MERAK ETTİKLERİNİZ

Dünyanın 4 kıtasında faaliyet gösteren bir girişim olup ve seyahat kavramının öncülerinden olmamız her zaman bir adım
önde olmamızı ve katılımcılarımızın ihtiyaçlarına göre bu kavramın sürekli olarak şekillenmesini sağlamış, genç ve yeniliklere açık tecrübeli ekibimiz ile de sürekli ve pozitif değişim gücümüze güç katmıştır.

Neden Avrupa Rüyası?
Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüsle Avrupa turu olan Avrupa Rüyası ile 14 ülke 28 şehir gezeceksiniz. Kısacası Avrupa kıtasını tek seferde keşfetme fırsatı sizleri bekliyor. İtalya'da tarihi eserleriyle büyüleyen şehirlerini, Fransa Alsas – Loren kasabalarını, İsviçre Alp Dağları bölgesini, Hollanda'nın kasabalarını, Orta Avrupa'nın büyüleyici şehirlerini keşfedeceksiniz. Avrupa’nın en popüler şehirlerini keşfetmek, Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu ile artık çok kolay! Üstelik tüm otobüsle Büyük Avrupa turunda Adriyatik Denizi’nde konaklamalı gemi yolculuğu deneyimi sizleri bekliyor. Avrupa Rüyası EKO turumuzda 1 gece , Avrupa Rüyası PLUS turumuzda 2 gece Adriyatik Denizi'nde konaklamalı gemi yolculuğu yapıyoruz. Böylelikle gidiş yolculuğunda sınır kapılarında zaman kaybetmeden Shengen bölgesine geçiyor, sınır kapılarında zaman kaybetmiyor, pasaport-vize kontrolü gibi sıkıcı-gerici işlemlerle uğraşmıyoruz. Avrupa Rüyası ile sınır kapılarını aşmak kolay! Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turlarının en keyifli özelliği; “hadi geldik, burası Paris, gidin gezin” anlayışı yerine; TUREB'e bağlı profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehir turları yapıyorsunuz. Adım adım Paris'i gezerek önce tarihi yerlerin hikayelerini öğreniyor, saha sonrasında nereden ne alınır, nereden ne yenir gibi soruların cevaplarını öğreniyorsunuz. Ve Serbest zamanda doyasıya fotoğraf çekilmek içinde zamanınız oluyor. Tur lideri, genç lider gibi kişilerle şehir turları yapmak yerine; TUREB’e (Türkiye Turist Rehberler Birliği) bağlı kokartlı rehberle eşliğinde otobüsle Avrupa turu yapacaksınız. Şehirlerin tarihlerini dinleyecek, nerede ne yenir, ne alınır gibi tüyoları öğreneceksiniz. Avrupa Rüyası katılımcılarımızın verimli bir tur yapmasını düşünürken aynı zamanda konforlu konaklama yapmasına önem veriyoruz. Avrupa’da Best Western, Holiday Inn, Ibis Styles, Hilton, Radison Blu, Tulip Inn gibi marka zincir 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama yapıyorsunuz. Hepsinden önemlisi Avrupa Rüyası EKO ve PLUS turu, Türkiye’de en fazla konaklaması olan otobüsle Avrupa turudur! (Konaklama yapacağınız oteller tur sayfasındaki oteller bölümünden bakabilirsiniz.) Tüm Avrupa turların olmazsa olmazı, ekstra turlardır. Benzer firmaların 500-600 Euro miktarında ekstra tur sattığı dönemde, Avrupa Rüyası’nda tüm ekstra turlar katılımcılara hediye! “Arkadaşlar şuraya gideceğiz bu kadar para, vermeyeni benzinlikte bırakacağız, para verenler gezecek” mantığı Avrupa Rüyası’nda yoktur! Tüm katılımcılarımızla aile bilincinde, bir bütün olarak gezer ve ekstra turların keyfini çıkarırız!
Avrupa Rüyası neden bu kadar hesaplı?
