İzlanda Kuzey Işıkları Turu Rotası ve 2023 Tur Tarihleri

Avrupa Rüyası Blog

İzlanda turu sayesinde en iyi gezi turuna katılmış olacaksınız. Geniş kapsamlı olan bazı seyahatler yurt içiyle sınırlı kalmayıp yurt dışına da düzenlenmektedir. Birçok farklı tarihte yapılacak olan turlara müsait olduğunuz zamanlarda katılmanız mümkündür. Akıllardan silinmeyecek anılar için Avrupa Rüyası tercihiniz olmalıdır. Tur hakkında detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilir ve dolmadan rezervasyon yaptırabilirsiniz. 01 – 05 Şubat 2023 tarihleri şu anda %71 oranında dolmuştur. Yeni yıla rüya gibi bir başlangıç yapmak, İzlanda’yı gezip görmek İzlanda turu aracılığıyla daha kolaydır. 2023 Şubat tarihinde düzenlenecek olan turlar yeni ülke keşfetmenize eşlik edecektir. Farklı farklı destinasyonlar gezilecek, yeni bilgiler edinilecektir. Bu tur hakkında diğer bilgiler aşağıdaki gibidir.

İzlanda Kuzey Işıkları Turu Rotası

Geniş yelpazeye sahip olan İzlanda turu yine geniş bir rotayı içermektedir. Gezilecek ülke ve şehirler şu şekildedir; İzlanda – Gullfos, Reykjavik, Thingvellir Ulusal Parkı, Seljalandfoss Şelalesi, Skartafell Milli Parkı ve Buzulu, Reynisfjara Plajı, Vestrahorn, Jokulsalron Buzul Gölü, Hveragerdi Seraları ve Blue Lagoon.

 1. Gün İstanbul, Reykjavik; Katılımcılar İstanbul’da havalimanında buluşacaktır. Avrupa Rüyası koordinatörleri bilgilendirme yapacaktır ve sonra valizler teslim edilecektir. Sonrasında da tur başlayacaktır.
 2. Gün Reykjavik, Golden Circle (Altın Çember), Thingviller National Park, Gullfoss, Geysir Hot Springs, Skogafoss, Reynisfjara Black Beach, Kalfafell; İzlanda Kuzey Işıkları Turu ikinci gününde ise Altın Çember rotası gezilecektir. Şaşırtıcı coğrafyalardan olan İzlanda coğrafyasının güzellikleri yakından görülecektir.
 3. Vestrahorn, Jokusarlon, Skaftafell Buzulu; Kahvaltıdan sonra volkanlar, buzullar ve güçlü nehirlerin beslendiği şelalelerle dolu olan yolculuk başlayacaktır.
 4. Blue Lagoon, Reykjavik, Dyrholaey Deniz Feneri, Hveragerdi Seraları; Reykjavik’e dönüş rotası ile okyanusa uzanmış olan tepeden etkileyici manzara görülecektir.
 5. Reykjavik, İstanbul; son gün Keflavik Uluslararası Havalimanına geçilecek, pasaport kontrolü sonrası uçağa binilecek ve dönüş yolculuğu başlayacaktır. Keyifli geçen günlerin ardından yeni turun ne zaman olacağının araştırmasını yapmaya başlayacaksınız.

İzlanda Kuzey Işıkları Turu Ne Zaman?

Avrupa Rüyası tarafından düzenlenen Kuzey ışıkları turu 2023 yılında Şubat ayında yapacaktır. Turda konaklanacak olan oteller yerleşim yerleri dışında seçilmiştir. Yerleşim yerlerinde seçilmemesinin sebebi ise Kuzey Işıklarının daha rahat görülmesidir. Bu imkan sayesinde Kuzey Işıkları daha rahat görülebilmektedir. Fakat bu noktada unutulmaması gereken bir şey vardır; Kuzey Işıkları yapay olmayıp doğal olarak meydana geldiği için hava şartlarının elverişli olması gerekmektedir. Yani bu doğa olayının olması için havanın karanlık, gökyüzünün açık olması gerekmektedir. Doğa bunun olmasına izin verdiğinde İzlanda turu tüm eşsizliğine kavuşacaktır.

