Avrupa Rüyası 2023 Otobüsle Avrupa Turu

Avrupa Rüyası Blog

Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu Nedir?

Avrupa Rüyası, tek seferde Roma, Paris, Amsterdam, Prag, Viyana, Budapeşte gibi Avrupa’nın en popüler şehirlerini gezebileceğiniz ekonomik otobüsle Avrupa turu programıdır.

Tüm ekstra turlar dahil, single ücreti olmayan yurtdışı turları arayışınız var ise Avrupa Rüyası rotaları tam size göre! Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu 2023 rotası ile her sabah başka ülkede uyanacak tek seferde Avrupa kıtasını gezeceksiniz.

Avrupa Rüyası yurtdışı turları arasında en çok tercih edilen otobüsle Avrupa turu ile 16 günde 14 ülke 28 şehir gezebiliyorsunuz. Rota kapsamında Adriyatik Denizi’nde gemi yolculuğu yaparken, 14 farklı Avrupa ülkesini keşfedebiliyorsunuz.

Avrupa Rüyası, Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüsle Avrupa turu olup; tüm tarihleri kesin kalkışlıdır. Her anında eğlence olan bu büyülü Avrupa gezisi için hayallerinizi ertelemeyin.

Avrupa Rüyası 2023 EKO Rotası

Avrupa Rüyası EKO turu rotası 14 ülke 28 şehir kapsamlıdır. Otobüsle Avrupa turu ile her sabah başka şehirde uyanıp yeni arkadaşlıklar edinebiliyorsunuz. Avrupa Rüyası EKO 2023 Rotası kapsamında nereleri gezeceksiniz:

 • YUNANİSTAN ➔ Selanik, Parga
 • İTALYA ➔ Bari, Roma, Pisa, Floransa, Verona, Venedik
 • VATİKAN
 • İSVİÇRE ➔ Zürih
 • FRANSA ➔ Paris, Strasborugh, Mulhouse, Colmar, Eguisheim, Riquewihr
 • BELÇİKA ➔ Brugge, Gent
 • HOLLANDA ➔ Amsterdam, Zaanse Schans, Volendam
 • ALMANYA ➔ Berlin, Dresden
 • ÇEKYA ➔ Prag
 • AVUSTURYA ➔ Viyana
 • SLOVAKYA ➔ Bratislava
 • MACARİSTAN ➔ Budapeşte
 • SIRBİSTAN ➔ Belgrad
 • BULGARİSTAN ➔ Sofya

2023 Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turu rotası ile ilgili ayrıntılı bilgiye tur sayfasından ulaşabilirsiniz.

Avrupa Rüyası Turu Otelleri

Avrupa Rüyası turlarında kaliteli zincir otellerde konaklama yapıyorsunuz. Best Western, Hampton by Hilton, Ibis Styles, Holiday Inn, Mercure Hotel gibi 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama yapıyoruz.

Avrupa Rüyası EKO turunda konaklama otelleri:

 • Roma
 • Floransa
 • Venedik
 • Mulhouse
 • Paris (2 gece)
 • Amsterdam
 • Prag (2 gece)
 • Budapeşte
 • Sofya
 • Bari – İgoumenitsa gemi konaklaması

Konaklamalarınız otellerde 2 kişilik odalarda, Bari – İgoumenitsa gemisinde ise 4 kişilik kamaralarda olmaktadır.

Avrupa Rüyası Yorucu mu?

Avrupa Rüyası EKO otobüsle Avrupa turunda 16 günde 12 gece konaklama yapıyorsunuz. Konaklama ve güzergah planlaması şu şekilde oluyor: bir gece otobüsle yolculuk dört gün üst üste konaklama şeklinde olmaktadır. Bu sebeple çok fazla yorulmuyorsunuz. Tam yorulmaya başladığınızda üst üste otel konaklamaları olmaktadır.

Adriyatik Denizinde konaklamalı gemi yolculuğu sizlere sınır kapılarına takılmadan seyahat edebilmek imkanı tanımaktadır. Böylelikle sınır kapılarında otobüsten aşağı inip sürekli pasaport kontrolü ile uğraşmak zorunda kalmıyor, zaman kaybetmiyorsunuz. Buradan kazandığınız zamanla şehirleri daha rahat bir şekilde gezebiliyorsunuz.