Avrupa Rüyası her kesimden katılımcının programa dahil olmasını hedefler. Avrupa Rüyası tüm rotalarında katılımcının minimum maliyetlerle maksimum fayda sağlamasını hedefler. Katılım bedelleri toplam süre, konaklama sayısı, şehir sayısı ve sezonlara göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyata otobüsle Avrupa turu ve diğer Avrupa Rüyası turları ile Avrupa kıtasını gezmek ister misin?
Katılım ücretine neler dahildir?
Ulaşım, konaklama, konaklama kahvaltıları, şehir vergileri, seyahat sağlık sigortası, bilgilendirme kitapçığı, tüm ekstra turlar, mesleki sorumluluk sigortası profesyonel rehberlik hizmeti, katılımcı sertifikası.
Tur süresince ne kadar para harcarım?
Avrupa Rüyası turları ” Herkese Avrupa “ mottosuyla hazırlandığından dolayı katılımcılarının seyahat boyunca minimum maliyetlerle yurda dönüş yapmasını öncelemektedir. Bu sebeple ekstra tur vb. ad altında Avrupa Rüyası sizden 1 € dahi ekstra ücret talep etmez. Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu ve diğer yurtdışı turlarının tarihi yaklaştığında yol danışmanlarınız sizlere "Bilin İstedik" adında bir alışveriş listesi sizlere iletecekler. Ayrıca yine bu süreçte yanınıza neler almanız gerektiği konusunda sizlere bilgi verecekler. Yurtdışında harcanacak para miktarı kişiden kişiye değişmektedir. Bir miktar belirtecek olursak yanınıza 500-600 Euro kadar cep harçlığı alabilirsiniz. Kişisel harcamalarınız için, yemek masraflarınız ve hediyelik eşyalar için bu miktar size yeterli olacaktır. Ayrıca yine yurtdışında kullanıma açık kredi ile de harcamalarınızı yapabilirsiniz. Program tarihi yaklaştığında katılımcılara bir alışveriş listesi verilmektedir. Ekibimiz yolculuk öncesi bu detayların tamamını size bildirecektir. Neredeyse tüm ülkelerde Türk lokantası bulabilir ayrıca gidilen şehirlerin yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz.
Otobüsle Avrupa turu yapmak yorucu oluyor mu?
Her sabah başka ülkede uyanmanın adıdır Avrupa Rüyası. Bu eşsiz otobüsle Avrupa turunda elbet tatlı yorgunluklar yaşayacaksınız. Ama öyle “öldüm, bittim” diyeceğiniz yorgunluklarınız olmayacak. Siz tam yorulmaya başladığınız anda konaklamalar olacak; doğa harikası yerlere gideceğiz ve eğleneceğiz. Avrupa Rüyası, benzer otobüsle Avrupa turlarına oranla yol ve konaklama dengesine önem vermektedir. Avrupa Rüyası kaliteli otobüslerle çalışmayı prensip haline getirmiştir. Otobüsler tam donanımlıdır. Yolculuğumuzdaki ikinci önemli öge de bizce yollar. Gitmiş olduğumuz ülkelerin birçoğunda rahat yollar ve dinlenme tesisleri bulunmaktadır. Yolculuğunuz boyunca birçok kere otobüste olduğunuzu bile unutacaksınız. Otobüs evinize dönüşecek. Siz tam yorulmaya başladığınız anda konaklama yapılmaktadır. Rota planlaması buna göre yapılmış, en konforlu otobüsle Avrupa turudur. 16 günde 11 gece konaklama yapmaktadır. İki gece konaklama yapıp daha sonrasında bir gece otobüs yolculuğu tercih edilmektedir. Ya da üç gece üst üste konaklama, bir gece otobüsle yol şeklinde rota planlaması bulunmaktadır. Konforlu bir şekilde Avrupa şehirlerini gezelim mi?
Avrupa Rüyası’na katılmam için daha önce yurtdışına çıkmış olmam ya da yabancı dil bilmem gerekiyor mu?
AVRUPA RÜYASI turlarına katılım için daha önce yurt dışına çıkmış olmak veya yabancı dil bilmek gibi bir şart yoktur. Avrupa Rüyası turları süresince yabancı dil bilen profesyonel kokartlı rehberlerimiz sizlerin daima yanında olacaktır. Herhangi bir konuda ihtiyacınız olduğunda sizlere yardım etmektedirler. Dil bilme şartı yok ama sizler yinede günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek kelimeleri ve cümleleri biliyor olmanız sizlere tur sürecince fayda sağlayacaktır.
