GÜNEY AFRİKA TURU - VİZESİZ

BAŞVURU YAP 1995 EURO
 • 7 Gece 9 Gün 3 Şehir
 • Türk Hava Yolları Kalitesi
 • 7 Gece Konaklama (2 Kişilik Odalarda)
 • Cape Town, Johannesburg, Sun City

GEZİLECEK ÜLKELER ve ŞEHİRLER

Afrika Rüyası turunda nereleri görüp gezeceğinizin listesi

 • 1.CAPE TOWN
 • 2.JOHANNESBURG
 • 3.SUN CITY
9 GÜN
7 GECE KONAKLAMA

*TÜM EKSTRA TURLAR FiYATA DAHİL

KONAKLAMA

 • 1. Cape Town (4 Gece)
 • 2. Johannesburg (2 Gece)
 • 3. Sun City (1 Gece)

Şehir merkezlerine ve ulaşıma yakın 3*,4* ve 5* otellerde 2 kişilik odalarda konaklama yapılır. Tek başına katılan yolcularımız eşleştirilecektir, single farkı YOKTUR.

Bu tur için Türk vatandaşlarına vize uygulanmamaktadır.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • İstanbul - Cape Town & Johannesburg - İstanbul THY uçak bileti
 • Cape Town - Johennesburg tek yön ara uçuşu
 • Havalimanı, otel, şehir tüm transferler
 • 4 Gece Cape Town, 2 Gece Johannesburg, 1 Gece Sun City konaklaması
 • Ümit Burnu, Houtbay, Stellenbosch Vadisi, Robben Adası, Pilanesberg Milli Parkı Safari, Gold Reef City, Lesedi Köyü turları katılımcılarımıza hediye
 • Otel konaklaması kahvaltıları
 • Uçak içi yemek ve ikramlar
 • Programda belirtilen yemekler (3 öğle yemeği)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Seyahat sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurtdışı çıkış harcı 50 TL
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Programda belirtilmeyen tüm yemekler

2020 TARİHLER

 • 25 Ocak - 3 Şubat 2020
  89% Dolu

EKSTRA TURLAR BEDAVA

 • MASA DAĞI

  Cape Town’un simgesi olan Masadağı (Table Mountain), yağmur, buzullar, rüzgar gibi doğal koşulların etkisiyle yüz milyonlarca yıllık bir etkileşimle günümüzdeki şeklini almıştır. Masadağı, zirvesine ulaştığınızda size eşsiz bir okyanus ve Afrika manzarası sunuyor.

 • ÜMİT BURNU

  Portekizli denizci Bartholomeu Dias, tarafından 1488'de keşfedilen Ümit Burnu, Afrika kıtasının en güneyi. Diğer adıyla “Güney’in en güneyi”! Atlas Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun ikiye ayrıldığı noktadır. Ümit Burnu gezisinde Cape Point’te feniküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

 • PILANESBERG NATIONAL PARK SAFARİ

  Pilanesberg National Park’da dağların arasında volkanik oluşumlu doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacaksınız. Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, bufalo ve gergedanları ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkanı yakalayacaksınız.

 • ROBBEN ADASI

  Robben Adası, Cape Town şehri yakınlında yer alan bir ada olup Nelson Mandela’nın 18 yıl boyunca adadaki bir hapishanede kalmış, adadaki diğer mahkumlar ile birlikte kireç taşı ocaklarında çalışmışlardır. Birlikte bu adayı gezeceğiz.

 • GOLDEN REEF CITY & LESEDİ KÖYÜ

  Johannesburg şehir merkezine yakın bir bölgede yer alan, bir zamanlar altın madeni Golden Reef City’yi ziyaret ediyoruz. Lesedi Köyü Güney Afrika’da yaşayan kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür.

TUR PROGRAMI

UYARI

18 yaş altı yolcular nüfus kayıt örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile, eğer ebbeylenlerden biri eksik ise muvafakatname (tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir. (Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmakta)

25 OCAK İSTANBUL Yeni Havalimanı Buluşma

25 Ocak saat 23:55’de İstanbul Yeni Havalimanı’nda AVRUPA RÜYASI standında yol danışmanları ve koordinatörünüzle buluşma ve gerekli bilgilerin aktarılması. İşlemlerimizi ve check-in tamamlayarak; TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Güney Afrika yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta

1.GÜN 26 OCAK İSTANBUL /Cape Town Uçuşu

26 Ocak gece 02:25 TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Cape Town uçuşumuzu yapıyoruz. Sabah saat 12:35’te Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında aracımızla şehir merkezine ilerliyoruz. Konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben Cape Town şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durağı CAPE TOWN Water Front. Geceleme otelimizde.

