BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme 4250 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • GÜNEY AFRİKA BOSTWANA ZAMBİYA ZİMBABWE TURU
 • 12 GÜN 4 ÜLKE 10 ŞEHİR
 • TÜRK HAVA YOLLARI İLE

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Büyük Afrika turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1. GÜNEY AFRİKA Cape Town, Hout Bay, Ümit Burnu, Simon’s Town, Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Johannesburg, Sun City, Pilanesberg Milli Parkı, Lesedi Köyü
 • 2. ZİMBABWE Viktorya Şelaleri
 • 3. BOSTWANA Chobe Milli Parkı
 • 4. ZAMBİYA Lusaka
12 GÜNDE
4 ÜLKE 10 ŞEHİR GEZECEĞİZ

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Cape Town (3 gece)
 • 2. Johannesburg (2 gece)
 • 3. Sun City
 • 4. Zimbabwe Bölgesi (2 gece)
 • 5. Lusaka

Büyük Afrika turu boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3 ve 4 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz 9 gece konaklamalıdır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Cape Town / Johannesburg – İstanbul Türk Hava Yolları uçak biletleri
 • Yerel Havayolları ile Cape Town - Johannesburg / Johannesburg – Viktorya Şelaleri tek yön ara uçuşu
 • Uçak içi yemek ve ikramlar
 • Bagaj hakkı (15 kg)
 • 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde 9 gece konaklama
 • Otellerde konaklama kahvaltıları
 • Ümit Burnu, Masa Dağı, Hout Bay, Stellenbosh Vadisi, Lesedi Köyü, Viktorya Şelaleri katılımcılarımıza hediyemizdir!!
 • Programda belirtilen tüm turlar tüm transferler
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Yerel personele verilmek bahşiş
 • Programda belirtilmeyen tüm yemekler
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 100 EURO

2024 TARİHLER

 • 4250 € 16 OCAK – 28 OCAK 2024
  Tamamlandı
 • 4250 € 22 AĞUSTOS - 02 EYLÜL 2024
  68% Dolu
 • 4250 € 23 EYLÜL - 03 EKİM 2024
  52% Dolu
 • 4250 € 17 - 29 EKİM 2024
  49% Dolu
 • 4250 € 21 KASIM - 03 ARALIK 2024
  45% Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • MASA DAĞI

  Cape Town’un simgesi olan Masadağı (Table Mountain), yağmur, buzullar, rüzgar gibi doğal koşulların etkisiyle yüz milyonlarca yıllık bir etkileşimle günümüzdeki şeklini almıştır. Masadağı, zirvesine ulaştığınızda size eşsiz bir okyanus ve Afrika manzarası sunuyor.

 • ÜMİT BURNU

  Portekizli denizci Bartholomeu Dias, tarafından 1488'de keşfedilen Ümit Burnu, Afrika kıtasının en güneyi. Diğer adıyla “Güney’in en güneyi”! Atlas Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun ikiye ayrıldığı noktadır. Ümit Burnu gezisinde Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

 • PILANESBERG MİLLİ PARKI

  Pilanesberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacaksınız. Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacaksınız.

 • LESEDİ KÖYÜ

  Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır.

 • VİKTORYA ŞELALERİ

  Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası alanıdır. Dünyanın yedi harikasından biridir. Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır.

 • CHOBE MİLLİ PARKI

  Chobe Ulusal Parkı, Botswana'nın ilk milli parkıdır ve ayrıca biyolojik olarak en çeşitli olanıdır. Chobe Milli Parkı’nda yürüyüş safarisi turu yapıyoruz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak.

BÜYÜK AFRİKA TURU PROGRAM

Avrupa Rüyası Büyük Afrika turu ile 12 günde 4 ülke 10 şehir keşfedeceğiz. Afrika’nın en ilgi çekici ülkeleri Güney Afrika, Zimbabwe, Bostwana, Zambiya’yı birlikte gezecek, Cape Town, Ümit Burnu, Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Pilanesberg Milli Parkı, Viktorya Şelaleri, Livingstone gibi yerleri keşfedeceksiniz. Yılbaşı turları ve sömestr tatilinde Büyük Afrika turunu kaçırma!

