GÜNEY AFRİKA TURU - VİZESİZ

BAŞVURU YAP BİZİ ARAYIN Taksitli Ödeme 2495 EURO (Kişi Başı Ücret)
 • Qatar Hava Yolları ile
 • Cape Town, Johannesburg, Sun City

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Afrika Rüyası turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1. GÜNEY AFRİKA Cape Town, Johannesburg, Sun City, Pilanesberg Milli Parkı, Ümit Burnu, Houtbay, Lesedi Köyü, Gold Reef City
12 GÜN
8 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Cape Town (3 gece)
 • 2. Johannesburg (3 Gece)
 • 3. Sun City (2 Gece)

Güney Afrika turu boyunca konaklamalar 2 kişilik odalarda olacaktır. Konaklama 3 ve 4 yıldızlı otellerde olacaktır. Turumuz 8 gece konaklamalıdır.

Bu tur için Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul - Cape Town & Johannesburg - İstanbul QATAR Airways uçak bileti
 • Cape Town - Johennesburg tek yön ara uçuşu
 • Havalimanı, otel, şehir tüm transferler
 • 3 Gece Cape Town, 3 Gece Johannesburg, 2 Gece Sun City konaklaması
 • Tüm ekstra turlar
 • Otel konaklaması kahvaltıları
 • Programda belirtilen yemekler
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Programda belirtilmeyen tüm yemekler
 • Yabancı, Yerel Servisler ve Rehber Şoför için Bahşişleri - 60 DOLAR

2024 TARİHLER

 • 2795 Euro 27.12.2023 - 07.01.2024
  Tamamlandı
 • 2595 Euro 19 OCAK - 29 OCAK
  Tamamlandı
 • 2495 Euro 11 - 22 KASIM
  34% Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • MASA DAĞI

  Cape Town’un simgesi olan Masadağı (Table Mountain), yağmur, buzullar, rüzgar gibi doğal koşulların etkisiyle yüz milyonlarca yıllık bir etkileşimle günümüzdeki şeklini almıştır. Masadağı, zirvesine ulaştığınızda size eşsiz bir okyanus ve Afrika manzarası sunuyor.

 • ÜMİT BURNU

  Portekizli denizci Bartholomeu Dias, tarafından 1488'de keşfedilen Ümit Burnu, Afrika kıtasının en güneyi. Diğer adıyla “Güney’in en güneyi”! Atlas Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun ikiye ayrıldığı noktadır. Ümit Burnu gezisinde Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

 • PILANESBERG NATIONAL PARK SAFARİ

  Pilanesberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacaksınız. Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacaksınız.

 • ROBBEN ADASI

  Robben Adası, Cape Town şehri yakınlında yer alan bir ada olup Nelson Mandela’nın 18 yıl boyunca adadaki bir hapishanede kalmış, adadaki diğer mahkumlar ile birlikte kireç taşı ocaklarında çalışmışlardır. Birlikte bu adayı gezeceğiz.

 • GOLDEN REEF CITY & LESEDİ KÖYÜ

  Johannesburg şehir merkezine yakın bir bölgede yer alan, bir zamanlar altın madeni Golden Reef City’yi ziyaret ediyoruz. Lesedi Köyü Güney Afrika’da yaşayan kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür.

TUR PROGRAMI

Türkiye’nin en kapsamlı Güney Afrika turu ile safari yapmaya hazır mısınız! 12 gün boyunca tek seferde Cape Town, Johannesburg, Sun City, Pilanesberg Milli Parkını keşfedelim mi? Afrika Rüyası turumuzla 12 günde 7 şehir gezerek; her sabah başka şehirde uyanacağız.

Afrika Rüyası turumuzun hareket günü, İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki AVRUPA RÜYASI standında buluşuyoruz. Sizleri karşılayacak olan yol danışmanları ve koordinatörlerimizle check-in işlemlerinin tamamlıyoruz. Avrupa Rüyası yol danışmanlarının seyahat öncesi sizlere son tüyoları vermesi ve rehberiniz ile tanışma pasaport ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Qatar Hava Yolları’nın Doha aktarmalı İstanbul – Cape Town uçuşu ile yolculuğumuz başlıyor.