2. GÜN 27 OCAK - CAPE TOWN /HOUTBAY - ÜMİT BURNU

Sabah kahvaltı sonrası misafirlerimizle turlarımıza devam ediyoruz. Otelimizden hareket edip Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.

Turlarımızın ardından yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz. Geceleme otelimizde.

3. GÜN 28 OCAK - CAPE TOWN / Masa Dağı, Stellenbosch Vadisi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası misafirlerimizle Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turu yapacağız. Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kapılacağız. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN 29 OCAK - CAPE TOWN/ Robben Adası

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından misafirlerimizle Robben Adası turuna çıkacağız. Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası’na gidiyoruz. Burada Nelson Mandela’nın 27 senelik hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hapishaneyi yine burada siyasi mahkum olarak kalmış rehberler eşliğinde geziyoruz. Tur sonrası otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

5. GÜN 30 OCAK - CAPE TOWN / JOHANNESBURG ARA UÇUŞU

Sabah otelimizden ayrılarak Cape Town’dan Johannesburg’a geçmek üzere havalimanına geçiyoruz. 05:30 uçağı ile JOHANNESBURG yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 07:30 gibi Johannesburg Havalimanına ulaşacağız. Eşyalarımızı otelimize bırakıyoruz.

Daha sonrasında Sun City’e doğru yola çıkacağız. Eğlence ve kumarhaneler bölgesidir. Dünyaca meşhur sayfiye ve eğlence bahçesini geziyoruz. Gezimizin sonrasında öğle yemeğini burada yiyeceğiz. Öğle yemeğinden sonra PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz. Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari Kamyon aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız.

Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

6. GÜN 31 OCAK - JOHANNESBURG

Sabah otelimizden ayrılarak Johannesburg‘a geçiyoruz. Johannesburg‘a varışımızı takiben şehir turu yapıyoruz. Mandela Meydanı, Sandton, Meclis binası göreceğimiz yerler arasında, yer almaktadır. Turumuzun sonuna otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.

7. GÜN 01 ŞUBAT - Lesedi Köyü & Gold Reef City

Johannesburg şehir merkezine yakın bir bölgede yer alan, bir zamanlar altın madeni olarak işletilen bölgeyi ziyaret ediyoruz. Katılımcılarımızla Lesedi Kabile Köyü ziyareti yapacağız. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

8. GÜN 02 ŞUBAT - JOHANNESBURG / İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası alışveriş için serbest zaman. Akşam uçuş saatimiz 19:15. Havalimanındaki hazırlıkları sonrası dönüş yolculuğumuz başlıyor. TÜRK HAVAYOLLARI ile direkt uçuşu ile dönüş yolculuğumuz başlıyor.

9. GÜN 03 ŞUBAT - İSTANBUL

Uçuşumuzun ardından İstanbul Yeni Havalimanına varış. Başka bir rüya rotada görüşmek üzere. Avrupa Rüyası ile kalın.

Önemli Uyarı: Avrupa Rüyası; hava yolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir.

BAŞVURU ADIMLARI

Başvuru Adımları

1. Katılmak istediğiniz turu seçerek başvuru formu doldurun
2. SMS onayınız telefonunuza gelecektir
3. Mail yoluyla tüm detaylar size gönderilecektir
4. 24 saat içerisinde yol danışmanlarımız size dönüş sağlayacaktır

Kayıt Adımları

1. Uluslararası Seyahat Sözleşmesi karşılıklı olarak imzalanır
2. Kesin kayıt bedeli havale, EFT ya da kredi kartı yöntemleri ile ödenir
3. Sizden istenen evraklar “Gezgin Girişi” paneline yüklenir
4. Orijinal evraklar 3 gün içinde İstanbul şubemize kargolanır

Başvurumu yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Başvuru formundaki doldururken dikkat etmeniz gereken en önemli yerler, telefon numaranız ve mail adresinizin bulunduğu kısımdır. Numaranızı ve mailinizi hatalı girmeniz durumunda bilgilendirme mesajları tarafınıza ulaştırılamayacaktır. Bilgileri hatalı girmeniz durumunda sistem sizi otomatik olarak eleyecektir. Çünkü bilgileriniz doğrulanmamış olacak ve sahte başvuru olarak algılanacaktır.