1 Euro dahi ekstra tur ücreti ödemek yok! Avrupa Rüyası’nda tüm ektra turlar ücretsiz ve fiyata dahil! Ayrıca Avrupa Rüyası turlarında tüm konaklamalar 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde sadece 2 kişilik odalarda! Şimdi hayallerini gerçekleştirmenin tam zamanı! Hayallerini erteleme, koltuğunu kaptırma!

BULUŞMA: İSTANBUL Yeni Havalimanı Buluşma

İstanbul Yeni Havalimanı’nda AVRUPA RÜYASI standında yol danışmanları ve koordinatörünüzle buluşma ve gerekli bilgilerin aktarılması. İşlemlerimizi ve check-in tamamlayarak; TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

Avrupa Rüyası Katılımcı Yorumlarını izlemek için tıklayınız!

1. GÜN İSTANBUL / Cape Town Uçuşu

TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Cape Town uçuşumuzu yapıyoruz. Sabah Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında aracımızla şehir merkezine ilerliyoruz. Konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben Cape Town şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı CAPE TOWN Water Front. Geceleme CAPE TOWN otelimizde.

2. GÜN CAPE TOWN - HOUTBAY - ÜMİT BURNU

Sabah kahvaltı sonrası misafirlerimizle turlarımıza devam ediyoruz. Otelimizden hareket edip Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Turlarımızın ardından yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Geceleme CAPE TOWN otelimizde.

3. GÜN CAPE TOWN - Masa Dağı - Stellenbosch Vadisi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası misafirlerimizle Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turu yapacağız. Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kapılacağız. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme CAPE TOWN otelimizde.

4. GÜN CAPE TOWN / JOHANNESBURG

Sabah otelimizden ayrılarak Cape Town’dan Johannesburg’a geçmek üzere havalimanına geçiyoruz. 06:00 uçağı ile JOHANNESBURG yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 08:00 gibi Johannesburg Havalimanına ulaşacağız. Eşyalarımızı otelimize bırakıyoruz. Daha sonrasında Sun City’e doğru yola çıkacağız. Eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Dünyaca meşhur sayfiye ve eğlence bahçesini geziyoruz. Gezimizin sonrasında öğle yemeğini burada yiyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz. Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari Kamyon aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize geçiyoruz. Geceleme JOHANNESBURG otelimizde.

5. GÜN SUN CITY / JOHANNESBURG

Sabah otelimizden ayrılarak Sun City‘e geçiyoruz. Sun City‘e varışımızı Sun Oteller grubuna ait özel tematik tesiste keyifli vakit geçireceğiz. Burada birçok aktivite bizi bekliyor. Turumuzun sonuna otelimize geçiyoruz. Geceleme JOHANNESBURG otelimizde.

6. GÜN Lesedi Köyü - JOHANNESBURG

Johannesburg şehir merkezine yakın bir bölgede yer alan, bir zamanlar altın madeni olarak işletilen bölgeyi ziyaret ediyoruz. Katılımcılarımızla Lesedi Kabile Köyü ziyareti yapacağız. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme JOHANNESBURG otelimizde.

7. GÜN JOHANNESBURG - VİKTORYA ŞELALERİ

Sabah otelimizden ayrılarak Zimbabwe’ye geçmek üzere havalimanına geçiyoruz. VİKTORYA ŞELALERİ yolculuğumuza başlıyoruz. Eşyalarımızı otelimize bırakıyoruz. Daha sonrasında Zimbabwe’nin en çok ziyaret edilen Milli Park bölgesinde Viktorya Şelaleri’ne doğru yola çıkacağız. Viktorya Milli Parkı’na yapacağımız ziyaretimizde çok ıslanacağız. O sebeple yanınıza ekstra tişört – giysi almakta fayda var. Viktorya Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler. İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası alanıdır. Dünyanın yedi harikasından biridir. Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan 1 gökkuşağı vardır. Geceleme ZİMBABWE otelimizde.

