Önümüzdeki yıl nerede tatil yapacağınıza karar verdiniz mi? Eğer hala karar vermediyseniz Avrupa Rüyası tarafından sunulan tatil kampanyalarını inceleyebilirsiniz. Yaz aylarında bir İskandinav turu yapmaya ne dersiniz? Tam 9 ülkeyi ve 15 şehri 12 günde gezebileceğiniz Kuzey Avrupa turu sizleri bekliyor. Bu tur kapsamında hayatınızın her döneminde hatırlayacağınız eşsiz bir tatil deneyimi elde edebilirsiniz. Birbirinden güzel şehirleri doyasıya gezecek ve son derece iyi bir tatil geçirecekseniz. Seyahat etmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi sevenler için Avrupa Rüyasının Kuzey Avrupa turları ön plana çıkıyor.

2022 İskandinav Rüyası Tur Rotası

Avrupa Rüyası Kuzey Avrupa turu Norveç fiyortları, İskandinav ve Baltık ülkeleri  Bu seyahat paketi kapsamında 12 gün boyunca dopdolu bir gezi geçireceksiniz. İskandinav ülkelerinin kendine has havasını ve doğasını derinden hissedeceğiniz bu tur sizleri bekliyor. Avrupa Rüyasının uçaklı yurtdışı turları içerisinde yer alan tur, sizlere şu şehirleri görme fırsatı verecek:

 • Krakow, Varşova – Polonya
 • Trakai, Vilnius – Litvanya
 • Tallinn – Estonya
 • Stockholm, Malmö – İsveç
 • Kopenhag – Danimarka
 • Riga – Letonya
 • Helsinki – Finlandiya
 • Oslo, Flam Bölgesi, Bergen, Tvindefossen – Norveç
 • Banska Bystrica - Slovakya

Norveç Fiyortları, İskandinav ve Baltık Ülkeleri Turu

Kuzey Avrupa’da gerçekleştirilecek olan İskandinav turu toplamda 12 gün sürecektir. Bu 12 gün içerisinde 9 farklı ülkenin eşsiz güzelliklerini ve 15 farklı şehrin kültürünü görme fırsatına sahip olacaksınız. Üstelik Avrupa Rüyasının seyahat paketi sizlere her gece konaklamalı bir seyahat imkânı sunuyor. Üstelik sizlere sunulan pakete ekstra turlar da dahil ediliyor. Böylece daha fazla yeri görme imkânına da sahip oluyorsunuz. İskandinav ülkelerine karşı bir merakınız varsa bu tura katılarak ilginizi çeken ülkeleri görebilir ve İskandinav kültürünü yakından tanıyabilirsiniz.

2022 Kuzey Avrupa Turu Tarihleri

Kuzey Avrupa turuna çıkmak isteyenler için belirli tarihler vardır. Avrupa Rüyasının Kuzey Avrupa turu 2022 kapsamında gerçekleştirdiği seyahatlerin tarihleri şunlardır:

 • 6 Temmuz – 17 Temmuz
 • 17 Ağustos – 28 Ağustos

İskandinav Rüyası Tur Fiyatı Nedir?

İskandinav kültürüne merak salan kişiler için Avrupa Rüyasının seyahatleri büyük bir fırsat olarak ön plana çıkıyor. Şimdiye kadar düzenlenen turlar birçok kişi tarafından beğenildi. 9 ülkeyi göreceğiniz ve bu kapsamda 12 günde 15 şehir ziyaret edeceğiniz Kuzey Avrupa turu fiyatı 1895 Euro olarak belirlenmiştir. Kuzey Avrupa’da etkileyici bir seyahat gerçekleştirmek istiyorsanız bu turdan yararlanabilirsiniz. Tura aynı zamanda gerçekleştirilecek ekstra turlar da eklenmiştir. Bunun yanı sıra single farkı yok. Sadece 1895 Euro ödeyerek benzersiz bir İskandinav seyahatine katılabilirsiniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

İskandinavya turu 2022 seyahat paketinde dahil olan pek çok hizmet bulunuyor. Avrupa Rüyası sizlerin eğlencesi ve rahatı için gerekli bütün şeyleri düşünmüş ve fiyata dahil etmiştir. Fiyata dahil olan hizmetler şu şekildedir:

 • 2 kişilik odalarda 10 gece otel konaklaması
 • Şehir vergileri
 • İstanbul – Budapeşte ve Kopenhag – İstanbul gidiş – dönüş uçak biletleri (Türk Hava Yolları)
 • Tallinn – Helsinki gemi yolculuğu
 • Helsinki – Stockholm gemi yolculuğu ve konaklama
 • Mesleki sorumluluk sigortası
 • 10 gün boyunca konaklama kahvaltıları
 • Uçaklı tur olmasından dolayı 20 kg bagaj hakkı
 • Tüm ekstra turlar dahil

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tur kapsamında bazı hizmetler fiyata dahil değildir. Avrupa Rüyasının danışmanları Schengen vizesi ve benzeri birçok konuda sizlere bilgi vererek yardımcı olur. Fiyata dahil olmayan hizmetler ise şunlardır:

