziyaret edeceğiz. Gezimizde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidini, Ay Piramidini ve Ölüler Yolu’nu göreceğiz. Gezimizin ardından yerel restoranda öğle yemeğimizi yedikten sonra MexicoCity’e döneceğiz. Serbest zamanın ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama MEXICO CITY otelimizde.

3.GÜN MEXICO CITY – GUATEMALA CITY UÇUŞU

Sabah kahvaltımızın ardındanMeksika Guatemala Hounduras turumuzun Guatemala yolculuğu başlıyor.Otelden ayrılarak Mexico City Havalimanı’na geçiyoruz. Pasaport & valiz işlemleri tamamladıktan sonra Mexico City – Guatemala City uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yolculuğun ardından havalimanında bizi bekleyen aracımızla Antigua Guatemala şehrine geçiyoruz. Guatemala, dünyaca bilinen Arabica cinsi kahvelerin üretildiği yerler arasında yer almaktadır. Serbest zamanımızda kahve üreticileriniz ziyaret edebilirsiniz. Konaklama ANTİGUA CITY otelimizde.

4.GÜN ANTIGUA – ATITLAN GOLU – PANAJACHEL

Sabah kahvaltımızın ardından rehberimiz eşliğinde Antigua şehir turu yapıyoruz. Gezimizin sırasında Antigua’nın tarihi sokaklarında kaybolacak; bol bol fotoğraf çekeceksiniz. Gezimizin ardından Atitlan Gölü kıyılarındaki Panajachel kasabasına varıyoruz. Buradaki serbest zamanımızda Atitlan Gölü kenarında yürüyüş yapabilirsiniz. Konaklama PANAJACHEL otelimizde.

5. GÜN ATITLAN GÖLÜ – CHICHICASTENANGO – GUATEMALA CITY

Sabah kahvaltımızın ardından bot ile Atitlan Gölü üzerinde gezintiye çıkacağız. Gezimiz sırasında Atitlan ve San Pedro La Laguna yerel köylerini ziyaret edeceğiz. Bu gezimiz sırasında Peder Ximenez tarafından Aziz Tomas Kilisesinde ortaya çıkarılan “PopolVuh” kutsal kitabını Chichicastenango’yu keşfedeceğiz. Buradaki gezimizin ardından Guatemala City’e dönüyoruz. Varışın ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama GUATEMALA CITY otelimizde.

6. GÜN GUATEMALA CITY - COPAN (HONDURAS)

Sabah kahvaltımızın ardındanMeksika Guatemala Hounduras turumuzun Honduras durağına geçmek üzere yolculuğumuz başlıyor.Yolculuğumuz sırasında Copan kasabasına uğruyoruz. Meksika ve Honduras sınırında yer alan bu sınır kasabasında gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Honduras’ın en önemli Milli Parkı Copan Park’a uğruyoruz. Maya medeniyetinin efsane başkenti Copan’ı ziyaret ediyoruz. Guatemala, kahveleri ve puroları ile ünlü olduğu için buradan alışveriş yapabilirsiniz. Buradaki gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama COPAN otelimizde.

7. GÜN COPAN – IZABAL – RIO DULCE

Sabah kahvaltımızın ardından Izabel Gölü’ne yolculuğumuz başlıyor. Deniz ile bağlantısı olan lagün gölü Izabel’de yağmur ormanlarının ve doğal yaşamın keyfini çıkarabilirsiniz. Izabel Gölünde tekne turumuzun ardından kolonyal dönemden kalma Castillo de San Felipe’yi ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından Rio Dulce bölgesine geçiyoruz. Varışın ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama RIO DULCE otelimizde.

8. GÜN RIO DULCE – TIKAL -FLORES

Sabah kahvaltının ardından Flores – Peten bölgesinde olacağız. Katılımcılarımızla Tikal Antik şehrini göreceğiz. Mayaların efsane şehirlerinden Tikal’de ihtişamlı tapınakları gördükten sonra öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından Peten bölgesine geçiyoruz. Peten Gölünde tekne turu yapıyoruz. Tekne turunun ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama FLORES otelimizde.

9. GÜN FLORES - CANCUN UÇUŞU

Sabah kahvaltının ardından Flores şehrinde gezi için serbest zamanımızı kullanıyoruz. Ardından Flores Havalimanı’na geçiyoruz. Yerel havayolu ile Flores – Cancun uçuşuyla Cancun’a geçiyoruz. Yolculuğun ardından konaklama yapacağımız otele transfer oluyoruz. Konaklama CANCUN otelimizde.

10. GÜN CANCUN -CHICHEN ITZA

Sabah otelimizde kahvaltının ardından Meksika Yukatan yarımadasının en büyük Maya Antik şehri ChichenItza’yagidiyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ChichenItzaAntik kentini keşfediyoruz. 700-900 yıllar arasında Mayaların inşa ettiğiKukulkan Piramidi ve diğer tarihi yapıları geziyoruz. Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımaktadır. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmaktadır. Bunlar; Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir. Toltek’lerChichenItza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’larToltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi ve yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunuyor. Turumuzun ardından grubumuzla öğle yemeği yiyoruz. ChichenItzagezimizin ardından konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Konaklama CANCUN otelimizde.