8. GÜN ZİMBABWE - BOSTWANA

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Zimbabwe’nin komşu ülkesi olan Bostwana’ya geçiyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor. Chobe Milli Parkı’nda yürüyüş safarisi turu yapıyoruz. Öğle yemeğimizi nehir kenarında aldıktan sonra tekne ile nehir safarisine devam ediyoruz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak. Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız. Geceleme ZİMBABWE otelimizde.

9. GÜN ZİMBABWE - LIVINGSTONE (ZAMBİYA)

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Zimbabwe’nin komşu ülkesi olan Zambiya’ya geçiyoruz. Kara yolculuğundan sonra Zambiya sınırına varıyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından Livinstone’a ulaşıyoruz. Yolculuk sonrası Livingstone’da kısa gezinti yapıyoruz. Livingstone gezimizi rehberimizle yaptıktan sonra otele transfer. Geceleme LIVINGSTONE otelimizde.

10. GÜN LIVINGSTONE - JOHANNESBURG

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına geçiyoruz. Yerel Havayolları ile Johannesburg’a uçuşumuzu yapacağız. Johannesburg’a varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapacağız. Daha sonra otelimize transfer. Geceleme Johannesburg otelimizde.

11. GÜN JOHANNESBURG / İSTANBUL

Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına geçiyoruz. TÜRK HAVAYOLLARI ile direkt uçuşu ile İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. (Varış bir sonraki gün olacaktır.) Başka bir rüya rotada görüşmek üzere. Avrupa Rüyası ile kalın.

Önemli Uyarı: Avrupa Rüyası; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

ÖDEME PLANI

Tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden Avrupa Rüyası?

Türkiye’nin en kapsamlı ve konforlu otobüsle Balkan turlarını organize eden Avrupa Rüyası ile Balkan coğrafyasını tek seferde gezebileceksiniz. Balkanların en popüler şehirlerini keşfetmek, Avrupa Rüyası ile artık çok kolay!

Avrupa Rüyası turlarının en güzel yanı; “hadi geldik, burası Budapeşte, gidin gezin” anlayışı yerine; profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehir turları yapacaksınız. Tur lideri, genç lider gibi kişilerle şehir turları yapmak yerine; TUREB’e (Türkiye Turist Rehberler Birliği) bağlı kokartlı rehberle eşliğinde otobüsle Orta Avrupa ve Balkan turu yapacaksınız. Şehirlerin tarihlerini dinleyecek, nerede ne yenir, ne alınır gibi tüyoları öğreneceksiniz.

Katılımcılarımızın verimli bir tur yapmasını düşünürken aynı zamanda konforlu konaklama yapmasına önem veriyoruz. Kendini ispatlamış, Avrupa’da marka zincir 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama yapıyorsunuz. Hepsinden önemlisi Balkan Rüyası turunda Türkiye’de en fazla konaklaması olan otobüsle Balkan turudur! (Konaklama yapacağınız oteller tur sayfasındaki oteller bölümünden bakabilirsiniz.)

Tüm turların olmazsa olmazı, ekstra turlardır. Benzer firmaların 500-600 Euro miktarında ekstra tur sattığı dönemde, Avrupa Rüyası’nda tüm ekstra turlar katılımcılara hediye! “Arkadaşlar şuraya gideceğiz bu kadar para, vermeyeni benzinlikte bırakacağız, para verenler gezecek” mantığı Avrupa Rüyası’nda yoktur! Tüm katılımcılarımızla aile bilincinde, bir bütün olarak gezer ve ekstra turların keyfini çıkarırız!

Avrupa Rüyası Neden Bu Kadar Hesaplı?

Avrupa Rüyası her kesimden katılımcının programa dahil olmasını hedefler. Avrupa Rüyası tüm rotalarında katılımcının minimum maliyetlerle maksimum fayda sağlamasını hedefler. Katılım bedelleri toplam süre, konaklama sayısı, şehir sayısı ve sezonlara göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyata Avrupa kıtasını gezmek ister misin?