Şehirlerde zaman planlaması neye göre yapılıyor?
Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu ve diğer yurtdışı turlarındaki tüm zamanlamalar daha öncesinde uzman tur koordinatörlerimiz tarafından gezilmiş, denenmiş ve bunun üzerine verimli zaman geçirebileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Rotalarımızda gidilen her ülkede aynı oranda zaman geçirilmemektedir. Şehirlerin büyüklüğü, popülerliği ve geçirilecek en ideal vakitler, defalarca tecrübe edinilerek hazırlandığından dolayı Avrupa Rüyası turları en ideal planlama ölçüleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Mesela, Pisa Kulesi’nde 1 saat zaman geçirirken Roma gibi şehirde 30 saat, Paris'te 48 saat zaman geçirmekteyiz. Her sabah başka şehirde uyanıp Avrupa ülkelerini keşfedelim mi?
Avrupa Rüyası turlarına tek başıma katılacağım sıkılır mıyım?
Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turlarına tek başınıza katılmanızda hiçbir engel yok! Aksine tek başına Avrupa Rüyası turlarına katılmak demek; yeni arkadaşlıklar edinmek demek. Avrupa Rüyası turların en güzel özelliği aile ortamı havasında geçmesidir. Tek başına katılsanız bile ikinci günden itibaren insanlarla kaynaşmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye başlarsınız. Siz başkalarının fotoğrafını çekerken başkaları da sizin fotoğrafınızı çekecek; birlikte gülüp eğleneceksiniz. Tek katıldığınız için sizi, yaşınıza, mesleğinize ve hatta burcunuza uygun bir katılımcı ile eşleştireceğiz. O kişi aynı zamanda sizin koltuk ve otelde oda arkadaşınız olacak. Yeni arkadaşınızla tanışmaya hazır mısınız?
Şehirleri nasıl gezeceğim?
İsteyen katılımcılarımız profesyonel kokartlı rehberlerimiz eşliğinde şehirlerin tarihi, kültürel miraslarını gezebilir; isteyen katılımcılarımız da bireysel olarak da gruptan ayrı da gezebilmektedir. Avrupa Rüyası katılımcılarına her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında kısa bilgilendirmeler yapılır ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenir. Şehre varıldıktan sonra rehberli şehir turları yapılır. Önemli tarihi eserler, yerler rehberimiz tarafından gezdirilir ve anlatılır. Ayrıca nerede ne yenir, nereden ne alınır gibi önemli sorularınıza yanıtlar verilir. Rehberli şehir turunun ardından tüm katılımcılarımıza serbest zaman verilir. Bu serbest zamanda fotoğraf çekebilir, o şehrin lezzetlerini tadabilir, müzeleri gezebilir, alışveriş yapabilirsiniz. Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turunda her şeyi düşünüyoruz. Serbest zamanlarda neler yapacağınızı şimdiden planlamaya başlayın!
Ekstra tur ücreti öder miyim?
Avrupa Rüyası turları, tüm katılımcıların minimum maliyetlerle yurtdışı turu yapmalarını öncelemektedir. Bu sebeple ekstra tur vb. ad altında Avrupa Rüyası sizden 1 € dahi ekstra ücret talep etmez. Avrupa Rüyası turlarında rehber size "arkadaşlar, bugün Pisa Kulesi'ne kimler gitmek istiyor? Gitmek isterseniz fiyatı şu kadar. Gelmek istemeyenleri şurada bırakacağız ve tur sonrasında alacağız" gibi bir konuşma yapmayacak. Tüm katılımcılar her yeri birlikte gezecek. Tur boyunca ekstra turların hepsi katılımcılarımıza hediyemizdir!
Tek başıma katılsam single farkı öder miyim?