11. GÜN CANCUN – ISTANBUL

Sabah kahvaltımızın ardından Cancun Havalimanı’na geçiyoruz. Pasaport ve valiz işlemlerinin ardından Cancun – İstanbul uçuşuyla dönüş yolcuğumuz başlıyor. Meksika Guatemala Houndurasturumuz sona eriyor.

12. GÜN İSTANBUL’A VARIŞ

Uçuşumuzun ardından İstanbul Havalimanı’na varış. Bir başka Avrupa Rüyası turunda görüşmek üzere.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Meksika Vizesi 40 USD (yeşil pasaport) (Normal [Bordo] Pasaport Hamilleri bu vizeden muaftır/online ücretsiz vize alınması gerekmektedir)

Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri) Eğer pasaportlarında halen geçerli; ABD – KANADA – SCHENGEN – İNGİLTERE vizeleri mevcut ise – MEKSİKA VİZESİNE İHTİYAÇ DUYMADAN GİRİŞ YAPABİLİRLER.

ÖDEME PLANI

4750 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

KALİTE POLİTİKAMIZ

Avrupa Rüyası turları, tur lideri ya da koordinatör vb. adları taşıyan kişilerle düzenlenmez. Profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilir.

Avrupa Rüyası turlarında ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmez. Katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlar. Avrupa Rüyası için katılımcıların menfaatleri kısa vadeli yüksek karlardan daha önemlidir.

Avrupa Rüyası, tüm rotalarında konaklama yapılacak şehirleri dünyanın en popüler şehirleri arasından seçer. (Cape Town, Oslo, Havana, Londra, Manchester, Liverpool Budapeşte, Prag, Stockholm Amsterdam, Roma, Lizbon, Paris, Venedik gibi) Benzer organizasyonlara oranla en fazla konaklama şehri bulunan organizasyondur. Konaklamalar katılımcıların yorulmaya başladıkları zaman dilimine göre dizayn edilir. Katılımcının tüm şehirlerden maksimum fayda sağlaması öngörülür. Konaklama yapılan oteller 3 & 4 yıldızlı olup şehir merkezlerine ya da ulaşıma yakın otellerden seçilir ve en fazla iki kişilik odalarda konaklama yapılır.

Avrupa Rüyası bireysel katılan katılımcıların yalnızlığını derinleştirmez. Diğer tur şirketleri gibi 500 Euro'ya varan single farkı ücreti uygulamaz. "En iyi rota, en uygun fiyat" mottosuyla hareket eder.

Avrupa Rüyası ekibi kar marjlarını öncelemez; şoföründen tur rehberine, yol danışmanlarından vize ekibine kadar tüm ekibimiz, katılımcıların bu yaşına kadar bu seyahati hayal ettiğini, arkadaşlarına ve ailesine anlattığını ve en önemlisi tur ücretini zor şartlarda temin ettiğinin bilincindedir. Beklentilerinin, hayal ettiklerinin hayatlarının en güzel günlerini geçmesi için tur detayları için aylarca hazırlık yapar. Başvuru anından itibaren katılımcının kendini tur satın alan bir kişi gibi değil bu muhteşem maceranın ve ekibin bir parçası olduğunu hissetmesini sağlar.

Avrupa Rüyası katılımcısının tur fiyatlarının orantısız artmasına sebep olabilecek abartılı reklam politikası izlemez. Tüm enerjisini katılımcı adaylarının hayallerinin gerçekleşmesi için harcar.

Avrupa Rüyası'nın kalite ölçüsü, daha önce Avrupa Rüyası'na katılan katılımcılarının görüş ve düşünceleridir. Avrupa Rüyası’na bugüne katılan katılımcılarda memnuniyet oranı % 93‘tür. Bu seviyeyi korumak için 7/24 çalışır.

Avrupa Rüyası, Avrupa kıtasına dönük organizasyonlar düzenleyen İstanbul, Ankara ve İzmir şubeleri bulunan tek kurumsal markadır.

Avrupa Rüyası T.C. Kültür Turizm Bakanlığı gözetiminde faaliyet gösteren bir seyahat acentasıdır. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)‘a bağlıdır. Belge No:10058. Kaçak turizm faaliyetlerinin karşısındadır.

Avrupa Rüyası katılımcısı tur satın aldığı andan itibaren “Seyahat Güvence Paketi” ile tüm haklarını garanti altına alabilir. Avrupa Rüyası & HDI Sigorta A.Ş. işbirliğiyle hazırlanan protokolle katılımcılarına tur satın aldığı andan itibaren haklarını (Turdan Cayma - İptal hakkı, Vize Reddi, Beklenmedik Tedavi Giderleri, Tıbbi Acil Durumlar, Kaza Durumları, Tıbbi Amaçlı Nakil/Ülkeye Geri Dönme vb.) saklı tutma imkanı sağlar. Otobüsle Avrupa turlarında bu kapsamda bir şartname Türkiye’de ilk ve tektir.