Tura Katılmam için Ne Yapmam Gerekiyor?

Önce tur sayfasındaki “BAŞVURU YAP” bölümünden bir başvuru formu dolduruyorsunuz. Yol danışmanlarının başvurunuzu onaylamasından sonrası mail adresinize göndereceğimiz uluslararası seyahat sözleşmesini imzalayıp kimlik ve pasaport görüntünüzle bize iletmeniz gerekiyor. Tura kayıt işlemlerinizi tamamlamanız için son olarak tur ücretinin ilk taksiti olan 245 Euro’yu ödemeniz gerekiyor. Bu işlemler sonrasında, kayıt işlemleriniz tamamlanıyor ve rüya yolculuğa merhaba diyorsunuz.

Tura Katılmak için Yabancı Dil Bilmem Gerekiyor mu?

Avrupa Rüyası turlarına katılmak için yabancı dil bilme şartı aranmamaktadır. Tur boyunca yabancı dil bilen profesyonel kokartlı rehberlerimiz sizlere şehirlerde eşlik etmektedir. İhtiyacınız olduğunda sizlere yardım etmektedirler. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şeyleri biliyor olmanız sizlere gezi sırasında kolaylık sağlayacaktır. Hiçbir şey bilmiyorsak da şimdiden küçük pratikler yapabilirsiniz.

Otobüste Oturacağım Koltuk Nasıl Belirleniyor?

Tur günü buluşma noktamızda tüm katılımcılarımızın huzurunda koltuk kurası çekiyoruz. Böylelikle tur süresi boyunca oturacağınız koltuğu kendiniz belirlemiş oluyorsunuz. 3-4 kişilik bir aile olarak katılıyorsanız kurada çektiğiniz koltuğun yan koltuğu da size tahsis edilmektedir. Tek veya iki kişi katılımlarda ise çektiğiniz numara 20-21 ise yol arkadaşınızla birlikte otuyorsunuz. Şimdiden bol şans!

Valiz Hazırlarken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Tüm katılımcılarımızın 1 ORTA BOY VALİZ + 1 SIRT ÇANTASI getirme hakları bulunmaktadır. Otobüslerimizde bagaj yeri kısıtlı olduğu için büyük boy getiren katılımcıların valizleri otobüslere alınmayacaktır. Diğer katılımcı arkadaşlarınıza saygı göstermek ve kurallara uymak adına orta boy valiz haricinde valiz getirmeyiniz. Tur öncesi, yol danışmanlarımız size “BİLİN İSTEDİK” adında bir liste gönderecekler. Bu listede valizinizde ve sırt çantanızda neler olması gerekiyor gibi tavsiyeler yer alacaktır. Otobüsle yolculuk sırasında her gün valizlerinizi, otobüsün bagaj kısmından alamayacağınız için; sırt çantasına, 1 çift kıyafet, önemli eşyalarınızı yedekleyeceksiniz. Valizlerinizi otel konaklamalarında alacağız. Gece yolculuğu olduğu günlerde sırt çantalarımıza kıyafetlerimizi hazırlayacağız. Bu süreçte rehberimiz, sizleri bilgilendirecektir.

Tek Başıma Katılsam Single Farkı Öder miyim?

Avrupa Rüyası, tek başına katılımlarda 500 Euro’ya varan single farklarını sizlere uygulamaz. Tek katılsanız dahi sizlerde single farkı almadan; sizleri profilinize uygun bir katılımcı ile eşleştirir. Bu sebeple tadınızı kaçıracak single ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Ekstra Tur Ücreti Öder miyim?

Avrupa Rüyası ” Herkese Avrupa “ mottosuyla hazırlandığından dolayı katılımcılarının seyahat boyunca minimum maliyetlerle yurda dönüş yapmasını öncelemektedir. Bu sebeple ekstra tur vb. ad altında Avrupa Rüyası sizden 1 € dahi ekstra ücret talep etmez. Tur boyunca ekstra turların hepsi katılımcılarımıza hediyemizdir!