Kuzey Işıklarının dansları tura eşlik edip gezicileri büyüleyecektir. Büyülü ve estetik görüntüde mest olup hafızanızda Avrupa Rüyası anlarını kazıyacaksınız. Bulunan otellerin büyük bir kısmı, sizler uyurken kuzey ışıkları oluşursa eğer isteğiniz üzerine sizi uyandırma hizmeti de sunmaktadır. Yukarıda söylendiği gibi; Kuzey Işıkları doğa olayı olduğu için görüleceğine dair garanti bir söz verilmemektedir. Hava koşulları gerekli ortamı oluşturursa eğer bu ışıklar görülecektir. Şehir ışıklarından uzak olunduğunda ve Kuzey Işıkları meydana geldiğinde ancak görülebilmektedir. Bunun yanında İzlanda turu fiyatları da araştırılmaktadır.

İzlanda Kuzey Işıkları Turu Fiyatı Ne Kadar?

İzlanda turu fiyatı 2995 Eurodur. Avrupa Rüyası firması çok fazla avantajı, seçeneği ile tercih edilmektedir. Ödeme konusunda birden fazla seçeneği bulunan turlar peşin ödeme, grup ödeme, kredi kartı ile ödeme, havale, EFT ile ödeme seçenekleri sunmaktadır. Üstelik bu ödeme şekillerinde indirim de olmaktadır. Peşin ödemeniz durumunda 40 EURO indirim yapılmaktadır. Grup ödeme noktasında 3 – 5 kişi üstüne kişi başı yine 40 EURO indirim olmaktadır. Ancak grup indirimleri diğer indirim kampanyalarıyla birleştirilememektedir.

İzlanda seyahati ödeme çeşitlerinin bir diğeri kredi kartı ile ödemedir ancak bu ödeme tipinde indirim uygulanmamaktadır. İndirim yerine taksitle ödeme fırsatı vardır. 3D Secure sistemi ile web sitesinden online ödeme fırsatı ile bütün kredi kartlarına geçerli 6 aya varan taksit yapabilirsiniz. Son ödeme seçeneği ise havale, EFT’dir. İzlanda turu seyahatine katılıp havale veya EFT ile ödeyecekler firmanın şirket hesaplarına TL ya da EURO olarak ödeme yapabilmektedir. EFT ile de taksitli ödeme yapabilirsiniz.

İzlanda Turu Fiyata Neler Dahil?

Her firmada olduğu gibi Avrupa Rüyası firmasında da tur fiyatına dahil olan şeyler vardır. Dahil olanlar genellikle hizmet, yiyecek (akşam yemeği – kahvaltı), konaklama, gidilen yerde bir yerden bir yere ulaşım gibi şeylerdir. Tur firmaları kendilerine göre avantajlar, seçenekler, alternatifler vb. gibi şeyler sunmaktadır. Yurt dışı – yurt içi veya hem yurt dışı hem yurt içi bir arada olan turların dahil ettiği şeyler farklıdır. Örneğin; sadece yurt içinde turlar düzenleyen firmalar pasaport, uçak bileti gibi noktaları dahil etmemektedir. Yurt içinde gerekli olan şeyleri dahil eder. Ancak Avrupa Rüyası gibi yurt dışı firmaları daha kapsamlı özellikleri dahil eder. İzlanda turu fiyatına genel olarak aynı şeyler dahildir. Fiyata dahil olan hizmetler;

 • Türk Hava Yolları İstanbul – Reykjavik, Reykjavik – İstanbul uçak bileti.
 • 4 gün konaklamalı otel.
 • 20 kg bagaj + 8 kg kabin bagaj hakkı.
 • Konaklamalarda kahvaltı.
 • Şehir vergileri.
 • Bütün ekstra turlar.
 • Seyahat sağlık sigortası.
 • Profesyonel sağlık sigortası.

İzlanda Turu Fiyata Dahil Olmayanlar Nelerdir?

Avrupa Rüyası düzenlediği turlarda dahil ettiklerinin yanında dahil etmedikleri de vardır. Bu sadece İzlanda turu için geçerli değildir. Sektördeki her tur firmalarının gezilere dahil edip dahil etmediği durumlar bulunmaktadır. Avrupa Rüyasında dahil olanlar yukarıda yer alırken burada da tura dahil olmayanlar hakkında bilgiler sunacağız. İzlanda turu 2023 yılında yapılacak gezilerde fiyata dahil olmayanlar şunlardır;

 • Seyahat güvence paketi.
 • Shengen vize ücreti (yeşil pasaportu ya da hizmet pasaportu olan katılımcılar vizeden muaf tutulmaktadır).
 • Müzelere giriş ücretleri.
 • Konaklamalı otel kahvaltıları hariç çeşitli yeme içme masrafları, yapılan kişisel harcamalar.
 • Yurt dışına çıkış harcı.

