Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu ile 12 günde 9 ülke 15 şehir keşfetmeye hazır mısın? Norveç fiyortlarından Flam kasabasına, İskandinavya’nın muhteşem kuzey manzaralarından Polonya’nın ve Baltık ülkelerinin eşsiz şehirlerine kadar bütün Kuzey Avrupa’yı tek seferde Avrupa Rüyası ile keşfetmeniz mümkün.

Her üç kişiden birinin hayalinde yatan gezi rotasıdır İskandinavya. İş hayatının hızlı ve yorucu temposundan kaçarak sığınacak liman mı arıyorsunuz. Doğal güzellikler içerisinde mitolojik bir seyahat mi yapmak istiyorsunuz. O zaman doğru yerde ve rotadasınız! İşte Avrupa Rüyası’nın tam da size göre bir rüya gibi rotası var: İskandinav Rüyası!

Otobüsle Avrupa turunun lider firması olan Avrupa Rüyası, genç ve dinamik bir kadroyla katılımcılarının rüyalarını gerçekleştirmeye devam ediyor. Sen Avrupa’yı görmek istersen seni Avrupa Rüyası EKO ve PLUS’a, Balkanlara gitmek istersen Balkan Rüyası’na, Britanya’ya gitmek istersen Britanya Rüyası’na, safari yapıp Afrika’yı keşfedeyim dersen de seni Afrika Rüyası ile birbirinden rüya rotalarda her gün yeni bir şehirde uyanmanı sağlıyor. Merak edenler için Avrupa Rüyası’nın diğer rüya rotalarının linkini bırakıyorum.

Şimdi senin rüya rotana dönelim. İskandinav Rüyası! Uçak, gemi ve otobüs yolculuğunu içerisinde barındıran üçlü konsept bir Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası, katılımcılarını İskandinav mitolojisini keşfetmeye davet ediyor.

Avrupa Rüyası’nın rüya rotaları içerisinde yer alan Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası, 12 gün 9 ülke, 15 şehir kapsayan katılımcılarımıza Kuzey Avrupa’nın tamamına yakınını göstermeye amaçlayan, çok gezmeyi ve kültürel olarak bilgi hazinesini genişletmek isteyenler için benzersiz tur. 12 gün boyunca Kuzey Avrupa’nın altını üstüne getireceğiniz Kuzey Avrupa turu İskandinav Rüyası’nın ücreti ise 1695€’dur.

Özgün rotaya sahip olan İskandinav Rüyası ile iki gece Baltık ve Kuzey Deniz’inde gemi yolculuğunun keyfini süreceksiniz. Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm, Bergen-Hirtshals ve Gedser-Rostock gemi yolculukları ile doğa harikası, efsanevi Norveç fiyortları gezeceğiz ve Türk Hava Yolları uçağı ile gidiş-dönüş yolculuğu yapacağız. 

Gemi, otobüs ve uçak ulaşımlarını Kuzey Avrupa turunu birleştiren İskandinav Rüyası turunda konaklamalar Kuzey Avrupa’nın en gözde ve pahalı şehirleri arasından seçilmiştir. Gdansk (2 gece), Augustow, Rostock, Riga, Tallinn, Oslo, Bergen şehirlerinde konaklama otelleri ayarlanmıştır. Helsinki-Stockholm ve Bergen-Hirtshals gemilerinde konaklamalı yolculuk planlanmıştır. Konforlu kamaralarda yolculuk yapacaksınız. Katılımcıların Kuzey Avrupa turunda yorulmaya başlayacakları zaman dilimlerine göre düzenlenen konaklamalar 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda yapılmaktadır.

Kuzey Avrupa Turu İskandinav Rüyası Hangi Ülke ve Şehirlere Gidiyor?

Kuzey Avrupa turu ile İskandinav mitolojisi eşliğinde Vikinglerin izini süreceğimiz İskandinav yarımadasında fiyortlardan doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. 12 gün boyunca otobüsle Kuzey Avrupa turunda unutulmaz anılar biriktireceğiniz 9 ülke ve 15 şehri gezecek olan katılımcılar “Kuzey Avrupa kültürünü yakından tanıma fırsatını” yakalayacaklar.