Otobüsle Balkan Turunda Sıkılır mıyım?

Otobüsle Balkan turu formatı, yurtdışı gezileri içerisinde en eğlenceli tur formatlarından biridir. Tek başınıza katılsanız bile ikinci günden sonra yeni arkadaşlarla tanışmaya başlayıp kocaman bir aile olmaya başlayacaksınız. Otobüs içerisindeki eğlence ortamıyla müzik eşliğinde şarkılar söyleyecek, dans edecek, eğleneceksiniz. Her sabah başka şehirde uyanmanın verdiği heyecanı kaçırma, yeni yol arkadaşlarıyla tanış.

Otobüsle Balkan Turu Yorucu Oluyor mu?

Her sabah başka şehri keşfedeceğiniz bu eşsiz otobüsle Balkan turunda elbet tatlı yorgunluklar yaşayacaksınız. Ama öyle “öldüm, bittim” diyeceğiniz yorgunluklarınız olmayacak. Avrupa Rüyası, benzer otobüsle Balkan turlarına oranla yol ve konaklama dengesine önem vermektedir. Siz tam yorulmaya başladığınız anda konaklama yapılmaktadır. Rota planlaması buna göre yapılmış, en konforlu otobüsle Balkan turudur. 10 günde 9 gece konaklama yapmaktadır. İki gece otobüs yolculuğu tercih edilmektedir. Konforlu bir şekilde Balkan şehirlerini gezelim mi?

Şehirlerde Zaman Planlaması Neye Göre Yapılıyor?

Rotamızdaki gidilen her ülkede aynı oranda zaman geçirilmemektedir. Şehirlerin büyüklüğü, popülerliği ve geçirilecek en ideal vakitler, defalarca tecrübe edinilerek hazırlandığından dolayı Avrupa Rüyası programları en ideal planlama ölçüleri çerçevesinde hazırlanmıştır. Mesela, Üsküp’te üç saat zaman geçirirken Budapeşte gibi şehirde 48 saat zaman geçirmekteyiz. Her sabah başka şehirde uyanıp keşfedelim mi?

Tura Tek Katılsam Sıkılır mıyım?

Otobüsle Balkan turlarının en güzel özelliği aile ortamı havasında geçmesidir. Tek başına katılsanız bile ikinci günden itibaren insanlarla kaynaşmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye başlarsınız. Siz başkalarının fotoğrafını çekerken başkaları da sizin fotoğrafınızı çekecek; birlikte gülüp eğleneceksiniz. Tek katıldığınız için sizi, yaşınıza, mesleğinize ve hatta burcunuza uygun bir katılımcı ile eşleştireceğiz. O kişi aynı zamanda sizin koltuk ve otelde oda arkadaşınız olacak. Yeni arkadaşınızla tanışmaya hazır mısınız?

Şehirleri Nasıl Gezeceğim?

İsteyen katılımcılarımız profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel miraslarını gezebilir, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir. Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında kısa bilgilendirmeler yapılır ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenir. Rehberli şehir turlarının ardından katılımcılara serbest zaman verilir, sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız sağlanır. Serbest zamanlarda neler yapacağınızı şimdiden planlamaya başlayın!

Yanıma Ne Kadar Cep Harçlığı Almalıyım?

Yurtdışında harcanacak para miktarı kişiden kişiye değişmektedir. Bir miktar belirtecek olursak yanınıza 300-400 Euro kadar cep harçlığı alabilirsiniz. Kişisel harcamalarınız için, yemek masraflarınız ve hediyelik eşyalar için bu miktar size yeterli olacaktır. Ayrıca yine yurtdışında kullanıma açık kredi ile de harcamalarınızı yapabilirsiniz. Program tarihi yaklaştığında katılımcılara bir alışveriş listesi verilmektedir. Ekibimiz yolculuk öncesi bu detayların tamamını size bildirecektir. Neredeyse tüm ülkelerde Türk lokantası bulabilir ayrıca gidilen şehirlerin yöresel lezzetlerini tadabilirsiniz.