2023 Otobüsle Avrupa Turu Tarihleri

Avrupa Rüyası EKO turu Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında yapılmaktadır. Öğretmenlerin, doktorların, avukatların ve özel sektör çalışanlarının izin tarihlerine göre farklı tarih alternatifleri bulunmaktadır.

2023 Avrupa Rüyası EKO Tur tarihleri

 • 25 Haziran – 11 Temmuz
 • 03 Temmuz – 19 Temmuz
 • 14 Temmuz - 30 Temmuz
 • 21 Temmuz – 06 Ağustos
 • 04 Ağustos – 20 Ağustos
 • 11 Ağustos - 27 Ağustos
 • 01 Eylül – 17 Eylül
 • 14 Eylül – 30 Eylül
 • 30 Eylül - 16 Ekim

Otobüsle Avrupa Turu Gezilecek Yerler

Yunanistan      

Rotamızda Yunanistan’da Selanik ve Parga şehirlerini geziyoruz.

Yunanistan, Güney Avrupa'da, Balkan yarımadasının en güney ucunda, Ege, İyon ve Akdeniz denizlerinde geniş kıyı şeridi ve adaları olan bir ülke. Arnavutluk, Makedonya Cumhuriyeti, Bulgaristan ve Türkiye ile komşu, komedi ve drama, batı alfabesi, Platonik idealler ve Sokratik yöntem, demokrasi ve cumhuriyet türleri dahil olmak üzere batı toplumunun sanatı, dili, felsefesi, siyaseti ve sporları üzerinde önemli etkiye sahip Avrupa kültürünün beşiği. 

İtalya

Rotamızda İtalya’da Roma, Floransa, Venedik, Pisa şehirlerini geziyoruz.

İtalya hem Akdeniz ülkesi olma özelliğiyle hem de tarih kokan sokaklarıyla yurt dışı gezileri için öncelikli yerlerden. Sanatla yaşamın uyumunun en estetik şekliyle yaşandığı, sokak ve mekanlarına, moda alanındaki iddiasına, otantik tarifleri kaybolmamış yerel tatlarına ve Akdeniz ruhunu katıksız haliyle paylaşan eğlenceli, hayattan keyif alan insanların yaşadığı bir ülke.

Vatikan

Vatikan,  İtalya’nın başkenti Roma sınırları içerisinde bulunan bir şehir devleti. Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi Vatikan, çevresi yüksek duvarlarla çevrili, yüzölçümü olarak dünyanın en küçük ikinci ülkesi. Ülke, Aziz Petrus Bazilikası, Sistine Şapeli ve Vatikan Müzeleri ile dünyanın en ünlü resim ve heykellerini barındıran muazzam bir turistik güce sahip. Öyle ki, çoğunu çeşitli ülkelerden gelen papaz ve İsviçreli muhafızların oluşturduğu 1000 kişilik nüfusu, gün içerisindeki turist yoğunluğundan dolayı iki katına çıkıyor.

İsviçre

Rotamızda İsviçre’de Zürih’i geziyoruz.

Orta ve batı Avrupa arasında yer alan, Alpler'in kuzey ve güney yamaçlarında konumlanmış, Bern ile birlikte 26 kantondan oluşan federal bir cumhuriyet olan İsviçre, Batı Avrupa'da Almanya, Fransa, İtalya ve Avusturya ile Lihtenştayn ile komşu. Denize kıyısı olmayan İsviçre, Alpler, İsviçre Platosu ve Jura Dağları arasında bölünen ülke, iki küresel kent ve ekonomik merkez olan Zürih ve Cenevre kentleri ile dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer alıyor. Büyüleyici manzaralara sahip İsviçre, meralar yeşile döndüğünde, buzulla kaplı dağlık bölgelerde yürüyüş ve bisiklet parkurlarının bol miktarda bulunduğu kayıp vadiler, ışıltılı göl kıyıları ve yeşil üzüm bağları boyunca uzanan muazzam güzellikte bir ülke.

