BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme 1995 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • RUSYA BEYAZ GECELER DÖNEMİNDE
 • TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL
 • MOSKOVA – ST. PETERSBURG TREN YOLCULUĞU
 • TÜRK HAVA YOLLARI KALİTESİYLE

GEZİLECEK ŞEHİRLER

Rusya Beyaz Geceler turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1. Moskova
 • 2. St. Petersburg
7 GÜN
5 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Moskova (3 gece)
 • 2. St. Petersburg (2 gece)

* Rusya turu boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3 ve 4 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz her gece konaklamalıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Moskova / St. Petersburg – İstanbul uçak bileti
 • 5 gece otel konaklaması (2 kişilik odalarda)
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (5 gün)
 • Moskova – St. Petersburg tren yolculuğu
 • Şehir vergileri
 • Tüm ekstra turlar
 • Kremlin Sarayı Müze Bileti
 • Moskova Tekne Turu
 • St. Petersburg Tekne Turu
 • Hermitaj Müze Bileti
 • St. Petersburg Rus Gecesi
 • Moskova Metrosu Gezisi
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Bagaj Hakkı (20 kg geçmeyen valiz hakkı)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Rusya e-vize ücreti
 • Seyahat güvence paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, yerel servisler ve rehber şoför için bahşişleri - 30 EURO

MÜSAİT TARİHLER

 • 1995 € 17 - 23 AĞUSTOS
  %84 Dolu
 • 1995 € 16 - 22 AĞUSTOS 2025
  %44 Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • MOSKOVA METRO TURU

  “Onlar krallara saraylar yaptılar, biz ise halka saraylar yapacağız” diyerek inşa edilen Sovyet metrosunun Stalin bölgesindeki eşsiz güzellikteki duraklarını rehber eşliğinde keşfedeceğiz.

 • NAZIM HİKMET

  Büyük Türk Şairi Nazım Hikmet'in mezarının bulunduğu Novodevichy Rahibe Manastırı ve Mezarlığı’nı ziyaret edeceğiz. Bu mezarlıkta yine dünya edebiyatında adından söz ettirmiş Çehov, Gogol ve daha bir çok ünlü edebiyatçının da mezarları bulunuyor.

 • KREMLİN SARAYI TURU

  Kremlin Sarayı Moskova’nın merkezinde bulunur ve meydanın ilk yapısıdır. Kreml Rusça’da kale anlamına gelmektedir. Moskova ve Rusya’nın simgesi haline gelen yapının mimarları; Konstantin Thon, Nikolay Ivanovitsj Tsjitsjagov’dur. Saint-Basile Katedrali yalnız Moskova’nın değil Rusya’nın da en orijinal eseridir. Rus Mimar Barma tarafından yapılan katedralde her kubbenin yüksekliği deseni ve renkleri birbirinden farklıdır. Kremlin Sarayı halen Rus hükümeti tarafından kullanılsa da içerisinde bulunan diğer saraylar müze olarak kullanılmaktadır.

 • HERMİTAGE MÜZESİ

  Rusya’nın en görkemli şehirlerinden biri olan St Petersburg’da dünyaca ünlü Hermitage Müzesi’ni gezeceğiz. İngiltere’deki British Museum’dan ve Fransa’daki Louvre Museum’dan sonra dünyanın en büyük ve en önemli müzesi olarak bilenen Hermitage Müzesi, 3 milyondan fazla sanat eseriyle dünya üzerindeki en önemli sanat merkezlerinden biri.

TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı Rusya Turu ile Beyaz Geceler döneminde Moskova ve St. Petersburg şehirlerini gezeceksiniz!

Tüm ekstra turlar dahil konseptimizle, katılımcılarımız single farkı ödemeden yurtdışı turu yapacaklar. Profesyonel kokartlı rehber eşliğinde yapacağımız turumuzda her gece konaklamalı olup uçaklı yurtdışı turu gerçekleştireceğiz. Ve hepsinden önemlisi turumuzda 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeyeceksiniz.

1. GÜN İSTANBUL - MOSKOVA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde belirtilen saatte buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından İstanbul – Moskova tarifeli uçuşumuzla Moskova Vnukovo Havalimanına varıyoruz. İnişin ardından kontrolden geçtikten sonra Moskova’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Moskova şehir turumuza başlıyoruz. İlk olarak Moskova’nın siyasi ve toplumsal olaylarına tanıklık eden Kızıl Meydan’ı geziyoruz. Bu gezimizde Korkunç İvan döneminde yaptırılan Rusya’nın simge yapılarından Aziz Vasil Katedrali’ni ve ünlü Rus prensleri Minin ve Pozharski’yi göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından Kremlin Sarayı, Bolşoy Tiyatrosu, Lenin Mozalesi ve Duma Parlamento Binaso gibi yerleri gezeceğiz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Moskova otelimizde.