İSTANBUL Yeni Havalimanı Buluşma 16.00

Tur gününden 1 gün önce saat 16:00’de İstanbul Yeni Havalimanı’nda AVRUPA RÜYASI standında yol danışmanları ve koordinatörünüzle buluşma ve gerekli bilgilerin aktarılması. İşlemlerimizi ve check-in tamamlayarak; QATAR HAVA YOLLARI ‘nın Doha aktarmalı İstanbul – Cape Town tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor.

1. GÜN Cape Town Uçuşu

Tur günü gece 20:05 QATAR HAVA YOLLARI ‘nın Doha aktarmalı tarifeli seferi ile Cape Town uçuşumuzu yapıyoruz. Geceleme uçakta. Konaklama CAPE TOWN otelimizde.

2. GÜN CAPE TOWN

Uçuşun ardından pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından havalimanında bizi bekleyen aracımızla Cape Town’a hareket ediyoruz. Varışın ardından rehberimiz eşliğinde Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo-Kaap Bölgesi gibi yerleri göreceğiz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama CAPE TOWN otelimizde.

3. GÜN CAPE TOWN – ÜMİT BURNU – HOUTBAY

Sabah kahvaltı sonrası misafirlerimizle turlarımıza devam ediyoruz. Otelimizden hareket edip Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Turlarımızın ardından yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Konaklama CAPE TOWN otelimizde.

4. GÜN CAPE TOWN – STELLENBOSCH

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası misafirlerimizle Cape Town yakınlarındaki Stellenbosch Kasabasına doğru güzel bir yolculuğa çıkıyoruz. Stellenbosch kasabasına vardığımızda kasabada gezi yaptıktan sonra üzüm bağlarıyla ünlü bu vadide, doğanın ortasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimizin ardından yerli çiftçilerin üzüm bağlarına Afrika’nın meşhur şaraplarının tadımına gidiyoruz. Aynı bölgede kakao çekirdeğini ve ev yapımı kalıp çikolataları da test etme şansımız olacak. Gezi sonrası otele transfer oluyoruz. Konaklama CAPE TOWN otelimizde.

5. GÜN CAPE TOWN / JOHANNESBURG ARA UÇUŞU

Sabah otelimizden ayrılarak Cape Town’dan Johannesburg’a geçmek üzere havalimanına geçiyoruz. 08:30 uçağı ile JOHANNESBURG yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 10:30 gibi Johannesburg Havalimanına ulaşacağız. Eşyalarımızı otelimize bırakıyoruz. Uçuşumuzun ardından Johannesburg şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezi sırasında Mandela Meydanı, Sandton, Mandela Köprüsü, Meclis Binası gezilecek yerlerden bazıları. Tur sonrası otelimize geçiyoruz. Konaklama JOHANNESBURG otelimizde.

6. GÜN JOHANNESBURG - PİLANESBERG MİLLİ PARKI

Sabah otelimizden ayrılarak Pilanesberg Milli Parkına geçiyoruz. Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari Kamyon aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize geçiyoruz. Konaklama SUN CİTY otelimizde.

8. GÜN SUN CİTY

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından Sun City’e doğru yola çıkacağız. Eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Dünyaca meşhur sayfiye ve eğlence bahçesini geziyoruz. Gezimizin sonrasında öğle yemeğini burada yiyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra serbest zamanımız olacak. Burada aktiviteler katılabilir, şehri keşfedebilirsiniz. Gezinin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama SUN CİTY otelimizde.

9. GÜN LESEDİ KÖYÜ - JOHANNESBURG

Sabah kahvaltının ardından Güney Afrika’da yaşayan kabilelerin hayatlarını, danslarını ve geleneklerini yakından göreceğimiz Lesedi Köyüne geçiyoruz. Tur sırasında yerel kabilenin yaşantısına dair video gösterisi izleyeceğiz. Bunun ardından Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını göreceğimiz yerleşkeyi gezeceğiz. Ardından kültürel Afrika dans gösterisi izleyeceğiz. Öğle yemeğimizi kültürel Afrika mutfağından alıyoruz. Gezimizin ardından otele transfer oluyoruz. Konaklama JOHANNESBURG otelimizde.