İskandinav Rüyası yolculuğunuzda Kuzey ve Baltık Denizi’nde toplamda 4 gemi yolculuğu yapıyorsunuz. Birinci sınıf, konforlu gemi yolculuklarınızdan iki tanesi konaklamalı ve uzun yolculuklar. Diğer ikisi ise 2-3 saatlik kısa seyirlik yolculukları kapsıyor. İlk gemi yolculuğunuz Tallinn – Helsinki arasında 3 saat sürüyor. Yolculuk boyunca Finlandiya’nın Baltık Denizi’ndeki adalarını görerek yolculuk yapma deneyimi yaşıyorsunuz. İkinci gemi yolculuğunuz ise Helsinki – Stockholm arasında 17 saate yakın süren konaklamalı bir gemi yolculuğu oluyor. Bindiğiniz gemide oyun salonlarından, kafeteryaya, casinodan, duty free mağazalara kadar birçok hizmet bulunuyor. Konaklamalarınızda 4 kişilik kamara odalarda oluyor. İsteğinize göre iki kişilik kamara odalarda alabiliyorsunuz. Üçüncü gemi yolculuğu ise Norveç fiyortlarında! Ünlü Norwegian Cruise Line adı verilen fiyort tur gemileriyle Bergen – Stavanger – Hirtshals arasında konaklamalı gemi yolculuğu yapıyorsunuz. Bu eşsiz yolculuk boyunca dünyaca ünlü doğa harikası Norveç fiyortlarını görüyorsunuz. Konaklamalı gemi yolculuklarınıza üstelik kahvaltılar da dahil!

AVRUPA RÜYASI, Kuzey Avrupa turunda diğer firmaların aksine ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmedenkatılımcının minimum maliyetlerle Kuzey Avrupa’yı keşfetmesini sağlamaktadır. Macera dolu yolculuğa çıkarken Avrupa Rüyası, diğer turların aksine katılımcılarına sürprizler hazırlamaktan da geri kalmıyor. İskandinav Rüyası turu kapsamında Kuzey Avrupa’yı gezmenin yanında başka firmaların ekstra tur olarak sattıkları Norveç fiyortları, Trakai gölü, Flam Kasabası, Gdansk, Augustow ve Anklam yerlerin turlarını programına dahil ederek “katılmcıların seyahatini güzelleştirme ve hayallerini zenginleştirme” ilkesini önemsemiştir.

Hangi Ülkelere Gidiyoruz?

NORVEÇ, İSVEÇ, DANİMARKA, FİNLANDYA, ESTONYA, LİTVANYA, LETONYA, POLONYA, ALMANYA

Hangi Şehirlere Gidiyoruz?

 • Polonya (Gdansk, Szczein, Augustow, Torun), İsveç (Stokholm),
 • Danimarka (Kopenhag), Finlandiya (Helsinki), Estyonya (Tallinn),
 • Norveç (Oslo, Bergen, Flam Kasabası, Norveç Fiyortları), Letonya (Riga),
 • Litvanya (Vilnius, Trakai Gölü ve Kalesi),
 • Almanya (Rostock, Anklam)

İskandinav Rüyası Hediye Ekstra Turlar

Trakai

Trakai, Litvanya’nın başkenti Vilnius‘a 28 km uzaklıkta ve Litvanya Grandüklüğü’nün eski başkentidir. Doğa harikası göl manzarası ve eşsiz mimarideki kalesiyle gezginlerin seveceği yerlerden. Litvanyalılar için önemli bir tatil yeri olmakla beraber, tarihi kalesi ve Karay Türklerinin yaşadığı yer olmasıyla Baltık Turu yapanlar için de oldukça keyifli bir keşif limanı.

Flam Kasabası

Norveç’in en derin fiyortlarından Sognefjord kıyısında küçük bir balıkçı köyü Flam. El değmemiş nehirler, şelaleler ve ormanların süslediği bir rotada yer alan Flam, “ilkokulda resim derslerinde öğrencilerin yaptığı dağların arasından akan nehir, bacası tüten bir ev ve eşsiz bir manzaranın yer aldığı resmin” canlı hali sizi bekliyor.

Bergen-Hirtshals Norveç Fiyortları Gemi Turu

Norveç’in fiyortlara açılan kapısı olan Bergen’den Norwegian Fjordline Cruise gemisi ile çıkacağınız yolculukta Stavanger uğramalı olarak eşsiz Norveç fiyortlarını gemide konaklama yaparak keşfedeceksiniz.

Norveç Fiyortları, Baltık Ülkeleri ve Kuzey Denizi Deneyimi

Avrupa Rüyası’nın Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası, rotasında otobüs, gemi ve uçak yolculuklarını barındırması ve özgün rotasıyla çok gezenlerin en çok tercih ettiği rüyalardan.

Türk Hava Yolları'nın İstanbul - Vilnius uçuşu ile başladığımız yolculuğumuzda Kuzey Avrupa’nın masal gibi şehirlerini gördükten sonra gemi yolculuğuyla fiyortları gezerek devam ediyoruz. Norveç fiyortlarını ve Flam bölgelerini geziyoruz. Kuzey ve Baltık Denizlerinde rüya gibi gemi yolculuklarımızın ardından Kuzey Avrupa şehirlerini gezmeye devam ediyoruz. Yolculuğumuzu Vilnius'tan İstanbul'a THY ile uçakla dönerek sonlandırıyoruz. Kuzey ve Baltık Denizi’nde konforlu büyük yolcu gemileri ile gemi yolculuğu fırsatı sunan İskandinav Rüyası, izlediği rota bakımından diğer turlara göre rotasında özgün tek firmadır.

