İSVEÇ & NORVEÇ FİYORTLARI TURU

BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme 1995 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • TÜRK HAVA YOLLARI KALİTESİ İLE
 • HER GECE KONAKLAMALI
 • NORVEÇ FİYORTLARI TURU

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

İsveç & Norveç Fiyortları turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • İSVEÇ Stockholm, Göteborg, Örebro
 • NORVEÇ Oslo, Flam, Bergen, Tvindefossen, Geilo, Eidfjord, Hardanger Fiyordu, Sogne Fiyordu
7 GÜNDE
2 ÜLKE 8 ŞEHİR GEZECEĞİZ

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Oslo (2 gece)
 • 2. Bergen (2 gece)
 • 3. Stockholm
 • 4. Bergen

İsveç ve Norveç fiyortları turumuz boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz 6 gece konaklamalıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Stockholm / Oslo– İstanbul uçak bileti
 • 6 gece otel konaklaması (2 kişilik odalarda)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (6 gün)
 • Şehir vergileri
 • Tüm ekstra turlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Bagaj Hakkı (20 kg geçmeyen valiz hakkı)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Shengen Vize Ücreti (Yeşil pasaportu veya hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaftırlar)
 • Seyahat güvence paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 20 EURO

2024 TARİHLER

 • 19 – 25 AĞUSTOS 2024
  100% Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • FLAM KASABASI

  Norveç’in en derin fiyortlarından Sognefjord kıyısında küçük bir balıkçı köyü Flam. El değmemiş nehirler, şelaleler ve ormanların süslediği bir rotada yer alan Flam, “ilkokulda resim derslerinde öğrencilerin yaptığı dağların arasından akan nehir, bacası tüten bir ev ve eşsiz bir manzaranın yer aldığı resmin” canlı hali sizi bekliyor.

 • TVİNDEFOSSEN ŞELALESİ

  Norveç’in güzelliği ile ünlü Tvindefossen Şelalesi, ülkenin en önemli doğal turistik yerlerinden biri. Oldukça etkileyici ve fotojenik bir şelalede doğa ve fotoğraf molası vereceğiz.

 • NORVEÇ FİYORTLARI

  Doğa harikası, Vikingler diyarı Norveç fiyortlarını gezeceksiniz. Sogne fiyordu, Eidfjord, Hardanger Fiyordunu gezimiz süresince keşfedeceğiz.

TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı İsveç ve Norveç Fiyortları turu düzenleyen Avrupa Rüyası maceraya hazır mısınız! 7 gün boyunca tek seferde Hardanger FiyordU, Sogne Fiyordu, Oslo Fiyordu ve Eidford Bölgesini keşfedelim mi? İsveç ve Norveç fiyortları turumuzla 7 günde 2 ülke 8 şehir gezerek; Norveç’in en görkemli 4 büyük fiyordunu keşfedeceğiz.

Norveç Fiyortları turumuzun hareket günü, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde belirlenen saatte buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlıyoruz. Avrupa Rüyası yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma pasaport ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Türk Hava Yolları’nın İstanbul - Stockholm uçuşu ile yolculuğumu başlıyor.

1. GÜN İSTANBUL – STOCKHOLM

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlanması. Ardından Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Stockholm tarifeli uçuşu ile İskandinavya ve Norveç Fiyortları turumuz başlıyoruz. Stockholm Arlanda Havalimanına vardıktan sonra bizi bekleyen aracımızla Stockholm’e hareket ediyoruz. Varışın ardından rehberimizle Stockholm şehir turu yapıyoruz. Gamla Stan, Stortorget Meydanı, Stockholm Sarayı görülecek yerlerden bazıları. Gezi sonrası otele transfer.Konaklama STOCKHOLM otelimizde.

2. GÜN STOCKHOLM – ÖREBRO – GÖTEBORG

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından İsveç’in Örebro şehrine yolculuğumuz başlıyor. Yolculuk sonrası rehberimiz eşliğinde panoramik şehir turu yapıyoruz. Gezinin ardından Göteborg’a yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Göteborg şehir turu yapıyoruz. Gezi sonrası otele transfer. Konaklama GÖTEBORG otelimizde.