Bu turlarda dahil olmayanlar yukarıda olduğu gibidir. Dahil olmayanları göz önüne alarak İzlanda turu gezilerine katılmanız daha iyi olacaktır. Olası yanlış anlaşılmalar veya olası yanlış tahminler sonradan tatil keyfinizi kaçırmasın. İzlanda turu 2022 seyahat rotaları da dolmak üzeredir. Eylül ayı seferlerinde tamamlanan turlar bulunmaktadır. Diğer turlar da genel olarak %70 üzerinde dolmuştur. Rağbet gören gezilere siz de katılın.

İzlanda Kuzey Işıkları Ne Zaman Görülür?

İzlanda turu yapacak olanlar Kuzey Işıkları ne zaman görülür diye merak etmektedir. Kuzey Işıklarının yapay olmayıp doğal olduğu ve hava koşulları elverdiği sürece oluştuğundan yukarıda bahsetmiştik. Karanlık havalarda oluştuğu da belirtilmişti. Avrupa Rüyası sayesinde bu ışıkları yerinde görebilirsiniz. Yaşam boyunca şahit olunabilecek en fazla büyüleyici doğal güzelliklerden biridir bu ışıklar. Doğru zamanda doğru yerde olduğunuzda ışıkları göreceksiniz. Kalabalıktan uzakta olmanız daha iyi olacaktır.

İzlanda’dan da görülen Kuzey Işıkları çoğunlukla mart ve eylül aylarında meydana gelen ekinoks dönemlerinde görülür. Ekinoks dönemleri 23 Eylül veya 21 Mart’a yakın zamanlardır. Bu zamanlarda ışıklar daha iyi görülmektedir. Bu tarihlerin öne çıkma sebebi; dünyanın manyetik kısmında daha çok güneş parçasının atmosfer ile etkileşim içerisine girmesidir. İzlanda turu sırasında görülebileceği gibi, görülebilecek diğer ülkeler şunlardır; Norveç, Finlandiya, Kanada, İskoçya ve İsveç. Adı geçen ülkelerden ve turlar düzenlenen İzlanda’dan siz de ışıkları izleyebilirsiniz.

İzlanda Turuna Katılacaklara Tavsiyeler?

İzlanda turu katılımcıları arasında olmak isteyenlere veya tura katılmak için rezervasyon yaptıranlara bu tur hakkında tavsiyeler verilebilir. Daha önce bu tura katılanlardan, tur hakkında bilgisi olanlardan tavsiye almak isteyebilirsiniz. Avrupa Rüyası adı gibi rüya tadında gezilere çıkaracaktır. Yeni bilgiler, yeni keşifler yapmaya hazır olun. Tavsiyelerden önce tamamen tatilin keyfine varmak için gitmenizde fayda olacağı hatırlatılmalıdır. İşi, planları vb. diğer şeyleri gezi süresince geride bırakıp tamamen İzlanda turuna odaklanmanız sizin adınıza iyi olacaktır. İzlanda turu katılımcılarına tavsiyeler kısaca şöyledir;

 • Kuzey Işıklarının oluşma zamanlarına yakın İzlanda turu katılımı sağlanmalıdır.
 • Hava şartları hakkında bilgi edinip ona göre hazırlık yapın.
 • İzlanda hakkında araştırmalar yapın. (coğrafyası, meşhur yiyecekleri gibi)
 • Ödeme kısmında erken ödeme veya grup ödemesi yaparak Avrupa Rüyası gezisine indirimli katılabilirsiniz.
 • Kuzey Işıklarının doğa olayı olmasından ötürü her zaman görülebileceğinin sanılmaması.

Tavsiyeler kısaca böyledir ve bunlara benzer şekilde uzayıp gidebilir. İzlanda turu avantajlarından yaralanıp kendiniz için değerli vakitler yaşayabilirsiniz. Kendinize güzel anılar oluşturmanız için Avrupa Rüyası sizlere birbirinden güzel alternatifler sunmaktadır.

BLOG KATEGORİ