GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Küba Meksika turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1. KÜBA Havana, Trinidad, SantaClara, Cienfuegos, Pınar del Rio, Vinales
 • 2. MEKSİKA Mexico City, Cancun, Tulum, ChichenItza Maya Piramitleri, Teotihuacan
10 GÜN
8 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Mexico City (2 gece)
 • 2. Cancun (2 gece)
 • 3. Havana (3 gece)
 • 4. Trinidad

Küba Meksika turu boyunca 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama yapılacaktır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • TÜRK HAVA YOLLARI ile ekonomi sınıfı uçak bileti
 • ISTANBUL/ MEXICO CITY – HAVANA /ISTANBUL uçak biletleri
 • Programda belirtilen tüm Transferler.
 • 8 Gece konaklama
 • Tüm ekstra turlar
 • Konaklama kahvaltıları
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Küba Vize ve Meksika Vize Ücreti
 • Programda açıkça belirtilmeyen yemekler
 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 90 EURO

2024 TARİHLER

 • 3150 € 22 OCAK – 01 ŞUBAT 2024
  Tamamlandı
 • 3295 € 21 - 31 AĞUSTOS 2024
  73% Dolu
 • 3295 € 14 - 24 EKİM 2024
  65% Dolu
 • 3295 € 25 KASIM - 6 ARALIK 2024
  52% Dolu

KÜBA MEKSİKA TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı Küba Meksika turu ile tek seferde Karayiplerin en görkemli ve merak edilen ülkelerini gezmeye hazır mısınız! Avrupa Rüyası ile 10 günde 11 şehir gezerek; her sabah başka şehirde uyanacağız. Şimdi hayallerini gerçekleştirmenin tam zamanı! Hayallerini erteleme, koltuğunu kaptırma!

Tüm ekstra turlar dahil konseptimizle, katılımcılarımız single farkı ödemeden yurtdışı turu yapacaklar. Profesyonel kokartlı rehber eşliğinde yapacağımız turumuzda her gece konaklamalı gerçekleştireceğiz. Ve hepsinden önemlisi turumuzda 1 Euro dahi ekstra ücret ödemeyeceksiniz.

Avrupa Rüyası Katılımcı Yorumlarını izlemek için tıklayınız!

BULUŞMA: İSTANBUL HAVALİMANI

İstanbul Havalimanında Avrupa Rüyası koordinasyona ekibi ile buluşma.İşlemleri takiben, gece yarısını geçe Türk Hava Yolları ile direkt uçuş ile Meksika’nın başkenti Mexico City yolculuğumuz başlıyor.

1. GÜN İSTANBUL-MEXICO CITY

TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Meksika‘nın başkenti Mexico City ‘ye doğru yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. Uçuşumuzun ardından sabah MexicoCity’e ulaşıyoruz. Havalimanında pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımızla MexicoCity’e transfer oluyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde şehir turumuz başlıyor. Meksika’nın başkenti ve en büyük şehri olan Mexico City’deZocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu PalacioNacional Hükümet Sarayı, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesini ziyaret edeceğiz.Bu müzede dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşını göreceğiz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Mexico City otelimizde.

2. GÜN MEXICO CITY - TEOTIHUACAN

MexicoCity’e 40 km uzaklıktaki “Tanrıların yeri” olarak adlandırılan Teotihuacan antik şehrine gidiyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo - Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu, Büyük Tanrı “Tüylü Yılana’’ ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı, Kelebekler Sarayını görebilirsiniz. Gezimizin arından grubumuzla birlikte öğle yemeği yiyoruz. Tur bittikten sonra otelimize geçiyoruz. Konaklama Mexico City otelimizde.

3. GÜN MEXICO CITY –ISLA MOHARES ADASI - CANCUN

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Cancun’un en güzel koyalarında yolculuğa çıkacağız. Isla Mujeres Adası’na tekne ile gideceğiz, eşsiz güzellikteki koylarda yüzeceğiz. Öğle yemeğimizi grubumuzla yedikten sonra konaklama otelimize döneceğiz. Konaklama Cancun otelimizde.

4. GÜN CANCUN – CHICHEN ITZA MAYA PİRAMİTLERİ - TULUM

Sabah otelimizde kahvaltının ardından Meksika Yukatan yarımadasının en büyük Maya Antik şehri ChichenItza’yagidiyoruz. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan ChichenItzaAntik kentini keşfediyoruz. 700-900 yıllar arasında Mayaların inşa ettiğiKukulkan Piramidi ve diğer tarihi yapıları geziyoruz. Kukulkan Piramidi, jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımaktadır. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmaktadır. Bunlar; Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir. Toltek’lerChichenItza’yı istila etmiş olabilirler veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’larToltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi ve yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunuyor. Turumuzun ardından grubumuzla öğle yemeği yiyoruz. ChichenItzagezimizin ardından başka MAYA antik şehri olan Tulum‘a geçiyoruz. Varışımızın ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Cancun otelimizde.