2. GÜN MOSKOVA

Sabah kahvaltının ardından katılımcılarımızla Kremlin Sarayı gezimize başlıyoruz. 15. yy sonunda inşa edilmiş Kremlin Sarayı içerisinde Kremlin Müzeleri, Saray Kompleksi, Başkanlık ve İdari Binalar, Uzay Ağacı gibi yerleri göreceğiz. Bu gezimizde uzaya ilk çıkan insan Yuri Gagarin’in görevini gerçekleştirdikten sonra diktiği ağaç olan “Uzay Ağacını” göreceğiz. Daha sonrası dileyen katılımcılarımız müze içerisinde yer alan Ünlü Çariçe Katerina’nın 5000 adet elmastan oluan tacını görebilirler. Buradaki gezimizin ardından katılımcılarımızla Moskova Metrosu ve Novodevici Mezarlığı gezilerimizi gerçekleştireceğiz. İlk olarak 1931 yılında Komünist rejim döneminde inşa edilmiş görkemli Moskova metrolarını göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından Çehov, Gogol, Mayakowski, Bulgakov, Eisenstein, Kruşçev ve Nazım Hikmet’inde mezarının yer aldığı Novodevici Mezarlığını ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından Moskova’nın en işlek caddesi olan Arbat Caddesi’ni geziyoruz. Burada Rusya’nın en ünlü sanat sokağında serbest zaman değerlendireceğiz. Serbest zamanın ardından Moskova’nın güzel etkinliklerinden Moskova Nehir turu yapıyoruz. Nehir turu boyunca şehrin siluetini oluşturan yapıları göreceğiz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama Moskova otelimizde.

3. GÜN MOSKOVA

Sabah kahvaltının ardından tüm gün Moskova’da serbest zaman. Alışveriş yapabilir, dilediğiniz müzeleri gezebilirsiniz. Konaklama Moskova otelimizde.

4. GÜN MOSKOVA – ST. PETERSBURG (Tren Yolculuğu)

Sabah kahvaltının ardından Moskova tren garına doğru hareket ediyoruz. Moskova – St. Petersburg hızlı trenimizle yapacağımız yaklaşık 5 saatlik keyifli bir yolculuk sonrası St. Petersburg tren garına varıyoruz. Tren garında bizi bekleyen aracımızla St. Petersburg şehir merkezine hareket ediyoruz. Rusya’nın Moskova’dan sonra en büyük ikinci şehri St. Petersburg’u geziyoruz. Rus Çarı I. Petro tarafından kurulan şehirde Nevski Caddesi, Kanlı Katedral, Kış Sarayı ve Saray Meydanı göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama St. Petersburg otelimizde.

5. GÜN ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltının ardından Hermitaj Müzesi, Tekne Gezisi, Peter ve Paul Katedrali gezilerimize başlıyoruz. İlk olarak Neva Nehrinin kenarında yer alan içerisinde dünyanın en eski halısından, “Altın Elbiseli Adam”dan, Kâbe’nin kapısından, eşsiz elyazmalarından modern sanatın önemli eserlerine kadar yaklaşık 4 milyon eseri barından, Hermitaj Müzesi’ni geziyoruz. Gezimizin ardından St. Petersburg kanallarında tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne gezimizde St. Petersburg’un simge yapılarını panoramik olarak göreceğiz. Bu gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Sonrasında otelden ayrılarak Rus gecesi için St. Petersburg’un en güzel restoranlarından birinde, yemek eşliğinde sunulan muhteşem dans gösterisini izleyeceğiz. Konaklama St. Petersburg otelimizde.

6. GÜN ST. PETERSBURG

Sabah kahvaltının ardından tüm gün St. Petersburg’da serbest zaman. Alışveriş yapabilir, dilediğiniz müzeleri gezebilirsiniz. Rehberimizin belirttiği saatte buluşarak havalimanı transfer oluyoruz. Gece yarısından sonra ise uçuşumuz olacaktır.

7. GÜN ST. PETERSBURG – İSTANBUL

St. Petersburg Pulkovo Havalimanına transfer işlemleri sonrası bilet, check-in ve bagaj işlemlerini gerçekleştiriyoruz. St. Petersburg – İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Uçuşumuzun ardından İstanbul’a varış. Bir sonraki rüya rotada buluşmak üzere…

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.
2) Kimlik fotokopisi
3) 1 adet vesikalık fotoğraf

Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Rusya Turistik e-vize ücreti 120 € ‘dur. Rusya’ya serbest giriş sağlayan bir vizedir.