Fransa

Rotamızda Fransa’da Paris, Colmar, Eguisheim, Kaysersberg, Riquewihr, Strasbourg şehirlerini geziyoruz.

Fransa, Avrupa’nın coğrafi olarak en farklı ülkelerinden biri. Eyfel Kulesi, Seine Nehri, Louvre Müzesi, Montmartre gibi yerlerle şık ve elegan Paris, güneşli ve cıvıl cıvıl Fransız Alsas kasabaları Colmar, Eguisheim, Riquewihr ve Noel’in başkenti Stasborugh upuzun Atlantik kıyıları, Batı Avrupa'nın en yüksek dağı olan Mont Blanc'a ev sahipliği yapan Fransız Alpleri, büyüleyici Loire Vadisi gibi birbirinden farklı alanları barındırıyor.

Belçika

Rotamızda Belçika’da Brugge ve Gent şehirlerini geziyoruz.

Benelüks'te, Kuzey Denizi kıyılarında yer alan Belçika Fransa, Lüksemburg, Almanya ve Hollanda ile komşu, Batı Avrupa’nın kavşak noktası. Flaman, Alman ve Brüksel Başkent Bölgesi olmak üzere üç ayrı bölgeye ayrılan ülkede Fransız, Alman ve Flaman toplulukları yaşıyor. Avrupa Birliği'nin altı kurucu ülkesinden biri olan Belçika, Avrupa Komisyonu, Avrupa Birliği Konseyi ve Parlamentosunun yanı sıra, çikolata kokulu Orta çağ şehri Brugge dikkat çekiyor.

Hollanda

Rotamızda Hollanda’da Amsterdam, Zaanse Schans, Volendam şehirlerini geziyoruz.

Hollanda, gelenekselliğin yenilikle buluştuğu, sanatsal başyapıtlar, yel değirmenleri, laleler, çığır açan mimari yapılar, son teknolojik tasarımlar ve olağanüstü bir gece hayatının iç içe geçtiği, en merak edilen Avrupa ülkesi. Topraklarının yarısından fazlası deniz seviyesinin altında olan ve bu sayede eşsiz manzaralara sahip ülkede bisiklete binmek Hollanda’da günlük hayatın ayrılmaz parçası. Zaanse Schans ve Volendam gibi kasabalarda kırsal Hollanda hayatına tanık olmak eşsiz bir deneyim sunuyor.

Almanya

Rotamızda Almanya’da Berlin ve Dresden şehirlerini geziyoruz.

Almanya denince birçoğumuzun aklına ilk olarak sanayisi gelişmiş, güçlü bir ülke geliyor. Bu gerçeğin yanı sıra Almanya, orta çağdan kalma masal tadındaki kasabaları, tarihi meydanları, dağların zirvelerine kurulmuş görkemli şatoları, yemyeşil coğrafyası ve nehirleriyle görülmeye değer enfesi bir coğrafya.

Çekya

Rotamızda Çekya’da Prag şehrini geziyoruz.

Orta Avrupa seyahatimde gezdiğim Çek Cumhuriyeti, son derece zarif ve romantik mimarisiyle, Kafka’nın anılarıyla, Bohemya kristalleriyle Avrupa’nın en güzel ülkelerinden biri.  Çek Cumhuriyeti, çok sayıda eski binaya, muhteşem kalelere ve kalelere ev sahipliği yapan eski bir ülkedir. Ana turistik güzergahlar, her biri eşsiz bir tarihe ve bir çok efsaneye sahip olan en ünlü yer işaretlerine yapılan ziyaretleri içerir.

Avusturya

Rotamızda Avusturya’da Viyana şehrini geziyoruz.

Avusturya'nın dağları, ormanları ve vadileri yaz ve kış aylarında ideal tatil yerleridir. Göller, dağlar ve vadiler, çeşitli sporları ile ünlüdür. Viyana ise müzik, güzel sanatlar ve tarihi eserlerin merkezidir. Operalar, sanat galerileri bale gösterilerinin verildiği salonlar başşehirde toplanmıştır. Kış aylarında binlerce ziyaretçi, kayak yapmaya Avusturya'ya gelmektedir.