5. GÜN CANCUN – HAVANA

Öğle saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte Cancun otelimizden hareket ederek Cancun Havalimanına transfer olacağız.Yerel havayolları ile Havana’ya uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Havalimanında konaklama yapacağımız Casa Particular evlere transfer olacağız. Yerleştikten sonra rehberimiz eşliğinde şehir turuna başlayacağız.

Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50li ve 60lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana şehir turunugerçekleştiriyoruz.San CristobaldelaHabana'danismini alanHavana, İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz...

Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökükbalkonlardan biziizleyen ağzıpurolu yaşlılar bizlereel sallayacak. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanındayolculuk yapmışgibi hissedecekseniz...

UNESCO’nunsitalanlarılistesinde yer alanbaşkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki, insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Yağlı boya tablolar ve el işleri pazardan satın alabilirsiniz… Geceleme HAVANA CASA PARTICULAR EVLERDE.

Not: Gruplarımızda ev modelleri farklılık göstermektedir. Bir semt içinde misafirlerimiz birbirine bire bir benzemeyen evlerdekonaklayacaklardır.WC/BANYO herodaya özeldir.(Ortak kullanım yoktur.) Tek tip ev uygulaması mümkün değildir. Bu evler bireysel ticari işletmelerdir. (Küba’da hakim olan yerel pansiyon otelcilik tarzıdır.)

Konaklama: HAVANA CASA PARTICULAR [KÜBA GELENEKSEL EV TİPİ PANSİYON]

6. GÜN HAVANA - CIENFUEGOS – TRINIDAD

Sabah kahvaltının ardından Cienfuegos’a yolculuğumuz başlıyor. Varışından ardından UNESCO Dünya Mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini ve meydanı ve eski tiyatroyu ziyaret edeceğiz. Turun ardından yerel restoranda öğle yemeği yiyeceğiz. Serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız evimize geçiyoruz. Konaklama Trinidad CASA PARTICULAR EVLERDE.

7. GÜN TRINIDAD – SANTA CLARA - HAVANA

Sabah kahvaltı sonrası SantaClara‘yayolculuğumuz başlıyor. Varışımızın ardından Plaza Ernesto Che Guevara, CHE müzesi ziyaretimizi yapacağız. Yine SantaClara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğini tur sonrası yerel bir restoranda yiyeceğiz. Daha sonra Havana‘ya hareket edeceğiz, akşam saatlerinde Havana‘ya ulaşıyoruz. Geceleme HAVANA CASA PARTICULAR EVLERDE.

8. GÜN PINAR DEL RİO - VİNALES

Sabah Havana’da Casa evimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra bugün puro atölyelerini ve Vinales Vadisini gezeceğiz. Havana’da ayrıldıktan sonra Vinales’e yolculuğumuz başlıyor. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Vinales Vadisi’ndeki tütün tarlalarını gördükten sonra Puro Atölyesi Çiftliğini ziyaret edeceğiz. Atölyede puro üretimi hakkında bilgi alacak ve örnek puro üretimini göreceğiz. Dileyen katılımcılarımız puro alabilirler.LosJazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini yerel bir restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio mağarasının içindeki nehri sandallagezerek geçtikten sonra MuraldelaPrehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildotarafındançizilmişbiryağlıboya tablosusizi bekliyor.Gezimizin ardından konaklama yapacağımız casa evimize geridönüyoruz. Konaklama Havana CASA PARTICULAR EVLERDE.

9. GÜN HAVANA - İSTANBUL

Bugün Küba turu rotamızın son günü. Sabah kaldığımız evden ayrılarak Havana Havalimanına geçiyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI’nın tarifeli uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçak yolculuğumuzda.

10.GÜN İSTANBUL

Havana uçuşumuz sonrası sabah İstanbul‘a varış. Başka bir rüya rotada görüşmek üzere. Avrupa Rüyası ile kalın.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.

2) Kimlik fotokopisi

3) 1 adet vesikalık fotoğraf


Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Küba vizesi ücreti 50 € ‘dur. Küba’ya serbest giriş sağlayan bir vizedir. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir.

Avrupa Rüyası çözüm ortağı olan vize danışmanlarımız başvurunuzun olumlu sonuçlanması için süreci takip edecektir. Başvuru için pasaport geçerlilik tarihi, program tarihi itibariyle en az 2 yıl olmalıdır. İstenen evraklar, yaş, meslek vb. kriterlere göre değiştiğinden kesin kaydı gerçekleşen katılımcılarımız danışmanlarımızla iletişime geçecektir. Vize başvurusu için gerekli evraklar program tarihinden en geç 90 gün önce vize danışmanlarımıza ulaştırılmış olması gerekmektedir.