Başvuru yaparken pasaportum olması gerekir mi?

Eğer geçerli bir pasaportunuz varsa bunu başvuru formunda işaretlemeniz sizin için kolaylık sağlayacaktır. Pasaportuz yoksa, bulunduğunuz ilin ve ilçenin Nüfus Müdürlüklerinden başvurunuzu tur başlangıç tarihine 4 ay kala yapabilirsiniz. Bu sebeple, başvuru sırasında pasaportunuzun olması gibi bir koşul aranmamaktadır.

Arkadaşımla gelmek istiyorum, bunu nasıl belirtmeliyim?

Başvuru formunu doldurduktan sonra yol danışmanlarımıza bildirmeniz yeterli olacaktır. Böylelikle konaklama, birlikte yolculuk yapma gibi isteklerinize yönelik sistem üzerinde arkadaşınızla ile eşleştirme işlemleri kolayca yapılacaktır.

Başvuruma ne zaman dönüş yapılır?

Başvurunuza 24 saat içinde yol danışmanlarımız tarafından dönüş yapılmaktadır.

Başvurum kabul edildi ne yapmam gerekir?

Başvurunuz onaylandıktan sonra sözleşmenizi onaylayıp, evraklarınızı göndermeniz gerekmektedir. (bknz. Kayıt İşlemleri) Bundan sonraki her adımda yol danışmanlarınız yanınızda olacaktır.

Kayıt işlemini nasıl gerçekleştirebilirim?

Haklarınızı koruyan Uluslararası Seyahat Sözleşmesi’nin her sayfasını okuyup imzaladıktan sonra öncelikle elektronik ortamda tarafımıza göndermelisiniz. Ardından kesin kayıt ücreti olan ilk taksitinizi ödediğinizde kaydınız gerçekleşecektir ve anlık SMS ile tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Kayıt evraklarımı sisteme nasıl yüklemeliyim?

Kayıt evraklarınızı taratıp “Gezgin Girişi” profilinizden sisteme yükleyebilirsiniz.

Kayıt işlemleri için hangi evrakları göndermeliyim?

1) Uluslararası Seyahat Sözleşmesindeki boşlukları doldurup sözleşmenin tüm sayfalarını imzalayarak, sözleşmedeki tüm sayfaları okunur şekilde taratıp bir bütün haline getirerek sisteme yükleyebilirsiniz.
2) Kimlik fotokopisi
3) 1 adet vesikalık fotoğraf

Belirtilen evrakları kayıt işleminiz gerçekleştikten sonra 3 gün içinde kargo aracılığıyla da İstanbul şubemizin adresine göndermeniz gerekmektedir.

ÖDEME PLANI

1995 EURO olan tur bedeli için HAVALE, EFT, KREDİ KARTI ödeme seçeneklerimiz bulunmaktadır.

PEŞİN ÖDEME İNDİRİMİ

Peşin ödemelerde 40 EURO indirim uygulanmaktadır

GRUP ÖDEME İNDİRİMİ

3-5 kişi üzeri grup katılımlarından kişi başı 40 Euro indirim uygulanmaktadır. Grup indirimleri diğer indirim kampanyaları ile birleştirilemez!

KREDİ KARTI İLE ÖDEME YÖNTEMİ

3D Secure sistemini kullanarak web sitemizden online olarak tüm kredi kartlarına 6 aya kadar taksitlendirme yapabilirsiniz.

HAVALE, EFT İLE ÖDEME YÖNTEMİ:

Şirket hesaplarımıza EURO veya TL olarak ödeme yapabilirsiniz. *TL olarak ödeme yapmak isteyen katılımcılarımız, yol danışmanlarımızdan güncel kur bilgisi almaları gerekmektedir.

Eft ve havale ile taksitli bir şekilde ödeme yapmak isteyenler katılmış olduğu tur tarihinden 20 gün önce ödemesini bitirmelidir.

