VİETNAM KAMBOÇYA LAOS TURU

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Vietnam Kamboçya Laos turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1. VİETNAM Hanoi, Halong Bay, NinhBinh
 • 2. LAOS LuangPrabang, ElephantVillage, TadSae Şelaleleri, VangVieng, Vientiane
 • 3. TAYLAND Phimai, NakhonRatchasima
 • 4. KAMBOÇYA SiemReap, AngkorThom, AngkorWat
12 GÜN
9 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Hanoi (3 gece)
 • 2. LuangPrabang (2 gece)
 • 3. SiemReap (2 gece)
 • 4. NakhonRatchasima
 • 5. Vientiane

Vietnam Kamboçya Laos turu boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz 9 gece konaklamalıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Hanoi / SiemReap – İstanbul uçak bileti
 • Hanoi – LuangPrabang ara uçuş bileti
 • 9 gece otel konaklaması (2 kişilik odalarda)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (9 gün)
 • Programda belirtilen olan öğle akşam yemekleri
 • Şehir vergileri
 • Tüm ekstra turlar
 • Hanoi Şehir Turu
 • LuangPrabang Şehir Turu
 • Tam GÜN ANGKOR WAT
 • ANGKOR THOM Turu
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Bagaj Hakkı (20 kg geçmeyen valiz hakkı)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Vietnam – Kamboçya - Laos Vize Ücretleri (Yeşil pasaportu olan katılımcılar Vietnam vizesinden muaftırlar)
 • Seyahat güvence paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 85 EURO

2023 - 2024 TARİHLER

 • 3950 €22 KASIM - 03 ARALIK 2023
  100% Dolu
 • 3950 €22 OCAK-02 ŞUBAT 2024
  100% Dolu
 • 3950 €27 OCAK-08 ŞUBAT 2024
  100% Dolu
 • 3950 €06-16 KASIM 2024
  68% Dolu

TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı Vietnam Kamboçya Laos turu ile tek seferde Uzakdoğu’nun egzotik ülkelerini gezmeye hazır mısınız! Avrupa Rüyası ile 12 günde 13 şehir gezerek; her sabah başka şehirde uyanacağız. Şimdi hayallerini gerçekleştirmenin tam zamanı! Hayallerini erteleme, koltuğunu kaptırma!

Tüm ekstra turlar dahil konseptimizle, katılımcılarımız single farkı ödemeden yurtdışı turu yapacaklar. Profesyonel kokartlı rehber eşliğinde yapacağımız turumuzda her gece konaklamalı gerçekleştireceğiz. Ve hepsinden önemlisi turumuzda 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeyeceksiniz.

1. GÜN İSTANBUL – HANOİ

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur günü belirlenen saatte buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından tarifeli uçuşumuzla Hanoi havalimanına hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.

2. GÜN HANOİ

Uçuşun ardından öğle saatlerinde Hanoi havalimanına ulaşıyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerimizi yaptıktan sonra havalimanında bizi bekleyen otobüsümüzle otele transfer oluyoruz. Otele yerleştikten sonra rehberimiz eşliğinde Hanoi şehir turumuzu yapıyoruz. Hanoi şehir turumuzda HoanKiem Gölü, LyThaiTo Büstü, Bgoc Son Tapınağı, HoChiMinhMozalesi, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı, BaDinh Meydanı ve PillarPagoda’sı görülecek yerler arasındadır. Akşam iste Hanoi’ye özgü Su Kuklası tiyatrosu gösterisine katılacağız. Etkinlik sonrası otele transfer. Konaklama Hanoi otelimizde.

3. GÜN HALONG BAY

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kızıl Delta bölgesindeki Halong Körfezine yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından geleneksel bir bambu tekneye binerek Körfez turumuzu gerçekleştireceğiz. Bu gezi süresince küçük adalar arasında seyahat edeceğiz. Ardından bizi bekleyen kanolar ile Gökyüzü Sarayı Mağarasını gezeceğiz. Turumuzun ardından aracımızla otelimize geçeceğiz. Konaklama Hanoi otelimizde.

4. GÜN ANTİK ŞEHİR NINH BINH

Sabah kahvaltının ardından Vietnam’ın eski çağlarına yolculuk yapacağız. Hanoi şehrinin 1000 yıl önceki tapınaklarını, yaşam alanları, çeltik tarlalarını ve karst manzaralarını göreceğimiz NinhBinh’e yolculuğumuz başlıyor. 11. yüzyılda Hanoi'nin öncü rolünü üstlenmeden önce antik Vietnam'ın başkenti olan NinhBinh'evarılıyor.Bu yörede, göreceğimiz yerler arasında , Tam Din Coc Mağaraları ve 10. yüzyılda hüküm süren Kral Dinh&King Le'ye ithaf edilen eski tapınakların bulunduğu çok sayıda güzel manzara bizleri bekliyor. Turumuzun ardından otele transfer. Konaklama Hanoi otelimizde.