10. GÜN JOHANNESBURG – GOLD REEF CITY – TEMA PARK

Sabah kahvaltının ardından ilk durağımız ırkçılığa maruz kalmış Afrika tarihini konu alan Apartheid Müzesi’ni geziyoruz. Nelson Mandela ve arkadaşlarının ırkçı rejime karşı verdikleri mücadeleyi, siyasi ve sosyal ayrımcılıklara karşı verdiği mücadeleyi göreceğiz. Ardından Afrika’da Johannesburg şehrindeki maden ocaklarına ev sahipliği yapan Gold Reef City’i ziyaret edeceğiz. Yerin 75 metre altına girerek buradaki altın madeni ve sistemini keşfedeceğiz. Gezimizin ardından bölgede bulunan eğlence parkında zaman geçirmek için serbest zamanımız da olacak. Konaklama JOHANNESBURG otelimizde.

11. GÜN JOHANNESBURG – İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası alışveriş için serbest zaman. Akşam uçuş saatimiz 21:45. Havalimanındaki hazırlıkları sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. QATAR HAVA YOLLARI Doha aktarmalı uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

12. GÜN İSTANBUL

Uçuşumuzun ardından İstanbul Yeni Havalimanına varış. Afrika turumuz sona eriyor.Başka bir rüya rotada görüşmek üzere. Avrupa Rüyası ile kalın.

UYARI/ NOTLAR

18 yaş altı yolcular nüfus kayıt örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile, eğer ebbeylenlerden biri eksik ise muvafakatname (tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)

Önemli Uyarı: Avrupa Rüyası; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.
2) Kimlik fotokopisi
3) 1 adet vesikalık fotoğraf

Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

ÖDEME PLANI

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

4 kişi ve üzeri grup katılımlarında kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartları ile ödeme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ:

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 30 gün önce ödemesini bitirmelidir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden Avrupa Rüyası?

Türkiye’nin en kapsamlı ve konforlu yurtdışı turlarını organize eden Avrupa Rüyası ile Güney Afrika’yı tek seferde gezebileceksiniz. Cape Town, Sun City, Johannesburgh’u keşfedeceksiniz. Güney Afrika’da safari ile aslan, fil, leopar, buffalo, gergedan gibi hayvanları keşfetmek, Avrupa Rüyası ile artık çok kolay!

Avrupa Rüyası turlarının en güzel yanı; “hadi geldik, burası Cape Town, gidin gezin” anlayışı yerine; profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehir turları yapacaksınız. Tur lideri, genç lider gibi kişilerle şehir turları yapmak yerine; TUREB’e (Türkiye Turist Rehberler Birliği) bağlı kokartlı rehberle eşliğinde otobüsle Avrupa turu yapacaksınız. Şehirlerin tarihlerini dinleyecek, nerede ne yenir, ne alınır gibi tüyoları öğreneceksiniz.

Katılımcılarımızın verimli bir tur yapmasını düşünürken aynı zamanda konforlu konaklama yapmasına önem veriyoruz. Kendini ispatlamış, Güney Afrika’da marka zincir 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama yapıyorsunuz. (Konaklama yapacağınız oteller tur sayfasındaki oteller bölümünden bakabilirsiniz.)

Tüm turların olmazsa olmazı, ekstra turlardır. Benzer firmaların 500-600 Euro miktarında ekstra tur sattığı dönemde, Avrupa Rüyası’nda tüm ekstra turlar katılımcılara hediye! “Arkadaşlar şuraya gideceğiz bu kadar para, vermeyeni benzinlikte bırakacağız, para verenler gezecek” mantığı Avrupa Rüyası’nda yoktur! Tüm katılımcılarımızla aile bilincinde, bir bütün olarak gezer ve ekstra turların keyfini çıkarırız!

