BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme 1395 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • 8 GÜN 6 GECE 7 ŞEHİR
 • KOLAY VİZE
 • TÜM EKSTRA TURLAR DAHİL

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Sri Lanka Rüyası turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1. Colombo
 • 2. Sigiriya
 • 3. Nuwara Eliya
 • 4. Pinnawala
 • 5. Dambulla
 • 6. Anuradharupa
 • 7. Kandy
 • 7. Negombo
8 GÜN
6 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Colombo (2 gece)
 • 2. Sigiriya
 • 3. Kandy
 • 4. Negombo
 • 5. Nuwara Eliya

*Sri Lanka turu boyunca 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2 kişilik odalarda konaklama yapılacaktır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul – Colombo / Colombo – İstanbul uçak bileti (Kuveyt aktarmalı)
 • 6 gece otel konaklaması (2 kişilik odalarda)
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Konaklama kahvaltıları (6 gün)
 • Sigiriya’da akşam yemeği
 • Nuwara Eliya tren bileti
 • Şehir vergileri
 • Tüm ekstra turlar
 • Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Bagaj Hakkı (20 kg geçmeyen valiz hakkı)

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Srilanka Kapı Vize Ücreti (60 DOLAR)
 • Seyahat güvence paketi
 • Müze giriş ücretleri
 • Otel kahvaltıları hariç yeme-içme masrafları, kişisel harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 80 DOLAR

2024 TARİHLER

 • 1395 €11 – 18 MAYIS 2024
  77% Dolu
 • 1395 €14 – 21 TEMMUZ 2024
  67% Dolu
 • 1395 €10 – 17 AĞUSTOS 2024
  100% Dolu
 • 1395 €07 – 14 EYLÜL 2024
  54% Dolu
 • 1395 €12 – 19 EKİM 2024
  49% Dolu

TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı Sri Lanka turu düzenleyen Avrupa Rüyası maceraya hazır mısınız! 8 gün boyunca tek seferde Colombo, Sigiriya, Nuwara Eliya, Pinnawala, Dambulla, Anuradharupa, Kandy, Negombo şehirlerini keşfedelim mi? Sri Lanka turumuzla 8 günde 7 şehir gezerek; her sabah başka şehirde uyanacağız./p>

Sri Lanka turumuzun hareket günü, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlıyoruz. Avrupa Rüyası yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma pasaport ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kuveyt aktarmalı İstanbul - Colombo uçuşu ile yolculuğumuz başlıyor.

1. GÜN İSTANBUL – COLOMBO (Uçuş)

İstanbul'dan Sri Lanka'nın başkenti Colombo'ya yolculuğumuz için İstanbul Havalimanı'nda buluşma. Pasaport ve bilet işlemlerinin tamamlanmasının ardından Jezeera Havayolları ile Kuveyt aktarmalı olarak Sri Lanka'nın başkenti Colombo'ya uçuyoruz. Yerel saatle 18:25'te Kuveyt'e varış hemen ardından 19:25'te Colombo uçağına aktarma yapıyoruz. Geceleme uçakta.

2. GÜN COLOMBO – PİNNAWALA – DAMBULLA – SİGİRİYA

Uçuşumuzun ardından Bandaranaike Uluslararası Havalimanı'na varış. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından havalimanında bizi bekleyen aracımızla Pinnawala'ya doğru yola çıkıyoruz. Pinnawala Fil Yetimhanesi'nde yavru fillerin bakımını gözlemleme fırsatı buluyoruz. Ardından Dambulla'daki antik mağara tapınağını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Sigiriya'daki otelimize transfer. Akşam yemeğini otelimizde alıyoruz. Konaklama Sigiriya otelimizde.

3. GÜN SİGİRİYA – ANURADHAPURA – KANDY

Sabah otelde kahvaltının ardından Sigiriya’ya yolculuğumuz başlıyor. Varışımızın ardından rehberimiz eşliğinde Dünya Mirasları Listesinde yer alan “Sigiriya Aslan Kayası” olarak anılan kaleyi göreceğiz. Sonrasında Pidurangala köyünde yer alan antik Budist Tapınağını göreceğiz. Sinhala Uygarlığının en iyi korunmuş şehirlerinden Anuradharupa’yı ziyaret edeceğiz. Buradaki gezimizin ardından Kandy şehrine geçiyoruz. Son Sinhala Kralı Sri Vikrama Raiasinha tarafından Kandy Gölü etrafına kurulan şehri geziyoruz. Buradaki gezimiz sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama Kandy otelimizde.

4. GÜN KANDY – NUWARA ELİYA

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Kandy şehrindeki eski kraliyet sarayını göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından trendeki muhteşem manzaralar eşliğinde Nuwara Eliya’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından Gregory Gölü'nü ziyaret ediyoruz. Gezi sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama Nuwara Eliya otelimizde.

5. GÜN NUWARA ELİYA – COLOMBO

Sabah kahvaltının ardından yemyeşil çay tarlalarının süslediği tepeleri ziyaret edeceğiz. Gezimiz sırasında ayrıca bir çay fabrikasını ziyaret edip Seylan Çayının üretim sürecini görme şansımız olacak. Ve Seylan çayının tadına bakacağız. Buradaki gezimizin ardından Colombo’ya yolculuğumuz başlıyor. Yolculuk sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama Colombo otelimizde.

6. GÜN COLOMBO

Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak rehberimiz eşliğinde Colombo şehir turu yapıyoruz. Gezimiz sırasında Gangarama Tapınağı, Ulusal Müze gibi yerleri gezeceğiz. Gezi sonrası bolca serbest zamanımız olacak. Gezi sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama Colombo otelimizde.

7. GÜN COLOMBO – NEGOMBO

Sabah kahvaltı sonrası plajlarıyla ünlü küçük balıkçı kasabası Negombo’ya gidiyoruz. Burada rehberimiz eşliğinde balık pazarlarını, eski Hollanda kalesini, Aziz Mary Kilisesi gibi yerleri gezeceğiz. Gezi sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama Negombo otelimizde.

8. GÜN COLOMBO – İSTANBUL

Otelden erken saatte havalimanına transfer oluyoruz. (02.00 ‘de otelden ayrılış) Havalimanında pasaport, check-in ve bagaj işlemleri sonrası Kuveyt aktarmalı uçağımızla İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor. Bir sonraki rüya rotada buluşmak üzere…

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.
2) Kimlik fotokopisi
3) 1 adet vesikalık fotoğraf

Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

PASAPORT VİZE İŞLEMLERİ

Sri Lanka kapı vizesi ücreti 60 Dolar ‘dır. Sri Lanka’ya serbest giriş sağlayan bir vizedir.

Bordo Pasaport sahipleri vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.

Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport sahipleri de vizeye tabi olup, 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vizelerini www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.

Avrupa Rüyası çözüm ortağı olan vize danışmanlarımız başvurunuzun olumlu sonuçlanması için süreci takip edecektir.

Başvuru için pasaport geçerlilik tarihi, program tarihi itibariyle en az 2 yıl olmalıdır.

İstenen evraklar, yaş, meslek vb. kriterlere göre değiştiğinden kesin kaydı gerçekleşen katılımcılarımız danışmanlarımızla iletişime geçecektir.

ÖDEME PLANI

1395 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ:

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI

Kesin Kayıt - 495 €

1. Taksit - 300 € - Takip eden ayın 15’i 

2. Taksit - 300 €

3. Taksit - 300 €

Şartnamenin tamamını okumak için lütfen tıklayınız.