3. GÜN GÖTEBORG – OSLO

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılarak Norveç’in başkenti Oslo’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde geziyoruz ve sonrasında serbest zaman. Karl Johans Caddesi, Oslo Katedrali ve City Hall göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezi sonrası konaklama yapacağımız otele transfer. Konaklama OSLO otelimizde.

4. GÜN GEİLO – FLAM / SOGNE FİYORDU – BERGEN

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Norveç fiyortlarına yolculuğumuz başlıyor. Bugün yolculuğumuzda Norveç’in en görkemli üç fiyordundan birisi olan Sogne Fiyordu’nu göreceğiz. Yolculuğumuzda ilk olarak eski Viking köyü olan Geilo’ya uğruyoruz. Buradaki kısa molamızda eski Viking yaşamını yansıtan kültür alanını göreceksiniz. Geilo’daki kültür molamızın ardından Norveç fiyortlarının en bilinen kasabası Flam’a geçiyoruz. Varışın ardından katılımcılarımızla Sogne fiyordunun eşsiz güzelliğine tanık olacaksınız. Ayrıca burada ünlü Norveç outdoor markaları satan outletten alışverişte yapabilirsiniz. Buradaki gezimizin ardından Bergen’e yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama BERGEN otelimizde.

5. GÜN BERGEN – TVİNDEFOSSEN

Sabah kahvaltının ardından Norveç’in en güzel ve en büyük şelalesi olan Tvindefossen’e geçiyoruz. Tvindefossen aynı zamanda dünyaca ünlü su markası olan Voss’a da ev sahipliği yapıyor. Kaynağından Voss suyunu içme imkanınızda olacaktır. Bu doğa harikası yerde fotoğraf molası verdikten sonra Bergen’e dönüyoruz. Yolcuğumuzun ardından rehberimiz eşliğinde Bergen şehir turu yapıyoruz. Bryggen Limanı ve Hansa Rıhtımı, Balıkçı Çarşısı bölgesini keşfedeceğiz. Gezinin ardından otele transfer. Konaklama BERGEN otelimizde.

6. GÜN BERGEN – EİDFJORD / HARDANGER FİYORDU - OSLO

Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıp Eidfjord bölgesine geçiyoruz. Çocukken ilkokulda çizdiğimiz “dağın yamacında yanında ırmak akan ev resmini” hatırlıyorsanız, işte tam olarak oraya gidiyoruz. Doğa ile iç içe molamızın ardından Hardanger Fiyordu boyunca eşsiz bir yolculuk yapacağız. Yolculuğumuzun ardından Oslo’ya yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından heykelleri ile ünlü Vigeland Parkını ziyaret ediyoruz. Ardından otele transfer. Konaklama OSLO otelimizde.

7. GÜN OSLO – İSTANBUL

Sabah kahvaltının ardından bugün tüm gün serbest zamanımız olacak. Alışveriş yapabilir, hediyelik eşya alabilirsiniz. Ardından dönüş yolculuğu için otobüsümüzle Oslo-Gardermoen Havalimanı hareket ediyoruz. Pasaport, vize, check-in, bagaj işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları’nın Oslo - İstanbul tarifeli uçağıyla İstanbul’a uçuyoruz. İsveç ve Norveç Fiyortları turumuz sona eriyor. Başka bir rüya rotada görüşmek üzere. Avrupa Rüyası ile kalın.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Önemli Bilgilendirme

Yurt dışına seyahat edecek tüm yolcularımızın, mevcut geçerli bulunan pasaportlarının geçerlilik süresi en az 3 yıl olmalıdır. Ayrıca seyahat bitiminden sonrapasaport geçerlilik süreleri 6 ay daha olmalıdır.

AVRUPA TURLARIMIZDA, MULTİ SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR. Yeşil pasaport, gri pasaport, diplomatik pasaport sahipleri vizeden muaftır.

Tura başvuru yapacağım ama pasaportumun olmasına gerek var mı?