Avrupa Rüyası, tek başına turlara katılmak isteyenlere 500 Euro’ya kadar varan single farklarını uygulamaz. Avrupa Rüyası turlarında single farkı yok! Tek başınıza katılabilirsiniz. Tek katılmanız durumunda sizleri profilinize, yaşınıza, mesleğinize uygun başka bir katılımcı ile eşleştirir. Bu sebeple tadınızı kaçıracak single ücreti ödemek zorunda kalmazsınız. Avrupa Rüyası herkesin gezmesini kolaylaştırmak için sizlere kolaylık sağlar. Ayrıca, Avrupa Rüyası 2020 yılında Türkiye'nin gezgin dostu seyahat acentesi ödülüne layık görülmüştür. Gezgin ruhlu katılımcılarımızın yanındayız!
Otobüsle Avrupa turunda oturma düzeni nasıl belirleniyor?
Avrupa Rüyası turlarında her şey şeffaf ve katılımcı dostu uygulamalardır. Tur günü buluşma noktasında, tüm katılımcılarımızın huzurunda koltuk kurası çekilmektedir. Her katılımcı yanındaki arkadaşı ile koltuk kurasını çekmektedir. Böylelikle tur süresi boyunca oturacağınız koltuğu kendiniz belirlemiş oluyorsunuz. 3-4 kişilik bir aile olarak katılıyorsanız kurada çektiğiniz koltuğun yan koltuğu da size tahsis edilmektedir. Tek veya iki kişi katılımlarda ise çektiğiniz numara 20-21 ise yol arkadaşınızla birlikte otuyorsunuz. Şimdiden bol şans!
Valiz hazırlarken nelere dikkat etmeliyim?
Avrupa Rüyası turlarında tüm katılımcıların 1 adet ORTA BOY VALİZ + 1 adet SIRT ÇANTASI getirme hakları bulunmaktadır. Uçaklı turlarımızda ise valizlerin kilo sınırları tur öncesinde yol danışmanlarınız tarafından katılımcılara bildirilmektedir. Otobüslerde bagaj yeri kısıtlı olduğu için büyük boy getiren katılımcıların valizleri otobüslere alınmamaktadır. Diğer yol arkadaşlarınıza saygı göstermek ve kurallara uymak adına orta boy valiz haricinde valiz getirmeyiniz. Büyük boy valiz getirenlerin valizler araca alınmayacaktır. Kayıt sürecinde yol danışmanlarımız size “BİLİN İSTEDİK” adında bir liste gönderecekler. Bu listede valizinizde ve sırt çantanızda neler olması gerekiyor gibi tavsiyeler yer alacaktır. Otobüsle yolculuk sırasında her gün valizlerinizi, otobüsün bagaj kısmından alamayacağınız için; sırt çantasına, 1 çift kıyafet, önemli eşyalarınızı yedekleyeceksiniz. Valizlerinizi otel konaklamalarında alacağız. Gece yolculuğu olduğu günlerde sırt çantalarımıza kıyafetlerimizi hazırlayacağız. Bu süreçte rehberimiz, sizleri bilgilendirecektir.
Avrupa Rüyası'na katılmak için neler yapmalıyım?
Avrupa Rüyası turlarına her yaştan katılımcı başvurabilir, yaş sınırlaması yoktur. İlk olarak Avrupa Rüyası tur sayfasındaki “BAŞVURU YAP” bölümünden bir başvuru formu doldurmanız gerekiyor. Başvurunuzun ardından yol danışmanlarının başvurunuzu onaylamaktadır. Onay sonrası yol danışmanları tarafından aranıp tur hakkında ayrıntılı bilgiler tarafınıza iletilecektir. Bilgilendirme sonrası tura kayıt işlemlerini tamamlamanız için tur ücretinin ilk taksiti olan 245 Euro’yu ödemeniz gerekiyor. (Bu miktarı TL, USD, Sterlin cinsinden de ödeyebilirsiniz) Son olarak mail adresinize göndereceğimiz uluslararası seyahat sözleşmesini imzalayıp kimlik ve pasaport görüntünüzle bize iletmeniz gerekiyor. Bu işlemler sonrasında, kayıt işlemleriniz tamamlanıyor ve rüya yolculuğa merhaba diyorsunuz.