5. GÜN LUANG PRABANG

Sabah kahvaltı sonrası, havalimanına geçiyoruz. Havalimanında hazırlıkların ardından LAOS ‘a uçuyoruz. Uçuşun ardındanLuangPrabang şehrine varıyoruz.Laos’un merkezinde yer alan UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan 58 komşu köyden oluşanLuangPrabang’ı rehberimiz eşliğinde gezmeye başlıyoruz. LuangPrabang'daki ilk durağınız şehrin en eski tapınağı Wat Sene ve muhteşem WatXiengThong. Mekong Nehri kıyısında güzel bir bahçede yer alan WatXiengThong, LuangPrabang'ı keşfedeceğiz. Ardından, Laos'un tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek için etkileyici WatVisounstupasına ve WatAham ve Wat Mai tapınaklarına gideceğiz. Gezimizin ardından otele transfer. Konaklama Luang Prabang otelimizde.

6. GÜN ELEPHANT VILLAGE – TAD SAE ŞELALELERİ

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ElephantVillageveTadSaeŞelaleleri turlarımızı gerçekleştireceğiz.İlk ziyaret noktamız, bozulmamış, doğal yeşil çevrenin ortasında şehir dışından Fil kampı olacak. Akarsu ve nehirler aracılığıyla ormanların ve ormanların içindeki eğlenceli fil sürüşlerinin etkileyici deneyiminin tadını çıkaracağız. Eşi benzeri olmayan bir deneyim. Daha sonra yakındaki bir yerel restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra uzun nehir teknelerine binerek TAD SEA Şelalesi’nin gideceğiz. Burası arzu edenlerin yüzme imkanı bulacağız doğal bir havuz gibi (YANINIZDA HAVLU / MAYO/ YEDEK TSHIRT bulundurun) Şelale gezimizi takiben Akşam erken saatlerde LuangPrabang'a geri döneceğiz. Konaklama Luang Prabang otelimizde.

7. GÜN VANG VIENG – VIENTIANE

Sabah kahvaltı sonrası Laos’un başkenti Vientiane’ye geçiyoruz. Yolculuğumuz sırasında VangVieng kasabasına uğrayacağız. 19. yüzyılda yağan Çinli Ho'ya karşı bir savunma sığınağı olarak kullanılan ThamJang Mağarası’nı ziyaret edeceğiz. Nam Mağarası Vadisi ve ana mağaradaki kireçtaşı duvarındaki bir açıklıktan güzel bir VangVieng kasabası manzarasını izleme imkanımız olacak.Ban PhaTang'daki geleneksel Lao Lum Köyü’nü ziyaret etmek için Nam Song Nehri'nde bir tekne yolculuğu yapacağız. Bu gezilerimizin ardından başkent Vientiane’ye vardıktan sonra panoramik şehir turu yapacağız. Konaklama Vieantiane otelimizde.

8. GÜN VIENTIANE – PHIMAI – NAKHON RATCHASIMA

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Tayland’ın efsanevi ve tarihi bölgesi kenti NakhonRatchasima’ya ulaştıktan sonra burada tıpkı AnkorWat benzeri bir antik kenti ziyaret edeceğiz. Ardından bölgede konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Nakhon Ratchasima otelimizde.

9. GÜN PHIMAI – POI PET – SIEM REAP

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra uzun fakat çok keyifli bir gün bizleri bekliyor. Kamboçya sınırına giderek ülkeye giriş işlemlerimizi yapacağız. Burada işlemlerimizi yaptıktan sonra Kamboçya’nın PoiPetu şehrine ulaşıyoruz. Burada panoramik şehir turumuzu yaptıktan sonra yolculuğumuza devam ederek SiemReap kentine ulaşacağız. Konaklama SiemReap otelimizde.

10. GÜN ANGKOR WAT - ANGKOR THOM TAM

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan AngkorThom turumuz başlıyor. İlk durağımız AngkorThom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Phnom BaKheng Tapınağı’nı gezdikten sonra efsanevi insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan AngkorWat gezimizi güneşi batırarak tamamlıyoruz. Akşam ise geleneksel danslar gösterini izlemek için rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Dansları izleyeceğimiz ve yemek yiyeceğimiz bir akşam bizi bekliyor. Etkinlik sonrası otele geçiyoruz. Konaklama SiemReap otelimizde.

11. GÜN SIEM REAP - İSTANBUL

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasıSiemReap’te serbest zamanımız olacak. Dileyen katılımcılarımız alışveriş yapabilirler. Serbest zamanın ardındanhavalimanına geçiyoruz. Yolculuk sonrası check-in, pasaport kontrol ve valiz teslim işlemlerini tamamladıktan sonra tarifeli uçağımızla İstanbul yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. (Varış bir sonraki gündür) Bir sonraki rüya rotada buluşmak üzere…

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Laos, Vietnam ve Kamboçya Türk Vatandaşlarına vize uygulamaktadır.