İlk anda görenleri büyüleyen UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Bergen, kültürel sentez olarak farklı birikimlere sahip Oslo ve Stockholm, yaratıcı tasarım ve sanat üsluplarıyla dünya sanatına yön verene Kopenhag, Fiyortlar diyarı, huzurun taa kendisi olan Norveç’in Flam kasabasını tanıma, Kuzey ve Baltık Denizlerinde yapılan eşsiz deniz yolculuğu, 17. yy’dan günümüze neredeyse orijinal haliyle ulaşmış efsanevi İsveç İmparatoru kalyonu olan Vasa gemisi, doğa ile tarihin buluştuğu büyüleyici coğrafyada Vikingler’in izlerini takip ediyor ve mitolojik hikayeler eşliğinde onları hatırlatan misafirperver torunlarının izinde bir macera sizi bekliyor.

Kuzey Avrupa Turunda Konforlu Yolculuk

Avrupa Rüyası’nın 10 gece konaklamalı otobüsle Kuzey Avrupa turu olan İskandinav rüyasında konaklamaların 2 günü gemide. Hem geziyoruz hem de gemide yolculuk ile konaklamanın ayrıcalığını sürüyoruz. Ucuza kaçıp hostellerde konaklamak yerine, 4 yıldızlı otellerde konaklıyor ve katılımcılarımızın konforunu düşünüyoruz. Yeni otobüslerimiz birçok ihtiyaca cevap veriyor olmasına rağmen yine de şehirlerde gezdikten sonra otelimizde rahatça dinlenebileceğiz.  

Rotalarımızı belirlerken yolcuların konforunu ve güvenli seyahat etmesini düşünerek turlarını planlama yapıyoruz. Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası turu genel profili itibariyle bir gün otobüsle yolculuk bir gün otel konaklaması olacak şekilde planlanmıştır. Böylelikle yolcuların otobüs içerisinde yolculuk süresi ve otelde konaklayarak dinlenme dengesi oluşturulmuştur. Katılımıcılarımızın yorulmalarına imkan vermeden şehirleri gezme ve otellerinde konaklama fırsatı sunmaktadır.

Otobüsle Kuzey Avrupa turu yaparken yorgunluklarını en aza indirgemek için en fazla 2 yaşındaki Mercedes Travego marka lüks otobüsler ile yolculuk yapılmaktadır. Koltuk aralarının diğer standart otobüslere göre daha geniş olması açısından yorgunluğunuzu azaltacaktır. Ayrıca otobüslerdeki prizler ile teknolojik cihazlarınızı rahatça şarj edebileceksiniz. Otobüste yapılacak olan çay, kahve, su ikramlarıyla yol boyunca yorgunluğunuzu azaltmak hedeflenmiştir.

İskandinav Rüyası turumuzda Kuzey Avrupa’nın konforlu ve doğa manzarasına aşık olacağınız yollarında yolculuk yapacak ve Vikinglerin izinde İskandinav mitolojisini keşfetmenin keyfini süreceksiniz.

İskandinav Rüyası Nerelerde Konaklıyor?

Öncelikle katılımcılarının konforunu düşünerek 4* yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama fırsatı sunmaktadır. Otel konaklamalarına ayrıca sabah kahvaltılarının da tur fiyatına dahil olduğu İskandinav Rüyası turunda konforlu ve güvenli bir Kuzey Avrupa turu yaşayacaksınız.

Hiçbir harcamadan kaçmadan tamamen katılımcılarımızın konforunu ve güvenli bir yolculuk yapmasını düşünerek konaklama otellerini önemli şehirlerde, şehir merkezine en yakın yerlerde ayarlanmıştır. Ucuza kaçıp konaklama otellerini şehir merkezlerine bilmem kaç km uzakta otellerden seçmiyoruz. Özellikle ucuza kaçarak hostellerde hiç konaklamıyoruz.

Konaklama otellerimiz, gece otelden arkadaşlarınla çıkıp Kuzey Avrupa’nın hayran bırakan şehirlerinde eğlenip, bir yedikten sonra kolayca ulaşabileceğiniz yerlerde. Şehir merkezlerinde yer alan otellerde konaklayarak hem zamandan hem de katılımcılarımızın daha çok şehirleri tanımasına fırsat sunuyoruz.