Slovakya

Rotamızda Slovakya’da Bratislava şehrini geziyoruz.

Orta Avrupa’da yer alan Slovakya, eski Çekoslovakya’nın bir parçası. Başkent Bratislava, ülkenin en büyük şehri olup aynı zamanda gece hayatı ile Avrupa’nın en çok ziyaretçi alan şehirlerinden. Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan, Polonya ve Ukrayna ile komşu olan Slovakya çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Tuna, Vah ve Hron Nehirlerinin geçtiği ülke, yüzyıllardan bu yana varlığını sürdüren şehirleri ve kültürel mirası UNESCO tarafından koruma altına alınmış zengin bir turizm ülkesi.

Macaristan

Rotamızda Macaristan’da Budapeşte şehrini geziyoruz.

Doğu’nun incisi olarak adlandırılan Macaristan, Tuna Nehrinin görkemi ile ışık saçan ülkelerden. Başkent Budapeşte, çok sayıda müze, kilise, kalenin yanı sıra müzik ve drama alanında yıllık bahar festivallerinin olduğu kültürel bir turizm cazibe merkezidir. Ülke genelinde 100′den fazla devlet müzesi bulunmaktadır…

Sırbistan

Rotamızda Sırbistan’da Belgrad şehrini geziyoruz.

Sırbistan, doğası güzel, mutfağı güzel, kültürü güzel Balkanların güzel ülkesi. Güney Avrupa'da yer alan ülke Karadağ, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Macaristan, Makedonya, Arnavutluk ve Romanya ile çevrili. Orta Avrupa'dan Türkiye'ye ve daha sonra Yakın Doğu'ya giden başlıca kara yollarından birinde yer alan Sırbistan, şahane milli parkları ve kış tesislerinin yanı sıra başkent Belgrad’ın renkli günlük yaşamı ve hareketli gece hayatı sayesinde yıl boyu pek çok turist ağırlıyor. Avrupa tarihinin kesişme noktasında yer alan ve bu nedenle kültür, etnisite ve dinlerin bir karışımını sunan Sırbistan, misafirperver halkıyla da gönülleri fethediyor.

Bulgaristan

Rotamızda Bulgaristan’da Sofya şehrini geziyoruz.

Balkanlarda Sovyet ve Osmanlı izlerini taşıyan Bulgaristan, Doğu Avrupa’nın en gözde kayak merkezlerine, tarihi ve doğal güzelliklere sahip bir ülke. Başkent Sofya, Balkan, Sovyet ve Osmanlı kültürel değerlerini barındırması açısından önemli Avrupa şehirlerindendir. Ayrıca ülkede UNESCO tarafından korunan bir ulusal park olan Pirin Ulusal Parkı da Bulgaristan'ın turizm değerlerindendir.

Otobüsle Avrupa Turunda Ne Kadar Harcarım?

Avrupa Rüyası ile çıkacağınız otobüsle Avrupa turunda tüm ekstra turlar ücrete dahildir. Tura çıktığınız “hadi şuraya gideceğiz bu kadar ücret verin” gibi bir ücret ile karşılaşmazsınız. Cebinizden 1 euro dahi çıkmaz. Bu sebeple sadece kendi şahsi harcamalarınızı yaparsınız ve dilediğinizce gezersiniz. Tura çıkarken yanınıza 500 – 600 Euro kadar cep harçlığı almanız yeterli olacaktır. Böylelikle bu cep harçlığı ile öğle akşam yemeklerinizi, müze girişlerinizi ve hediyelik eşyalarınızı alabileceksiniz.

Avrupa Rüyası Otobüsle Avrupa Turu Katılımcı Yorumları

Avrupa Rüyası otobüsle Avrupa turuna katılan kişilerin yorumlarını sizlerle paylaşıyoruz:

Safiye Bölükbaşı - Öğretmen

Merhaba, biz pandemi öncesi Avrupa Rüyası’na gelip Avrupa Plus turu aldık. Maalesef pandemiden dolayı turumuzu gerçekleştiremedik. Ama Avrupa Rüyası acentası bize İki yıl sonra herhangi bir fark ödetmeden tüm haklarımız saklı tutarak hatta yeni programda alternatifler ekleyerek aldığımız tatil paketini istediğimiz yıl ve tarihte gitme şansı verdiler. Tur programı boyunca çok güzel arkadaşlıklar kurduk, yeni yerler gördük, serbest zamanda yeni yerler keşfettik. Sağ olsun Gökhan hocam ve Eda hocamın alternatif rotaları ile serbest zamanımızı çok iyi değerlendirdik. Hatta Gökhan hocam Paris’te bize katıldı. Serbest zamanı en iyi şekilde değerlendirmemizi sağladı. Tur şirketi olarak çalışma prensipleri de çok düzenli ve sistemli. Her şey akışında tur operatörleri tarafından yönetiliyor. Avrupa turumuz 16 gün boyunca yoğun yorucu güzel eğlenceli derken başladı ve bitti. Şimdi yeni rotamız İskandinav turu umarım her şey yolunda gider ve en güzel haliyle geçer. Herkese aldığı veya almayı düşündüğü turlarda eğlenceler diliyorum. Selamlar.

Derya Öztürk – Özel Sektör Çalışanı

Adı üstünde AVRUPA RÜYASI... Gerçekten rüya gibi gelip geçen, beklentileri fazlası ile karşılayan bir tur oldu. Hayatımızda unutamayacağımız bir anı yaşadık ve birbirini hiç tanımayan 40 kişi 2. gün den sonra herkes o kadar güzel kaynaştı ki, son gün ağladık... İşini profesyonel yapan ve güveni asla boşa çıkarmayan başta Gökhan bey, rehberimiz Eda Hanım ve canımızı emanet ettiğimiz şoförlerimiz her şey için teşekkürler ve Britanya turunda görüşmek dileği ile inşallah.

Betül Kara – Sağlıkçı

Uzun bir yolculukta yola çıkarken hiç düşünmeden yol alabileceğiniz deneyimli ve kaliteli bir ekip. Nereyi nasıl gezeceğim gibi derdimiz hiçbir zaman olmadı. Görülebilecek en muazzam yerleri keşfetmek bu kadar kolay. Onlar sizin için en iyisini düşünüyorlar zaten. Hayallerinizi daha fazla ertelemeyin. Tek gidebilir miyim korkusu ile kendinizi sınırlamayın. Yola çıktıktan sonra herkes bir aile oluyor. Unutmayın birçok kişi benim gibi tek katılıyor ve eşleştirildiğim yol arkadaşım çok tatlı ve çok eğlenceli bir yolculuk geçirdik. Yorulur muyum diye düşünmeden çıkın yola… Elbette yorucu ama her gün başka şehirde hatta bir günde 3 ülke gezince o gördüğümüz muhteşem yerler karşısında büyülenip bütün yorgunluklara eve yorulduğumuza değdi diyorsunuz. Rüyalarımızı gerçekleştirmede vesile olan Avrupa Rüyası’na teşekkür ediyorum.

Uğur Köse – Devlet Memuru

Avrupa Rüyası herkesin Avrupa turu ve Dünya turu hayalini gerçekleştiren iyi bir turizm şirketi. Rehberleriyle çalışanlarıyla katılımcılarına ilgi alakalarıyla müteşekkir kaldığım bir firma. Yakınlarımı eşe dosta tavsiye ettiğim ve böyle bir rüya gibi seyahatin tüm herkese canı gönülden tavsiye edebileceğim şirket. Hayallerinizi ertelemeyin derim bu yazımı okuyan kişilere.

Avrupa Rüyası Başvuru Nasıl Yapılır?

Avrupa Rüyası’nın otobüsle Avrupa turlarına www.avruparuyasi.com.tr sitesinden başvuru formunu doldurarak hemen başvurabilirsiniz.

Web sitelerinde yer alan canlı sohbet hattından yol danışmanlarıyla birlikte başvuru adımlarını takip ederek de başvurunuzu Avrupa Rüyası’na iletebilirsiniz.

0850 840 18 06 iletişim numarasından Avrupa Rüyası yol danışmanlarıyla iletişim kurarak size uygun Avrupa turunu ve uygun tarihi seçerek tura katılımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

BLOG KATEGORİ