 • Seyahat Güvence Paketi
 • Müzeler için ödenen giriş ücretleri
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Otel kahvaltıları dışındaki yeme içme masrafları
 • Şehir içinde metro, vapur, tren ve benzeri araçlar ile gerçekleştirilen yolculuk masrafları
 • Vize için ödenen ücret

Kuzey Avrupa Turunda Gezeceğiniz Ülkeler

Kuzey Avrupa turunda gezebileceğiniz tam 9 ülke bulunuyor. Bu 9 ülkeyi gönül rahatlığı ile gezebilir ve birçok şehri görebilirsiniz. Bu ve benzeri seyahatlerde Avrupa Rüyası tur yorumları olumludur. Eşsiz manzaraların, tarihi yapıların, doğal alanların, birbirinden farklı güzelliklerin görülebileceği turda Polonya, Litvanya, Estonya, İsveç, Danimarka, Letonya, Finlandiya, Norveç, Slovakya ülkelerini ziyaret edebilirsiniz.

Kuzey Avrupa’da Gezeceğiniz Ülkeler

Slovakya

Slovakya, Kuzey Avrupa turunda gidilecek olan ilk ülkedir. Bu doğrultuda Banska Bystrica’ya gidersiniz. Rehber eşliğinde bir şehir turu gerçekleştirirsiniz. Rehber ile birlikte yapılan geziden sonra ise sizlere kendi başınıza ve arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz için serbest zaman verilir. Daha sonra bir daha yola çıkılır.

Polonya

Slovakya’dan sonraki durak Polonya’dır. İlk olarak Krakow şehrine gelinir. Town Hall, Wavel Katedrali gibi yerler görülür. Krakow’da otelde kalacaksınız ve dinleneceksiniz. Sonraki gün Başkent Varşova’da etkileyici bir şehir turu gerçekleştirirsiniz ve Kraliyet Kalesi, Kültür ve Bilim Sarayı gibi yerleri ziyaret edersiniz.

Litvanya

Litvanya’da Trakai Gölü ve Kalesi’ni ziyaret edersiniz. Burada eşsiz doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Daha sonra ise başkent olan Vilnius’a gider ve Vilnius Katedrali, Büyük Dük Sarayı, Aziz Anne Kilisesi gibi yerleri görebilirsiniz.

Letonya

Litvanya’da sabah kahvaltı yaptıktan sonra Letonya’nın başkenti olan Riga’ya gideceksiniz. Riga’ya varıldığı zaman rehber eşliğinde güzel bir şehir turu gerçekleştirilir. Özgürlük Anıtı, Riga Katedrali, Aziz Peter Kilisesi gibi yerleri görme fırsatınız olacak. Buradan sonraki durağınız Estonya olacaktır.

​​Estonya

Riga’dan sonra gidilecek durak Estonya’nın başkenti olan Tallinn’dir. Rehber eşliğinde Eski Şehir Bölgesi, Toompea Tepesi, Alexander Nevsky Katedrali gibi yerleri görebilirsiniz. Sonrasında ise sizlere serbest zaman tanınır. Tallinn detaylı bir şekilde gezildikten sonra burada otelde konaklama gerçekleştirilir. Gece otelde kalınır ve sabah diğer ülkeye doğru yola çıkılır.

​​Finlandiya

Tallinn’de yapılan kahvaltıdan sonra Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki’ye gitmek için limana geçilir. Burada Baltık Denizi’nde iki saat süren bir yolculuk gerçekleştirilir. Helsinki’ye ulaştıktan sonra Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Market Meydanı gibi yerleri göreceğiniz bir şehir turu yaparsınız.

​İsveç

İsveç’te ilk durak Stockholm olacaktır. Gemi ile geldikten sonra şehir turu yapılır. Buradan sonra yapılacak olan şey Norveç’e gitmek olacaktır. Daha sonra Malmö’yü gezmek için tekrar İsveç’e gelinecektir.

Norveç

İsveç turundan sonra ise Oslo şehrine gidilir. Gece otelde kalındıktan sonra sabah kahvaltı yapılır ve bir şehir turu yapılır. Rehber eşliğinde hem güzel hem de eğlenceli bir tur gerçekleştirilir. Norveç’te Bergen, Tvindefossen, Flam şehirleri de teker teker gezilir. Sonrasında ise son durak olan Danimarka’ya gidilir.

​Danimarka

Danimarka, Kuzey Avrupa turunda gezilecek olan son ülkedir. Kopenhag şehrinde rehber eşliğinde bir tur gerçekleştirilir ve Amalienborg Sarayı, Stroget Caddesi, Nyhavn Kanalı, Küçük Deniz Kızı Heykeli, City Hall Meydanı gibi yerleri görme fırsatı sizi bekliyor olacak. Buradaki geziden sonra ise İstanbul’a dönüş yapılır.

Avrupa Rüyası’na Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

İskandinav Rüyası’na katılmak için tek yapmanız gereken internet sitesinde yer alan formu doldurmaktır. Form doldurulduktan sonra ise sizlere geri dönüş yapılır. Aynı zamanda merak ettiğiniz konular hakkında siteden canlı desteğe tıklayarak danışmanlardan yardım alabilirsiniz. Bunların yanı sıra 0850 840 18 06 numarasını arayarak hem kayıt yaptırabilir hem de aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.

BLOG KATEGORİ