Avrupa Rüyası turlarına başvuru yapmak için pasaport olmasına gerek yoktur. Pasaportunuzu çıkartmadan da turlara başvuru yapabilirsiniz. Tura kayıt olduktan sonra pasaport başvurunuzu yaparak pasaportunuz çıkınca vize danışmanınıza pasaportunuzu beyan edebilirsiniz. Pasaport başvurunuzu tur kayıt işlemleri itibariyle yapabilirsiniz. Bu yüzden turlara başvuru sırasında pasaportunuzun olması zorunluluğu yoktur.

Pasaportumu ne zaman çıkartmalıyım?

Pasaportunuzu tur kayıt işlemlerinizi yaptıktan sonra yapabilirsiniz. Seyahatinize en az 4 ay kala vize işlemleriniz başlayacağı için en az 3 yıllık pasaportunuzu temin etmeniz gerekmektedir. Pasaportunuzun tur tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliğinin olması gerekmektedir.

Pasaportumu nereden nasıl çıkartacağım?

Pasaport başvurunuzu bağlı olduğunuz il ve ilçenin Nüfus Müdürlüğünden yapabilirsiniz. Randevunuzu randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alabilirsiniz. Detaylı bilgi için internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

Nüfus müdürlüğünüzden umuma mahsus (bordo), yeşil (hususi) ve diğer pasaport türleri için başvuru yapabilirsiniz. Bordo pasaport için gerekli olan belgeler:

1.T.C. Nüfus cüzdanı aslı

2.2 adet pasaport biyometrik resmi (Son 6 ayda çekilmiş olması önemli)

3.Müracaat sırasında parmak izi alınacaktır.

4.Varsa daha önce alınmış pasaportların aslı

5.Pasaport harç ve cüzdan bedellerinin dekontu ile birlikte şahsen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra ortalama bir hafta içerisinde pasaportunuz çıkmaktadır. Pasaport işleminizi tamamladıktan sonra vize işlemlerine geçebilirsiniz. Yeşil pasaportlu veya AB vatandaşıysanız, vize için herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Vize işlemlerini kendim yapabilir miyim?

İsteyen katılımcımız vize işlemlerini kendisi yapabilir ya da Avrupa Rüyası Vize Ekibi aracılığıyla başvurusunu yapabilir.

Vize işlemleri nasıl yapılıyor?

1. Katılımcılara vize ekibimiz tarafından konsolosluklardan randevu alınır. Randevu tarih ve saatleri konsoloslukların yoğunluğuna göre değişkenlik göstermektedir.

2. Katılımcılara mail aracılığıyla vize evrak listesi gönderilir.

3. Evraklar hakkında her türlü soruyu Avrupa Rüyası vize ekibimize sorabilirsiniz.

4. Vize evraklarınız kontrol edilir, eksik ya da yanlış evrak varsa tarafınıza bildirilir.

5. Katılımcı vize randevusuna gelerek parmak izini verir. Vize işlemleri tamamlanır.

6. Konsolosluklar kişiye göre ek evrak isteme yetkisine sahiptir. Başvuru yapılan konsolosluğa göre vize başvurusu sırasında mülakat ya da benzeri görüşme yapılabilmektedir.

7. İstenen evrakların tamamı eksiksiz temin edilmelidir.

8. Katılımcıların son 6 aylık banka dökümlerini yanlarında vize başvurusuna gelirken getirmelidir ve son 7 gün içinde alınmış güncel olması gerekir. Son 6 aylık hesap dökümü bankadan kaşeli imza sirküsü ile alınmalıdır. Hareketli (sürekli kullanılan bir hesap) olmalıdır.

9. Katılımcı öğrenci, ev hanımı ise masraflarını karşılayacak kişinin (Sponsor olanın) evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı özel sektör çalışanıysa kendi şirketinin evraklarını hazırlamalıdır. Katılımcı memursa kendi kurumunun evraklarını hazırlamalıdır. Evraklarla ilgili detaylı bilgileri vize ekibimiz katılımcılara mail aracılığıyla bildirilir.

Vize işlemlerini hangi şehirden yapmalıyım?

Vize başvurusu yapacağınız il sizin ikamet adresiniz, okuduğunuz veya çalıştığınız şehre göre değişiklik göstermektedir. Vize işlemleriniz tur başlangıç tarihine 6 ay kala başlamaktadır. Gereken evraklar tamamladıktan sonra Avrupa Rüyası Vize Ekibi aracılığıyla ile başvurunuzu gerçekleştirirsiniz.