Meksika Vizesi 40 USD (yeşil pasaport) (Normal [Bordo] Pasaport Hamilleri bu vizeden muaftır/online ücretsiz vize alınması gerekmektedir)

Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri) Eğer pasaportlarında halen geçerli; ABD – KANADA – SCHENGEN – İNGİLTERE vizeleri mevcut ise – MEKSİKA VİZESİNE İHTİYAÇ DUYMADAN GİRİŞ YAPABİLİRLER.

ÖDEME PLANI

3295 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 795 €

1.Taksit - 500 € - Takip eden ayın 15’i

2.Taksit - 500 €

3.Taksit - 500 €

4.Taksit - 500 €

5.Taksit - 500 €

KALİTE POLİTİKAMIZ

Avrupa Rüyası turları, tur lideri ya da koordinatör vb. adları taşıyan kişilerle düzenlenmez. Profesyonel tur rehberleri tarafından organize edilir.

Avrupa Rüyası turlarında ekstra tur ücreti adı altında ekstra 1 Euro dahi talep etmez. Katılımcının minimum maliyetlerle Avrupa kıtasını tek seferde gezip görmesini sağlar. Avrupa Rüyası için katılımcıların menfaatleri kısa vadeli yüksek karlardan daha önemlidir.

Avrupa Rüyası, tüm rotalarında konaklama yapılacak şehirleri dünyanın en popüler şehirleri arasından seçer. (Cape Town, Oslo, Havana, Londra, Manchester, Liverpool Budapeşte, Prag, Stockholm Amsterdam, Roma, Lizbon, Paris, Venedik gibi) Benzer organizasyonlara oranla en fazla konaklama şehri bulunan organizasyondur. Konaklamalar katılımcıların yorulmaya başladıkları zaman dilimine göre dizayn edilir. Katılımcının tüm şehirlerden maksimum fayda sağlaması öngörülür. Konaklama yapılan oteller 3 & 4 yıldızlı olup şehir merkezlerine ya da ulaşıma yakın otellerden seçilir ve en fazla iki kişilik odalarda konaklama yapılır.

Avrupa Rüyası bireysel katılan katılımcıların yalnızlığını derinleştirmez. Diğer tur şirketleri gibi 500 Euro'ya varan single farkı ücreti uygulamaz. "En iyi rota, en uygun fiyat" mottosuyla hareket eder.

Avrupa Rüyası ekibi kar marjlarını öncelemez; şoföründen tur rehberine, yol danışmanlarından vize ekibine kadar tüm ekibimiz, katılımcıların bu yaşına kadar bu seyahati hayal ettiğini, arkadaşlarına ve ailesine anlattığını ve en önemlisi tur ücretini zor şartlarda temin ettiğinin bilincindedir. Beklentilerinin, hayal ettiklerinin hayatlarının en güzel günlerini geçmesi için tur detayları için aylarca hazırlık yapar. Başvuru anından itibaren katılımcının kendini tur satın alan bir kişi gibi değil bu muhteşem maceranın ve ekibin bir parçası olduğunu hissetmesini sağlar.

Avrupa Rüyası katılımcısının tur fiyatlarının orantısız artmasına sebep olabilecek abartılı reklam politikası izlemez. Tüm enerjisini katılımcı adaylarının hayallerinin gerçekleşmesi için harcar.

Avrupa Rüyası'nın kalite ölçüsü, daha önce Avrupa Rüyası'na katılan katılımcılarının görüş ve düşünceleridir. Avrupa Rüyası’na bugüne katılan katılımcılarda memnuniyet oranı % 93‘tür. Bu seviyeyi korumak için 7/24 çalışır.

Avrupa Rüyası, Avrupa kıtasına dönük organizasyonlar düzenleyen İstanbul, Ankara ve İzmir şubeleri bulunan tek kurumsal markadır.

Avrupa Rüyası T.C. Kültür Turizm Bakanlığı gözetiminde faaliyet gösteren bir seyahat acentasıdır. TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği)‘a bağlıdır. Belge No:10058. Kaçak turizm faaliyetlerinin karşısındadır.

Avrupa Rüyası katılımcısı tur satın aldığı andan itibaren “Seyahat Güvence Paketi” ile tüm haklarını garanti altına alabilir. Avrupa Rüyası & HDI Sigorta A.Ş. işbirliğiyle hazırlanan protokolle katılımcılarına tur satın aldığı andan itibaren haklarını (Turdan Cayma - İptal hakkı, Vize Reddi, Beklenmedik Tedavi Giderleri, Tıbbi Acil Durumlar, Kaza Durumları, Tıbbi Amaçlı Nakil/Ülkeye Geri Dönme vb.) saklı tutma imkanı sağlar. Otobüsle Avrupa turlarında bu kapsamda bir şartname Türkiye’de ilk ve tektir.