EFT İLE TAKSİTLİ ÖDEME PLANI :

Kesin Kayıt - 495 €

1. Taksit - 500 € - Takip eden ayın 15’i

2. Taksit - 500 €

3. Taksit - 500 €

SEYEHAT GÜVENCE

AVRUPA RÜYASI & ERGO SİGORTA İŞBİRLİĞİNDE ÖZEL OLARAK HAZIRLANAN SEYAHAT GÜVENCE PAKETİMİZ; YAŞANABİLECEK TÜM OLUMSUZLUKLARDA HAKLARINIZI KORUMAK AMAÇLIDIR. (50 EURO)

SEYAHAT GÜVENCE PAKETİ KAPSAMI

1. Turdan cayma ve iptal hakkı (Mücbir sebepler)

2. Vize Reddi durumu

3. Beklenmedik Tedavi Giderleri

4. Tıbbi Acil Durumlar

5. Kaza durumları

6. Tıbbi Amaçlı Nakil/ Ülkeye Geri Dönme

Neden Seyahat Güvence Paketi Almalıyım?

Seyahat Güvence Paketi, seyahat anındaki beklenmedik sağlık sorunlarında, tıbbi ve tıbbi olmayan yardım hizmetlerinde, vize başvurusunun reddi ve sağlık nedeni ile tur iptaline kadar pek çok konuda katılımcılarımıza güvence sağlamaktadır.

ERGO Sigorta A.Ş.'nin Seyahat Güvence Paketi kapsamı, sigortalanabilir nedenler ve beklenmedik, mücbir sebeplerden gerçekleştiği takdirde sağlanmaktadır.

Yurtdışı Seyahat Güvence Paketi Bilgilendirme: Avrupa Rüyası’nın tüm yurtdışı turları katılımcılarına önerilmektedir. Seyahat Güvence Paketi satın almak isteyen katılımcılar, poliçe ve içeriklerini ek olarak satış temsilcisinden talep edebilirler.

Seyahat Güvence Paketi kapsamı dışındaki tüm hususlar poliçede "genel istisnalar" başlığı altında yer almaktadır. Avrupa Rüyası’nın görevi, bu alternatifleri sunmakla ve sigorta ile ilgili bilgi vermekle sınırlıdır. Seyahat Güvence Paketi, katılımcılar tarafından yaptırılmaması halinde Avrupa Rüyası’nın benzer sorunlardan doğacak taleplere karşılık sorumluluğu yoktur.

Şartnamenin tamamını okumak için lütfen tıklayınız.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Neden Avrupa Rüyası?

Türkiye’nin en kapsamlı ve konforlu yurtdışı turlarını organize eden Avrupa Rüyası ile Güney Afrika’yı tek seferde gezebileceksiniz. Cape Town, Sun City, Johannesburgh’u keşfedeceksiniz. Güney Afrika’da safari ile aslan, fil, leopar, buffalo, gergedan gibi hayvanları keşfetmek, Avrupa Rüyası ile artık çok kolay!

Avrupa Rüyası turlarının en güzel yanı; “hadi geldik, burası Cape Town, gidin gezin” anlayışı yerine; profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehir turları yapacaksınız. Tur lideri, genç lider gibi kişilerle şehir turları yapmak yerine; TUREB’e (Türkiye Turist Rehberler Birliği) bağlı kokartlı rehberle eşliğinde otobüsle Avrupa turu yapacaksınız. Şehirlerin tarihlerini dinleyecek, nerede ne yenir, ne alınır gibi tüyoları öğreneceksiniz.

Katılımcılarımızın verimli bir tur yapmasını düşünürken aynı zamanda konforlu konaklama yapmasına önem veriyoruz. Kendini ispatlamış, Güney Afrika’da marka zincir 3, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama yapıyorsunuz. (Konaklama yapacağınız oteller tur sayfasındaki oteller bölümünden bakabilirsiniz.)

Tüm turların olmazsa olmazı, ekstra turlardır. Benzer firmaların 500-600 Euro miktarında ekstra tur sattığı dönemde, Avrupa Rüyası’nda tüm ekstra turlar katılımcılara hediye! “Arkadaşlar şuraya gideceğiz bu kadar para, vermeyeni benzinlikte bırakacağız, para verenler gezecek” mantığı Avrupa Rüyası’nda yoktur! Tüm katılımcılarımızla aile bilincinde, bir bütün olarak gezer ve ekstra turların keyfini çıkarırız!

