BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme 1995 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • TÜRK HAVA YOLLARI KALİTESİ İLE
 • HER GECE KONAKLAMALI
 • TÜM EKSTRALAR DAHİL İNGİLTERE TURU

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

İngiltere turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • İNGİLTERE Londra, Birmingham, Manchester, Newcastle, Alnwick, Durham, Oxford, Costwolds, Shrewsbury, Nottingham, Greenwich
7 GÜN
6 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Londra (3 gece)
 • 2. Birmingham
 • 3. Leeds
 • 4. Newcastle

İngiltere turu boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz 6 gece konaklamalıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Londra / Londra – İstanbul uçak bileti
 • 6 gece otel konaklaması (2 kişilik odalarda)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (6 gün)
 • Şehir vergileri
 • Tüm ekstra turlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Bagaj Hakkı (20 kg geçmeyen valiz hakkı)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • (Vize Ücreti – İstanbul 295 Euro, Ankara 295 Euro, İzmir 295 Euro) (Yeşil pasaporta vize gerekmektedir)
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 30 GBP

2024 TARİHLER

 • 25 TEMMUZ - 31 TEMMUZ
  100% Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • COSTWOLDS

  İngiltere'nin en güzel köylerine ev sahipliği yapan Costwolds’da cottage evleri ve İngiliz yerel yaşamını yerinde görme imkanınız olacak.

 • SHREWSBURY

  İngiltere'nin Kuzey Batı bölgesinde yer alan festivaller kasabası olarak anılan Shrewsbury, klasik İngiliz kasaba mimarisini görebileceğiniz yerler arasında yer alıyor.

 • ALNWICK

  İngiltere’nin kuzeyindeki Northumberland bölgesinde yer alan Alnwick, Harry Potter filmlerindeki Hogwarts Şatosuna ev sahipliği yapıyor.

 • DURHAM

  Kuzey İngiltere bölgesinde eskiden "Durham Kontluğu" içinde bir şehir bölgesi olan Durham, kaleleriyle, yüzlerce yıllık tarihi yapılarıyla önemli Orta Çağ şehirlerinden.

İNGİLTERE TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı İngiltere turu rotasını düzenleyen Avrupa Rüyası ile tek seferde Londra, Manchester, Newcastle, Birmingham, Costwold, Alnwick, Cambridge, Oxford, Shrewsbury, Greenwich şehirlerini keşfedelim mi? İngiltere turu ile 7 günde 10 şehir gezerek; her sabah başka şehirde uyanacağız.

Büyük İngiltere turumuzun hareket günü, İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminalindeki AVRUPA RÜYASI standında buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlıyoruz. Avrupa Rüyası yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma pasaport ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından İstanbul - Londra uçuşu ile yolculuğumu başlıyor.

1. GÜN İSTANBUL – LONDRA

İstanbul Sabiha Gökçen Dış Hatlar Terminalinde AVRUPA RÜYASI standından sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlanması. Ardından İstanbul-Londra tarifeli uçuşumuzla yolculuğa başlıyoruz. Varışın ardından bizi bekleyen aracımıza biniyoruz ve rehberimizle şehir turunu yapmak üzere Londra’ya transfer. Big Ben, Westminster Sarayı, London Eye, Tower Bridge göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turunun ardından otele transfer. Konaklama LONDRA otelimizde.

2. GÜN LONDRA

Sabah kahvaltının ardından rehberimizle Londra şehir turuna kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün birlikte Londra müzelerini geziyoruz. British Museum, National Museum göreceğimiz yerlerden bazıları. Müze gezileri sonrası serbest zaman. Gezinin ardından otele transfer. Geceleme LONDRA otelimizde.