Umuma Mahsus (Bordo) sahipleri vize almak zorundadırlar.

Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 30 güne kadar ki seyahatlerinde vizeden muaftır.

Hizmet (Gri) pasaport sahipleri 30 güne kadar ki seyahatlerinde vizeden muaftır.

Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri 90 güne kadar ki seyahatlerinde vizeden muaftır.

Rusya vize ücreti her başvuru sahibi için (Çocuk ve Bebekler dahil) ayrı ayrı vize ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Avrupa Rüyası çözüm ortağı olan vize danışmanlarımız başvurunuzun olumlu sonuçlanması için süreci takip edecektir.

Başvuru için pasaport geçerlilik tarihi, program tarihi itibariyle en az 2 yıl olmalıdır.

İstenen evraklar, yaş, meslek vb. kriterlere göre değiştiğinden kesin kaydı gerçekleşen katılımcılarımız danışmanlarımızla iletişime geçecektir.

Vize başvurusu için gerekli evraklar program tarihinden en geç 90 gün önce vize danışmanlarımıza ulaştırılmış olması gerekmektedir.

ÖDEME PLANI

1995 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ:

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 495 €

1. Taksit - 500 € - Takip eden ayın 15’i 

2. Taksit - 500 €

3. Taksit - 500 €

Şartnamenin tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Avrupa Rüyası turları, tur lideri ya da koordinatör vb. adları taşıyan kişilerle düzenlenmez. Profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilir.

Avrupa Rüyası turlarında ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmez. Katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlar. Avrupa Rüyası için katılımcıların menfaatleri kısa vadeli yüksek karlardan daha önemlidir.

Avrupa Rüyası, tüm rotalarında konaklama yapılacak şehirleri dünyanın en popüler şehirleri arasından seçer. (Cape Town, Oslo, Havana, Londra, Manchester, Liverpool Budapeşte, Prag, Stockholm Amsterdam, Roma, Lizbon, Paris, Venedik gibi) Benzer organizasyonlara oranla en fazla konaklama şehri bulunan organizasyondur. Konaklamalar katılımcıların yorulmaya başladıkları zaman dilimine göre dizayn edilir. Katılımcının tüm şehirlerden maksimum fayda sağlaması öngörülür. Konaklama yapılan oteller 3 & 4 yıldızlı olup şehir merkezlerine ya da ulaşıma yakın otellerden seçilir ve en fazla iki kişilik odalarda konaklama yapılır.

Avrupa Rüyası bireysel katılan katılımcıların yalnızlığını derinleştirmez. Diğer tur şirketleri gibi 500 Euro'ya varan single farkı ücreti uygulamaz. "En iyi rota, en uygun fiyat" mottosuyla hareket eder.

Avrupa Rüyası ekibi kar marjlarını öncelemez; şoföründen tur rehberine, yol danışmanlarından vize ekibine kadar tüm ekibimiz, katılımcıların bu yaşına kadar bu seyahati hayal ettiğini, arkadaşlarına ve ailesine anlattığını ve en önemlisi tur ücretini zor şartlarda temin ettiğinin bilincindedir. Beklentilerinin, hayal ettiklerinin hayatlarının en güzel günlerini geçmesi için tur detayları için aylarca hazırlık yapar. Başvuru anından itibaren katılımcının kendini tur satın alan bir kişi gibi değil bu muhteşem maceranın ve ekibin bir parçası olduğunu hissetmesini sağlar.

Avrupa Rüyası katılımcısının tur fiyatlarının orantısız artmasına sebep olabilecek abartılı reklam politikası izlemez. Tüm enerjisini katılımcı adaylarının hayallerinin gerçekleşmesi için harcar.

Avrupa Rüyası'nın kalite ölçüsü, daha önce Avrupa Rüyası'na katılan katılımcılarının görüş ve düşünceleridir. Avrupa Rüyası’na bugüne katılan katılımcılarda memnuniyet oranı % 93‘tür. Bu seviyeyi korumak için 7/24 çalışır.

Avrupa Rüyası, Avrupa kıtasına dönük organizasyonlar düzenleyen İstanbul, Ankara ve İzmir şubeleri bulunan tek kurumsal markadır.

Avrupa Rüyası T.C. Kültür Turizm Bakanlığı gözetiminde faaliyet gösteren bir seyahat acentasıdır. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)‘a bağlıdır. Belge No:10058. Kaçak turizm faaliyetlerinin karşısındadır.