Avrupa Rüyası Neden Bu Kadar Hesaplı?

Avrupa Rüyası her kesimden katılımcının programa dahil olmasını hedefler. Avrupa Rüyası tüm rotalarında katılımcının minimum maliyetlerle maksimum fayda sağlamasını hedefler. Katılım bedelleri toplam süre, konaklama sayısı, şehir sayısı ve sezonlara göre değişiklik göstermektedir. En uygun fiyata Afrika’yı gezmek ister misin?

Tura Katılmam için Ne Yapmam Gerekiyor?

Önce tur sayfasındaki “BAŞVURU YAP” bölümünden bir başvuru formu dolduruyorsunuz. Yol danışmanlarının başvurunuzu onaylamasından sonrası mail adresinize göndereceğimiz uluslararası seyahat sözleşmesini imzalayıp kimlik ve pasaport görüntünüzle bize iletmeniz gerekiyor. Tura kayıt işlemlerinizi tamamlamanız için son olarak tur ücretinin ilk taksiti olan 495 Euro’yu ödemeniz gerekiyor. Bu işlemler sonrasında, kayıt işlemleriniz tamamlanıyor ve rüya yolculuğa merhaba diyorsunuz.

Tura Katılmak için Yabancı Dil Bilmem Gerekiyor mu?

Avrupa Rüyası turlarına katılmak için yabancı dil bilme şartı aranmamaktadır. Tur boyunca yabancı dil bilen profesyonel kokartlı rehberlerimiz sizlere şehirlerde eşlik etmektedir. İhtiyacınız olduğunda sizlere yardım etmektedirler. Günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek şeyleri biliyor olmanız sizlere gezi sırasında kolaylık sağlayacaktır. Hiçbir şey bilmiyorsak da şimdiden küçük pratikler yapabilirsiniz.

Uçaklı Yurtdışı Turlarında Nelere Dikkat Etmem Gerekiyor?

Afrika Rüyası turumuzda belirlenen tarihte, belirtilen buluşma saatte İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde Avrupa Rüyası kontuarında yol danışmanlarımızla buluşacaksınız. Sizlere turla ilgili son tüyoları ve ayrıntıları verecekler. Daha sonrasında tur rehberiniz ve koordinatörünüz kontrolünde check-in işlerini yaparak ardından pasaport-vize kontrolünden geçerek Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçağına geçeceğiz. Uçuşumuz sonrası bizi bekleyen tur aracımıza binerek rehberimizin bilgilendirmesi sonrası turumuza başlayacağız. Uçaklı turlarda 20 kg. bagaj hakkınız bulunmaktadır. Valizlerinizi hazırlarken gittiğiniz ülkelerden de hediye alacağınızı düşünerek hazırlamanız gerekmektedir. Uluslararası Hava Yolları kanunları gereği valizlerinizi hazırlarken istenmeyen maddeleri bulundurmamanızı tavsiye ederiz. (istenmeyen maddeler listesine tüm hava yolları yasaklı maddeler listesinden bakabilirsiniz)

Afrika Rüyası Turu çocuklar için uygun bir tur mudur?

Her yıl aileleriyle birlikte çocuk konuklarımız da turlarımıza gelmektedir. (6 yaş ve üzeri çocuklar için turumuz uygundur) Çocuklar için hayli ilgi çekici bir tur olan Güney Afrika turumuzda minik konuklarımız korumalı araçlarımızla yapacağımız safari turunda zürafa, fil, gergedan, zebra, aslan, leopar, buffalo gibi hayvanları görme şansları başlıca mutluluk sebepleri olacaktır.

Sömestr döneminde Güney Afrika’da hava koşulları nasıl olacak?

Ilıman Okyanus ve Akdeniz ikliminin hâkim olduğu Güney Afrika Cumhuriyeti'nde Afrika'nın diğer bölgelerine nazaran iklim daha yumuşaktır. Türkiye’de kış yaşanırken Güney Afrika’da yaz mevsimi olmaktadır. Hava sıcaklığı 27-30 derece olup bu şartlara göre kıyafetlerinizi ayarlamamız gerekmektedir.

Safari Turu sırasında Hayvanları Görme Garantimiz Var mı?