Gdansk (2 gece), Augustow, Rostock, Riga, Tallinn, Oslo, Bergen şehirlerinde konaklama otelleri ayarlanmıştır. Helsinki-Stockholm ve Bergen-Hirtshals gemilerinde konaklamalı yolculuk planlanmıştır. Bu konaklamaya bir de Kuzey ve Baltık Deniz’inde gemi yolculuğu dahil olduğunu düşünün. İskandinav Rüyası farkıyla hem sınır kapılarına takılmadan geziyorsunuz hem de konforlu ve güvenli şekilde konaklıyorsunuz!

İskandinav Rüyası turunun Fiyatı Nedir?

12 gün boyunca 9 ülke 15 şehir göreceğiniz 10 gece konaklamalı rüya gibi bir Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası’nın ücreti ise 1695€’dur. 

İskandinav Rüyası Turu Fiyatına Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Vilnius, Vilnius-İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti (Turkish Airlines)
 • Tallinn-Helsinki, Helsinki-Stockholm arası lüks gemilerle deniz yolculuğu
 • Bergen - Hirtshals arası lüks Fjordline Cruise gemisiyle fiyort yolculuğu
 • Lüks otobüslerle şehirlerarası yolculuk
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • 10 gece konaklama
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Tüm ekstra turlar
 • Konaklama kahvaltıları (10 gün)
 • Şehir vergileri
 • 20kg Bagaj Hakkı

İskandinav Rüyası Turu Fiyatına Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze Ören Yerleri ücretleri
 • Schengen vize ücreti : 135 Euro (Yeşil pasaportu veya vizesi olmayanlar için)
 • Bireysel harcamalar ve yeme-içme masrafları
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Yurtdışı çıkış harcı

Kuzey Avrupa Turu İskandinav Rüyası Hangi Tarihlerde Gerçekleşiyor? 

Özgün rotasıyla ve Vikinglerin izinde her gün yeni bir şehirde uyanıp İskandinav mitolojisinin izini süreceğiniz İskandinav Rüyası’nın şimdiden birçok tarihi doldu! 15 gün sürecek masal gibi Kuzey Avrupa turu için siz de tarihinizi çok geç kalmadan seçin! Koltuğunu seç, hayallerini erteleme!

Kuzey Avrupa ve İskandinav Rüyası Tur Tarihlerimiz

3 Temmuz – 14 Temmuz 2019

17 Temmuz – 28 Temmuz 2019

29 Temmuz – 9 Ağustos 2019

10 Ağustos – 21 Ağustos 2019

İskandinav Rüyası turumuz haricinde diğer rüya rotalarımızın tanıtım filmlerini izlemek için tıklayın!

İskandinav Rüyası’na Kimler Katılabilir?

İskandinav Rüyası’na tek başınıza, arkadaşlarınızla ve ailenizle katılabilirsiniz. “Tek başımayım, katılsam sıkılır mıyım? Sorun yaşar mıyım?” gibi sorularınıza turun genel perspektifi yalnızda katılsanız otobüs içi aktiviteleriyle, şehirlerde yapılacak sürpriz gezilerle yolculuğunuz renklenecek. Genel katılımcı profili akademisyen, öğretmenler, memurlar, öğrenciler ve hayatına renk katmak için gezen kişilerden oluşan İskandinav Rüyası’nın tek katılsanız dahi edineceğiniz arkadaşlıklarla hayatınızın yolculuğuna çıkacaksınız.

İskandinav Rüyası’na katılım şartları nelerdir:   

İskandinav Rüyası’na hayalleri olan ve hayallerinin peşinden koşmayı bilen, İskandinav Rüyası’na katkıda bulunabilecek herkes katılabilir.

İngilizce bilme şartı yoktur.

 

İskandinav Rüyası’na nasıl başvurabilirim?

Otobüsle Kuzey Avrupa turu olan İskandinav Rüyası turuna www.avruparuyasi.com.tr  adresinde başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Websitemizde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarımızla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu İskandinav Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 numaramızdan yol danışmanlarımıza iletişim kurarak size uygun boş İskandinav Rüyası tur tarihini seçerek turumuza katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Avrupa Rüyası’nın farklarından biri olan web sitemizdeki "Gezgin Girişi" paneli ile tura katılım boyunca tüm bilgilerinizi, ödemelerinizi ve tur ayrıntılarınızı takip edebileceksiniz.

Sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize göndereceğiniz başvuru taleplerine ve sorularınıza sosyal medya hesaplarımız üzerinden yol danışmanlarımız hızlı şekilde cevap vereceklerdir.

Merak edenler için İskandinav Rüyası videomuzu paylaşalım dedik.Yol ile kalın, hayallerinizi ertelemeyin, koltuğunuzu kaptırmayın!

BLOG KATEGORİ