Sahip olduğumuz sağlık sorunları dünyayı keşfetme hayallerimize engel olmamalı. Gerekli tedbirleri alıp dikkat edersek rüyalarımızı gerçekleştirebiliriz.

Doktorunuza gidip yapacağınız seyahatten ve yolculuk tipinden bahsederek tedavi planınızı tekrar gözden geçirmelisiniz. Gerektiğinde kullanılmak üzere doktorunuzdan durumunuzu belirten bir rapor almanız önerilir. Seyahat esnasında tıbbi yardıma ihtiyaç duyabileceğinizi veya ilaçlarınızı kaybedebileceğinizi göz önünde bulundurarak ,düzenli kullandığınız ilaçlarınızı ve jenerik isimlerini içeren reçetenizin bir örneğini, şeker ölçüm cihazı ve striplerinizi içeren reçetenizin bir örneğini yanınızda bulundurunuz. Yedek ilaçlarınızı da yanınızda ve mutlaka el çantanızda taşımalısınız.

 

ASTIM HASTALIĞINI TETİKLEYİCİ FAKTÖRLER
Kuş tüyü yastıklar,tozlu yataklar astımın tetiklenmesine neden olabilir.Kalınacak yerlerin hijyenik ve tozsuz olmasına özen gösterilmelidir.Olanak varsa sigara içilmeyen odalar tercih edilmelidir. Astımı olanların tüplü dalış yapması uygun değildir.

 

SAĞLIĞINIZ ÇOK ÖNEMLİ
Hipoglisemi ataklarına karşı yanınızda şeker veya atıştırmalık yiyecek bulundurmalısınız. İnatçı kusmalar hipoglisemiye sebep olabileceğinden bunu önlemek için doktorunuzun önereceği bulantı kesici tabletler kullanabilirsiniz. Unutmayın ki ruhun en iyi ilacı yeni yerler, insanlar,tatlar keşfetme duygusudur. Sağlıklı ve keyifli keşifler dilerim.

BLOG KATEGORİ