Avrupa Rüyası Neden Bu Kadar Hesaplı?

Avrupa Rüyası her kesimden katılımcının programa dahil olmasını hedefler. Avrupa Rüyası tüm rotalarında katılımcının minimum maliyetlerle maksimum fayda sağlamasını hedefler. Katılım bedelleri toplam süre, konaklama sayısı, şehir sayısı ve sezonlara göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyata Afrika’yı gezmek ister misin?

Tura Katılmam için Ne Yapmam Gerekiyor?

Önce tur sayfasındaki “BAŞVURU YAP” bölümünden bir başvuru formu dolduruyorsunuz. Yol danışmanlarının başvurunuzu onaylamasından sonrası mail adresinize göndereceğimiz uluslararası seyahat sözleşmesini imzalayıp kimlik ve pasaport görüntünüzle bize iletmeniz gerekiyor. Tura kayıt işlemlerinizi tamamlamanız için son olarak tur ücretinin ilk taksiti olan 495 Euro’yu ödemeniz gerekiyor. Bu işlemler sonrasında, kayıt işlemleriniz tamamlanıyor ve rüya yolculuğa merhaba diyorsunuz.

Tura Katılmak için Yabancı Dil Bilmem Gerekiyor mu?

Avrupa Rüyası turlarına katılmak için yabancı dil bilme şartı aranmamaktadır. Tur boyunca yabancı dil bilen profesyonel kokartlı rehberlerimiz sizlere şehirlerde eşlik etmektedir. İhtiyacınız olduğunda sizlere yardım etmektedirler. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şeyleri biliyor olmanız sizlere gezi sırasında kolaylık sağlayacaktır. Hiçbir şey bilmiyorsak da şimdiden küçük pratikler yapabilirsiniz.

Uçaklı Yurtdışı Turlarında Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Afrika Rüyası turumuzda belirlenen tarihte, belirtilen buluşma saatte İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Avrupa Rüyası kontuarında yol danışmanlarımızla buluşacaksınız. Sizlere turla ilgili son tüyoları ve ayrıntıları verecekler. Daha sonrasında tur rehberiniz ve koordinatörünüz kontrolünde check-in işlerini yaparak ardından pasaport-vize kontrolünden geçerek Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağına geçeceğiz. Uçuşumuz sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binerek rehberimizin bilgilendirmesi sonrası turumuza başlayacağız. Uçaklı turlarda 20 kg. bagaj hakkınız bulunmaktadır. Valizlerinizi hazırlarken gittiğiniz ülkelerden de hediye alacağınızı düşünerek hazırlamanız gerekmektedir. Uluslararası Hava Yolları kanunları gereği valizlerinizi hazırlarken istenmeyen maddeleri bulundurmamanızı tavsiye ederiz. (istenmeyen maddeler listesine tüm hava yolları yasaklı maddeler listesinden bakabilirsiniz)

Afrika Rüyası Turu çocuklar için uygun bir tur mudur?

Her yıl aileleriyle birlikte çocuk konuklarımız da turlarımıza gelmektedir. (6 yaş ve üzeri çocuklar için turumuz uygundur) Çocuklar için hayli ilgi çekici bir tur olan Güney Afrika turumuzda minik konuklarımız korumalı araçlarımızla yapacağımız safari turunda zürafa, fil, gergedan, zebra, aslan, leopar, buffalo gibi hayvanları görme şansları başlıca mutluluk sebepleri olacaktır.

Sömestr döneminde Güney Afrika’da hava koşulları nasıl olacak?

Ilıman Okyanus ve Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Afrika'nın diğer bölgelerine nazaran iklim daha yumuşaktır. Türkiye’de kış yaşanırken Güney Afrika’da yaz mevsimi olmaktadır. Hava sıcaklığı 27-30 derece olup bu şartlara göre kıyafetlerinizi ayarlamamız gerekmektedir.