Vietnam Yeşil Pasaporta vize uygulamamaktadır. Vietnam vizesi alabilmek için C1 Belgesi alınması zorunludur. Bu belgeyi acenteniz size 85Euro karşılığında karşılığında verecektir. C1 belgesine ilave olarak misafirlerimiz kapıda 25-USD ödeme yaparak vizelerini alacaklardır.Kapıda 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6 cm boyutlarında) gerekmektedir.

Kamboçya Vizesi ise; (Yeşil pasaporta vize alınması gerekmektedir.)

Tur bitiş tarihi itibariyle geçerlilik süresinin minimum 6 ay olması ve yeni çipli pasaportlardan olması gerekmektedir. 2 Adet resim(arka tarafı beyaz, 4x6cmboyutlarında) Misafirlerimiz kapıda 40 Euro ödeme yaparak vizelerini alabileceklerdir. Kapı vize ücretleri ülke kararı ile değişiklik gösterebilir.)

Laos Vizesi – 100 Euro (1 Fotoğraf gereklidir)

ÖDEME PLANI

3950 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

3-5 kişi üzeri grup katılımlarından kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 20 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

KALİTE POLİTİKAMIZ

Avrupa Rüyası turları, tur lideri ya da koordinatör vb. adları taşıyan kişilerle düzenlenmez. Profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilir.

Avrupa Rüyası turlarında ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmez. Katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlar. Avrupa Rüyası için katılımcıların menfaatleri kısa vadeli yüksek karlardan daha önemlidir.

Avrupa Rüyası, tüm rotalarında konaklama yapılacak şehirleri dünyanın en popüler şehirleri arasından seçer. (Cape Town, Oslo, Havana, Londra, Manchester, Liverpool Budapeşte, Prag, Stockholm Amsterdam, Roma, Lizbon, Paris, Venedik gibi) Benzer organizasyonlara oranla en fazla konaklama şehri bulunan organizasyondur. Konaklamalar katılımcıların yorulmaya başladıkları zaman dilimine göre dizayn edilir. Katılımcının tüm şehirlerden maksimum fayda sağlaması öngörülür. Konaklama yapılan oteller 3 & 4 yıldızlı olup şehir merkezlerine ya da ulaşıma yakın otellerden seçilir ve en fazla iki kişilik odalarda konaklama yapılır.

Avrupa Rüyası bireysel katılan katılımcıların yalnızlığını derinleştirmez. Diğer tur şirketleri gibi 500 Euro'ya varan single farkı ücreti uygulamaz. "En iyi rota, en uygun fiyat" mottosuyla hareket eder.

Avrupa Rüyası ekibi kar marjlarını öncelemez; şoföründen tur rehberine, yol danışmanlarından vize ekibine kadar tüm ekibimiz, katılımcıların bu yaşına kadar bu seyahati hayal ettiğini, arkadaşlarına ve ailesine anlattığını ve en önemlisi tur ücretini zor şartlarda temin ettiğinin bilincindedir. Beklentilerinin, hayal ettiklerinin hayatlarının en güzel günlerini geçmesi için tur detayları için aylarca hazırlık yapar. Başvuru anından itibaren katılımcının kendini tur satın alan bir kişi gibi değil bu muhteşem maceranın ve ekibin bir parçası olduğunu hissetmesini sağlar.

Avrupa Rüyası katılımcısının tur fiyatlarının orantısız artmasına sebep olabilecek abartılı reklam politikası izlemez. Tüm enerjisini katılımcı adaylarının hayallerinin gerçekleşmesi için harcar.

Avrupa Rüyası'nın kalite ölçüsü, daha önce Avrupa Rüyası'na katılan katılımcılarının görüş ve düşünceleridir. Avrupa Rüyası’na bugüne katılan katılımcılarda memnuniyet oranı % 93‘tür. Bu seviyeyi korumak için 7/24 çalışır.

Avrupa Rüyası, Avrupa kıtasına dönük organizasyonlar düzenleyen İstanbul, Ankara ve İzmir şubeleri bulunan tek kurumsal markadır.

Avrupa Rüyası T.C. Kültür Turizm Bakanlığı gözetiminde faaliyet gösteren bir seyahat acentasıdır. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)‘a bağlıdır. Belge No:10058. Kaçak turizm faaliyetlerinin karşısındadır.

Avrupa Rüyası katılımcısı tur satın aldığı andan itibaren “Seyahat Güvence Paketi” ile tüm haklarını garanti altına alabilir. Avrupa Rüyası & HDI Sigorta A.Ş. işbirliğiyle hazırlanan protokolle katılımcılarına tur satın aldığı andan itibaren haklarını (Turdan Cayma - İptal hakkı, Vize Reddi, Beklenmedik Tedavi Giderleri, Tıbbi Acil Durumlar, Kaza Durumları, Tıbbi Amaçlı Nakil/Ülkeye Geri Dönme vb.) saklı tutma imkanı sağlar. Otobüsle Avrupa turlarında bu kapsamda bir şartname Türkiye’de ilk ve tektir.