3. GÜN LONDRA – CAMBRIDGE – NOTTINGHAM – LEEDS

Sabah kahvaltının ardından İngiltere’nin üniversiteler şehri Cambridge’ye hareket ediyoruz. Yolcuğumuzun ardından Cambridge şehir turumuzu gerçekleştirmeye başlıyoruz. King's College Chapel, Trinity College gibi yerleri geziyoruz. Gezimizin ardından Sherwood Ormanlarının kahramanı Robinhood hikayelerine konu olan Nottingham’a yolcuğumuz başlıyor. Varışın ardından Nottingham Kalesi, Old Market Square gezilecek yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Geceleme LEEDS otelimizde.

4. GÜN DURHAM – ALNWICK - NEWCASTLE

Sabah kahvaltının ardından bugün Büyük İngiltere turumuzun Harry Potter filmlerine konu olan Northumberland bölgesini gezmeye başlıyoruz. Durham’a hareket ediyoruz. Varışından ardından rehberimizle şehir turu yaptıktan sonra serbest zamanımızı kullanıyoruz. Gezimizin ardından Harry Potter filmlerindeki Hogwarts Kalesine ilham kaynağı olan Alnwick’e hareket ediyoruz. Yolcuğumuzun ardından Harry Potter filmlerine konu olan Alnwick’i keşfediyoruz. Gezimizin ardından Newcastle’a hareket ediyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Newcastle Kalesi, Tyne Köprüsü gibi yerleri gezeceğiz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Geceleme NEWCASTLE otelimizde.

5. GÜN MANCHESTER – SHREWSBURY – BIRMINGHAM

Sabah kahvaltının ardından Manchester’a yolculuğumuz başlıyor. İngiltere sanayisinin önemli şehirlerinden Manchester da Chinatown, Old Trafford, Manchester Katedrali gezilecek yerlerden bazıları. Gezimizin ardından Shrewsbury’e hareket. Varışından ardından rehberimizle şehir turu ve serbest zaman. Market HallSquare, St. Chads Katedrali gezilecek yerlerden bazılarıdır. Gezimizin ardından Birmingham’a hareket ediyoruz. Varışın ardından otele transfer oluyoruz. Geceleme BIRMINGHAM otelimizde.

6. GÜN BIRMINGHAM – COSTWOLDS – OXFORD - LONDRA

Sabah kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Birmingham şehir turu yapıyoruz. Rehberimiz eşliğinde Birmingham şehir turu yaptıktan sonra İngiltere'deki en güzel köylerden biri olan Costwolds’a geçiyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından İngiltere’nin üniversite şehri Oxford’a hareket. Yolculuk sonrası rehber eşliğinde şehir turu. Cornmarket Caddesi, Oxford Üniversitesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezi sonrası Londra’ya hareket. Geceleme LONDRA otelimizde.

7. GÜN LONDRA - İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Londra şehir turu yapıyoruz. Gezi sonrası dönüş yolculuğu için Londra Stansted Havalimanı hareket. Türk Hava Yolları’nın Londra-İstanbul tarifeli uçağıyla İstanbul’a uçuyoruz. Büyük İngiltere turumuz son buluyor. Başka bir rüya rotada görüşmek üzere. Avrupa Rüyası ile kalın.

Önemli Uyarı: Avrupa Rüyası; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

AVRUPA TURLARIMIZDA, MULTİ SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR. Yeşil pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Tura katılmak için başvuru yapacağım ama pasaportumun olmasına gerek var mı?

Pasaport başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu yüzden turlara başvuru sırasında pasaportunuzun olması zorunluluğu yoktur.

Pasaportumu ne zaman çıkartmalıyım?

Seyahatinize 3 ay kala vize işlemleriniz başlayacağı için tur başlangıç tarihinden 4 ay önce pasaportunuzun en az 2 yıllık olarak temin edilmiş olması gerekmektedir. Pasaportunuzun tur tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Pasaportumu nereden nasıl çıkartacağım?

Pasaport başvurunuzu tur başlangıç tarihinden en az 4 ay önce bulunduğunuz il ve ilçenin Nüfus Müdürlüğünden yapabilirsiniz. Randevunuzu www.epasaport.gov.tr adresinden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nüfus müdürlüğünüzden umuma mahsus (bordo), yeşil (hususi) ve diğer pasaport türleri için başvuru yapabilirsiniz. Bordo pasaport için gerekli olan belgeler:

1.T.C. Nüfus cüzdanı aslı

2.2 adet pasaport biyometrik resmi (Son 6 ayda çekilmiş olması önemli)

3.Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır.

4.Varsa daha önce alınmış pasaportların aslı

5.Pasaport harç ve cüzdan bedellerinin dekontu ile birlikte şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ortalama bir hafta içerisinde pasaportunuz çıkmaktadır. Pasaport işleminizi tamamladıktan sonra vize işlemlerine geçebilirsiniz. Yeşil pasaportlu veya AB vatandaşıysanız, vize için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Vize işlemlerini kendim yapabilir miyim?

İsteyen katılımcımız vize işlemlerini kendisi yapabilir ya da Avrupa Rüyası vize koordinasyon ekibi aracılığıyla başvurusunu yapabilir.

Vize işlemleri nasıl yapılıyor?

1. Katılımcılara tarafımızca konsolosluklardan randevu alınır. Randevu tarih ve saatleri konsoloslukların yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

2. Katılımcılara mail aracılığıyla vize evrak listesi gönderilir.

3. Evraklar hakkında her türlü soruyu vize koordinasyon ekibimize sorabilirsiniz.

4. Vize evraklarınız kontrol edilir, eksik ya da yanlış evrak varsa tarafınıza bildirilir.

5. Katılımcı vize randevusuna gelerek parmak izini verir. Vize işlemleri tamamlanır.

6. Konsolosluklar kişiye göre ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Vize başvurusu sırasında mülakat ya da benzeri görüşme olmamaktadır.

7. İstenen evrakların tamamı eksiksiz temin edilmelidir.

8. Katılımcıların son 6 aylık banka dökümlerini yanlarında vize başvurusuna gelirken getirmelidir ve son 10 gün içinde alınmış güncel olması gerekir. Son 6 aylık hesap dökümü bankadan kaşeli imzalı olmalıdır. Hareketli (sürekli kullanılan bir hesap) olmalıdır. Hesapta seyahat için kullanılmak üzere ayrılmış en az 8 bin TL bulunmalıdır.

9. Katılımcı öğrenciyse masraflarını karşılayacak kişinin (Sponsor olanın) evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı özel sektör çalışanıysa kendi şirketinin evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı memursa kendi kurumunun evraklarını hazırlamalıdır. Evraklarla ilgili detaylı bilgileri vize ekibimiz katılımcılara mail aracılığıyla bildirilir.

Vize işlemlerini hangi şehirden yapmalıyım?

Vize başvurusu yapacağınız il sizin ikamet adresiniz, okuduğunuz veya çalıştığınız şehre göre değişiklik göstermektedir. Vize işlemleriniz tur başlangıç tarihine 90 gün kala başlamaktadır. Gereken evraklar tamamladıktan sonra Avrupa Rüyası Vize Koordinasyon Ekibi aracılığıyla ile başvurunuzu gerçekleştirirsiniz.

ÖDEME PLANI

1995 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 795 €

1.Taksit - 600 € - Takip eden ayın 15’i

2.Taksit - 600 €

KALİTE POLİTİKAMIZ

Avrupa Rüyası turları, tur lideri ya da koordinatör vb. adları taşıyan kişilerle düzenlenmez. Profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilir.

Avrupa Rüyası turlarında ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmez. Katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlar. Avrupa Rüyası için katılımcıların menfaatleri kısa vadeli yüksek karlardan daha önemlidir.

Avrupa Rüyası, tüm rotalarında konaklama yapılacak şehirleri dünyanın en popüler şehirleri arasından seçer. (Cape Town, Oslo, Havana, Londra, Manchester, Liverpool Budapeşte, Prag, Stockholm Amsterdam, Roma, Lizbon, Paris, Venedik gibi) Benzer organizasyonlara oranla en fazla konaklama şehri bulunan organizasyondur. Konaklamalar katılımcıların yorulmaya başladıkları zaman dilimine göre dizayn edilir. Katılımcının tüm şehirlerden maksimum fayda sağlaması öngörülür. Konaklama yapılan oteller 3 & 4 yıldızlı olup şehir merkezlerine ya da ulaşıma yakın otellerden seçilir ve en fazla iki kişilik odalarda konaklama yapılır.

Avrupa Rüyası bireysel katılan katılımcıların yalnızlığını derinleştirmez. Diğer tur şirketleri gibi 500 Euro'ya varan single farkı ücreti uygulamaz. "En iyi rota, en uygun fiyat" mottosuyla hareket eder.

Avrupa Rüyası ekibi kar marjlarını öncelemez; şoföründen tur rehberine, yol danışmanlarından vize ekibine kadar tüm ekibimiz, katılımcıların bu yaşına kadar bu seyahati hayal ettiğini, arkadaşlarına ve ailesine anlattığını ve en önemlisi tur ücretini zor şartlarda temin ettiğinin bilincindedir. Beklentilerinin, hayal ettiklerinin hayatlarının en güzel günlerini geçmesi için tur detayları için aylarca hazırlık yapar. Başvuru anından itibaren katılımcının kendini tur satın alan bir kişi gibi değil bu muhteşem maceranın ve ekibin bir parçası olduğunu hissetmesini sağlar.

Avrupa Rüyası katılımcısının tur fiyatlarının orantısız artmasına sebep olabilecek abartılı reklam politikası izlemez. Tüm enerjisini katılımcı adaylarının hayallerinin gerçekleşmesi için harcar.

Avrupa Rüyası'nın kalite ölçüsü, daha önce Avrupa Rüyası'na katılan katılımcılarının görüş ve düşünceleridir. Avrupa Rüyası’na bugüne katılan katılımcılarda memnuniyet oranı % 93‘tür. Bu seviyeyi korumak için 7/24 çalışır.

Avrupa Rüyası, Avrupa kıtasına dönük organizasyonlar düzenleyen İstanbul, Ankara ve İzmir şubeleri bulunan tek kurumsal markadır.

Avrupa Rüyası T.C. Kültür Turizm Bakanlığı gözetiminde faaliyet gösteren bir seyahat acentasıdır. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)‘a bağlıdır. Belge No:10058. Kaçak turizm faaliyetlerinin karşısındadır.

Avrupa Rüyası katılımcısı tur satın aldığı andan itibaren “Seyahat Güvence Paketi” ile tüm haklarını garanti altına alabilir. Avrupa Rüyası & HDI Sigorta A.Ş. işbirliğiyle hazırlanan protokolle katılımcılarına tur satın aldığı andan itibaren haklarını (Turdan Cayma - İptal hakkı, Vize Reddi, Beklenmedik Tedavi Giderleri, Tıbbi Acil Durumlar, Kaza Durumları, Tıbbi Amaçlı Nakil/Ülkeye Geri Dönme vb.) saklı tutma imkanı sağlar. Otobüsle Avrupa turlarında bu kapsamda bir şartname Türkiye’de ilk ve tektir.

İNGİLTERE TURU OTELLER

ŞEHİR OTEL İSMİ
LONDRA Ibis London Excel Docklands
LONDRA Ibis Styles London Ealing
LONDRA Holiday Inn London Bloomsbury IHG Hotels
BİRMİNGHAM Hotel Ibis Styles Birmingham Centre
BİRMİNGHAM Hotel at Conference Aston, Birmingham
LEEDS DoubleTree by Hilton Leeds City Centre
LEEDS Clayton Hotel Leeds
NEWCASTLE Copthorne Hotel Newcastle
NEWCASTLE Leonardo Hotel Newcastle