Safari Turu sırasında Hayvanları Görme Garantimiz Var mı?

Güney Afrika’da yapacağımız safari turu boyunca hayvanların doğal yaşam ortamına gireceğimiz için; hayvanları en doğal haliyle göreceğiz. Afrika’nın beş büyüğü olarak adlandırılan “fil, leopar, aslan, gergedan, buffalo” hayvanlarını, turlarımızda genelde görüyoruz. Bazen bu hayvanlardan bir iki tanesini göremeyebiliyoruz. Bazen de sokaklarda maymunları görebiliyoruz. Afrika’nın renkli coğrafyasında sürprizler her yerde sizleri bekliyor olacak.

Valiz Hazırlarken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Tüm katılımcılarımızın 20 kg. aşmayacak valiz + 1 SIRT ÇANTASI getirme hakları bulunmaktadır. Bagajda kilo sınırı olduğu için; kilo sınırını aşan katılımcılarımız, kilo aşım bedellerini havalimanlarında ödeyeceklerdir. Tur öncesi, yol danışmanlarımız size “BİLİN İSTEDİK” adında bir liste gönderecekler. Bu listede valizinizde ve sırt çantanızda neler olması gerekiyor gibi tavsiyeler yer alacaktır.

Tek Başıma Katılsam Single Farkı Öder miyim?

Avrupa Rüyası, tek başına katılımlarda 500 Euro’ya varan single farklarını sizlere uygulamaz. Tek katılsanız dahi sizlerde single farkı almadan; sizleri profilinize uygun bir katılımcı ile eşleştirir. Bu sebeple tadınızı kaçıracak single ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Ekstra Tur Ücreti Öder miyim?

Avrupa Rüyası ”Herkese Avrupa“ mottosuyla hazırlandığından dolayı katılımcılarının seyahat boyunca minimum maliyetlerle yurda dönüş yapmasını öncelemektedir. Bu sebeple ekstra tur vb. ad altında Avrupa Rüyası sizden 1 € dahi ekstra ücret talep etmez. Tur boyunca ekstra turların hepsi katılımcılarımıza hediyemizdir!

Tura Tek Katılsam Sıkılır mıyım?

Avrupa Rüyası turlarının en güzel özelliği aile ortamı havasında geçmesidir. Tek başına katılsanız bile ikinci günden itibaren insanlarla kaynaşmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye başlarsınız. Siz başkalarının fotoğrafını çekerken başkaları da sizin fotoğrafınızı çekecek; birlikte gülüp eğleneceksiniz. Tek katıldığınız için sizi, yaşınıza, mesleğinize ve hatta burcunuza uygun bir katılımcı ile eşleştireceğiz. O kişi aynı zamanda sizin koltuk ve otelde oda arkadaşınız olacak. Yeni arkadaşınızla tanışmaya hazır mısınız?

Şehirleri Nasıl Gezeceğim?

İsteyen katılımcılarımız profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel miraslarını gezebilir, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir. Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında kısa bilgilendirmeler yapılır ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenir. Rehberli şehir turlarının ardından katılımcılara serbest zaman verilir, sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız sağlanır. Serbest zamanlarda neler yapacağınızı şimdiden planlamaya başlayın!

Yanıma Ne Kadar Cep Harçlığı Almalıyım?

Yurtdışında harcanacak para miktarı kişiden kişiye değişmektedir. Bir miktar belirtecek olursak yanınıza 400-500 Euro kadar cep harçlığı alabilirsiniz. Kişisel harcamalarınız için, yemek masraflarınız ve hediyelik eşyalar için bu miktar size yeterli olacaktır. Ayrıca yine yurtdışında kullanıma açık kredi ile de harcamalarınızı yapabilirsiniz. Program tarihi yaklaştığında katılımcılara bir alışveriş listesi verilmektedir. Ekibimiz yolculuk öncesi bu detayların tamamını size bildirecektir.

Sağlık

Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Güney Afrika, Tür vatandaşlarından vize istemeyen bir ülkedir. Pasaportunuzla rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz.