Avrupa Rüyası 2022 Küba Turu Rotası ve Tarihleri

Avrupa Rüyası Blog

Yurtdışı tatilleri herkesin istediği ve sevdiği bir şeydir. Tatil yapma fikriniz var ama henüz nereye gideceğinize karar vermediniz mi? O zaman Küba sizler için en iyi seçeneklerden birisidir. Küba turu kapsamında 9 günde 5 şehir gezme fırsatı sizleri bekliyor. Avrupa Rüyasının en çok tercih edilen turlarından birisi olarak bu seyahat planı ön plana çıkıyor. Bir sonraki tatilinizi Küba’da yapmaya ne dersiniz?

2022 Küba Turu Rotası

Avrupa Rüyasının Küba turunda tam 5 şehir görme fırsatı sunuluyor. Bu şehirlerde gerçekleştirilecek olan geziler ile eşsiz zamanlar geçirilebilir. Hayatınızın her döneminde aklınızda yer edinecek bir tatil geçirmek için Avrupa Rüyası tarafından sunulan bu tur tercih edilebilir. Küba’da Havana, Trinidad, Santa Clara, Cienfuegos ve Pınar del Rio şehirlerini gezebileceksiniz. Aynı zamanda Jagua Kalesi, Vinales Vadisi ve Ingenios Vadisi de ziyaret edilecektir.

Avrupa Rüyasının gerçekleştirdiği uçaklı yurtdışı turları kapsamında Küba’ya seyahat edilebilir. Bu seyahat ile ülkenin birbirinden güzel şehirlerini görme fırsatına sahip olabilirsiniz. Bu gezi paketine tüm ekstra turlar dahil edilir. Böylece belirtilenlere ek olarak başka yerleri de görme fırsatına sahip olacaksınız. Aynı zamanda Küba’da gezerken her gece ülkenin tarihi ve kültürel dokusunu yansıtan yerlerde kalma imkânınız olacaktır.

2022 Küba Turu Tarihleri

Küba turu 2022 seyahatine katılmak isteyen kişiler buna uygun tarihler için kayıt yaptırmalıdır. Tarihler:

 • 22 Ocak – 30 Ocak 2022

Avrupa Rüyası Küba Turu Fiyatı Nedir?

Küba’ya gitmek için gerekli olan fiyat oldukça uygundur. 9 gün 7 gece boyunca 5 şehir gezeceğiniz bu tur için 1995 EURO ödeme yapacaksınız. Türk Hava Yolları kalitesi ile uçuş gerçekleştirilecek ve Casa Particular evlerde konaklama yapılacaktır. Bunun için belirlenen Küba turu fiyatı firmamızdan bu konu ile detaylı bilgi alabilirsiniz. Bu ücreti ödeyenler eşsiz Küba seyahatine kayıt yaptırılan tarihlerde çıkma imkânına sahip olur.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Avrupa Rüyası tarafından gerçekleştirilen turda single farkı yok. Fiyata dahil olan hizmetler şunlardır:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Havana ve Havana – İstanbul uçak biletleri
 • Uçak içinde yemek ve ikram
 • Pınar del Rio, Puro Atölyeleri, Vinales Vadisi, Che Müzesi gezileri
 • Programda yer alan turlar ve transferler
 • Programda belirtilen her türlü yemek
 • 7 gece boyunca Casa Particular Evlerde Konaklama imkânı
 • Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Havana Havalimanı transferleri
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Küba seyahati kapsamında birçok hizmet ve işlem fiyata dahil ediliyor. Ancak bazı hizmetler maalesef fiyata dahil değildir. Çok güzel bir tatil deneyimi elde etmek istiyorsanız Küba tatili sizler için en ideal seçenek olabilir. Fiyata dahil edilmeyen hizmetler şunlardır:

 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Küba vizesi ücreti
 • Yurtdışı çıkış ücreti
 • Seyahat güvence paketi

Küba Turunda Gezilecek Yerler

Küba turunda doyasıya gezeceğiniz toplamda 5 şehir vardır. Bu şehirlerin birbirinden güzel yerlerini görebilir ve çok güzel anılar edinebilirsiniz. Avrupa Rüyası tarafından sunulan turlar herkes tarafından beğeniliyor. Yurtdışı seyahatleri denince akla gelen ilk firma hakkında birbirinden olumlu Avrupa Rüyası tur yorumları bulunuyor.

Pınar del Rio ve Vinales Vadisi

Gezilecek olan ilk şehir Pınar del Rio’dur. Bununla birlikte Vinales Vadisi de gezilir. Tütün tarlaları gezilerek nasıl yetiştirildiği gösterilecektir. Buradan sonra ise Puro fabrikasını ziyaret edeceksiniz. Aynı zamanda Los Jazmines tepesine giderek Vinales Vadisi’nin eşsiz ve büyüleyici manzarasını izleme imkânına sahip olacaksınız. Cueva del Indıo mağarasının içinde bir nehir vardır.