ÖDEME PLANI

1995 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 495 €

1.Taksit - 300 € - Takip eden ayın 15’i

2.Taksit - 300 €

3.Taksit - 300 €

4.Taksit - 300 €

5.Taksit - 300 €

KALİTE POLİTİKAMIZ

Avrupa Rüyası turları, tur lideri ya da koordinatör vb. adları taşıyan kişilerle düzenlenmez. Profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilir.

Avrupa Rüyası turlarında ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmez. Katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlar. Avrupa Rüyası için katılımcıların menfaatleri kısa vadeli yüksek karlardan daha önemlidir.

Avrupa Rüyası, tüm rotalarında konaklama yapılacak şehirleri dünyanın en popüler şehirleri arasından seçer. (Cape Town, Oslo, Havana, Londra, Manchester, Liverpool Budapeşte, Prag, Stockholm Amsterdam, Roma, Lizbon, Paris, Venedik gibi) Benzer organizasyonlara oranla en fazla konaklama şehri bulunan organizasyondur. Konaklamalar katılımcıların yorulmaya başladıkları zaman dilimine göre dizayn edilir. Katılımcının tüm şehirlerden maksimum fayda sağlaması öngörülür. Konaklama yapılan oteller 3 & 4 yıldızlı olup şehir merkezlerine ya da ulaşıma yakın otellerden seçilir ve en fazla iki kişilik odalarda konaklama yapılır.

Avrupa Rüyası bireysel katılan katılımcıların yalnızlığını derinleştirmez. Diğer tur şirketleri gibi 500 Euro'ya varan single farkı ücreti uygulamaz. "En iyi rota, en uygun fiyat" mottosuyla hareket eder.

Avrupa Rüyası ekibi kar marjlarını öncelemez; şoföründen tur rehberine, yol danışmanlarından vize ekibine kadar tüm ekibimiz, katılımcıların bu yaşına kadar bu seyahati hayal ettiğini, arkadaşlarına ve ailesine anlattığını ve en önemlisi tur ücretini zor şartlarda temin ettiğinin bilincindedir. Beklentilerinin, hayal ettiklerinin hayatlarının en güzel günlerini geçmesi için tur detayları için aylarca hazırlık yapar. Başvuru anından itibaren katılımcının kendini tur satın alan bir kişi gibi değil bu muhteşem maceranın ve ekibin bir parçası olduğunu hissetmesini sağlar.

Avrupa Rüyası katılımcısının tur fiyatlarının orantısız artmasına sebep olabilecek abartılı reklam politikası izlemez. Tüm enerjisini katılımcı adaylarının hayallerinin gerçekleşmesi için harcar.

Avrupa Rüyası'nın kalite ölçüsü, daha önce Avrupa Rüyası'na katılan katılımcılarının görüş ve düşünceleridir. Avrupa Rüyası’na bugüne katılan katılımcılarda memnuniyet oranı % 93‘tür. Bu seviyeyi korumak için 7/24 çalışır.

Avrupa Rüyası, Avrupa kıtasına dönük organizasyonlar düzenleyen İstanbul, Ankara ve İzmir şubeleri bulunan tek kurumsal markadır.

Avrupa Rüyası T.C. Kültür Turizm Bakanlığı gözetiminde faaliyet gösteren bir seyahat acentasıdır. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)‘a bağlıdır. Belge No:10058. Kaçak turizm faaliyetlerinin karşısındadır.

Avrupa Rüyası katılımcısı tur satın aldığı andan itibaren “Seyahat Güvence Paketi” ile tüm haklarını garanti altına alabilir. Avrupa Rüyası & HDI Sigorta A.Ş. işbirliğiyle hazırlanan protokolle katılımcılarına tur satın aldığı andan itibaren haklarını (Turdan Cayma - İptal hakkı, Vize Reddi, Beklenmedik Tedavi Giderleri, Tıbbi Acil Durumlar, Kaza Durumları, Tıbbi Amaçlı Nakil/Ülkeye Geri Dönme vb.) saklı tutma imkanı sağlar. Otobüsle Avrupa turlarında bu kapsamda bir şartname Türkiye’de ilk ve tektir.