Güney Afrika’da yapacağımız safari turu boyunca hayvanların doğal yaşam ortamına gireceğimiz için; hayvanları en doğal haliyle göreceğiz. Afrika’nın beş büyüğü olarak adlandırılan “fil, leopar, aslan, gergedan, buffalo” hayvanlarını, turlarımızda genelde görüyoruz. Bazen bu hayvanlardan bir iki tanesini göremeyebiliyoruz. Bazen de sokaklarda maymunları görebiliyoruz. Afrika’nın renkli coğrafyasında sürprizler her yerde sizleri bekliyor olacak.

Valiz Hazırlarken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Tüm katılımcılarımızın 20 kg. aşmayacak valiz + 1 SIRT ÇANTASI getirme hakları bulunmaktadır. Bagajda kilo sınırı olduğu için; kilo sınırını aşan katılımcılarımız, kilo aşım bedellerini havalimanlarında ödeyeceklerdir. Tur öncesi, yol danışmanlarımız size “BİLİN İSTEDİK” adında bir liste gönderecekler. Bu listede valizinizde ve sırt çantanızda neler olması gerekiyor gibi tavsiyeler yer alacaktır.

Tek Başıma Katılsam Single Farkı Öder miyim?

Avrupa Rüyası, tek başına katılımlarda 500 Euro’ya varan single farklarını sizlere uygulamaz. Tek katılsanız dahi sizlerde single farkı almadan; sizleri profilinize uygun bir katılımcı ile eşleştirir. Bu sebeple tadınızı kaçıracak single ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Ekstra Tur Ücreti Öder miyim?

Avrupa Rüyası ”Herkese Avrupa“ mottosuyla hazırlandığından dolayı katılımcılarının seyahat boyunca minimum maliyetlerle yurda dönüş yapmasını öncelemektedir. Bu sebeple ekstra tur vb. ad altında Avrupa Rüyası sizden 1 € dahi ekstra ücret talep etmez. Tur boyunca ekstra turların hepsi katılımcılarımıza hediyemizdir!

Tura Tek Katılsam Sıkılır mıyım?

Avrupa Rüyası turlarının en güzel özelliği aile ortamı havasında geçmesidir. Tek başına katılsanız bile ikinci günden itibaren insanlarla kaynaşmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye başlarsınız. Siz başkalarının fotoğrafını çekerken başkaları da sizin fotoğrafınızı çekecek; birlikte gülüp eğleneceksiniz. Tek katıldığınız için sizi, yaşınıza, mesleğinize ve hatta burcunuza uygun bir katılımcı ile eşleştireceğiz. O kişi aynı zamanda sizin koltuk ve otelde oda arkadaşınız olacak. Yeni arkadaşınızla tanışmaya hazır mısınız?

Şehirleri Nasıl Gezeceğim?

İsteyen katılımcılarımız profesyonel kokartlı rehberler eşliğinde şehrin tarihi, kültürel miraslarını gezebilir, isteyen bireysel olarak da gezebilmektedir. Katılımcılarımıza her şehre varmadan önce otobüste şehir hakkında kısa bilgilendirmeler yapılır ve şehir merkezinde buluşma noktası belirlenir. Rehberli şehir turlarının ardından katılımcılara serbest zaman verilir, sizlerin de şehri keşfetmeniz ve anın keyfini çıkarmanız sağlanır. Serbest zamanlarda neler yapacağınızı şimdiden planlamaya başlayın!

Yanıma Ne Kadar Cep Harçlığı Almalıyım?

Yurtdışında harcanacak para miktarı kişiden kişiye değişmektedir. Bir miktar belirtecek olursak yanınıza 400-500 Euro kadar cep harçlığı alabilirsiniz. Kişisel harcamalarınız için, yemek masraflarınız ve hediyelik eşyalar için bu miktar size yeterli olacaktır. Ayrıca yine yurtdışında kullanıma açık kredi ile de harcamalarınızı yapabilirsiniz. Program tarihi yaklaştığında katılımcılara bir alışveriş listesi verilmektedir. Ekibimiz yolculuk öncesi bu detayların tamamını size bildirecektir.

Sağlık

Güney Afrika’ya girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Gezi boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

Vize Bilgileri

Güney Afrika, Tür vatandaşlarından vize istemeyen bir ülkedir. Pasaportunuzla rahatlıkla yolculuk yapabilirsiniz.