Bu nehir sandal kullanılarak gezilecektir. Buradan sonra ise Muraldela Prehistoria’ya gideceksiniz. Gezi tamamlandıktan sonra ise konaklama amacıyla casa eve dönülür. Gece, bu şehirde bulunan casa particular evlerde geçirilir.Seyahat gruplarında konaklama amacıyla kullanılacak olan evler her grup için farklılık gösterebilir. Ancak belirtmek gerekir ki Küba kültürüne uygun olan ve genellikle çok beğenilen yerlerde kalacaksınız.

Cienfuegos

Pınar del Rio’da kalınan geceden sonra sabah kahvaltı yapılır. Kahvaltıdan sonra ise Cıenfuegos şehrine gidilir. Bu şehir UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış olan bir kenttir. Şehir meydanını gezmek üzere rehberle birlikte hareket edersiniz.

Aynı zamanda eski tiyatro da ziyaret edilir. Yapılan turdan sonra ise öğle yemeği yemek için bir restorana gidilir. Profesyonel rehber ile yapılan turdan sonra ise serbest zaman geçirmeniz için belirli bir süre verilir. Serbest zamandan sonra da Cıenfuegos casa particular evlerde konaklama yapılır.

Cienfuegos şehrinde yapılan geziden sonra Jagua Kalesi’ne gidilir. Bu kale İspanya kolonyal dönemde inşa edilmiş olur günümüze kadar gelmiştir. Manzarası ile son derece etkileyici bir kaledir. Kaleyi gezdikten sonra ise sonraki durak Trinidad şehri olur. Gece burada kalındıktan sonra sabah kahvaltı yapılır ve şehir turuna başlanır. Şehrin tarihi sokaklarında harika bir gezi gerçekleştirilir.

Daha sonra yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ingenios Vadisi gezilir. Gezi sırasında aynı zamanda La Canchanchara Bar’da mola verilir ve müzik dinlenir. Burada birbirinden güzel kokteylleri tatma fırsatına sahip olacaksınız. Buradan sonra da Plaza Mayor Meydanı ziyaret edilerek Küba’nın hareketli sokaklarından gezilir. Gece ise yine Casa Particular evlerde geçirilir.

Santa Clara

Trinidad şehrinden sonraki durağınız Santa Clara olur. Bu şehirde CHE müzesi ve Plaza Ernesto Che Guevara ziyaret edilir. Aynı zamanda merkezde bulunan zırhlı tren anıtı ve eski tren rayları da ziyaret ediliyor. Bu gezilerden sonra öğle yemeği yemek için restorana gidilir. Restoranda yerel yemekleri tatmanız mümkündür. Birbirinden güzel Küba yemeklerini tadarak kültürü daha yakından görebilirsiniz. Akşam saatlerinde ise buradan Havana şehrine geçilir. Santa Clara her özelliği ile seveceğiniz ve beğeneceğiniz bir şehirdir.

Santa Clara gezisi tamamlandıktan sonra son durak olarak Havana’ya gidilir. Havana, ilk inşa edildiği haliyle kendini korumayı başaran ve dünya savaşlarından az zararla çıkan bir şehirdir. Şehirde özellikle 50 ve 60’lı yıllara ait olan Amerikan arabaları çok sık görülür. Bunların yanı sıra İspanyol mimarisine ait örnekler de bulunur. Rehber eşliğinde şehri daha yakından tanıyacağınız kapsamlı bir tur gerçekleştirilir.

Havana

İspanyollar tarafından kurulan şehrin gezisine modern Havana’dan başlanır ve Vedado Bölgesi gezilir. Buradan da Devrim Meydanı’na geçilir. Şehirde bulunan ünlü Capitol binası da gezilecek yerler arasında bulunur. Havana’nın en önemli özelliklerinden birisi gittiğiniz her yerde canlı müzik bulabilmenizdir. Şehirde müzik kültürü oldukça gelişmiştir ve canlı müzik olmazsa olmazlar arasındadır. Bunların yanı sıra pazarlardan el işleri, yağlı boya tablolar ve benzeri şeyleri satın alabilirsiniz.

Avrupa Rüyası’na Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

Avrupa Rüyasına başvuru yapmak isterseniz bunu çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Kurumun internet sitesinden başvuru formunu doldurmanız ve göndermeniz yeterlidir. Böylece size geri dönüş yapılarak kaydınız gerçekleştirilir. Aynı zamanda Avrupa Rüyasının her gece konaklamalı turuna katılmak için 0850 840 18 06 numarasını da arayabilirsiniz.

BLOG KATEGORİ